حوادث اخیر که منجر به رشد نجومی Dogecoin (DOGE) بدون شک محبوبیتی را برای خود سکه و جامعه ای ایجاد کرده است که پیرامون آنچه به عنوان “سکه الگوی رفتاری” یاد می شود شکل گرفته است. ارز رمزنگاری شده در ابتدا برای سرگرمی و جامعه ای که پیرامون آن شکل گرفته است ، در توسعه و محبوبیت تمرکززدایی بسیار تأثیرگذار است.

در مقاله امروز ، ما در مورد دلایل محبوبیت Dogecoin صحبت خواهیم کرد و تأثیر حوادثی را که منجر به رشد نجومی سکه در طول وجود آن شد ، در نظر خواهیم گرفت..

چرا سگ (e)?

Dogecoin یک ارز رمزنگاری شده است که توسط برنامه نویس بیلی مارکوس ، که کیف پول Litecoin اصلاح شده ایجاد کرده است – dogecoin-qt و جکسون پالمر ، مدیر بازاریابی سابق در Adobe ، تأسیس شده است. طبق گفته توسعه دهندگان ، هدف این سکه امکان انجام معاملات ساده ، ارزان و سریع بود.

Dogecoin بر اساس است لاکی کوین, که به نوبه خود یک چنگال Litecoin بود. ارز رمزنگاری شده از الگوریتم اثبات کار (PoW) استفاده می کند و محدودیت عرضه کامل ندارد. عدم وجود محدودیت ضرب سکه به سیستم اجازه می دهد تا تقریباً 100 میلیارد DOGE در گردش را حفظ کند ، که علاقه مداوم به استخراج و امنیت بلاکچین را تضمین می کند.

نماد Dogecoin – Shiba Inu – یک نژاد سگ ژاپنی است که به عنوان یک الگوی رفتاری آنلاین محبوب شد و نشان دهنده نگرش سازندگان به ارز رمزنگاری شده در زمان های اولیه است. این پروژه به سرعت شروع به توسعه کرد و در طی شش سال از عمر خود بیش از 200 برابر ارزش یافت.

اولین پیروزی ها

در اوایل دسامبر 2013 ، در میان سیاست جدید چین در مورد ارزهای رمزپایه و توصیه های بانک مردم چین به موسسات مالی برای ممنوعیت تجارت بیت کوین ، قیمت DOGE بیش از سه برابر افزایش یافت. پس از رشد انفجاری اولیه ، سکه متعاقباً بیش از 80٪ ارزش خود را از دست داد.

در اوایل دسامبر 2013 ، سکه زمانی مورد توجه جامعه ارزهای رمزپایه قرار گرفت کاربران کیف پول Dogecoin هک شدند برای حدود 21 میلیون دلار ، که در زمان وقوع این رویداد به حدود 13000 دلار آمریکا با قیمت DOGE در حدود 0.0006 دلار نوسان داشت. 

ارزش سکه پس از اولین غوطه وری ، از اواسط ماه دسامبر دوباره افزایش یافت. افزایش قیمت تقریباً 600٪ بود و ارزش سکه 0.00151 دلار تخمین زده شد.

امکانات

مزایای اصلی DOGE هزینه کم و سرعت بالای معاملات شبکه است. هزینه شبکه بدون توجه به مبلغ منتقل شده همیشه یک DOGE است. این یکی از دلایلی است که اغلب از DOGE برای انتقال وجه بین صرافی ها استفاده می شود.

در ابتدا ، صدور DOGE به 100 میلیارد سکه محدود شد. اما ، به دلیل تعداد زیادی سکه از قبل استخراج شده و نیاز کم استخراج ، تعداد سکه های ضرب شده در سال 2014 به 98 میلیارد رسیده است. به همین دلیل تصمیم گرفته شد که از محدودیت های صدور خلاص شوید و امروز حدود 128 میلیارد سکه وجود دارد گردش ، در حالی که تعداد سکه های استخراج شده هر ساله 5 درصد افزایش می یابد.

جامعه Dogecoin یکی از فعال ترین افراد در فضای ارزهای رمزنگاری شده است. Dored Bitcoin بیش از 800000 شرکت کننده دارد که در واقع پایه و اساس آن شد بنیاد Dogecoin – یک سازمان غیر انتفاعی طراحی شده برای محبوب کردن ارز رمزنگاری شده و استفاده از آن از طریق رویدادهای خیریه قابل دسترسی و جذاب است.

در سال 2014 ، این بنیاد موفق به جمع آوری حدود 55000 دلار از 120،000 دلار مورد نیاز برای حمایت از تیم بواسلی جامائیكایی در المپیك سوچی شد. از قضا تیم در پایان در مکان 29 ام قرار گرفت. 

پروژه بعدی بنیاد Dogecoin با هدف کمک به منطقه ای دور افتاده از شرق کنیا تحت تأثیر خشکسالی بود. بنیاد Dogecoin ، همراه با سازمان خیریه غیر انتفاعی Charitywater ، توانست 40 میلیون DOGE (یا حدود 30،000 دلار آمریکا در آن زمان) جمع کند..

همچنین ، در سال 2014 ، جامعه حدود 55000 دلار برای تأمین بودجه یک راننده NASCAR که یک “Moonrocket” را با آرم Dogecoin در تعدادی از رویدادها مسابقه داد ، جمع آوری کرد..

امروز Dogecoin

در حالی که Dogecoin در روزهای ابتدایی خود به عنوان یک شوخی دیده می شد ، امروز این است:

  • یک سکه با سقف بازار نزدیک به 4 میلیارد دلار ؛
  • جامعه ای 800000 نفری
  • ارز رمزنگاری شده ای که در بزرگترین صرافی ها ارائه می شود.
  • وسیله محبوب پرداخت و نقل و انتقالات.

در کنار این ، اکوسیستم Dogecoin از تعداد زیادی کیف پول ، استخر سکه و استخراج کنندگان منفرد تشکیل شده است. همچنین تلاش شده تا پل هایی برای استفاده از Dogecoin با بلاک چین های دیگر ساخته شود.

چنین پروژه ای بود Dogethereum, یک شبکه پرداخت که از قراردادهای هوشمند استفاده می کند و امکان پرداخت ساده و مقرون به صرفه و همچنین جابجایی وجوه بین Dogecoin را دارد. & بلاکچین های اتریوم. از چنین پل هایی می توان به طور بالقوه برای مقیاس گذاری بلاکچین های شرکت کننده استفاده کرد.

با این حال ، با کاهش قیمت ETH به 100 دلار در هر رمز در سال 2018 ، بودجه پروژه تمام شد و تعطیل شد. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد تحولات بعدی وجود ندارد.

بزرگترین رالی سگ

در سال 2017 ، در دوره رونق ICO ، Dogecoin 80،000 درصد در یک سال افزایش یافت ، در برخی از صرافی ها به 0.018 دلار رسید تا فقط بیش از 80 درصد ارزش خود را پس از آن از دست بدهد.. 

اما علی رغم این افت ، در ابتدای سال 2021 قیمت Dogecoin یک ATH جدید تعیین کرد که نزدیک به 5 سنت برای هر سکه الگوی رفتاری است. افزایش قیمت به Elon Musk’s نسبت داده شد توییت, که پیروان او را از حمایت خود از Dogecoin یادآوری کرد ، به دنبال آن پمپی از شرکت کنندگان زیرساخت WSB که پس از آشفتگی در بازارهای مالی سنتی تصمیم گرفتند به رمزنگاری شیرجه بروند. 

خط پایین

Dogecoin ابزاری مناسب برای پرداخت محتوای رسانه های اجتماعی و همچنین وسیله ای برای اهدای کمک مالی و شروع انتقال است. علاوه بر این ، اخیراً مورد حمایت جامعه واقع شده است. 

Dogecoin قطعاً پروژه ای با سابقه جالب است. تأثیر سکه دیجیتال مبتنی بر الگوهای رفتاری در شکل دهی به کل بازار ارزهای رمزپایه نیز مورد توجه بسیاری از کاربران ناآشنا با ارزهای رمزپایه قرار گرفته است. Dogecoin ، یک شوخی است ، به یک افسانه از فضای رمزنگاری تبدیل شده است … جای خود را در تاریخ ارزهای دیجیتال برجای گذاشته است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me