נפילת הטיטאנים של הקריפטו-אולימפוס

כמה שנים מאוחר יותר, כאשר שכך מעטה ההתלהבות ודעך העשן של מלחמות שיווק, הטכנולוגיות האמיתיות של טיטאנים רבים של מטבעות TOP30 Coinmarketcap הופכות פחות אטרקטיביות, והיזמים עוזבים פרויקטים בהמוניהם. במאמר זה נבין מדוע פרויקטים גדולים מאבדים תפקידם..

חוסר ערך

UCL Blockchain בשותפות עם Imperial College בלונדון נערך לימוד, שעל בסיסו הגענו למסקנה שרוב העסקאות ברשתות EOS, Teos ו- Ripple נטולות חוש כלכלי.

כך, למשל, לאחר בדיקת נתוני העסקאות בין ה -1 באוקטובר 2019 ל -30 באפריל 2020, ב- EOS ו- Ripple, מרבית העסקאות הראו מאפיינים הדומים להתקפות DoS. ב- Eos, 95% מהעסקאות יוזמו על ידי איירדופ EIDOS. 

ב- Ripple, ליותר מ 94% מהעסקאות אין ערך כלכלי: מתוך 90,000 ארנקי XRP שהשלימו 150 מיליון עסקאות בתקופה שנחקרה, 30,000 חשבונות השלימו עסקה אחת בלבד, ואילו 18 ארנקים המקושרים ל- Huobi השלימו מחצית מכל העסקאות..

עבור Teos, מכיוון שמספר העסקאות לחסימה גבוה משמעותית ממספר האישורים הנדרשים (32), מרבית רוחב הפס, כלומר 76%, משמש לשמירה על הסכמה.

מסקנת המחקר: כל שלושת החסימות מדגימות תפוקה גבוהה, אך הפוטנציאל העצום שלהם רחוק מלהתממש במלואו. למעשה, במהלך כל תקופת התצפית, רק 0.2% מכל העסקאות היו עסקאות חליפין סמליות ישירות.

שיחות ראשונות

מוקדם יותר, בפברואר 2020, נציגי תמיכה ב- Coinbase מוּצהָר על ירידה בביצועים ברשת EOS, עם השבתת משיכת אסימונים ועיכוב בצבירת ההפקדות למספר ימים.

EOS ניו יורק, מפיקת בלוקים גדולה ברשת EOS, הגיב לפוסט הזה ב- Reddit:

“לא נכון. הרשת פועלת, ו- Coinbase מסיט את האשמה בבעיות התשתית הפנימיות שלה. אף ארגון אחר לא מדווח על בעיות. אף אחת מהתצפיות שלנו לא מציגה בעיות. הם יכולים לפנות לכל אחד משני תריסר יצרני חסימות בקיאים לקבלת עזרה בחינם, אך הם עושים זאת במקום זאת. איזה סוג של בעיות הם רואים? הם אינם מספקים שום פרטים. “

יצרנית בלוקים מובילה נוספת, EOS Nation, הגיבה גם על המצב בטוויטר:

“למרות העובדה שכמה מיקרו-מזלגות הופיעו ברשת ב -20 בפברואר, ה- EOS Mainnet אמין ביותר כרגע. אם עדיין יש לך בעיות, אל תהסס לפנות אלינו ונשמח לעזור לך לפתור אותן. “

מוקדם יותר בנובמבר 2019, Coinbase כבר מתמודד עם עומס מוגבר ברשת EOS ובעיית עיבוד עסקאות הלקוח. ואז גודש הרשת עורר על ידי נפילת האוויר של אסימוני EIDOS.. 

מקור קודנים

החדש ביותר לימוד Outlier Ventures מראה כי במהלך השנה האחרונה, מפתחים השאירו פרויקטים ידועים של בלוקצ’יין בהמוניהם. לדוגמא, EOS (-86%), מזומן ביטקוין (-63%) ו- TRON (-51%) מובילים לירידה משמעותית בפעילות המפתחים..

במקרה של EOS, את יציאת המפתחים המאסיבית, שהביאה לירידה של 94% בעדכוני הקוד, ניתן לייחס לירידה בהתעניינות בפרויקט מאז שהושק הרשת. במקרה של TRON החוקרים מציינים את הדינמיקה בשוק השלילי כסיבה העיקרית, וכתוצאה מכך מספר עדכוני הקוד ירד ב -96%..

טיטאנים חדשים

עם זאת, שחקנים חדשים כמו פולקדות (+ 44%) וקוסמוס (+ 15%) מציגים צמיחה משמעותית בפעילות המפתחים, אם כי לאור ההשקות הגדולות האחרונות שלהם, ייתכן שהצמיחה לא תימשך בקצב כזה. תטא (+ 931%) ו Cardano (+ 580%) החזיקו בשיא הגידול בעדכוני הקוד השבועיים. אנליסטים מייחסים את הצמיחה המהירה של עדכוני תטא להשקת הרשת הראשית השנייה בסוף מאי, שינויים אחרונים במחירים ופעילות פיתוח נמוכה באמצע 2019. הסיבה לעלייה בעדכוני Cardano היא ככל הנראה שילוב של המהדורה הקרובה ופעולת המחירים האחרונה. בשני המקרים צמיחה זו לא תימשך..

הפיתוח של פרוטוקולי ליבה בשנה האחרונה היה מאוד תנודתי בכל הענף. בין 30 החברות המובילות לפי שווי שוק, פעילויות פיתוח הפרויקטים ירדו וגדלו באופן שווה בערך, מה שעשוי להצביע על הגירת מפתחים בעקבות תנאים וסיכויים נוחים יותר..

מרחק חיים

ככל הנראה, קשה לשמור על הילה של טכנולוגיות חדשניות וגאונות של מודל הביזור לפרויקטים גדולים במרחק, וזה חשוב במיוחד בסביבה שקופה כמו תעשיית הבלוקצ’יין. כמו תמיד תנאים אטרקטיביים יותר, רעיונות מבריקים וטכנולוגיות פורצות דרך מזנקים קדימה ומושכים עמם המוני חובבים ומשאירים את הטיטאנים לשעבר מחוסרי עבודה. אנחנו רק צריכים לצפות בקרב באולימפוס.

המידע עשוי להכיל ניתוחים ותחזיות של שוק הקריפטו, אשר קשורים לסיכונים גבוהים. המידע מוצג למטרות הסברה בלבד ואין לראות בו המלצה לרכישה או מכירה של נכסים. עליך לבצע מחקר מעמיק משלך לפני שתקבל החלטות השקעה כלשהן. כל הסיכונים, ההפסדים וההוצאות הקשורים להשקעה, כולל אובדן הפיקדון העיקרי, הם באחריותך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map