העתיד של DeFi והחלפת הנגזרים הראשונה המבוזרת לחלוטין בעולם

בקיץ הזה בתעשיית הקריפטו אפשר לקרוא רק DeFi בקיץ. קשה לדמיין אדם שמעוניין בקריפטה שלא היה שומע לפחות את קצה אוזנו על ההיסטריה הכללית סביב פיננסים מבוזרים. ראינו השקה וצמיחה של עשרות, אם לא מאות פרויקטים שיצרו ביחד רשת עוצמתית של מימון מבוזר. הממשקים האינטואיטיביים והתשואה הגבוהה המוצהרת על השקעות פסיביות הובילו לעלייה מרובה בכספים חסומים במערכת האקולוגית של DeFi, מעל 6 מיליארד דולר עד היום, והתעשייה ממשיכה לצמוח בקצב של מעל 500 מיליון דולר בשבוע. ראינו גם הצגת מספר מוצרים מקוריים חדשים. אבל חדשים ומחושבים היטב הם שני הבדלים גדולים, ורבים מהפגמים העיקריים של DeFi נותרים בלתי פתורים. בפוסט של היום, נדון בפרויקטים הטובים ביותר של DeFi שצריך להיזהר בהם במחצית השנייה של 2020..

מנהיגי אטרקציות תשומת לב של משקיעים ומפתחים 

DIA

DIA (נכס מידע מבוזר) הוא פרויקט בלוקצ’יין ללא מטרות רווח בשוויץ, שמטרתו ליישם נתונים שקופים וכתבי גישה פתוחים. בתוך המערכת האקולוגית של DeFi, DIA נמצאת בשליטת קהילה מבוזרת של מחזיקי אסימון DIA ונציגיהם, ואסימון הממשל של DIA משמש תמריץ למשתתפי המפתח בשוק. 

DIA אמורה להפוך לסוכנות קוד פתוח של בלומברג לנתונים פיננסיים וציודיים. DIA היה אחד הפרויקטים הצפויים ביותר של DeFi, כפי שאושר על ידי הבאזז המדהים במכירה הפומבית ה -3 באוגוסט. כעת אסימון ה- DIA נסחר במחיר הגבוה כמעט פי 60 מהתחל. הפרויקט נתמך על ידי משקיעים ידועים כמו Outlier Ventures.

פרוטוקול אוריון

פרוטוקול אוריון (ORN) נכנסה לשוק כראשונה אספקת מטבעות דינמיות (DYCO) והפכה לאחת העסקאות החמות ביותר בשנת 2020. אוריון בונה פתרונות B2B ו- B2C המבוססים על צובר הנזילות המתקדם ביותר שפותח אי פעם בהנהגתו של המנכ”ל אלכסיי קולוסקוב, מפתח בלוקצ’יין מנוסה ויוצר בורסה מבוזרת Waves..

לאוריון יש שותפויות עם רשת אלרונד, ביטמקס, MXC ואכרון. מאז ההשקה ב- Kucoin וב- Bitmax, כמעט 33% מההיצע המקורי של ORN תרמו לתוכנית ההימור מראש. האסימון הראה צמיחה של פי 70 בשיאו, כעת הוא נסחר בערך פי 40. 

מתחם

מתחם הייתה אחת החברות הראשונות במחזור ההייפ הנוכחי של DeFi שזכתה לתשומת לב מסיבית כאשר אסימון ה- COMP המקומי שלהם עלה בערכו לפני שהתקן לרמות הנוכחיות. מתחם הוא פרוטוקול שוק כספי המאפשר למשתמשים להרוויח ריבית או ללוות נכסים כנגד ביטחונות, הכל בבלוקצ’יין את’ריום. 

תהליך מילוי מאגר הנזילות במתחם הוא פשוט יחסית, ומאפשר לכולם להתחיל להרוויח ריבית דריבית מיד עם שיעורי התאמה אוטומטית על בסיס היצע וביקוש. מספר הנכסים שנחסמו במתחם גדל יותר מפי 7 מאז ה- 1 ביוני (או בעוד 2.5 חודשים) וכיום הוא שווה ערך ל- 760 מיליון דולר..


כספים נכספים

אחד הפרויקטים המרתקים ביותר, כספים נכספים, הופיע במקום בחודש יולי, כאשר אסימון ה- YFI המקומי שלהם חווה עלייה מסחררת בזכות היצע מוגבל המבוסס על בלעדיות ששמורה במקור לספקי נזילות (חקלאים). Yearn משמש כמערכת אקולוגית מבוזרת עבור אגרגטורים המשתמשים בשירותי הלוואות, ומאפשר לחברים לארח אסימונים כגון USDC, DAI ו- USDT לקבל משקל בבחירת הזדמנויות ההלוואות הרווחיות ביותר של Yearn.. 

החברה מובלת על ידי היזם אנדרו קרונייר, שהחל את התהליך ברעיון לדמוקרטיזציה של DeFi. לא היה כרייה מוקדמת, מכירה מוקדמת או חלוקה של כספים בין חברי הצוות, מה שאומר שרוב אסימוני YFI הם בבעלות הקהילה. מאז תחילת אוגוסט, YFI הוכפל פי ארבעה. מעניין יהיה לראות כיצד האסימון מתנהג בחודשים הקרובים..  

dedge

מופעל על ידי Synthetix, dedge פופולרי בקרב משקיעים מובילים כמו Blocktower Capital ו- Three Arrows Capital, ופיתח פרוטוקול חדש לניהול נכסים מבוזר המבקש לדמוקרטיזציה של המסחר לכולם. החברה הודיעה לאחרונה כי תצא ממצב התגנבות.. 

עם מודל המסחר של Synthetix להחלקה אפסית ומאגר נכסים נתמכים מתרחב, dHedge יוצר דרכים חדשות למנף את הנזילות הנגזרת שפרוטוקול Synthetix מספק. Synthetix מאפשר כעת למשתמשים לטבוע, לאחסן ולסחור במגוון נגזרים מבוססי נכסים, כולל מטבעות קריפטוגרפיים, מטבעות פיאט וסחורות. עקוב אחר ערוצי ה- dHedge הרשמיים כדי שלא תחמיץ את השקת הפלטפורמה. 

Uniswap

Uniswap הוא אחד הכוחות המניעים מאחורי קמפיין DeFi השורי הנוכחי. בהיותה בורסה מבוזרת, Uniswap שונה ממרכזיות DEX אחרות בכך שהיא משתמשת במאגרי נזילות ממריצים במקום בספרי הזמנות. משתמשים אשר בוחרים לספק נזילות מתוגמלים כאחוז מהעמלות המשולמות עבור כל עסקה באמצעות Ethereum.

ל- Uniswap יש כיום מעל 170 מיליון דולר בבריכות נזילות ומאות רישומים חדשים בשבוע. עבור משתמשים מתחילים, ישנה עקומת למידה לשימוש ב- Uniswap מכיוון שהיא מופעלת על ידי ארנקי ERC-20 חיצוניים מחוברים המשמשים לסחר נכסים ומספקים נזילות. יש גם שיקולים לגבי החלקה ותנודתיות שיש לקחת בחשבון לפני השימוש ב- Uniswap.. 

מימון עקומות

הושק בתחילת 2020, עֲקוּמָה מאפשר למשתמשים לסחור בין מטבעות אור בעלות החלקה נמוכה לבין אלגוריתם עמלה נמוך שתוכנן במיוחד עבור נכסים יציבים. Curve היה אחד התומכים המוקדמים בחקלאות רווחית ומציע כיום 7 בריכות בהן המשתמשים יכולים להניח מטבעות יציבים כדי לזכות בפרסים כמו מטבעות חדשים. כרגע יש יותר ממיליארד דולר נעולים בבריכות Curve, לעומת 15 מיליון דולר החל מ -1 ביוני 2020.

עם הממשק הפשוט שלה, Curve היא אחת מפלטפורמות DeFi הפופולריות ביותר וזכתה לשבחים על התכונות הידידותיות למשתמש ותיעוד שקוף. החברה תומכת באופן פעיל בפרויקטים אחרים של DeFi בחודשים האחרונים. הצוות החליט לאחרונה להנפיק אסימון משלו לניהול הפלטפורמה. הטיקר שכבר ידוע לרבים הוא CRV. Binance, OKEx ובורסות אחרות רשמו מיד את האסימון, והמחיר הגיע כרגע ל 50 $ עם אומדן בתחילת 10 סנט.. 

יצרנית DAO

עם נכסים של כמעט 1.5 מיליארד דולר, יצרנית DAO, הוא כנראה השם המוכר ביותר ברשימה זו, ומסיבה טובה. פלטפורמת ההלוואות המבוזרת תומכת ב- DAI, מטבע מטבעות צמוד לדולר ואחד מטבעות הכסף הפופולאריים ביותר בתעשיית הקריפטו. יצרנית DAO מאפשרת לכל אחד לפתוח קמרון, לחסום בטחונות מטבעות קריפטו וליצור DAI כנגד ביטחונות אלה. 

לפי DeFi-Pulse, הדומיננטיות של יצרנים על פרויקטים אחרים בתחום היא 23.1% מבחינת כמות הנכסים החסומים. 

Aleph.im

Aleph.im הוא אחד החדשים החמים בזירת DeFi בחודשיים האחרונים. Aleph הוא פרוטוקול צ’ט למכונות שבהן הבלוקצ’יין פועל כצמתים עבור כוח מחשוב מבוזר ואחסון. שוק הענן הציבורי צפוי להגיע לכ- 374 מיליארד דולר בשנת 2020, ויעלה על 520 מיליארד דולר עד 2022. AWS של אמזון מובילה כיום את השוק, אך הביקוש לפתרונות מבוזרים גבוה כתמיד. 

עדות להצלחה של Aleph.im היא שהאתר שלהם מקוון כרגע. אלף יירשם גם כאחד השותפים בפרויקט סרום המתוקשר, הבורסה הראשונה בעולם לנגזרים מבוזרים לחלוטין (ראה להלן).

נַסיוֹב

לאחרונה הודיעו בורסת נגזרות הקריפטו המובילה FTX, יחד עם צוות סולנה, על פרויקט נַסיוֹב, בורסת הספוט והנגזרות המבוזרת הראשונה בעולם, שפועלת ברשת של פנקס הזמנות מגבלות ריכוזיות (CLOB) ברשת סולנה. ה- DEX הקרוב יבקש לנצל היכן שאנשים אחרים נכשלו על ידי מתן מסחר אמין בין-שרשראות במהירות ובמחיר שהלקוחות מבקשים. ולמרות שנבנה על סולאנה, זה יהיה תואם לאת’ריום. כידוע, רוב פרוטוקולי DeFi מגיעים לאורקל מרכזי – לרוב הרגע הקריטי ביותר, אך זה לא המקרה עם סרום..

סרום שונה מאחרים, וזה כוחו. התוכנה שלה מאפשרת לבצע עסקאות מהירות של DEX; הוא תומך ברוכבות, מטבעות מטבעות, עטיפה עבור אסימונים BTC, BCH, BSV, LTC, ZEC, ETH ו- ERC-20, ספרי הזמנות ויכולת ליצור מוצרים פיננסיים משלך וחדשים. יחד עם זאת, הוא מבוזר לחלוטין. אין אורקלים עם ערוצי מחיר מרכזיים; אין ערכאות שעליהן אתה מסתמך. סרום הוא DeFi טהור. בניגוד למוצרי DeFi הנוכחיים, זה מהיר וזול. הארכיטקטורה מכוונת לתמיכה במפעילי צומת עם תמריצים להימלט באמצעות אינפלציית SRM, עמלות סחר ומערכת משלחת / הפניות הנקראת “מנהיגים”. 

אסימון SRM הוא עמוד השדרה של המערכת האקולוגית בסרום בתשתית סולנה מקומית (אסימון SPL) עם רישום צולב כסטנדרט ERC-20, האסימון ישולב במלואו בסרום. ב- 7 באוגוסט נערך IEO בבורסות FTX וב- Bitmax, וב- 11 באוגוסט נערך רישום בבורסות מרכזיות רבות, כולל Binance. כרגע האסימון נסחר יקר פי 17 ממחיר המכירה הפומבית, ובשיאו הגיע לכ- x50.

בנוסף לסולנה ול- FTX שהוזכרו, השותפים העיקריים של סרום כוללים חברות תעשיית קריפטו ידועות כמו 3Commas, Akg Ventures, Certus One, Genesis Block ואחרות. רבים מהם גם מאמתים בסרום. על פי תחזיות המייסדים, ההשקה המלאה של בורסת סרום אמורה להתקיים תוך מספר שבועות. 

  

ביזור הוא עתיד הכספים

על רקע משבר הבריאות והכלכלה העולמי, הפופולריות של פרויקטים של DeFi גדלה, מה שהוביל להופעתם של שחקנים מוסדיים ואישיים חדשים בשוק. ערך ה- DeFi Token YTD מוּגדָל במאות אחוזים. ההזדמנויות לחברות סטארט-אפ המשתמשות בטכנולוגיה זו הן אינסופיות, מה שמבטיח הבטחה רבה לגיוון ולצמיחה של המערכת האקולוגית של DeFi. מוצרים חדשים של קרדינל DeFi מופיעים, בנויים עם פחות עלויות ומוכנים לצאת לשוק ההמונים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map