روانشناسی تجارت

دو علامت بزرگ مرتبط با روانشناسی تجارت ، حرص و طمع است. حرص و طمع می تواند تاجر را تحت تأثیر قرار دهد تا مویی را بیش از حد نگه دارد تا تلاش کند سود خود را افزایش دهد. این عاطفه همچنین می تواند موقعیت های مخاطره آمیز را برای معامله گران به وجود آورد. طمع معمولاً در اواخر بازارهای گاو نر دیده می شود ، جایی که اقدامات سوداگرانه بازرگانان بسیار وحشیانه است.

از طرف دیگر ترس تقریباً مخالف طمع است. وقتی تاجران این احساس را تجربه می کنند ، با فروش زودهنگام ضررهای خود را کاهش می دهند. اگرچه آنها ممکن است بتوانند از خطر اضافی جلوگیری کنند ، اما آنها همچنین خود را کوتاه می فروشند و سود بالقوه زیادی را از دست می دهند.

در زیر نحوه مدیریت آنها را بیاموزید.

Contents

1. روانشناسی تجارت: تعریف

روانشناسی معاملات زیرمجموعه احساسات و عوامل استرس زای ذهنی است که تجار تجربه می کنند. وضعیت روانی یک تاجر می تواند بر رفتار او تأثیر بگذارد و حتی بر میزان ریسک پذیری و نظم و انضباط وی تأثیر بگذارد. تسلط بر احساسات روانشناختی باید یک م componentلفه اساسی در کل استراتژی تجارت شما باشد. بدون کنترل احساسات خود ، بسیار بعید است که بتوانید یک تاجر اصلی شوید.

تجارت عاطفی چیست?

معاملات احساسی زمانی است که یک سرمایه گذار یا تاجر اجازه می دهد احساسات و احساسات شخصی آنها (مانند حرص و آز و ترس) بر روند تصمیم گیری آنها تأثیر بگذارد. این گاهی اوقات می تواند مفید باشد ، اما ، در بیشتر موارد ، اجازه می دهد که تصمیمات شما تحت تأثیر احساسات قرار بگیرند ، فکر عاقلانه ای نیست. در بخش بعدی این راهنما ، ما نحوه عملکرد معاملات احساسی و عواقب احتمالی آن را تحلیل خواهیم کرد.

2. مبانی روانشناسی معاملات

اگر شما بر احساسات خود استاد نیستید ، احتمالاً بارها و بارها در همان چرخه احساسات قرار خواهید گرفت. به نمودار زیر نگاهی بیندازید ، سپس ما هر مرحله از الگو را توضیح خواهیم داد.

نمودار

این را تصور کنید. شما برای اولین بار در سهام سرمایه گذاری خواهید کرد. شما در مورد بسیاری از داستان های موفقیت خوانده اید – شاید حتی یکی از دوستان نزدیک یا اعضای خانواده شما از این طریق سود زیادی کسب کرده باشد. خیلی احساس می کنی خوش بین. پس از سرمایه گذاری اولیه ، بازدهی را مشاهده می کنید. وای! شما خیلی برانگیخته – شما متوجه نبودید که خیلی زود شروع به دیدن نتایج می کنید. با موفقیت بیشتر ، کاملاً احساس می کنید هیجان زده. شما یک نابغه تجارت هستید! شاید شما باید تمام پول خود را سرمایه گذاری کنید – و سپس زود بازنشسته شوید. تمام تصمیمات شما منجر به سود سریع و آسان شده است. شما کاملا خوشحال, بنابراین شما تصمیم می گیرید که خطرات را نادیده بگیرید – به هر حال ، شما قبلاً شکست نخورده اید.

بازار برای اولین بار در حرفه تجارت کوتاه شما علیه شما حرکت می کند. احساسات اضطراب شروع به ظهور در شما می کنید ، اما به خود می گویید که بازار تعادل دوباره برقرار خواهد کرد. بعد از مدتی ، بازارها هنوز برگشت نکردند – اما شما قبول نمی کنید که انتخاب ضعیفی داشته اید. وقتی تو هستی انکار, شما مسئولیت انتخاب های نادرست خود را بر عهده نخواهید گرفت. بعد, ترس شروع به تنظیم می کند شما می فهمید که به مشکل خورده اید و واقعیت های بازار را گیج می کنید. شما فکر می کنید سهام شما هرگز به نفع شما حرکت نخواهد کرد.

بازار هنوز بهبود نیافته است و شما به سرعت در حال پیشرفت هستید مستاصل. شما شروع به درک نی می کنید ، سعی می کنید ایده هایی برای بازیابی پول خود ارائه دهید. هیچ کاری جواب نداده است وحشت. شما نمی دانید که بعد چه کاری باید انجام دهید. شما تصمیم می گیرید که نمونه کارهای شما هرگز دوباره افزایش یابد ، بنابراین شما تسلیم شدن و تمام سهام خود را بفروشید.

بعد از اینکه از بازارها خارج شدید ، احساس می کنید بیحس. از ترس تکرار این تجربه آسیب زا ، دیگر نمی خواهید سهام بخرید. تو احساس میکنی افسرده و اقدامات خود را بارها و بارها تجزیه و تحلیل کنید ، سعی کنید بفهمید که کجا اشتباه کرده اید. با این حال ، پس از گذشت زمان ، متوجه می شوید که بازارها واقعاً به صورت چرخه حرکت می کنند. شما شروع به احساس می کنید امیدوار کننده که می توانید دوباره سعی کنید و تصمیمات عاقلانه تری بگیرید. در آخر ، شما یک ضربه دیگر به آن می دهید. شما سهامی را خریداری می کنید که به نظر می رسد سودآور باشد و بسیار هم خوب هستید راحت شد. شاید بالاخره شما آینده ای در تجارت داشته باشید.

این به نظر طاقت فرسا است ، نه؟ آیا واقعاً می خواهید هر بار معامله این چرخه احساسات را پشت سر بگذارید؟ در غیر این صورت ، باید تا آنجا که می توانید در مورد روانشناسی تجارت مطالعه کنید ، بنابراین می توانید از وضعیت روحی خود محافظت کنید. برای کمک به شما در این زمینه ، می خواهیم کمی در مورد FOMO ، FUD ، Greed و سایر تله هایی که باید از آنها اجتناب کنید را به شما آموزش دهیم. برای قرار دادن آن در متن ، ما یک مثال واقعی از سرمایه گذاری در LTC را ارائه می دهیم.

FOMO (ترس از دست دادن)

ریشه همه مشکلات تجاری ترس از سود از دست رفته است. وقتی یک تاجر FOMO را تجربه می کند ، آنقدر مشتاق کسب درآمد است که همه خطرات را نادیده می گیرد. فقط به خاطر کسب درآمد کمی مغز خود را خاموش نکنید! شاید متوجه شده باشید که قیمت LTC از یک دلار به 80 دلار می رسد و به 110 دلار می رسد و مدام در حال افزایش است. شما می خواهید از ترس از دست دادن سود ، وارد آن عمل شوید.

FUD (ترس ، عدم اطمینان و تردید)

بعد از گذشت زمان ، FOMO با FUD جایگزین می شود – احساسات اضطرابی شروع به احساس می کنند. شاید LTC یک روز بعد از خرید آن غوطه ور شود. حتی ممکن است بلافاصله بفروشید زیرا متقاعد شده اید که این بازار خرس است و فقط افت بیشتری خواهد کرد.

در انتظار

در حالی که انتظار می تواند یک تاکتیک عالی برای سرمایه گذاری باشد ، برخی از معامله گران منتظر می مانند فقط به این دلیل که از انجام اقدامی ترس دارند. این نوع انتظار به درد شما نمی خورد. بگذارید بگوییم شما در پایان LTC را با قیمت پایین فروختید ، اما می خواهید دوباره وارد عمل شوید. شما منتظر می مانید که قیمت LTC به قیمتی که برای آن فروخته اید پایین بیاید ، اما این ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد – یا شاید هرگز اتفاق نیفتد.

بازار خرس

بعد از مدتها انتظار ، شاید بالاخره قیمت LTC به قیمت فروش شما سقوط کرد. اما از آنجا که یک دوره طولانی بازار خرس وجود دارد ، شما تصمیم می گیرید که این ته واقعی نیست. شما اخبار معاملات را می خوانید که سقوط می کند ، بنابراین ادامه کار را متوقف می کنید. اگر تصمیم دارید چنین راهی را دنبال کنید ، مراقب باشید! فقط ممکن است بهترین قیمت دریافتی را از دست بدهید.

طمع

به جای اینکه دوباره در LTC وارد شوید در حالی که قیمت ها پایین است ، شما تصمیم می گیرید صبر کنید و ببینید که آیا آنها حتی بیشتر کاهش می یابد. به جای ترس از انتظار ، شما به دلیل حرص و طمع منتظر هستید. به ما اعتماد کنید ، این می تواند نتیجه معکوس دهد.

مردود شدن

وای نه! هنگامی که LTC به 60 دلار رسید ، قیمت ها دوباره شروع به افزایش می کنند. فرصت خود را از دست دادید – قیمت آن برای هفته ها افزایش می یابد.

بعدی چیست?

آنچه در این چرخه اتفاق می افتد کاملاً به خود شما بستگی دارد. شما می توانید اجازه دهید احساسات شما بر تصمیمات شما حاكم شوند ، یا می توانید یك قدم به عقب برگردید و به طور عینی به همه چیز نگاه كنید ، درك خواهید كرد كه بازارها در نهایت تعادل خواهند داشت. نگه داشتن یا بیرون کشیدن برای مدت طولانی ممکن است احمقانه باشد ، اگر این انتخاب ها ناشی از ترس یا حرص باشد. اما چگونه می توانید احساسات خود را کنترل کنید?

3. نکاتی برای بهبود روانشناسی معاملات

به طور کلیاین نکات به شما کمک می کند تا به طرز چشمگیری ذهنیت خود را بهبود بخشیده و از محافظت در برابر احساسات خود محافظت کنید. آنها را امتحان کنید!

نکته شماره 1: وارد قاب مناسب ذهن شوید

معامله گران قطعاً می توانند از انجام تمرینات انگیزشی و گفتگوهای روزانه بهره مند شوند. این لازم نیست که بیش از حد پیچیده باشد – فقط به خود یادآوری کنید که عواملی مانند قیمت سهام شخصی نیستند.

یکی دیگر از راه هایی که می توانید برای تجارت به یک وضعیت ذهنی عالی برسید این است که به خودتان وقت بیشتری بدهید. به جای چرت زدن زنگ هشدار و سپس عجله برای آماده سازی قبل از شروع روز معاملاتی ، باید کمی زودتر بیدار شوید. این به شما زمان لازم برای بیدار شدن کامل قبل از شروع تحقیقات را می دهد. شروع روز با مراقبه و ورزش می تواند به شما کمک کند تا با ذهنیت آرام و عینی تری به کار خود نزدیک شوید.

نکته شماره 2: دانش خود را تقویت کنید

یکی از موثرترین راه ها برای بهبود احساسات تجاری ، افزایش دانش شماست. با داشتن منابع فراوان در مورد چگونگی تجارت ، شما می توانید تصمیمات بهتر و برنامه ریزی شده خود به خودی بگیرید.

افزایش دانش شما به شما این امکان را می دهد تا از عهده هرگونه غافلگیری در بازار برآیید ، بنابراین می توانید با آرامش واکنش نشان دهید. سعی کنید هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید – این به مرور زمان جمع می شود و به شما توانایی تصمیم گیری دقیق تر در زمینه تجارت را می دهد.

نکته شماره 3: برنده شدن را تصور کنید & از دست دادن

برای اینکه احساسات خود را واقعاً بررسی کنید ، باید این تمرین ذهنی را امتحان کنید: پیروزی خود را در یک تجارت تجسم کنید. احساس خوبی دارید ، درسته؟ آیا می خواهید این احساس را به واقعیت تبدیل کنید؟ تصور پیروزی می تواند یک تجربه انگیزشی باشد ، بنابراین شما را ترغیب می کند یک برنامه عملی برای رسیدن به موفقیت ایجاد کنید.

با این حال ، قسمت مهمی از این تمرین تجسم شکست است. نه فقط شکست ، بلکه مطلقاً در بدترین سناریو. این ورزش پیشگیری به شما کمک می کند تا اقدامات پیشگیرانه ای را که می توانید برای جلوگیری از چنین عواقب فاجعه بار انجام دهید ، تعیین کنید.

نکته شماره 4: همیشه به یاد داشته باشید که با پول واقعی معامله می کنید

برخی از بازرگانان پول نقد را در نزدیکی محل کار خود نگه می دارند – به دو دلیل عمده. اولین کار این است که خودشان را به هدف نهایی خود برسانند: کسب پول نقد. دلیل دوم یادآوری آنچه در معرض خطر است به خودشان است.

هنگام معامله همیشه باید به یاد داشته باشید که با پول واقعی سر و کار دارید ، نه فقط با شماره روی صفحه. شما به امید تبدیل سود به خطر انداختن پول واقعی هستید. بنابراین ، برای محافظت از پول نقد خود ، شما باید مسئولیت پذیر باشید. به عنوان مثال ، تحقیقات کافی را انجام دهید ، یک برنامه معاملاتی ایجاد کنید و به روشی بی طرفانه به معاملات بپردازید.

نکته شماره 5: عادات تجار موفق را مشاهده کنید

شما نباید سعی کنید دقیقاً از عادات یک معامله گر موفق کپی کنید – شما همیشه یک قدم عقب خواهید بود ، بنابراین هرگز برتری نخواهید داشت. با این حال ، مشاهده معامله گران موفق و پی بردن به ویژگی های مثبت مشترک آنها می تواند راهی عالی برای بهبود چشم انداز معاملات شما باشد. چندین وجهی را که در مورد چندین تاجر موفق تحسین می کنید ، جمع کنید – این به شما کمک می کند سبک تجارت منحصر به فرد خود را تشکیل دهید.

نکته شماره 6: تمرین ، تمرین ، تمرین

تقریباً از همان ابتدا هیچ کس در معاملات عالی نیست. برای اینکه بتوانید مهارت های لازم برای موفقیت را پرورش دهید ، تمرین لازم است. مطالعه ، سخت کوشی و وقت به شما کمک می کند تا یک بازرگان قوی شوید. تمرین همیشه عالی نیست ، اما بهترین راه برای کسب قدرت ذهنی و بهبود روانشناسی معاملات شما خواهد بود.

نکته شماره 7: پیشرفت خود را کنترل کنید

با نظارت ، مشاهده و مستند کردن اقدامات خود و نتایج بعدی آنها ، به پیشرفت خود به عنوان یک معامله گر تأمل کنید. یک راه عالی برای این کار نوشتن به صورت روزانه در یک مجله تجارت است. خواه این کار را به صورت دیجیتالی انجام دهید یا روی کاغذ فیزیکی ، حتماً تمام اقدامات خود را ثبت کنید. به موفقیت های خود بسیار توجه کنید و ببینید آیا روندی وجود دارد یا خیر.

برعکس ، شما همچنین باید ضرر و زیان خود را ثبت کنید و ببینید آیا هر یک از اقدامات شما باعث اتلاف وقت و پول شما می شود. با نظارت بر پیشرفت خود ، با هر معامله وضوح ذهنی بیشتری پیدا خواهید کرد.

نکته شماره 8: به برنامه تجارت خود پایبند باشید

در حالی که قبلاً اشاره کردیم که ایجاد یک طرح تجاری ایده خوبی است ، اما نکته دیگری نیز در این زمینه وجود دارد: به آن پایبند باشید! یک طرح معاملاتی مانند نقشه راهی است که می توانید برای تعیین اندازه موقعیت ، ورود و خروج ، نسبت خطر به پاداش و سایر عوامل در مورد تجارت آینده استفاده کنید..

اما اگر قصد دارید فقط از آن چشم پوشی کنید ، برنامه ریزی چه فایده ای دارد؟ یک طرح می تواند به شما کمک کند از نظر ذهنی برای هر شگفتی در بازار آماده شوید. وقتی همه چیز تغییر می کند ، به برنامه خود مراجعه کنید – سپس ، وقتی قیمت هر سهم به نقاط قیمتی از پیش تعیین شده شما می رسد ، می دانید دقیقاً چه اقدامی را انجام دهید. برنامه های تجاری حدس و گمان را از عمل خارج می کنند ، بنابراین امنیت روانی شما را فراهم می کنند.

نکته شماره 9: روندهای بازار سهام را دنبال کنید

تا این مرحله ، ما بر هدف انجام معاملات بی طرفانه و پایبند بودن به یک طرح تأکید کرده ایم. با این حال ، مهم است که بدانید چه موقع باید با جریان حرکت کنید. شما به راحتی نمی توانید بازار را متناسب با نیازهای خود خم کنید. این چرخه هایی دارد که شما برای کار کردن به آنها نیاز دارید نه برعکس.

نکته شماره 10: از دستورات Stop استفاده کنید

با ایجاد توقف در محل معاملات ، خیالتان راحت می شود. هنگامی که سفارش توقف می دهید ، در حال مشخص کردن این هستید که اگر سهمی به قیمت خاصی برسد ، می فروشید یا می خرید. پس از رسیدن به قیمت توقف ، سفارش اجرا می شود.

این می تواند به شما کمک کند در مورد نقطه ای که از یک تجارت خارج می شوید با خود قول دهید – و از آنجا که خودکار است ، در واقع آن را دنبال خواهید کرد. این با یک توقف ذهنی مخالف است – که در آن شما باید اراده داشته باشید تا به قول خود پایبند باشید.

نکته شماره 11: منظم باشید

بیش از هر چیز دیگری ، شما باید نظم لازم را داشته باشید تا احساسات خود را ارزیابی کنید و بفهمید چه زمانی آنها شما را به بیراهه می برند. اگر می بینید که توسط یک شهود یا یک مفهوم انتزاعی دیگر هدایت می شوید ، وقت خود را صرف تعادل خود کنید. به این نکات بازگردید و آنها را دوباره بخوانید ، تا اینکه با رویکرد عینی به بازار راحت تر شوید.

4. رایج ترین اشتباهات تجاری

به طور کلیهر تاجر دیر یا زود یکی از این 10 اشتباه را مرتکب می شود. بهتر است بدانید که آنها چیست ، بنابراین می توانید در هنگام بوجود آمدن از توانایی بیشتری برخوردار باشید تا با آنها کنار بیایید.

اشتباه شماره 1: فقدان برنامه تجارت

اگر بدون برنامه تجارت کنید ، با استراتژی تجارت خود سازگاری نخواهید داشت. شما باید دستورالعمل های از پیش تعیین شده ای داشته باشید و برای هر تجارت رویکردهایی تعیین کنید – با اجرای این موارد ، می توانید از هرگونه تصمیم غیر منطقی جلوگیری کنید. اگر بدون برنامه معاملاتی وارد معاملات شوید ، در نهایت به دلیل ناآشنایی اشتباه خواهید کرد.

اشتباه شماره 2: سو Leve استفاده بیش از حد

برخی از کارگزاران سطح عظیمی از اهرم نیرو را ارائه می دهند که شما واقعاً نیازی به آنها ندارید – به عنوان مثال ، 1: 1000. این شما را در معرض خطر بزرگی قرار می دهد. ما توصیه می کنیم با کارگزاران قانونی که قدرت خود را در سطوح مناسب تری محدود می کنند ، همراه باشید.

اشتباه شماره 3: بدون افق زمانی

رویکردهای مختلف تجارت با افق زمانی خاص خود مطابقت دارد. بنابراین ، برای درک کامل چارچوب زمانی تخمین زده شده برای هر تجارت ، باید تحقیق کنید. به عنوان مثال ، پوسته پوسته ها چارچوب های زمانی کوتاه را هدف قرار می دهند – در حالی که معامله گران به چارچوب های زمانی طولانی تر می چسبند.

اشتباه شماره 4: حداقل تحقیقات

هرچه بیشتر وقت خود را صرف مطالعه بازار کنید ، درک بهتری از محصول آن خواهید داشت. به عنوان مثال ، معامله گران فارکس تفاوت های ظریف بین جفت های مختلف و معنای این تفاوت ها را یاد می گیرند. هر یک از جنبه های بازار خود را بررسی کنید و از واکنش به توصیه های بی اساس و ادعاهای رسانه ای خودداری کنید.

اشتباه شماره 5: نسبت خطر به پاداش

تاجران برای مدیریت صحیح انتظارات خود باید نسبت خطر به پاداش را در نظر داشته باشند. از این گذشته ، مدیریت نادرست ریسک ها مهمترین اشتباهی است که تاجران مرتکب شده اند. به دنبال نسبت های مثبت به پاداش باشید – به عنوان مثال ، نسبت ریسک به پاداش 1: 2 به این معنی است که پتانسیل سود دو برابر پتانسیل ضرر است.

اشتباه شماره 6: تجارت عاطفی

همانطور که گفته شد ، تجارت بر اساس احساسات می تواند منجر به معاملات غیر منطقی و ضررهای بعدی شود. حتماً به دقت به برنامه های معاملات پایبند باشید و مطمئن شوید که تصمیمات شما عاری از احساسات است.

اشتباه شماره 7: اندازه معاملات متناقض است

بسیاری از معامله گران معاملاتی را ایجاد می کنند که متناسب با اندازه حساب آنها نیست. خطرات افزایش می یابند و اگر مشکلی پیش بیاید ، مانده حساب تاجر کاملاً پاک می شود. ما توصیه می کنیم فقط تا 2٪ از اندازه حساب کلی خود را به خطر بیندازید.

اشتباه شماره 8: تجارت در چندین بازار

در حالی که تجارت در چند بازار می تواند تجربه مورد نیاز شما برای مهارت را به شما ارائه دهد ، شما به سختی می توانید درک عمیق تری از هر یک از آنها کسب کنید. اگر می خواهید در بازارهای متعددی تجارت کنید تا درباره هر یک اطلاعات کسب کنید ، توصیه می کنیم این کار را در یک حساب آزمایشی انجام دهید.

اشتباه شماره 9: بررسی نکردن معاملات

شما باید مرتباً از یک ژورنال تجارت استفاده کنید. این به شما کمک می کند نقایص بالقوه موجود در استراتژی خود را شناسایی کرده و همچنین مشخص کنید که دقیقاً چه چیزی موثر است. این باعث افزایش درک کلی شما از بازار و استراتژی ای می شود که در آینده باید اجرا کنید.

اشتباه شماره 10: انتخاب یک کارگزار بد

تعداد زیادی از کارگزاران به راحتی در دسترس هستند ، بنابراین انتخاب یک درست کار دشوار است. قبل از اینکه حسابی با آنها باز کنید باید مطمئن شوید که یک کارگزار از نظر اقتصادی ثبات و تنظیم دارد. چنین اطلاعاتی باید در سایت کارگزار قابل مشاهده باشد.

5. معاملات دستی در مقابل تجارت خودکار

حتی بهترین کارگزار نیز سرانجام تسلیم احساسات آنها می شود ، به همین دلیل استفاده از ابزارهای خودکار همیشه بهتر است. اتوماسیون به اعداد سرد و سخت می چسبد و تحت تأثیر شهود یا سایر احساسات انتزاعی قرار نمی گیرد.

یکی از این راه حل های تجارت خودکار 3commas است. هنگام استفاده از ربات این سیستم عامل برای تجارت خودکار ، می توانید 24 ساعت در روز با شاخص های فنی تجارت کنید. شما می توانید یک ربات ساده که یک جفت معاملاتی دارد یا یک ربات مرکب که چندین جفت را معامله می کند ، اجرا کنید. همچنین ، می توانید یک الگوریتم کوتاه ، یک الگوریتم طولانی تنظیم کرده و سیگنال های نزدیک را تنظیم کنید. حتی می توانید از ربات های خود درخواست کنید تا تنظیمات سایر ربات های موفق را در سیستم عامل کپی کنند!

بهترین کتاب های روانشناسی تجارت

ما لیستی از 5 کتاب در مورد روانشناسی تجارت تهیه کرده ایم که همه باید بخوانند.

تجارت در منطقه توسط مارک داگلاس

تجارت در منطقه

خاطرات یک اپراتور سهام توسط ادوین لوفر

اپراتور سهام

Sway: The Irresistible Pull of رفتار غیر منطقی توسط Ori Brafman و Rom Brafman

هنر تفکر واضح

جادوگران بازار توسط جک شوگر

جادوگران بازار

سالات متداول

معامله گران چگونه احساسات را مدیریت می کنند؟ 11 نکته ما که قبلاً در این راهنما ذکر شده است ، روش های عالی برای هر معامله گر برای مدیریت احساسات خود است. به یاد داشته باشید – تمرین کامل می شود ، و یک استراتژی تجاری نیز به شما کمک می کند.

چگونه می توانم در معاملات نظم و انضباط داشته باشم؟ معاملات خود را به طور منظم بررسی کنید و در مورد آنچه که کار نمی کند و نمی کند بی رحمانه با خود صادق باشید. در مورد استراتژی های تجاری تحقیقات زیادی انجام دهید و آن را تا حد ممکن عینی نگه دارید.

چه خصوصیاتی یک معامله گر خوب را ایجاد می کند؟ هرکسی می تواند با وقف کافی معامله گر خوبی باشد. وقتی تاجر خوبی باشید ، می توانید وسوسه های حرص و آز را نادیده بگیرید و در عوض به استراتژی تجارت خود پایبند باشید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me