استخراج معادن برای بسیاری از افراد یک روش جایگزین درآمد است زیرا به شما امکان می دهد در پس زمینه درآمد کسب کنید. استخراج به تجهیزات پیشرفته با قدرت محاسبات بالا ، فضای کافی ، تجهیزات خنک کننده کارآمد ، اتصال به اینترنت بدون وقفه و برق مقرون به صرفه نیاز دارد. این کار خیلی پیچیده نیست ، اما اگر قبلاً هرگز آن را امتحان نکرده باشید ، ممکن است یک کار ترسناک باشد!

در این مقاله ، ما استخراج را با کلمات ساده شرح خواهیم داد. ما همچنین نگاهی خواهیم داشت به چشم اندازها و خطرات این مدل درآمد.

آشنایی با بلاکچین و ارزهای رمزپایه

برای درک استخراج ، باید بفهمید که بلاکچین در ابتدا چیست. به عبارت ساده ، بلاکچین مجموعه داده ای است که به بلوک تقسیم شده و در یک شبکه واحد ترکیب می شود. هر بلوک اطلاعات رمزگذاری شده بلوک قبلی را ذخیره می کند. بنابراین ، تمام بلوک ها بهم پیوسته اند. تغییر یا حذف داده ها در یک بلوک منجر به تغییر یا از بین رفتن اطلاعات نمی شود – از آنجا که هر گره شبکه یک نسخه کامل از داده های ذخیره شده در زنجیره بلوک را ذخیره می کند ، داده ها در شبکه مستند می مانند.

بلاکچین یک فناوری دیجیتال است. یعنی همه داده های موجود در شبکه کدی است که در میلیون ها رایانه یا دستگاه مستقل ذخیره می شود.

هدف از بلاکچین چیست?

هدف این بلاکچین فراهم آوردن ذخیره امن و انتقال اطلاعات ، مانند پول است. اگر یکی از کاربران شبکه پول را به یک شرکت کننده دیگر منتقل کند ، می تواند مطمئن باشد که پول به گیرنده می رسد زیرا جایگزینی یا حذف هر بلاک از زنجیره بلوک منجر به از دست دادن اطلاعات نمی شود ، در این حالت پول.

یک مثال ساده از کاربردهای بلاکچین

تصور کنید که همکار شما باب درخواست 1000 دلار وام کرده است. شما باید ثابت کنید که انتقال پول به شما نشان داده شده است که وام را به باب قرض داده اید. معمولاً در چنین شرایطی رسید می نویسید. اگر رسید از بین برود ، نمی توانید ثابت کنید که باب 1000 دلار به شما بدهکار است. بنابراین ، باب برای اطمینان از معامله ، به جای رسید ، به همه همکاران شما پیامی می فرستد و تأیید می کند که پول شما را بدهکار است. حتی اگر یکی از پیام ها گم شود ، سایر همکاران کپی خواهند داشت و همه می دانند که باب به شما بدهکار است. این یک مثال ساده از چگونگی کارکرد فناوری بلاکچین است.

ارز رمزنگاری شده چیست?

ارزهای رمزپایه پول دیجیتالی هستند که با استفاده از فناوری بلاکچین یا آنالوگ های آن جابجا و ذخیره می شوند. در واقع ارز رمزپایه کدی است که دارای ارزش معادل ارز فیات است. صاحب ارز رمزنگاری شده می تواند آن را با هر ارز شناخته شده “دنیای واقعی” ، به عنوان مثال دلار ، مبادله کند. ارزهای رمزنگاری شده براساس ویژگی های سیستمشان متفاوت هستند. به عنوان مثال ، برخی از ارزهای رمزپایه بیشتر ناشناس هستند ، در حالی که برخی دیگر بیشتر روی امنیت متمرکز هستند. اولین و محبوب ترین ارز رمزنگاری شده بیت کوین است.

قیمت ارزهای رمزپایه پویا است. این بدان معنی است که داشتن یک ارز رمزپایه می تواند صاحب آن را ثروتمند کند. به عنوان مثال ، در اواسط ماه مارس ، می توانید یک بیت کوین به قیمت 4800 دلار خریداری کنید و فقط دو ماه بعد ، در اواسط ماه مه ، قیمت اولین ارز رمزنگاری شده در حدود 9000 دلار بود ، تقریبا دو برابر. با این حال ، باید هوشیار بود زیرا از دست دادن وجوه نیز در صورت عدم دقت کامل انجام می شود.

معدن

توانایی کسب درآمد از معاملات ارزهای رمزپایه و رشد استفاده از فناوری بلاکچین منجر به افزایش تعداد شرکت کنندگان در شبکه می شود.

بخاطر داشته باشید که کلیه اقدامات درون شبکه از طریق کد رایانه انجام می شود ، چه ذخیره سازی و چه انتقال اطلاعات. کد همان چیزی است که بلوک ها را پر می کند ، درست مثل آب که یک لیوان را پر می کند. از آنجا که حجم بلوک های بلاکچین محدود است ، وقتی اطلاعات جدیدی به شبکه اضافه می شوند ، ایجاد بلوک های جدید ضروری است. به فرآیند ایجاد بلوک های جدید در شبکه بلاکچین (یا گزینه های دیگر آن) استخراج گفته می شود.

یک راه حل برای یک مسئله ریاضی با پیچیدگی بالا از طریق استخراج یافت می شود. این نوع محاسبات برای انسان غیرقابل دسترسی است و با استفاده از توان محاسباتی انجام می شود. روند استخراج در هسته اصلی امنیت کل شبکه است. با هر بلاک جدید که استخراج می شود ، پاداش ارز رمزپایه به طور خودکار واریز می شود.

هر چه بلوک های بیشتری توسط استخراج کننده ایجاد شود و گرانتر بودن ارز رمزنگاری شده استخراج شده ، سودآوری کسب و کار آن بیشتر خواهد بود.

ماینر دستگاهی است که وظیفه حل مشکلات ریاضی و تأمین امنیت بلاکچین مربوطه را دارد. این می تواند هر دستگاه محاسباتی باشد: ASIC miner ، GPU یا CPU.

آیا استخراج سودآور است?

استخراج می تواند سودآور باشد. اما قبل از ورود به این تجارت ، استخراج کننده باید عوامل زیر را در نظر بگیرد:

 • تجهیزات. هرچه قدرتمندتر باشد پاداش بیشتری خواهید گرفت. قدرت بیشتر همچنین به معنای هزینه بالاتر تجهیزات است.
 • برق و فضای اجاره ای cosتی این عامل بستگی به منطقه محل فعالیت دارد. کارگران معدن سعی می کنند مزارع استخراج معادن خود را در مناطقی با هزینه برق کم به کار گیرند.
 • دوره ی باز پرداخت. این زمان مورد نیاز برای تولید تجهیزات است که هزینه های تجهیزات ، برق و فضای اجاره را پوشش می دهد.
 • ارزش و چشم انداز سکه. سود استخراج به قیمت ارز رمزنگاری شده و تعداد استخراج کنندگان در این فرآیند بستگی دارد.
 • سختی استخراج. اگر تعداد زیادی استخراج کننده وجود داشته باشد و آنها بلوک های جدید را با سرعت بالایی استخراج کنند ، دشواری افزایش می یابد. این امر منجر به رشد هزینه های تجهیزات و ضرورت افزایش سرمایه گذاری ها می شود. هر ارز رمزنگاری شده شاخص دشواری و پویایی خاص خود را دارد – این را نیز باید در نظر گرفت.

سختی استخراج

دشواری استخراج از پارامترهای فاکتورینگ است اثبات کار الگوریتم.

ماهیت اثبات کار (PoW) این است که استخراج کننده یک سری محاسبات پیچیده را انجام می دهد ، که به راحتی قابل بررسی است.

این روش چگونه کار می کند: معاملات انجام می شوند و به عنوان بلوک های بلاکچین ترکیب می شوند. ماینرها هش را محاسبه می کنند تا اعتبار معامله را تأیید کنند.

هش اطلاعات مربوط به هر طولی است که در یک توالی خاص از حروف و اعداد با طول ثابت رمزگذاری می شود. هش اطلاعات اصلی را فشرده و مهر و موم می کند ، که باعث کاهش بار تجهیزات می شود.

درک این نکته ضروری است که بسیاری از ماینرها به طور همزمان در تلاشند تا یک هش برای یک بلاک جدید پیدا کنند ، و فقط کسانی که اولین کسانی هستند که راه حل این کار را پیدا می کنند پاداش دریافت می کنند.

بنابراین ، سودآوری استخراج تحت تأثیر پیچیدگی این فرآیند است که به هش ریت شبکه و زمان صرف شده برای استخراج بلوک های قبلی بستگی دارد.

هاشرات قدرت پردازش تجهیزات است. تعداد هش های کارت ویدیو یا ماینر می تواند در هر ثانیه محاسبه کند. هرچه تجهیزات قدرتمندتر باشد ، سکه بیشتری نیز بدست می آورید.

افزایش هش ریت نشان می دهد که تعداد ماینرهای متصل به شبکه استخراج ارزهای رمزپایه در حال رشد است. در نتیجه ، زمان استخراج بلوک کاهش می یابد ، و دشواری افزایش می یابد …

بنابراین ، با رقابت زیاد ، هزینه تجهیزات و برق افزایش می یابد که این امر استخراج معادن را برای برخی از کاربران بی فایده می کند.

در چنین مواردی ، استخراج کننده می تواند به “استخر” بپیوندد.

استخر مجموعه ای از استخراج کنندگان است که قدرت محاسبه دستگاه های خود را با هم ترکیب می کنند ، و این احتمال یافتن یک بلوک جدید را افزایش می دهد.

چگونه می توان از استخراج استخراج کرد

استراتژی های مختلفی وجود دارد که هدف آنها کسب درآمد از طریق استخراج است. در اینجا تعداد کمی از آنها هستند:

 • وارد یک دوره افت و یا نزولی در چرخه بازار ارزهای رمزنگاری شده شوید ، سکه های خود را از قبل استخراج کنید ، با رقابت کمتر ، تا بعداً وقتی ارزش رشد پیدا می کنند ، آنها را بفروشید.
 • ارز رمزنگاری شده را در مرحله اولیه توسعه خود استخراج کنید که بسیار محبوب نیست. این امر باعث کاهش رقابت و سختی استخراج می شود. با این حال ، باید مراقب باشید و پتانسیل سکه را ارزیابی کنید ، زیرا پروژه ممکن است از بین برود و قیمت ممکن است به سطوح مورد انتظار نرسد.
 • یک مزرعه استخراج معدن راه اندازی کنید. اگر این امکان وجود ندارد ، با استخراج کنندگان دیگر استخر کنید. توجه داشته باشید که میزان حق الزحمه در استخرها مستقیماً به سهم توان محاسباتی شما که به کل اشتغال ترکیبی ارائه می شود بستگی دارد.

مزرعه استخراج یک مرکز داده با فناوری پیشرفته است که برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده تجهیز شده است.

در صورت تثبیت فرآیند ، استخراج از معادن می تواند به منبع درآمد پایدار تبدیل شود. علاوه بر این ، به عنوان مثال ، در مقابل تجارت نیازی به فعالیت فکری شدید نیست.

با این حال ، استخراج یک رمزنگاری مشهور مانند بیت کوین (BTC) یا اتر (ETH) به سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز دارد و به دلیل پیچیدگی بالای استخراج این ارزهای رمزپایه ، امکان پذیر نیست مگر اینکه یک مزرعه استخراج ایجاد کند..

به عنوان مثال ، با هزینه فرضی استخراج ، دوره بازپرداخت برای مزرعه ای که 5000 دلار هزینه دارد و سالانه حدود 1400 دلار سود در بر دارد ، برابر با 3.5 سال خواهد بود. این با در نظر گرفتن ثبات نسبی دوره و سختی استخراج است.

در زیر تفاوت های ظریف و خطرات مربوط به استخراج از معادن ذکر شده است:

خطرات قانونی استخراج معادن 

در برخی از کشورها ، صنعت رمزنگاری و استخراج از معیارهای قانونی برخوردار نیستند ، در حالی که برخی از حوزه های قضایی این فعالیت را کاملاً ممنوع می کنند (رومانی ، اکوادور ، تایوان ، ویتنام ، قرقیزستان). این عامل ضروری است که قبل از شروع کار معدنکاری مورد توجه قرار گیرد.

خطرات مالی استخراج معادن 

در هنگام اجرای عملیات استخراج ، معدنکار باید احتمال بروز اشکال مختلف ، اعم از گرم شدن بیش از حد یا افزایش برق را در نظر بگیرد. این ممکن است به تجهیزات استخراج آسیب برساند. دستیابی به تجهیزات جدید اگرچه مورد قبلی هنوز نتیجه نداده است اما باعث ضرر و کاهش سود می شود.

کاهش پاداش معدن

با گذشت زمان ، هزینه های نگهداری تجهیزات در حال افزایش است. در همان زمان ، سود دریافتی از استخراج ارزهای رمزپایه به تدریج در حال کاهش است. نصف کردن عامل اصلی در این مورد است.

نصف کردن حادثه ای است که به طور منظم پاداش ماینر را کاهش می دهد.

در مورد بیت کوین ، نصف شدن هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد. نتیجه این رویداد کاهش پاداش ماینر به نصف است.

پس از نصف سوم سال 2020 ، پاداش از 12.5 BTC به 6.25BTC برای هر بلوک کاهش یافت. نصف کردن ، علاقه برخی از شرکت کنندگان در استخراج ارز رمزنگاری را کاهش می دهد ، اما این پدیده یکی از ویژگی های اصلی بیت کوین است. از این رو برای شبکه ضروری است. با اطمینان از پیروی از میزان صدور برنامه ریزی شده ، نصف شدن صدور سکه های جدید را محدود می کند. این روش از طریق تورم ، که برای ارز رمزنگاری شده حیاتی است ، به رشد قیمت کمک می کند ، زیرا قدرت خرید خود را همچنان حفظ می کند.

تأثیر معدنکاری بر اقتصاد جهانی

صرفنظر از سودآوری آن ، استخراج همیشه تقاضا خواهد شد ، زیرا بخشی جدایی ناپذیر از ارزهای دیجیتال است.

اول از همه ، استخراج به شدت به برق بستگی دارد. بنابراین ، بر مصرف دومی در مقیاس جهانی تأثیر می گذارد.

کارگران معدن در سراسر جهان 0.5 درصد ظرفیت ترکیبی نیروگاه ها را مصرف می کنند. اگر دارایی ها به رشد خود ادامه دهند ، پیش بینی می شود که سطح هزینه تا 5 درصد رشد کند ، که می تواند بر اقتصاد جهانی تأثیر منفی بگذارد..

طبق داده های سال 2017 ، میزان انرژی مصرف شده توسط معدنچیان در سراسر جهان به 13،647 MTNE یا 158،714،610 GW⋅h است. امروز ، این ارزش ها همچنان در حال رشد هستند.

در همان سال ، استخراج کنندگان 776 میلیون دلار برای 3 میلیون GPU هزینه کردند.

به نظر می رسد که اگر حجم زیادی از معدن کاران صنعت را ترک کنند ، بسیاری از شرکت ها متحمل خسارات می شوند و با افزایش قیمت برق و تجهیزات جبران آنها می شوند.

بنابراین ، معدنکاری سهم قابل توجهی در جایگاه اقتصادی را به خود اختصاص داده است. ماندگاری معدن به عنوان یک صنعت مستقیماً بر اقتصاد تأثیر می گذارد ، در حالی که قیمت ها به مقیاس آن بستگی دارد. 

اثرات زیست محیطی معدن

ارزهای رمزپایه در حال حاضر به صورت گسترده استخراج می شوند. اطلاعات دقیقی در مورد انرژی مصرفی معدن کاران وجود ندارد. با این حال ، طبق Coinshares ، آنها از 35 TWh استفاده می کنند ، که بیشتر از میزان مصرف کشور ایرلند در یک سال است.

به گفته مدیر عامل Zerocracy ، Egor Bugaenko ، تولید سالانه بیت کوین منجر به انتشار 10 مگاتن دی اکسید کربن در جو می شود.

مواردی نیز وجود دارد که تأثیر مثبتی بر محیط زیست می گذارد. شرکت کانادایی Myera Group با حرارت تولید شده در مزرعه بیت کوین گلخانه های کشاورزی را گرم می کند.

نیروگاه هسته ای اوکراین در حال بررسی معدن است. طبق گفته وزارت نیرو ، این امر نه تنها به حفظ بارهای تضمین شده بلکه به سود بیشتر انرژی نیز کمک خواهد کرد.

 

انجمن های صنعت رمزنگاری بسیاری از کشورها در حال بررسی روش هایی برای حل جنبه های منفی استخراج هستند که هدف آن بهینه سازی ، مدیریت مدبرانه منابع مصرف شده و کاهش پیامدهای استخراج.

نتیجه

ما اصطلاحات و مفاهیم اساسی مربوط به استخراج را بررسی کردیم. ما دریافتیم که سودآوری استخراج به عوامل زیادی بستگی دارد که قطعاً نباید از آنها غفلت شود.

به طور خلاصه ، استخراج یک فرآیند پیچیده ، پرهزینه ، اما ضروری است ، زیرا اساس مدل اقتصادی اکثر ارزهای رمزپایه است. با خطرات قابل توجهی همراه است و روز به روز پیچیده تر می شود.

معدنکاری بر:

 • صنعت رمزنگاری ، زیرا امنیت شبکه را در زیربنای سیستم بلاکچین و معامله فراهم می کند & گردش پول دیجیتال.
 • اقتصاد جهانی ، زیرا پایه و اساس فعالیت بسیاری از تأمین کنندگان انرژی و شرکت هایی است که تجهیزات را تولید می کنند.
 • محیط زیست ، زیرا استخراج معادن به دلیل مقیاس آن ، شرایط نامساعد محیطی را ایجاد می کند. با این حال ، ماهیت مضر آن تقریباً کنترل نشده است و در حال حاضر نیز غیرقانونی است ، بنابراین ، به شانس واگذار شده است.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me