آینده DeFi و اولین مبادله مشتقات کاملاً غیرمتمرکز جهان

این تابستان در صنعت رمزنگاری چیزی نیست جز تابستان DeFi. دشوار است تصور کنید کسی به رمزنگاری علاقه مند باشد و از هیستری عمومی در مورد امور مالی غیرمتمرکز چیزی نشنیده باشد. ما شاهد راه اندازی و رشد دهها ، اگر نه صدها پروژه هستیم که در مجموع شبکه مالی غیرمتمرکز را بسیار تقویت کرده اند. رابط های بصری و بازدهی بالای اعلام شده از سرمایه های منفعل منجر به افزایش عظیم وجوه مسدود شده در اکوسیستم DeFi شده است – بیش از 6 میلیارد دلار تاکنون با رشد هفتگی 500 میلیون دلاری. همچنین شاهد معرفی تعدادی از محصولات منحصر به فرد جدید بودیم. اما جدید بودن و در عین حال خوب فکر کردن به ندرت اتفاق می افتد و بسیاری از نقایص اصلی DeFi حل نشده باقی مانده اند. در مقاله امروز ، ما در مورد بهترین پروژه های DeFi که در نیمه دوم سال 2020 باید به آنها توجه کنیم ، بحث خواهیم کرد.

رهبران برای جلب توجه سرمایه گذاران و توسعه دهندگان

DIA

DIA (دارایی اطلاعات غیرمتمرکز) یک پروژه بلاکچین غیرانتفاعی غیرانتفاعی سوئیس است که هدف آن اجرای داده های شفاف و سخنرانی های دسترسی آزاد است. در اکوسیستم DeFi ، DIA ​​تحت نظارت یک جامعه غیرمتمرکز دارندگان توکن DIA و نمایندگان آنها است. رمز حاکمیت DIA به عنوان مشوقی برای فعالان اصلی بازار عمل می کند.

DIA قرار است به یک بلومبرگ منبع باز برای ارزهای رمزپایه و داده های مالی تبدیل شود. DIA یکی از مورد انتظارترین پروژه های DeFi بود ، همانطور که با صدای شگفت انگیز فروش 3 اوت تایید شد. اکنون توکن DIA تقریباً 60 برابر بیشتر از قیمت اولیه خود معامله می کند. این پروژه توسط سرمایه گذاران مشهوری مانند Outlier Ventures پشتیبانی می شود.

پروتکل جبار

پروتکل Orion (ORN) به عنوان اولین پیشنهاد سکه پویا (DYCO) وارد بازار شد و به یکی از داغترین پیشنهادات در سال 2020 تبدیل شد. Orion راه حل های B2B و B2C را براساس پیشرفته ترین تجمع کننده نقدینگی که تاکنون تحت هدایت مدیر عامل الکسی کولوسکوف ساخته شده است ، می سازد ، یک توسعه دهنده باتجربه بلاکچین و خالق مبادلات غیرمتمرکز Waves.

Orion با Elrond Network ، Bitmax ، MXC و Acheron مشارکت کرده است. از زمان راه اندازی آن در Kucoin و Bitmax ، تقریباً 33٪ از پیشنهاد اصلی ORN به برنامه پیش از خرید کمک کرده است. این نشانه در اوج خود 70 برابر رشد نشان داد و اکنون در حدود 40 برابر معامله می شود.

ترکیب

کامپوند یکی از اولین شرکت هایی بود که در چرخه فعلی اعتیاد به مواد مخدر DeFi مورد توجه قرار گرفت زیرا توکن COMP بومی آنها قبل از اصلاح به سطح فعلی از نظر ارزش افزایش یافت. مرکب یک پروتکل بازار پول است که به کاربران امکان می دهد سود یا قرض دارایی در مقابل وثیقه را بدست آورند ، همه در زنجیره بلوک Ethereum اجرا می شود.

روند پر کردن حجم نقدینگی کامپاند نسبتاً ساده است و به همه این امکان را می دهد که بلافاصله سودهای مرکب را با نرخ هایی که به طور خودکار براساس عرضه و تقاضا تنظیم می شوند ، شروع کنند. تعداد دارایی های مسدود شده در کامپوند طی 2.5 ماه بیش از 7 برابر رشد کرده و اکنون معادل 760 میلیون دلار است.

مالی بخرید

یکی از جالب ترین پروژه ها ، Yearn Finance ، در ماه ژوئیه به صحنه آمد که توکن YFI بومی آنها به لطف عرضه محدود مبتنی بر انحصار پذیری که در اصل برای تأمین کنندگان نقدینگی (کشاورزان) اختصاص داده بود ، رشد سرگیجه آوری را تجربه کرد. Yearn به عنوان یک اکوسیستم غیرمتمرکز برای جمع کننده هایی که از خدمات وام استفاده می کنند ، عمل می کند و به اعضا اجازه می دهد از نشانه هایی مانند USDC ، DAI و USDT میزبانی کنند تا در انتخاب پردرآمدترین فرصت های وام ، Yearn شرکت کنند..

این شرکت توسط توسعه دهنده آندره کرونیر (André Cronier) هدایت می شود که کار خود را با ایده دموکراتیک سازی DeFi آغاز کرد. هیچگونه پیش تولید ، پیش فروش یا توزیع وجهی در بین اعضای تیم وجود نداشته است ، به این معنی که بیشتر نشانه های YFI متعلق به انجمن است. از ابتدای آگوست ، اندازه YFI دو برابر شده است. جالب است که ببینید رفتار توکن در ماه های آینده چگونه است.

dHedge

dHedge با پشتیبانی Synthetix محبوب سرمایه گذاران برجسته ای مانند Blocktower Capital و Three Arrows Capital است و پروتکل جدیدی را برای مدیریت غیر متمرکز دارایی توسعه داده است که می خواهد تجارت را دموکراتیک کند. این شرکت اخیراً اعلام کرده است که از حالت مخفی کاری خارج می شود.

dHedge با استفاده از مدل معاملات لغزش صفر Synthetix و گروه در حال گسترش دارایی های پشتیبانی شده ، روش های جدیدی را برای استفاده از نقدینگی مشتقات ارائه شده توسط پروتکل Synthetix ارائه می دهد. Synthetix در حال حاضر به کاربران اجازه می دهد انواع مشتقات مبتنی بر دارایی از جمله ارزهای رمزپایه ، ارزهای فیات و کالاهای دیگر را ضرب ، ذخیره و معامله کنند. منتظر راه اندازی رسمی dHedge باشید.

از او صرف نظر کنید

Uniswap یکی از نیروهای محرکه مبارزات صعودی فعلی DeFi است. Uniswap که به عنوان یک مبادله غیرمتمرکز عمل می کند ، با استفاده از مجموعه نقدینگی به جای کتاب سفارش ، از سایر DEX ها متفاوت است. به کاربرانی که تهیه نقدینگی را انتخاب می کنند ، درصدی از کارمزد پرداختی برای هر معامله با استفاده از Ethereum تعلق می گیرد.

Uniswap در حال حاضر بیش از 170 میلیون دلار ذخیره نقدینگی و صدها لیست جدید در هفته دارد. برای کاربران تازه کار ، استفاده از Uniswap منحنی یادگیری وجود دارد زیرا از کیف پول های خارجی متصل ERC-20 استفاده می شود که برای تجارت دارایی و تأمین نقدینگی استفاده می شود. ملاحظات مربوط به لغزش و نوسانات نیز وجود دارد که باید قبل از شیرجه رفتن با Uniswap در نظر گرفته شود.

امور مالی منحنی

Curve که در اوایل سال 2020 راه اندازی شد ، به کاربران امکان می دهد تا ضمن ایجاد لغزش کم و الگوریتم کمیسیون کم ، که به طور خاص برای این نوع دارایی ها طراحی شده است ، بین پولهای ثابت نیز معامله کنند. منحنی یکی از اولین طرفداران کشاورزی سودآور بود و در حال حاضر 7 استخر را در اختیار شما قرار می دهد که کاربران می توانند برای دریافت پاداش هایی مانند ارزهای جدید از پول های ثابت استفاده کنند. در حال حاضر بیش از 1 میلیارد دلار در استخرهای Curve قفل شده است ، در حالی که از 1 ژوئن 2020 این مبلغ 15 میلیون دلار بود.

Curve با رابط کاربری ساده خود یکی از محبوب ترین سیستم عامل های DeFi است و به دلیل ویژگی های کاربر پسند و مستندات شفاف مورد ستایش قرار گرفته است. این شرکت طی ماه های اخیر به طور فعالانه از سایر پروژه های DeFi پشتیبانی کرده است. این تیم به تازگی تصمیم گرفته تا رمز اختصاصی خود را برای مدیریت پلتفرم صادر کند. علامت گذاری که از قبل برای بسیاری شناخته شده است CRV است. Binance ، OKEx و سایر صرافی ها بلافاصله کد را ذکر کردند و قیمت در حال حاضر به 50 دلار رسید در حالی که در ابتدا 10 سنت برآورد شده بود. 

سازنده DAO

با داشتن تقریباً 1.5 میلیارد دلار دارایی ، سازنده DAO مسلماً شناخته شده ترین نام در این لیست است و دلیل خوبی هم دارد. پلتفرم وام غیرمتمرکز از DAI پشتیبانی می کند ، یک Bitcoin ثابت با دلار آمریکا و یکی از محبوب ترین پول های ثابت در صنعت ارزهای رمزپایه. سازنده DAO به هر کسی اجازه می دهد تا یک طاق باز کند ، وثیقه ارز رمزنگاری شده را مسدود کرده و در مقابل آن وثیقه تولید DAI کند..

طبق DeFi-Pulse ، سازنده از نظر دارایی های مسدود شده با 23.1٪ بر سایر پروژه های بخش مسلط است.

Aleph.im

Aleph.im یکی از داغترین افراد تازه وارد به عرصه DeFi در چند ماه اخیر است. Aleph یک پروتکل چت برای ماشین هایی است که بلاکچین به عنوان گره های قدرت محاسبات و ذخیره سازی غیرمتمرکز کار می کند. انتظار می رود بازار ابر عمومی در سال 2020 به حدود 374 میلیارد دلار برسد و تا سال 2022 از 520 میلیارد دلار بگذرد. ​​AWS آمازون در حال حاضر بازار را هدایت می کند ، اما تقاضا برای راه حل های غیرمتمرکز هرگز بیشتر نبوده است.

شاهدی برای موفقیت Aleph.im این است که وب سایت آنها در حال حاضر آنلاین است. آلف همچنین به عنوان یکی از شرکای پروژه سرم بسیار تبلیغاتی ، اولین بورس کاملاً غیرمتمرکز مشتقات جهان ذکر شده است (زیر را ببینید).

سرم

اخیراً ، مشتقات برجسته رمزنگاری FTX ، با همکاری تیم سولانا برای اعلام پروژه سرم ، اولین بورس غیرمتمرکز نقطه و مشتقات کاملاً متمرکز در جهان که در کتاب سفارشات متمرکز (CLOB) در شبکه Solana فعالیت می کنند ، است. DEX آینده با ارائه تجارت میان زنجیره ای مطمئن با سرعت و قیمتی که مشتریان درخواست می کنند ، سعی خواهد کرد از جایی که دیگران شکست خورده اند استفاده کند. و علی رغم اینکه بر روی سولانا ساخته شده است ، با Ethereum سازگار خواهد بود. همانطور که می دانیم ، بیشتر پروتکل های DeFi در نهایت به یک سخنرانی متمرکز می رسند – که اغلب مهمترین نقطه است ، اما این مورد در مورد سرم صدق نمی کند.

سرم با بقیه فرق دارد و این نقطه قوت آن است. نرم افزار آن امکان معاملات سریع DEX را فراهم می کند. این از رمزهای متقابل زنجیره ای ، پایدار سکه ها ، بسته بندی برای توکن های BTC ، BCH ، BSV ، LTC ، ZEC ، ETH و ERC-20 ، سفارش کتاب و توانایی ایجاد محصولات مالی جدید و جدید شما پشتیبانی می کند. در عین حال کاملا غیرمتمرکز است. هیچ سخنوری با کانالهای متمرکز قیمت وجود ندارد. هیچ دادگاهی که باید به صحت آنها اعتماد کنید سرم DeFi خالص است. برخلاف محصولات فعلی DeFi ، سریع و ارزان است. این ساختار برای پشتیبانی از اپراتورهای گره با انگیزه مشارکت در تورم SRM ، کمیسیون های تجاری و سیستم اعزام / ارجاع به نام “رهبران” تنظیم شده است.

توکن SRM ستون فقرات اکوسیستم سرم در زیرساخت های بومی Solana (توکن SPL) است که دارای لیست متقاطع به عنوان استاندارد ERC-20 است ، این توکن کاملاً در سرم ادغام می شود. در 7 آگوست ، IEO در بورس های FTX و Bitmax برگزار شد و در 11 آگوست ، لیست در بسیاری از صرافی های بزرگ ، از جمله Binance. در حال حاضر ، این توکن 17 برابر بیشتر از قیمت اولیه خود معامله می شود.

علاوه بر سولانا و FTX ذکر شده ، شرکای سرم شامل شرکت های شناخته شده ای در صنعت رمزنگاری مانند 3Commas ، Akg Ventures ، Certus One ، Genesis Block و دیگران هستند. بسیاری از آنها اعتبارسنج سرم نیز هستند. طبق پیش بینی بنیانگذاران ، راه اندازی کامل صرافی سرم باید طی چند هفته انجام شود.

تمرکززدایی آینده مالی است

در پس زمینه بحران جهانی بهداشت و اقتصاد ، محبوبیت پروژه های DeFi افزایش یافته است که منجر به ظهور بازیگران نهادی و فردی جدید در بازار شده است. هزینه توکن های DeFi از ابتدای سال صدها درصد رشد کرده است. فرصت های نوپا با استفاده از این فناوری بی پایان است ، که نویدبخش بزرگی برای تنوع و رشد اکوسیستم DeFi است. محصولات جدید پیشگامانه DeFi در حال ظهور هستند که با هزینه کمتری ساخته می شوند و آماده ورود به بازار اصلی هستند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map