در نگاه اول ، به نظر می رسد که صنعت رمزنگاری در حال مرگ است و به ارتفاعاتی که در سال 2017 دیدیم نخواهد رسید. اگر عمیق تر نگاه کنید ، خواهیم دید که توسعه صنعت فعلی کاملاً با یک نظریه روند خاص ، چرخه هایپ متناسب است..

هر نوآوری از یک چرخه توسعه مشابه عبور می کند.

 1. یک ایده متولد می شود.
 2. اگر خوش شانس باشید ، یک اعتیاد به مواد مخدره در اطراف آن متورم می شود. این اعتیاد به مواد مخدر با دور اول آزمایش بتا همیشه ناامید می شود.
 3. هنگامی که آسمان ها همسو شدند و تمام تلاش و پیشرفت شما به موفقیت رشد منجر شد ، این فناوری وارد مرحله کاربرد عملی می شود.

چرخه هایپ چیست?

چرخه هایپ برای فناوری های امیدوار کننده اولین بار توسط متخصصان در شرکت تحقیقاتی گارتنر در سال 1995 منتشر شد. اکنون یکی از مفاهیم اساسی فناوری پیشرفته صنعت است. این چرخه مدل و فرآیند اجرای استاندارد را توصیف می کند ، زیرا مراحل جدیدی را برای رسیدن به مرحله بلوغ طی می کند.

 • راه انداز نوآوری – شرکت ACME یک پتانسیل بالقوه دارد تیپیشرفت اکونولوژیک که صنعت و جامعه را به حرکت در می آورد. اوایل موفقیت موفقیت در مورد کاربردهای جدید فن آوری و علاقه آنها ، پوشش رسانه ای چشمگیری پیدا کرده است. در این مرحله ، این فناوری جدید احتمالاً محصولات عملی ندارد و زنده ماندن تجاری آن هنوز اثبات نشده است.
 • اوج انتظارات متورم – تبلیغات اولیه چندین موفقیت موفقیت در فن آوری های پیاده سازی شده ایجاد می کند. متأسفانه ، این اغلب با تعداد زیادی خرابی همراه است. برخی از شرکت ها برای اجرای موفقیت آمیز فناوری جدید تلاش می کنند ، اکثریت آنها غیرفعال هستند.
 • یک ناامیدی – علاقه به این فناوری جدید فروکش می کند زیرا تلاش برای آزمایش و پیاده سازی انتظارات را برآورده نمی کند. این لرزش منجر به سقوط بسیاری از تولیدکنندگان از بازار در حال ظهور می شود. باقیمانده نیاز به “هوشیاری” دارد. سرمایه گذاری تنها درصورتی ادامه می یابد که آن تأمین کنندگان باقیمانده در بازار بتوانند محصولات خود را به اندازه کافی برای جلب رضایت مشتریان اولیه خود بهبود بخشند.
 • ظهور روشنگری – نمونه های بیشتر و بیشتری از اینکه چگونه این فناوری جدید در حال ظهور می تواند برای صنعت مفید باشد ، خبرساز هستند. این امر به درک وسیعتر و دقیق تری از آن منجر می شود. تامین کنندگان بازاریابی محصولات نسل دوم و سوم را آغاز می کنند. تعداد بیشتری از بنگاه های اقتصادی در تلاش برای معرفی فن آوری جدید هستند و شرکت های محافظه کار بیشتری با احتیاط به آن نگاه می کنند.
 • فلات بهره وری – اجرای انبوه آغاز می شود. معیارهای واضح تری برای ارزیابی دوام تأمین کنندگان تعریف شده است. طیف گسترده ای از کاربردهای عملی و ارتباط این فناوری جدید برای مشکوکین سخت می شود انکار کنند.

این برای بنگاه ها و سرمایه گذاران به چه معناست?

چرخه هایپ یک مدل طراحی شده برای توضیح چرخه های بالا و پایین رفتن است که همه فن آوری های جدید امیدوار کننده به طور ناگهانی از طریق بلوغ عبور می کنند.

نباید آن را به عنوان حقیقت نهایی در نظر گرفت. همچنین در ارزیابی های نمودار خود نباید کاملاً به آن اعتماد کنید. اما بنگاه ها و سرمایه گذاران می توانند ضمن تصمیم گیری درباره سرمایه گذاری یا تدوین استراتژی جدید ، از این چرخه به عنوان یکی از ابزارهای موجود در زرادخانه شما استفاده کنند. همچنین می تواند برای تجزیه و تحلیل ریسک و مدیریت انتظارات مفید باشد.

مطمئناً خیلی زود یا خیلی دیر سرمایه گذاری می کنید ریسک می کنید. اگر منتظر بمانید و دیر به تأخیر بیایید ، خطر عقب ماندن توسط رقبا را دارید یا حتی بازار را کاملاً از دست می دهید. عجله کنید و در ASAP بپرید و با سرمایه گذاری در فناوری نابالغ که بازارها در آن آماده نیستند ، خطر از دست دادن پول خود را دارید.

و اگرچه اکوسیستم بلاکچین در حال حاضر روزهای سختی را تجربه می کند ، اما همچنین نشانه های واضحی را نشان می دهد که دیر یا زود با مشکلات کنار می آید و به توسعه خود ادامه می دهد. در حال حاضر احتمالاً زمان اقدام مشاغل و سرمایه گذاران است. این بدان معنی نیست که شما باید بلافاصله تمام پول خود را در صنعت بلاکچین سرمایه گذاری کنید. در حال حاضر ، مهمترین سرمایه گذاری که می توانید انجام دهید سرمایه گذاری در دانش خود برای درک موارد زیر است:

 1. فناوری Blockchain چه مزایای بالقوه ای را می تواند برای سازمان شما به همراه داشته باشد?
 2. این فناوری چگونه می تواند بر صنعت شما تأثیر بگذارد?
 3. در حال حاضر فناوری بلاکچین در چه مرحله ای از دوره بلوغ گارتنر قرار دارد؟ جوانب مثبت و منفی مرتبط با این موقعیت در چرخه چیست?

نتیجه

هیچ کس به طور قطعی نمی داند که فناوری بلاکچین چه زمانی به بلوغ و پذیرش انبوه می رسد با این وجود ، اکنون روشن شده است که این فناوری دیر یا زود به یک نیروی انقلابی تبدیل می شود که پایه های غالب را تضعیف می کند. مسلماً شرایط و اوضاع موجود در بازار از بهترینها دور نیست. و بسیاری از پروژه ها هیچ چیزی برای برجسته کردن آنها ندارند ، در حالی که حتی تعداد بیشتری از پروژه ها هنوز نتوانسته اند بر بسیاری از کاستی های فنی غلبه کنند.

از طرف دیگر ، برخی از پروژه ها و ابتکارات پیشرفته به طور پیوسته بر روی محصولات و خدمات عالی کار می کنند در حالی که به سرعت همه مواردی را که در طول مسیر به وجود می آیند حل می کنند.

سرانجام ، لحظه ای را در نظر بگیرید و با در نظر گرفتن وضعیت فعلی امور جهان ، به تصویر بسیار بزرگتر نگاهی بیندازید. من فکر می کنم ما به این نقطه از تاریخ نگاه خواهیم کرد و خواهیم دید که کاملاً واضح است که بلاکچین در یک مسیر بسیار معمولی به بلوغ و توزیع انبوه است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me