معاملات مشتقات با بورس FTX

تاریخ 

FTX تبادل توسط Alameda Research توسعه داده شد. این در اکتبر 2017 توسط تاجر حرفه ای سام بانكمن-فرید و برنامه ریز گری وانگ تأسیس شد. آلامدا دارایی های دیجیتالی شرکت ها و سرمایه گذاران منفرد را مدیریت می کند. این پلتفرم مجموعه ای از دارایی های دیجیتال به ارزش 100 میلیون دلار را مدیریت می کند. آلامدا همچنین در تجارت حرفه ای دارایی های دیجیتالی با گردش مالی روزانه از 600 میلیون دلار تا 1.5 میلیارد دلار فعالیت می کند.

همان بنیانگذاران تحقیقات آلامدا در پشت راه اندازی این شرکت هستند FTX سکو. این مبادله به طور رسمی در سال 2018 ظاهر شد. از نظر حقوقی ، این سرویس متعلق به FTX Trading LTD است که در جزایر آنتیگوا و باربودا ثبت شده است. در ژوئیه 2019 ، صرافی رمز خود را آغاز کرد و 8 میلیون دلار از سرمایه گذاران موسسه جذب کرد و در دسامبر 2019 ، Binance بخش عمده ای از FTX را خریداری کرد. در فوریه سال 2020 ، FTX 125 میلیون نشان FTT فروخت.

امکانات

این صرافی در حال حاضر بازارهای معاملات و معاملات آتی ، گزینه ها ، نشانه های اهرمی ، نشانه های نوسانات ، نشانه های ویژه و بستر OTC را ارائه می دهد..

  • Spot – 30 جفت معاملاتی برای USD ، USDT ، BTC و BRL در سیستم عامل spot موجود است. مایعات ترین جفت ارز BTC / USD است که حجم معاملات آن 435 میلیون دلار در ماه مه است.
  • قراردادهای آتی – این پلتفرم بیش از 50 قرارداد آتی دارد. قراردادهای ماهانه ، سه ماهه و بی پایان در دسترس است
  • نشانه های اهرمی – تبادل FTX مبدع توکن های اهرمی است. آنها اولین کسانی بودند که مکانیزم تجارت اهرمی را در بازار بورس معرفی کردند. FTX همچنین مسئول تهیه این توکن ها است. در مجموع ، حدود 100 نشانه با -3 ، -1 ، 0.5 ، 1 و 3 اهرم در بورس ارائه می شود.
  • نشانه های نوسانات اینها قراردادهایی است که با تغییر مطلق قیمت سکه در طول زمان تسویه می شود. دوره های زمانی می توانند روزانه ، هفتگی یا سه ماهه باشند.
  • نشانه های ویژه نشانه های ویژه شامل شاخص های ارز رمزنگاری شده (مشابه ETF) ، نشانه های انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده ، مقادیر هش ریت و توکن های مرتبط با قیمت روغن WTI است.

کمیسیون ها

کمیسیون استاندارد برای سازنده 0.02٪ و برای گیرنده 0.07٪ است. این مقادیر را می توان با افزایش حجم معاملات کاهش داد.

FTX همچنین برنامه های ارجاع و VIP را ارائه می دهد. برای تبدیل شدن به یک عضو VIP ، حجم معاملات شخص باید بیش از 100 میلیون دلار باشد.

1٪ و 4٪ بدان معنی است که حجم معاملات 30 روزه تاجر باید 1٪ یا 4٪ از کل حجم معاملات FTX باشد. برای واجد شرایط شدن در برنامه VIP ، حجم شما باید مطابق با هر یک از شرایط مورد نیاز (به دلار یا درصد) باشد.

هنگامی که کاربران با استفاده از لینک ارجاع شما ثبت نام می کنند ، شما 30٪ از حق کمیسیون معاملات آنها را دریافت می کنید ، و به نوبه خود ، آنها در همه معاملات 5٪ تخفیف در کمیسیون دریافت می کنند.

برای دارندگان رمزهای FTT ، تخفیف اضافی در کمیسیون ها در نظر گرفته شده است

دوباره پر کردن حساب کارمزدی ندارد. هزینه های ایجاد و تسویه حساب 0.10٪ و هزینه مدیریت روزانه 0.03٪ برای نشانه های اهرمی وجود دارد. استفاده از اهرم بیش از 50 برابر ، کمیسیون معاملات را 0.02 درصد و با استفاده از اهرم 100 برابر یا بالاتر – 0.03 درصد را افزایش می دهد. صندوق بیمه به عنوان ذینفع هزینه های اضافی عمل می کند.

نشانه FTT

FTT پایه رشد است FTX زیست بوم

  • رمز FTT در بورس های FTX ، Binance ، Bitfinex ، Huobi و سایر معاملات انجام می شود و در رده 34 در رتبه بندی CoinMarketCap قرار می گیرد.
  • FTX توکن های FTT را به میزان برابر با 1/3 از کل هزینه های جمع آوری شده توسط صرافی خریداری و می سوزاند.
  • رمز FTT می تواند به عنوان وثیقه در مبادله FTX استفاده شود.
  • FTT سودهای اجتماعی حاصل از صندوق بیمه FTX را به خود اختصاص می دهد.
  • دارندگان FTT تخفیف کمیسیون دریافت می کنند.

در مجموع 350،000،000 FTT صادر شد و اکنون در حال خرید و سوزاندن است تا فقط نیمی از کل عرضه باقی مانده است.

KYC

سه سطح تأیید هویت در سیستم عامل وجود دارد. برای سطح اول ، ارائه ایمیل و کشور محل اقامت کافی است. در این حالت ، میزان وجوه روزانه موجود برای برداشت معادل 1000 دلار خواهد بود. سطح دوم مستلزم تهیه اسناد خاصی است ، اما رسیدن به این سطح به معنای محدودیت برداشت نیست. برای سطح سوم ، اظهارنامه بانکی مورد نیاز است که به کاربر اجازه می دهد از بستر OTC استفاده کند.

نتیجه

FTX یک پلت فرم مشتقات بزرگ با ابزارهای منحصر به فرد است که هم برای کاربران مبتدی و هم با تجربه مناسب است. ممکن است در آینده بتواند با غول های رمزنگاری مانند Binance و Bitmex رقابت کند. و از ماه مه سال 2020 ، فرصتی برای تجارت با FTX با استفاده از ابزار 3Commas وجود دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map