Grid Bot چگونه کار می کند?

در مقاله “راهنماهای عملی 3Commas” ما اصول کار Grid Bot را قبلاً در نظر گرفته ایم. اکیداً توصیه می کنیم قبل از خواندن این مقاله نگاهی به آن بیندازید!

بیایید به طور خلاصه اصول را بیاد آوریم: برای راه اندازی ربات GRID ، کافی است محدودیت های بالا و پایین قیمت برای کار بات و تعداد سطوح قیمت بین آنها را مشخص کنید. این استراتژی مجموعه ای از سطح خرید و فروش افقی را ایجاد می کند و ربات با حرکت قیمت ، سود خود را جمع می کند و در داخل شبکه “جهش می کند”.

مزایای ربات GRID ما چیست?

ربات های موجود در بازار رمزنگاری عمدتا از طریق سیگنال ها برای شروع و پایان تجارت کار می کنند ، اما ربات GRID متفاوت است. 

یک ربات GRID تمام تلاش خود را می کند تا از طریق خرید کم و فروش بالاتر ، در هر حرکت قیمت سود کسب کند. وقتی قیمت پایین می آید – ربات دارایی انتخاب شده را جمع می کند. وقتی قیمت بالا می رود – ربات می فروشد. 24/7 کار می کند تا زمانی که قیمت از شبکه فراتر رود. تمام آنچه لازم دارد این است که قیمت پایین و بالای شبکه و عرض هر سطح را مشخص کنید ، جایی که ربات سکه ها را خریداری و می فروشد. 

بیایید به تنظیمات Grid Bot برویم. 

برای انجام این کار ، به صفحه ربات GRID یا www.tradingview.com (هر چیزی که برای شما راحت تر باشد) و مشاهده نمودارهای سکه های مختلف را شروع کنید. هدف از تجزیه و تحلیل دستی و ایجاد Grid Bot از طریق “استراتژی دستی” یافتن و انتخاب چنین جفت های معاملاتی است ، جایی که قیمت نزدیک به سطح پشتیبانی باشد ، که مهمترین عامل موفقیت در تجارت با ربات GRID است.. 

نکته 

سطح پشتیبانی حداقل سطح قیمت برای مدت زمان مشخص است. به عنوان یک قاعده ، با رسیدن به این سطح ، قیمت چرخانده و افزایش می یابد.

بهتر است در بازه زمانی 4 ساعته و بیشتر به دنبال سکه باشید. مناسب ترین سکه سکه ای خواهد بود که تا حدی به سطح حمایت قوی رسیده باشد و دائماً دفع شود. یعنی می بینید که خریداران هر بار “پایین” را خریداری می کنند. در حالت ایده آل ، البته ، ما باید به دنبال یک سکه با نوسانات بیشتر باشیم. در حالی که قیمت از شبکه ما بالا یا پایین می رود ، شانس بیشتری برای کسب سود خواهیم داشت. 

نکته

نوسانات بالا منجر به ریسک های بالاتر می شود اما در عین حال فرصت های بیشتری برای کسب درآمد در هنگام معاملات باز می کند.

پس از بررسی سکه های مختلف و استفاده از مهارت های اصلی تجزیه و تحلیل فنی ، تصمیم گرفتیم روی جفت ZRX / USDT تمرکز کنیم.

در اینجا دلایل اصلی وجود دارد:

  • قیمت از پایین سطح پشتیبانی قوی برگشت ، که از آن می تواند دوباره به تدریج افزایش یابد یا وارد محدوده شود ، یعنی بالا یا پایین برود و سپس از این کانال خارج شود. این دقیقاً همان چیزی است که ما به آن نیاز داریم. هدف این است که قیمت در کانال ما حرکت کند و سپس افزایش یابد. پس از آن ، می توانیم با اطمینان ربات خود را ببندیم و به سکه بعدی برویم.
  • واگرایی قوی صعودی در شاخص RSI وجود دارد.

نکته

واگرایی صعودی پایین ترین نمودار نمودار و پایین ترین سطح شاخص است ، در این مورد RSI.

  • ZRX از نظر سرمایه بازار پیشرو نیست ، اما همراه با LEND دارنده های بیشتری نسبت به سایر نشانه های Defi دارد که شاخص مهمی در تجارت است.

بنابراین ، ما 300 USDT داریم و می خواهیم جفت ZRX / USDT را شبکه کنیم. ربات GRID خود یک ربات نسبتاً بزرگ است ، به این معنی که هرچه سطح بیشتری را تنظیم کنیم ، تعادل بیشتری نیز نیاز خواهیم داشت.

اجازه دهید راه اندازی ربات خود را شروع کنیم. به بازه زمانی 4 ساعته بروید (نمای کلی بهتر از سطوح) و نمودار را طوری تنظیم کنید که قیمت از پایین سطح پشتیبانی قوی ما به بالای کانال برسد ، جایی که قیمت می تواند برای مدتی در داخل شبکه ما حرکت کند. شبکه را طوری تنظیم می کنیم که شبکه های پایین و بالا به قیمت پایین تر و بالاترین کانال برخورد کنند. به این ترتیب ، حرکت قیمت در شبکه هرچه بیشتر ممکن است به هر سطح برخورد خواهد کرد. اگر بازه زمانی 4 ساعته مناسب نباشد ، می توانید یک بازه زمانی 15 دقیقه ای برای دقت انتخاب کنید (مهم نیست اگر شبکه به این بزرگی باشد و عرض آن کمتر از 1٪ باشد).

در مرحله بعدی ، پارامترهای زیر را در تنظیمات Grid Bot تنظیم کنید:

جفت: ZRX / BTC

قیمت حد بالا: 0.4250

قیمت حد پایین: 0.3065

تعداد خطوط شبکه: 30

مقدار در یک شبکه: 33 ZRX (حداقل مقدار برای هر معامله ، کمی بیش از 10 دلار)

مبلغ سرمایه گذاری: 272 دلار

قیمت راه اندازی ربات: 0.3174

عرض شبکه: 0.96٪ ~ 1.31٪

دهانه کل شبکه: 38٪

وقتی تنظیمات Grid Bot کامل شد ، روی “ایجاد کردن” سپس روی “خوب“هنگام دریافت پیام” Bot با موفقیت ایجاد شد “. پس از آن Grid Bot ما آماده کار است ، اما هنوز راه اندازی نشده است. تمام تنظیمات Bot را در بخش “رباتهای شبکه من“بخش زیر نمودار (در صورت لزوم می توانید کلیک کنید”)ویرایش کنید”و تنظیمات را اصلاح کنید)؛ وقتی از تنظیمات راضی هستید – شروع کنید! برای راه اندازی Bot ، روی “فعال کردن.”

در مرحله بعدی ، Bot دوباره از ما سال می کند که آیا از عملکرد خود مطمئن هستید؟ در این صورت ، با کلیک روی “تایید“دکمه.

و نکته آخر: برای کار با Grid Bot ، ما باید مقدار لازم ZRX را خریداری کنیم. می توانید با استفاده از ترمینال Smart Trade دستی آن را انجام دهید یا به سادگی روی “خرید بازار“دکمه.

پس از آن ، GRID Bot ما شروع به کار می کند ، یعنی سفارشات محدودی را در بورس قرار می دهد ، و با هر حرکت قیمت و اجرای هر سفارش محدود ، هر سفارش پر شده را دوباره و دوباره ایجاد می کند و با هر حرکت قیمت سود می آورد در شبکه ما.

اگر در تنظیمات GRID Bot روی یک جفت کلیک کنیم (در مورد ما اینگونه است ZRX / USDT) ، نموداری که خود شبکه و دستورات اجرا شده را باز می کند. هر از گاهی ، وقتی نمودار را باز می کنیم ، با برخی تجزیه و تحلیل های Bot عکسی به دست می آوریم. همچنین ، در “رباتهای شبکه من”بخش ، در کنار داده های Bot ، سود محقق شده را در سمت راست مشاهده خواهید کرد. در صورت لزوم ، می توانید Bot را متوقف کنید ، 30-60 ثانیه صبر کنید (به طوری که Bot می تواند تمام سفارش های محدود در مبادله را لغو کند) ، تغییراتی را در شبکه ایجاد کنید ، ذخیره کرده و دوباره اجرا کنید.

همچنین ، اگر روی هدر ربات GRID خود کلیک کنیم ، صفحه ای با موقعیت باز و تمام سفارشات محدودی که اعمال می شود ، باز می شود ، سفارشات حدی اعتباراتی را که ربات برای کار نیاز دارد قفل می کند. همچنین ، در این صفحه می توانید صادر کردن تمام داده های مربوط به ربات شما.

بهترین زمان برای خروج از ربات GRID چیست? 

زمان ایده آل برای متوقف کردن ربات و بستن آن زمانی است که قیمت از پایین به بالا و از شبکه خارج شود. اگر قیمت به پایین شبکه رسید ، در اصل دو گزینه وجود دارد: صبر کردن برای بازگشت قیمت به شبکه یا متوقف کردن Bot. این بدان معنی است که کیف پول شما سکه های فروخته نشده (در مورد ما ZRX) را در خود نگه می دارد. با استفاده از ترمینال دستی Smart Trade و ابزار Smart Sell می توانید سکه های گیر کرده در کیف پول خود را بفروشید و سود کسب کنید. اگر موجودی در کیف پول خود داشته باشیم ، می توانید از “میانگین” استفاده کنید و در نهایت سود ببرید. بنابراین ، هم از Grid Bot و هم از معامله Smart Sell سود خواهیم برد.

================================================== ========================

بیایید پیشرفت GRID Bot خود را روز بعد بررسی کنیم.

همانطور که از نمودار مشاهده می کنیم ، ZRX قیمت بالا رفته است ، و ربات کار می کند و سود می برد. پیش از این ، ما ذکر کردیم که برای کسب سود قابل توجه در هر حرکت قیمت ، شما باید مقدار بیشتری از آنچه را که برای اهداف مختلف استفاده کردیم وارد کنید. با این حال ، ربات ما عملکرد خوبی دارد و نتایج مثبتی را نشان می دهد.

چگونه عملکرد Bot را پیگیری می کنید?

در پایین نمودار ، علامت های “B” ، “S” یا “BS” را می بینیم.

ب“به این معنی است که ربات اینجا خریداری کرده است.

س“بدان معنی است که ربات در اینجا فروخته شده است

لیسانس“به این معنی است که ربات در اینجا خرید و فروش کرده است.

در بررسی اجمالی معاملات ، تمام درآمدی را که Bot موفق به کسب آن شده است می بینیم. اگر روی “نمایش همه معاملات” کلیک کنید ، تصویر کاملی از عملکرد Grid Bot خود مشاهده خواهید کرد.

خوب ، ما اینجا هستیم! اکنون ، با دنبال کردن مثالهای مربوط به کار Grid Bot ، می توانید به راحتی آن را تنظیم کنید ، تجارت خود را شروع کنید و سود کسب کنید!

و اگر قبلاً سیستم عامل ما را امتحان نکرده اید ، بهترین زمان برای انجام آن است!

با 3Commas ثبت نام کنید و سه روز دسترسی رایگان به همه ویژگی ها و همچنین 50٪ تخفیف هنگام خرید اشتراک سالانه دریافت کنید! 

موفق باشید!

سلب مسئولیت: محتوای این مقاله به عنوان توصیه مالی در نظر گرفته نشده است و نباید به این ترتیب با آنها رفتار شود. 3commas و نویسندگان آن پس از خواندن این مقاله هیچ گونه مسئولیتی در قبال سود یا زیان شما ندارند. این مقاله برای ارائه اطلاعات عمومی به خوانندگان ارائه شده است. در اینجا فقط یک تجربه شخصی شرح داده شده است. کاربر باید تحقیقات مستقل خود را انجام دهد تا در مورد سرمایه گذاری رمزنگاری خود آگاهانه تصمیم بگیرد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me