ما بارها شاهد رشد علاقه به بازار رمزنگاری از طرف شهروندان عادی و سرمایه گذاران نهادی بوده ایم. اگر تصمیم گرفتید مقداری رمزنگاری نیز خریداری کنید ، چه می کنید؟ کجا باید بری؟ با چه کسی باید تماس بگیرید؟ در این مقاله ، ما روش های معروف خرید ارزهای رمزپایه با فیات را بررسی خواهیم کرد ، از جمله مواردی که ما شخصاً از آنها استفاده می کنیم. مطالب ارائه شده در این مقاله هیچ تأییدیه سیستم عامل خاصی نیست.

مبادلات

چند سال پیش ، یافتن صرافی متمرکز آسان نبود که فرصتی برای خرید رمزنگاری با فیات فراهم کند ، به جز مواردی که در بازار ایالات متحده فعالیت می کنند ، مانند Coinbase. با این حال ، با افزایش محبوبیت صنعت رمزنگاری ، مبادلات معتبر و بیشتر معتبر فیات را در ساختار خود قرار می دهند.

به عنوان مثال Binance, شریک شد با Koinal برای اضافه کردن امکان خرید ارزهای رمزپایه با فیات از طریق کارت های اعتباری و نقدی در سپتامبر 2019. در همان ابتدای کار ، می توان BTC ، ETH ، LTC ، XRP و BCHABC را با استفاده از Visa و Mastercard با هزینه بسیار زیاد 2.5٪ خریداری کرد..

در حال حاضر ، Binance با کار می کند انبوه و توانایی خرید 18 ارز رمزنگاری شده با پذیرش 54 ارز فیات را فراهم می کند ، و این صرافی محبوب را برای کسانی که می خواهند بلافاصله معاملات خود را آغاز کنند ، یکی از مناسبترین ارزها می کند. KYC برای استفاده از خدمات اجباری است.

مبادلات P2P

صرافی های P2P (نظیر به نظیر) یکی از محبوب ترین و ریشه دارترین روش های خرید ارزهای رمزپایه بوده و هستند. این نوع خدمات شامل قرار دادن اطلاعیه های خصوصی درباره خرید یا فروش ارز رمزپایه ، انتخاب نرخ ارز مناسب و شرایط مبادله است. محبوب ترین تبادل P2P در حال حاضر در جهان است Localbitcoins, با حجم معاملات هفتگی کلی به طور متوسط با 40 میلیون دلار Localbitcoins فرصتی را برای خرید بیت کوین در 240 کشور فراهم می کند.

مبادلات P2P مشهور دیگری نیز وجود دارد بیتزلاتو, که پیشنهاد خرید 7 ارز رمزپایه اصلی در 28 کشور را دارد ، و رمزگذاری محلی, آنالوگ غیرمتمرکز Localbitcoins با طیف گسترده ای از ارزهای رمزپایه.

لازم به ذکر است که در سپتامبر 2019 ، Binance “تبادل مردم” نیز راه اندازی شد قابلیت تبادل P2P مناسب بر روی سیستم عامل خود که به جذب بخش قابل توجهی از بازار مبادلات P2P کمک می کند.

از خصوصیات متمایز بازار مبادله P2P افزایش کمیسیون و واریانس نرخ ارز از کشور به کشور دیگر و همچنین خطرات رفتارهای ناعادلانه شرکت کنندگان است. بنابراین ، موضوع تضمین ها هنگام انتخاب یک سیستم عامل مهم است ، دقیقاً مانند رتبه بندی هر فروشنده ارز رمزنگاری شده در سیستم عامل. با توجه به ضرورت افزایش اقدامات پیشگیرانه ، بیشتر سیستم عامل های P2P از مبادلات نمونه برداری کرده و KYC اجباری را معرفی کرده اند.

کیف پول چند ارزه

با توجه به تقاضای فزاینده برای ارزهای رمزپایه به طور کلی و اسکناس های رمزنگاری شده به طور خاص ، بسیاری از کیف پول ها و سیستم های پرداخت چند ارز آنلاین شروع به ایجاد فرصت های مبادله ارزهای رمزپایه با فیات کردند. پرداخت کننده و Advcash شایان ذکر است در میان راه حل های محبوب. پورسانت های مبادله ای در چنین خدماتی غالباً بیش از حد قیمت دارند.

خودپردازهای رمزنگاری

مدتی پیش پایانه های آفلاین فروش ارزهای رمزپایه در شهرهای مختلف جهان شروع به کار کردند. با این حال ، این روش به دلیل نگهداری گران ، کارمزد زیاد و تاخیرهای بیش از حد طولانی مربوط به دریافت ارزهای رمزپایه هنگام خرید ، به سرعت محبوبیت خود را از دست داد. علاوه بر این ، خرید ارزهای رمزپایه در خیابان ها با خطرات فیزیکی خاصی همراه است.

صرافی های آفلاین خصوصی یکی از محبوب ترین روش های خرید رمزنگاری با فیات بوده و هستند. به دلیل ساختارشان ، این مشاغل از گردش مالی گسترده ای بهره مند می شوند. چنین خدمات آفلاین در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا برای کسانی که نیاز به مبادله مقدار بسیار زیادی دارند و یا مایل به جلوگیری از مالیات هستند ، ارائه می شود. چنین خدماتی نرخ ارز نسبتاً جذابی را ارائه می دهند ، اما این نوع دستیابی به رمزنگاری خطرات بسیار بالایی را شامل می شود. نیازی به گفتن نیست که ، به دلیل تعداد زیادی از طرح های واسطه ای و کلاهبرداران فعال در این بازار ، شما می توانید بدون هیچ کسی بی پول باشید. اگر تصمیم دارید از این روش استفاده کنید ، باید 100٪ به قابلیت اطمینان ارائه دهنده خدمات اطمینان داشته باشید.

اول ایمنی 

هر روشی را که انتخاب کنید ، به یاد داشته باشید که خرید ارز رمزنگاری شده با فیات اغلب با خطرات همراه است و کلاهبردارانی که می خواهند دارایی شما را در اختیار داشته باشند ، همیشه جایی هستند ، به خصوص در بازار ارزهای رمزنگاری شده که ضعف قانونی دارد. بنابراین ، گزینه های مبادله و معاملات را برای پیوندهای فیشینگ ، رتبه بندی ، و قابل اعتماد بودن فروشندگان و خریداران به دقت بررسی کنید و انتخاب خود را به نفع سیستم عامل های شناخته شده با مکانیسم ها و ضمانت های شفاف انجام دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me