سفر از طریق جهان DeFi: شناسایی غیرمتمرکز

اگر از دریچه وسیع تری به اکوسیستم DeFi نگاه کنید ، می بینید که پروژه های مالی غیرمتمرکز تقریباً در دوازده جهت در حال کار و توسعه هستند. تلاش برای تغییر شکل تقریباً غیرمتمرکز تقریباً در هر چیزی که مربوط به سیستم مالی سنتی است نیز به معنای تلاش برای حرکت در اسرع وقت به سمت انواع جدید تعاملات با ابزارهای مالی و عدم تمرکز این تعاملات است..

سیستم های شناسایی مبتنی بر بلاکچین و پروتکل های مالی غیرمتمرکز برای دسترسی به ابزارهای مالی به کاربران بدون شهرت در فعالیت های مالی یا دسترسی به ابزارهای مالی سنتی طراحی شده اند. در مقاله امروز ، ما در مورد بخش مربوط به شناسایی بخش DeFi ، روشهای KYC و نحوه کنترل کنترل داده های ارائه شده صحبت خواهیم کرد.

شناسایی غیرمتمرکز

برای شناسایی آنلاین خود ، باید اطلاعاتی درباره خود ارائه دهیم تا ثابت کنیم دقیقاً همان چیزی هستیم که می گوییم. روش شناسایی ، به عنوان مثال ، برای شرکت در ICO یا ایجاد دارایی های توکن دار مورد نیاز است. وقتی از کیف پول خود سکه می فرستید ، خود را با کلید به عنوان صاحب آن وجوه معرفی می کنید. هنگامی که از طریق صرافی یا سرویس به حساب خود وارد می شوید ، خود را با رمز عبور به عنوان مالک این حساب معرفی می کنید.

شناسایی کاربران در دنیای مالی از طریق روشی به نام KYC یا “مشتری خود را بشناسید” ، برای ردیابی طرفین و معاملات آنها برای مبارزه با پولشویی ، کلاهبرداری و همچنین برای بهبود امنیت معاملات مالی انجام شده است.. 

در طی روش KYC ، کاربران برخی از اطلاعات شخصی خود را به شخص ثالث منتقل می کنند. این بدان معناست که آنها دیگر نمی توانند اطلاعات محرمانه خود را کنترل کنند و می توان آنها را به سرقت برد ، فروخت یا برای کلاهبرداری استفاده کرد.

از طرف دیگر ، امتناع از ارائه اطلاعات شخصی ، فرصت استفاده از سرویس هایی را که نیاز به شناسایی دارند ، از کاربر سلب می کند. داده های ارائه شده به مقامات متمرکز 100٪ ایمن نیست ، حتی با شرکتهایی که سطح بالایی از امنیت را ارائه می دهند. 

اطلاعات شخصی مانند صندوق پستی ، شماره تلفن ، شناسه ، آدرس محل سکونت ، آدرس کیف پول ، میزان وجوه ، داده های بیومتریک ، رمزهای عبور و غیره – در بازارهای تاریک بسیار ارزشمند هستند. دستیابی به چنین اطلاعاتی می تواند منجر به اقدامات متقلبانه ، سرقت وجوه ، حساب ها و سایر فعالیت های غیرقانونی شود. بنابراین ، تحت کنترل قرار دادن اطلاعات خصوصی خود یکی از مهمترین زمینه های توسعه در حال حاضر است.

همه چیز در جهان در مرحله تحول و تلفیق دیجیتال است و ظهور شناسایی غیرمتمرکز پاسخی به تغییر واقعیت ها است. در سال 2017 ، مایکروسافت به همراه Accenture و Avanade سیستمی از پایگاه داده مبتنی بر بلاکچین را برای دسترسی مشترک به داده ها ایجاد کرده اند و در سال 2018 ، مایکروسافت DID را معرفی کرد – سیستمی برای شناسایی غیرمتمرکز به نام ION ، که روی بلاکچین بیت کوین کار می کند.

شناسایی غیرمتمرکز (DID) – مجموعه ای از خصوصیات است که بدون ابهام اشیا را شناسایی می کند و DID یک کاربر منحصر به فرد تحت کنترل وی باقی می ماند. ایده شناسایی غیرمتمرکز رمزگذاری اطلاعات کاربران با کلیدهای خصوصی است. این روش دسترسی به اطلاعات شخصی را برای افراد غیر مجاز دشوار می کند. صاحب DID کنترل داده ها را حفظ کرده و خود تصمیم می گیرد چه اطلاعاتی ارائه دهد.

مدنی

Civic یک اکوسیستم تأیید اعتبار مبتنی بر Ethereum است که توانایی تأیید هویت کاربر در صورت تقاضا را فراهم می کند. با استفاده از پلتفرم Civic ، کاربران می توانند هویت دیجیتالی خود را ایجاد کرده و اطلاعات شخصی مربوط به آن را بر روی دستگاه ذخیره کنند.

سکوی مدنی فرصتی را برای گذراندن KYC با فراهم کردن اطلاعات بیشتر در سیستم عامل های دیگر فراهم می کند. هر عضو شبکه می تواند با وارد کردن داده های خود در بلاکچین با استفاده از برنامه Secure Identity ، به مشتری تبدیل شود. تأیید هویت توسط اعتبار سنجی انجام می شود که داده ها را برای تأیید کاربران با ارائه جایزه در نشانه های CVC به ارائه دهندگان خدمات ارائه می دهند. از قراردادهای هوشمند برای کنترل معاملات مالی و صدور گواهینامه استفاده می شود.

ایده اصلی Civic ایجاد یک گواهینامه دیجیتال واحد برای هر کاربر با قابلیت دسترسی به سرویس ها ، سایت ها ، خدمات و سازمان های مختلف است. جنبه مثبت این راه حل کنترل کامل بر داده های ارائه شده توسط کاربر است. داده ها در زنجیره بلوکی ذخیره نمی شوند. در عوض ، دفتر توزیع شده پیوندها را برای دسترسی به گواهینامه ها ذخیره می کند. این بدان معنی است که شناسه ثبت شده در شبکه گواهی بر صحت آن است. 

3BOX

3Box یک سیستم ذخیره اطلاعات غیر متمرکز کاربر در نسل بعدی است. به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا عملیات مختلفی را برای شناسایی کاربران و حساب ها با توجه به نوع به دست آوردن شناسه کاربر (DID) ، پیوند دادن آدرس های جدید به DID و افزودن روش های جدید احراز هویت انجام دهند..

هر حساب 3Box یک DID منحصر به فرد دارد که 3ID نام دارد و به کاربران امکان می دهد داده ها و اطلاعات خود را در شبکه های غیرمتمرکز مدیریت کنند. برای ایجاد یا بازیابی حساب 3Box ، کاربران با امضای پیامی با کلید خود احراز هویت می کنند. فرض کنید برنامه ها یا سرویس ها به غیر از خواندن داده های در دسترس عموم ، مانند نوشتن یا حذف داده ها ، می خواهند با یک حساب کاربری ارتباط برقرار کنند. در این صورت ، آنها باید درخواست کنند که کاربر پیام رضایت نامه را با کلیدهای معتبر خود امضا کند زیرا فقط کلیدهای مالک حساب می توانند شناسایی غیرمتمرکز را مدیریت کنند.

3Box با ساختار غیرمتمرکز خود ، توسعه دهندگان را قادر می سازد تا مسئولیت مربوط به امنیت و حفاظت از داده های کاربر را از بین ببرند. داده ها توسط کاربران ذخیره می شوند و به آنها امکان کنترل بیشتر داده های حساس و همچنین انتقال و تعامل با برنامه های دیگر را می دهد. توانایی ذخیره داده ها به کاربران این امکان را می دهد تا بدون نیاز به ایجاد داده های جدید ، از سایر برنامه ها ، خدمات یا شبکه ها به راحتی استفاده کنند.

گذرگاه بلوک

برنامه Blockpass برای شناسایی ، که ایجاد و ذخیره هویت های دیجیتال را امکان پذیر می کند ، به کاربران امکان می دهد هویت های دیجیتال با قابلیت اتصال به بانک ها ، صرافی ها ، سیستم عامل های تجارت و سایر سرویس های تنظیم شده ایجاد کنند.. 

اشخاص ثالث اسناد را تأیید می کنند. هنگام استفاده از خدمات بازرگان که نیاز به اثبات هویت شما دارند ، این شما هستید که باید داده های خود را به تاجر ارائه دهید یا از خدمات انصراف دهید..

همچنین ، توسعه دهندگان در حال ایجاد پروتکل های Know Your Device (KYD) و Know Your Object (KYO) برای تأیید هویت در “اینترنت اشیا” و یک پروتکل تأیید هویت آفلاین برای “Internet of Everything” (IoE).

شکوفه

بلوم یک راه حل برای ایجاد هویت ایمن و رتبه بندی اعتباری مبتنی بر فناوری بلاکچین است. پروتکل شامل سه جز main اصلی است:

  1. BloomID (شناسنامه هویت) ، شناسایی جهانی ایمن را فراهم می کند ، به وام دهندگان اجازه می دهد اعتبار مناسب را در سراسر جهان ارائه دهند.
  2. BloomIQ (رجیستری اعتبار) سیستمی برای گزارش و ردیابی تعهدات بدهی فعلی و گذشته مرتبط با BloomID کاربر است.
  3. BloomScore که معیار سنجش اعتبار مصرف کننده است. این ارزیابی غیرمتمرکز مشابه ارزیابی FICO یا VantageScore ، سیستم رتبه بندی وام گیرنده است.

بلوم به کاربران امکان می دهد نمونه کارهای اعتباری موجود در هر نقطه از جهان را ایجاد کنند و یک رویکرد غیرمتمرکز را برای ایجاد صنعت اعتبار در یک بلاکچین با افزایش امنیت و راحتی فراهم می کند..

نتیجه

پروژه ها ، سیستم های ساختمانی و پروتکل های بیشتری برای شناسایی غیرمتمرکز وجود دارد ، مانند:

  • Colendi ، که در حال توسعه روش هایی برای ارزیابی اعتبار و اعتبار خرد در بخش مالی است ، ایجاد یک سیستم در بلاک چین Ethereum با رمز ERC-20 خود.
  • پروژه Hydro با ارائه مدیریت هویت ساده و انعطاف پذیر ، امنیت برنامه را افزایش می دهد. شامل پروتکل احراز هویت برای محافظت از داده ها ، فروشگاه dApp ، نشانه ، مجموعه ای از قراردادهای هوشمند و بستری برای ایجاد راه حل های پرداخت مرتبط با هویت کاربر.
  • پروژه Selfkey مبتنی بر رمزهای Ethereum و ERC-20 ، برای مدیریت هویت ، مبتنی بر بلاکچین و SSID ، به کاربران امکان می دهد داده های خود را به اختیار خود مالک ، مدیریت و کنترل کنند.

شناسایی غیرمتمرکز امکان استفاده از یک شناسه دیجیتال منفرد با سیستم عامل ها و خدمات مختلف را بدون نیاز به ورود مجدد داده ها فراهم می کند. بلاکچین امنیت و یکپارچگی این داده ها را تضمین می کند و کاربران کنترل کامل اطلاعات شخصی خود را به دست می آورند. با افزایش محبوبیت DeFi و سرعت دیجیتالی شدن جامعه ، تقاضا برای راه حل های شناسایی فقط افزایش می یابد.

سلب مسئولیت: محتوای این مقاله به عنوان توصیه مالی در نظر گرفته نشده است و نباید به این ترتیب با آنها رفتار شود. 3commas و نویسندگان آن پس از خواندن این مقاله هیچ گونه مسئولیتی در قبال سود یا زیان شما ندارند. این مقاله برای ارائه اطلاعات عمومی به خوانندگان ارائه شده است. در اینجا فقط یک تجربه شخصی شرح داده شده است. کاربر باید تحقیقات مستقل خود را انجام دهد تا در مورد سرمایه گذاری رمزنگاری خود آگاهانه تصمیم بگیرد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map