آلگوراند که توسط نبوغ رایانه و استاد م Instituteسسه فناوری ماساچوست (MIT) سیلویو میکالی ایجاد شده است ، متعلق به اردوگاه آن دسته از پروژه هایی است که توسط افرادی با سوابق تحصیلی جدی ایجاد شده است ، که خود یک امر نادر است. میکالی برنده جایزه تورینگ در سال 2012 است ، یک تقدیر برجسته در دنیای علوم کامپیوتر ، که به خالق آینده الگوراند برای کار با همکار خود ، شفی گلدواسر اعطا شده است..

به گفته انجمن ماشین آلات محاسباتی ، که سالانه این جایزه را اعطا می کند ، مایکالی به خاطر سهم خود در ساختن رمزنگاری به عنوان “علمی دقیق تر” از طریق کارهایی که ایده های مربوط به برخی از عناصر اساسی در این زمینه را خلاصه می کند ، اعتبار دارد. امروز ، ما نگاهی خواهیم انداخت به پروژه ها و سازمان های بزرگ سازنده اکوسیستم الگوراند.

الگوراند چیست?

Algorand یک پلت فرم بلاکچین منبع باز است که برای ایجاد یک اقتصاد غیرمتمرکز و بدون محدودیت طراحی شده است. تیم Algorand پس از راه اندازی یک پروژه testnet در اواسط سال 2019 توسط استاد MIT ، سیلویو میکالی ، برای حل یک سه راهی که تقریباً هر استارت آپ در این زمینه با آن روبرو است ، تصمیم گرفت: امنیت ، عدم تمرکز و مقیاس پذیری. Algorand در حال حاضر زنجیره بلوکی مخصوص به خود را دارد که با نسخه اقتباسی از الگوریتم PoS – Pure Proof-of-Stake (PPoS) اجرا می شود. 

PPoS بر اساس پروتکل اجماع توافق نامه بیزانس است. در مقایسه با PoS ، PPoS را می توان یک سیستم “منصفانه تر” نامید ، زیرا در این حالت ، هرکسی که دارای رمزهای ALGO در حساب خود باشد ، می تواند به عنوان اعتبارسنج در شبکه Algorand انتخاب شود. تعداد نشانه ها فقط در احتمال انتخاب شدن تأثیر می گذارد.

بلاکچین Algorand همچنین اجازه می دهد دارایی های زیادی غیر از ALGO توسط آن سرویس شود. اینها همچنین به عنوان دارایی های استاندارد Algorand (ASA) شناخته می شوند و تقریباً به همان روشی که نشانه های ERC20 در بلاک چین Ethereum کار می کنند ، عمل می کنند. با این حال ، یکی از تفاوت های اصلی این است که کاربران ابتدا باید دستی دریافت توکن خاص (اصطلاحاً اشتراک) را قبول کنند. 

الگوراند چه مشکلاتی را حل می کند?

الگوراند می تواند مشکلات مختلفی را ایجاد کند ، از ایجاد مبادلات غیرمتمرکز تا توکن دارایی. شاید بارزترین نمونه مورد استفاده عملی الگوراند ، تثبیت بیت کوین Tether باشد. Algorand و Tether با یکدیگر مشارکت کردند که Tether را با استفاده از فناوری ASA 2.0 Algorand در زنجیره بلوک پروژه ادغام کردند. در مقایسه با USDT در Omni ، Tether مستقر در Algorand دارای سرعت معامله سریعتر و هزینه های نسبتاً کم است ، و ثبات پولی را برای پرداخت های خرد مناسب می کند.

پروژه هایی در اکوسیستم الگوراند

دایره

Circle یک شرکت خدمات مالی است که از فناوری بلاکچین برای پرداخت های همتا به همتا و محصولات مرتبط با رمز ارز استفاده می کند. Circle در سال 2013 توسط جرمی آلریر و شان نویل راه اندازی شد. Circle به عنوان یک بستر مصرف کننده برای پرداخت های همتا به همتا و مبادله ارز رمزنگاری شده کار خود را آغاز کرد. در سال 2018 این شرکت پس از آنکه برخی از مشکلات مالی با مشکل مواجه شد ، مبادلات عمده ارز رمزنگاری شده Poloniex را به دست آورد.

Algorand با ثبات USDC ، پشتیبانی شده توسط Circle. این به شما این امکان را می دهد تا افراد با استفاده از بلاکچین Algorand به راحتی وجهی را بین بانک های سنتی انتقال دهند. Algorand از Circle و USDC در زمینه ایجاد طیف وسیعی از برنامه های مالی مقیاس پذیر ، امن و قابل همکاری پشتیبانی می کند. Algorand همچنین سرعت کم سابقه ای را با کارمزد معاملاتی پایین که برای زنجیره پول ثابت ضروری است فراهم می کند.

کارتن

Cartan یک شرکت مشاوره مستقر در جزایر کیمن است که خدمات گسترده ای را ارائه می دهد ، و به مشتریان در شناسایی ، توسعه و اجرای استراتژی های پیچیده بازار کمک می کند. کارشناسان امور مالی و فناوری آخرین داده های صنعت را تجزیه و تحلیل می کنند تا بصیرت فوری و فرصت های سرمایه گذاری را در اختیار مشتریان قرار دهند. Cartan با Algorand برای تمرکز بیشتر در شبکه Algorand ، ایجاد محصولات مالی در بالای شبکه Algorand و تسریع در تصویب Algorand در جزایر کیمن همکاری می کند..

دفتر کل

لجر در سال 2014 تاسیس شد ، یکی از پیشگامان تولید کیف پول های رمزنگاری سخت افزاری و ارائه راه حل های زیرساختی برای کاربردهای رمزنگاری و بلاکچین است. دفتر مرکزی این شرکت در پاریس ، ویرزون ، نیویورک و هنگ کنگ قرار دارد و بیش از 170 نفر از متخصصان در حال توسعه محصولات و خدمات مختلف برای محافظت از دارایی های دیجیتال برای افراد و شرکت ها هستند ، از جمله کیف پول های سخت افزاری Ledger در 165 کشور جهان.

لجر توکن بومی ALGO را به لیست دارایی های سازگار با کیف پول موجود در Ledger Live اضافه کرده است. این به کاربران لجر امکان ذخیره سازی و مشارکت در ALGO staking را می دهد. ادغام با Ledger Live سازگاری ذخیره سازی با دارایی های استاندارد Algorand (ASA) را فراهم می کند و به دارندگان رمزهای ASA یک لایه اضافی از امنیت ذخیره سازی کلید خصوصی می دهد.

SIAE

SIAE (انجمن نویسندگان و ناشران ایتالیایی) ، که در سال 1882 در میلان تاسیس شد ، یک نهاد اقتصادی عمومی و پایگاه عضویت برای مدیریت حق چاپ است. SIAE هر ساله بیش از 1.2 میلیون مجوز برای استفاده از مواد محافظت شده سازمان صادر می کند ، به نویسندگان و ناشران جبران خسارت مناسب برای کارشان را تضمین می کند. SIAE همچنین از صنایع فرهنگی و خلاقیت ایتالیا پشتیبانی می کند ، از نظر اقتصادی به ابتکارات هنری متعددی کمک می کند و از رویدادهای مختلف اجتماعی پشتیبانی می کند.

SIAE از Algorand برای توسعه یک اکوسیستم باز جدید برای مدیریت حق چاپ استفاده کرده است که توسط پلتفرم بلاکچین با کارایی بالا در Algorand امکان پذیر شده است. SIAE در ابتدا با هایپرلجر کار می کرد اما به دلیل طراحی غیرمتمرکز و عملکرد مقیاس پذیر به پلتفرم Algorand روی آورد. پروتکل PPoS Algorand ، که تمرکززدایی ، مقیاس پذیری و امنیت را تضمین می کند ، آن را به ویژه برای مدیریت قوی همه فراداده ها و معاملات مورد نیاز برای مدیریت صحیح حقوق مناسب می کند. همکاری بین SIAE و Algorand ابزارها و خدمات مدیریت حق چاپ را ایجاد و تقویت می کند تا راه حل های جدید و قابل دسترسی ایجاد کند ، همچنین کارآیی و مراقبت بیشتر بهبود می یابد..

IDEX

IDEX توسط گروهی از معامله گران ارزهای رمزپایه در اواخر سال 2012 به عنوان نسخه توسعه یافته و به روز شده صرافی های غیرمتمرکز موجود راه اندازی شد. این یک DEX مبتنی بر Ethereum است که از جفت های تجاری ETH و ERC20 پشتیبانی می کند. IDEX مزایای قراردادهای هوشمند را برای تجارت p2p دارایی های دیجیتال پیاده سازی می کند.

سنگ انداختن

Stonize یک شرکت FinTech ایتالیایی است که متمرکز بر انتقال به یک سیستم مالی بازتر با هدف دسترسی و شفاف سازی اوراق بهادار است. بستر Stonize انتشار ، مدیریت و انتقال اوراق بهادار دیجیتال مربوطه را تسهیل می کند. این شرکت برای کمک به توسعه نوآوری هایی با هدف دموکراتیک سازی خدمات مالی با CNR ، بزرگترین موسسه تحقیقاتی ایتالیا همکاری می کند.

Stonize از انتقال اتمی و قراردادهای هوشمند اتمی در فناوریهای لایه 1 (ASC1) استفاده خواهد کرد تا فرآیندهای تسویه و تسویه سریعتر و ایمن تر را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. تیم Stonize در تلاش است تا روند تحویل و پرداخت را با استفاده از انتقال اتمی برای معاملات چند جانبه و الگوی ASC1 برای نگهداری بهبود بخشد.. 

رئالیو

Realio یک راه حل جامع SaaS مبتنی بر بلاکچین برای صدور ، سرمایه گذاری و مدیریت دارایی های دیجیتال است. Realio دسترسی به مبادله غیرمتمرکز (p2p) را با ویژگی های پلتفرم انتشار / سرمایه گذاری ترکیب می کند تا راه حل های بلاکچین درجه شرکتی را با وسایل نقلیه سرمایه گذاری در سطح سازمانی ترکیب کند..

Realio از طریق RST شبکه خود را توکن می کند ، هدف آن این است که اولین رمز امنیتی / ابزار واقعاً ترکیبی باشد که سهام مالکیت و سود را در شبکه فراهم می کند و همچنین امکان جمع آوری را دارد. Realio از سادگی Algorand ASA و همچنین سرعت و امنیت شبکه بهره می برد.

پروتکل جبار

پروتکل Orion با ترکیب نقدینگی کل بازار رمزنگاری (CEX ، DEX ، استخرهای مبادله ای) در یک سیستم عامل غیرمتمرکز ، برخی از بزرگترین مشکلات DeFi را حل می کند. پروتکل Orion اولین پروژه برای اجرای Dynamic Coin Offering (DYCO) است ، یک ساختار فروش توکن جدید که در آن تا 16 ماه پس از رویداد تولید Token (TGE) ، رمزهای توزیع شده با دلار آمریکا پشتیبانی می شوند و شرکت کنندگان 80٪ واجد شرایط هستند. بازپرداخت پس از رمزگذاری.

Orion به استودیوی Eterna Capital Venture پیوست ، ابتکاری به رهبری Eterna Capital ، Borderless Capital و Algorand ، برای سرعت بخشیدن به توسعه استارت آپ ها با ایجاد راه حل برای مشکلات در امور مالی ، مبادلات ، ذخیره دارایی و موارد دیگر. 

نتیجه

Algorand یک بلاکچین جدید و نسبتاً جوان است ، به این معنی که فناوری آن گرچه تازه است ، اما در شرایط واقعی بازار هنوز آزمایش زیادی نکرده است. با ظهور اخبار مهم در مورد مشارکت های جدید و تحولات عمده در اکوسیستم پروژه ، ارز رمزنگاری شده ALGO افزایش می یابد. اگر سرمایه گذاران معتقد باشند که بلاکچین های اثبات مالکیت که هزینه های مشارکت در بلاکچین را کاهش می دهد (ممکن است به اندازه 1 ALGO در کیف پول شما کافی باشد تا آلگوراند را در یک کیف پول خود امتحان کنید و تبدیل به یک اعتبارسنج) در نهایت موفقیت بیشتری در بازار نشان می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me