به دلیل حمله هکرها به سرویس bZx DeFi در فوریه سال جاری ، وجوه سرمایه گذار بیش از 1 میلیون دلار به خطر افتادند. با این حال ، 6 شرکت کننده در این حادثه دارای بیمه Nexus Mutual برای این قرارداد هوشمند با مبلغ کل حدود 87000 دلار بودند و همه آنها در ازای مطالبات غرامت پرداخت کردند. در این مقاله ، ما خواهیم دید که چگونه بیمه DeFi می تواند امنیت وجوه شما را در مورد حوادث بیمه شده تضمین کند.

بیمه DeFi

بیمه یک پدیده نسبتاً جدید در بازار دارایی های دیجیتال است. شاید متوجه شده باشید که چند صرافی متمرکز برای تأمین امنیت بیشتر سپرده های مشتری خود ، بیمه وجوه / موقعیت را فراهم کرده اند. اما رونق واقعی را می توان در بیمه DeFi مشاهده کرد ، جایی که در چند ماه گذشته حجم بازار ده ها برابر رشد کرده است. اما چه چیزی بیمه غیرمتمرکز را برای کاربران بسیار جذاب می کند:

 • قراردادهای هوشمند – ضمانت پرداخت برای بیمه نامه ها توسط کد نرم افزار رعایت می شود که خطر خطا و تأخیر را کاهش می دهد.
 • بدون واسطه – سرعت و کارآیی تعامل و اطمینان به سیستم را افزایش می دهد.
 • شفافیت داده ها – هر کسی می تواند حرکت وجوه را ردیابی کند و شرایط یک قرارداد هوشمند را در پشت بیمه نامه بررسی کند.
 • در دسترس بودن – هزاران کاربر در سراسر جهان می توانند در کمترین زمان بیمه دریافت کنند.

چگونه کار می کند

بیمه DeFi به محافظت از سرمایه گذاران و ارائه دهندگان و جلوگیری از ضررهای مالی در صورت هک ، سرقت ، نقص فنی زیرساختی که با آن کار می کنید کمک می کند..

اصل بیمه ساده است. شما یک بیمه نامه خریداری می کنید ، که در واقع یک قرارداد هوشمند است که لیستی خاص از شرایط را پوشش می دهد. اگر چنین شرایطی پیش بیاید و متحمل ضرر شوید ، می توانید مطالبه پرداخت کنید و غرامت دریافت کنید.

پروژه ها و محصولات مختلف ویژگی های اجرای خاص خود را دارند. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

 • Nexus متقابل یک پروتکل بیمه غیرمتمرکز است که می تواند هرگونه قرارداد هوشمند را در بلاک چین Ethereum بیمه کند. لیست خطرات تحت پوشش بیمه نامه فقط شامل “سو mis استفاده” از قراردادهای هوشمند است ، بنابراین بیمه مواردی مانند از دست دادن کلیدهای خصوصی یا هک شدن در یک صرافی متمرکز را پوشش نمی دهد..
 • اتریش یک پلت فرم بیمه بلاکچین است که در Ethereum مستقر شده است. تأخیر پرواز dApp تلفن همراه ساخته شده در بالا ، که موارد ناشی از تاخیر پرواز را بیمه می کند ، موفقیت بزرگی است. این برنامه با قراردادهای هوشمند Ethereum اجرا می شود و دارای منبع آزاد است. کاربران بیمه نامه خریداری می کنند و در صورت تاخیر در پرواز ، هزینه کامل بلیط هواپیما به آنها پرداخت می شود.
 • مدیشرها یک بازار محرمانه بلاکچین برای بیمه P2P در زمینه های مختلف است که در Ethereum ایجاد شده است. دارندگان بیمه نامه مبالغی را که برای پرداخت بیمه صندوق ایجاد می کند پرداخت می کنند. انگیزه بیمه شدگان برای ذخیره ارزش در صندوق ، اقساط حق الزحمه در توکن های بومی است.
 • شبکه PAL – یک سیستم بیمه مستقر در سنگاپور با استفاده از یادگیری ماشین ، می تواند هزینه های مربوط به تاخیر پرواز ، زمین لرزه و حتی از دست دادن تلفن هوشمند را پرداخت کند. بیمه نامه ها با پول فیات یا بومی خریداری می شوند (برای پول بومی PAL ، هزینه بیمه نامه ها تا 50٪ پایین تر).

امکانات

 • عدم تمرکز از کد و قراردادهای هوشمند برای برقراری ارتباط بین بیمه گر و مشتری استفاده می کند. قراردادهای هوشمند شامل تمام جزئیات بیمه مانند پوشش ، مبلغ بیمه شده و سایر موارد است.
 • انعطاف پذیری زیرساخت ها فرصت های بزرگی را برای اتوماسیون تمام فرایندها با استفاده از کد فراهم می کند. در وقت ، منابع انسانی و پول صرفه جویی می شود زیرا بیشتر کار توسط کد انجام می شود.
 • ابزارهای مالی جدید مانند سوآپ بیمه.

عوارض

 • وابستگی کامل به زنجیره بلوک والدین و راه حل های شخص ثالث ؛
 • توانایی سازمان دهندگان / سازندگان محصول / خدمات در متوقف کردن قرارداد ؛
 • تار بودن مسئولیت.

در زیر “دانش کمبود “ مقالات ، ما همچنان به شما در مورد وضعیت فعلی در بازار DeFi و موارد سودآور خاص در این مسیر اطلاع خواهیم داد. همگی موفق باشید!

سلب مسئولیت: محتوای این مقاله به عنوان توصیه مالی در نظر گرفته نشده است و نباید به این ترتیب با آنها رفتار شود. 3commas و نویسندگان آن پس از خواندن این مقاله هیچ گونه مسئولیتی در قبال سود یا زیان شما ندارند. این مقاله برای ارائه اطلاعات عمومی به خوانندگان ارائه شده است. در اینجا فقط یک تجربه شخصی شرح داده شده است. کاربر باید تحقیقات مستقل خود را انجام دهد تا در مورد سرمایه گذاری رمزنگاری خود آگاهانه تصمیم بگیرد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me