“אני פתוח לשימוש במטבעות קריפטוגרפיים אם הם נשלטים ומוסדרים כראוי …”

מנכ”ל JPMorgan ג’יימי דימון.

שלום לכולם, אני איתך, אולגה אוסים! מטבעות קריפטו הופכים בהדרגה לפופולריים יותר ויותר. עם זאת, לאנשים רבים עדיין אין מושג מה זה. יתר על כן, יש הסבורים כי מטבעות דיגיטליים הם מעוז הרמאים והסכמים..

למעשה, ביטקוין, אתרים ואלטקוינים אחרים בנויים על בסיס טכנולוגיות פיננסיות מתקדמות. הם פותחים אופקים חדשים לאנושות. נוח לאחסן נכסים במטבעות קריפטוגרפיים; אתה יכול להרוויח כסף טוב על ידי קנייה ומכירה של מטבעות.

במאמר זה אספר לך כיצד הופיעה המטבע הקריפטוגרפי הראשון, לשם מה מיועד, מי יוצר אותו, אתאר את המאפיינים העיקריים של מטבעות דיגיטליים ואת היתרונות שלהם. תוכלו ללמוד גם כיצד פועלות רשתות מטבעות קריפטו, היכן וכיצד מאחסנים מטבעות דיגיטליים, היכן ניתן להשיג ביטקוין, אתרים ומטבעות פופולריים אחרים. כל חלק במאמר יענה על אחת השאלות שהוצגו.

תוֹכֶן

 • איך הופיע המטבע הקריפטוגרפי הראשון
 • לשם מה מטבע דיגיטלי?
 • מי יוצר מטבעות דיגיטליים
 • מאפיינים עיקריים
 • מה היתרון של מטבעות קריפטוגרפיים
 • כיצד פועלות רשתות קריפטו
 • היכן וכיצד מאוחסנים מטבעות דיגיטליים
 • איפה משיגים מטבע דיגיטלי

איך הופיע המטבע הקריפטוגרפי הראשון

המילה עצמה (באנגלית – הביטוי) “קריפטוגרפיה” (crypto currensy) הופיעה לראשונה במאמר באותו שם של מגזין פורבס Crypto Currensy. זה קרה עוד בשנת 2011. באותה תקופה רשת הביטקוין התפתחה כבר יותר משנתיים..

המונח מצא חן בעיני התקשורת וקהילת הקריפטוגרפים עצמה. זה נעשה יותר ויותר בשימוש אפילו בטלוויזיה. מאז המילה “קריפטוגרפיה” התבצעה היטב במרחב המידע..

פורבס ומטבעות קריפטוגרפייםפורבס ומטבעות קריפטוגרפיים

מבלי להיכנס לפרטים, קריפטו (או מטבע דיגיטלי) הוא רק אמצעי תשלום. הוא “קיים” רק בצורה אלקטרונית, ממש כמו קוד המתכנת הרגיל. זה נקרא כך מכיוון שפעולות עם מטבעות קריפטוגרפיים מבוצעות באמצעות אלמנטים הצפנתיים. כמו כן, חתימה אלקטרונית משמשת לעסקאות..

כל המטבעות הדיגיטליים נמדדים במה שמכונה “מטבעות”. באנגלית, בהתאמה, מטבע אה. לביטקוין (BTC) ולמטבעות קלאסיים אחרים אין בטחונות אמיתיים. כלומר, אין יתד של BTC לזהב, נפט או דולר. מחיר המטבעות הדיגיטליים נקבע על פי שער החליפין הנוכחי בשוק.

ההבדל העיקרי בין מטבעות קריפטוגרפיים לכסף רגיל (פיאט) הוא שהם אופיים דיגיטלי. רובלים או דולרים קיימים בצורת נייר. כדי להשלים את חשבון הבנק שלך, עליך להפקיד כסף באמצעות כספומט. הם מדפיסים כספי נייר בבנקים מרכזיים. בתורם, Bitcoins ו- Altcoins “נולדים” מיד בצורה דיגיטלית.

לשם מה מטבע דיגיטלי?

בשנת 2019, עשר שנים לאחר הופעת הביטקוין, לא כולם מבינים כיצד להשתמש במטבע דיגיטלי לטובתם. תן לי לרשום בשביל מה מטבעות קריפטוגרפיים.

CryptomatCryptomat

ראשית, ניתן להשתמש במטבעות דיגיטליים, כמו אמצעי חליפין אחרים, לתשלום. לרוב הם מקובלים בחנויות מקוונות. יתר על כן, האיחוד האירופי וארה”ב מתחילים בהדרגה לקחת ביטקוין במצב לא מקוון. לדוגמא, בסטארבקס אתה יכול לִקְנוֹת קפה ל- BTC. בנוסף, ניתן להמיר מטבעות בפיאט, כלומר ברובלים, דולרים, יורו או יואן..

שנית, מטבעות דיגיטליים הופכים לנכס מתאים יותר ויותר להשקעה בטווח הארוך. אתה יכול לקנות מספר מסוים של מטבעות ולחכות לשיעורם. לדוגמא, שער BTC גדל פי 100 אלף על פני עשר שנים..

שלישית, אתה יכול גם להרוויח מהתנודתיות של הביטקוין והאלטקוינים. הקורס ישתנה לרוב בשיעור של 5-10% במהלך היום. אם אתה קונה ומוכר מטבעות בזמן הנכון, אתה יכול להרוויח מעט מדי יום. נכון, בשביל זה אתה צריך להיות בעל כישורים אנליטיים מסוימים וכשרון של סוחר..

רביעית, אתה יכול פשוט לחסוך את הכסף שלך כמטבעות דיגיטליים. זה די בטוח מכיוון שקשה מאוד לגנוב כסף מארנק. רק אם אתה בעצמך נותן לתוקפים גישה לחשבונך. אגב, זכרו שללא מפתח פרטי, אתם בעצמכם לא יכולים להחזיר גישה לכסף. אז אל תבזבזו את זה!

רשמתי רק ארבעה ממקרי השימוש הברורים ביותר עבור מטבעות קריפטוגרפיים. למעשה, מטבעות דיגיטליים הם עולם ומלואו, אז אל תחשוב שזה יכול למצות את ערכם..

מי יוצר מטבעות דיגיטליים

ישנם מספר שלבים עיקריים ביצירת מטבעות קריפטוגרפיים:

 • ICO,
 • כרייה (PoW),
 • הטבעה (DPoS, DPoS, LPoS, PoC, PoI וכו ‘).

כריית מטבעות קריפטוגרפיים

ICO כריית מטבעות קריפטוגרפיים הוא שחרור ראשוני של מטבעות. הוא משמש לאיסוף השקעות בשלב ההשקה של סטארט-אפ מטבע קריפטוגרפי. לפעמים שלב זה מוגבל, כלומר לא מונפקים יותר מטבעות. למשל, אדווה בתחילה יצר 100 מיליארד XRP ולא מתכנן לשחרר אותם יותר. XRP הוא המטבע הדיגיטלי השלישי בגודלו לפי היוון.

אפשרות נוספת להנפקת מטבעות היא כרייה. לדוגמה, כורים מתוגמלים על הנפקת ביטקוינים ואתרים. “שלי” פירושו לחשב (לחשב) בלוקים חדשים בבלוקצ’יין על פי אלגוריתם מסוים. מדובר בפעולות מתמטיות מורכבות מאוד הדורשות כוח מחשוב משמעותי. ישנן חוות כרייה רבות בעולם. שם משתמשים במכשירים מיוחדים להפקת מטבעות קריפטוגרפיים – כורי ASIC, כמו גם כרטיסי מסך חזקים.

אפשרות נוספת להנפקת מטבעות קריפטוגרפיים היא הטבעה (זיוף). זוהי דרך מסובכת ליצור חסימות חדשות באינטרנט. בעת שימוש בשיטה זו, אלגוריתם היווצרות הבלוקים אינו תלוי בקיבולת הציוד, אך סביר יותר כי הבלוק ייווצר על ידי החשבון בעל יתרת הזרם הגדולה יותר. במילים אחרות, ככל שאתה עשיר יותר, אתה יכול לעשות יותר חסימות. סוג של הטבעה נקרא גם כריית PoS, אך ישנם סוגים אחרים של הטבעה, למשל: DPoS, LPoS, PoC, PoI, PoB, PoAuthority, PoA, PoET, pBFT. יתכן שזו לא רשימה מלאה. השיטות ליצירת בלוקים הולכות וגדלות יחד עם התפתחות טכנולוגיית הבלוקצ’יין עצמה, כך שאפילו אני מתקשה לעקוב.

נדבר על כל המכתבים הללו ומשמעותם במאמרים עתידיים, אל תחמיצו &# 128521;

בשלושת המקרים – ICO, כרייה, ראלי – מטבעות חדשים נוצרים ממש “מאוויר”. עם זאת, כרייה דורשת הרבה חשמל שעליו עליכם לשלם. אז במקרה זה אנו יכולים לומר שמטבעות “ממוקשים” מחשמל.

מאפיינים עיקריים

ביזור מטבעות קריפטוגרפייםביזור מטבעות קריפטוגרפיים

נכון לעכשיו, על פי Coinmarketcap, ישנם 2361 שמות של נכסי מטבעות קריפטוגרפיים. לכולן יש משימות שונות, אך לכולן פונקציה אחת שקיימת בהכרח בכל מטבע קריפטו – היכולת להעביר נכס בין משתמשים. מהירות ההעברה וגודל העמלה תלויים בארכיטקטורת הבלוקצ’יין. לדוגמא, משך ההעברה לביטקוין ואת’ריום יכול להיות עד כמה עשרות דקות, תלוי בגודש הרשת ורוחב הפס הנמוך של הדורות הראשונים של הבלוקצ’יין. מצד שני, EOS, Stellar וכל המטבעות שנוצרו בטכנולוגיית גרפן (BTS, STEEM, GOLOS) מועברים תוך מספר שניות.

ניתן לומר את אותו הדבר לגבי הוועדה. זה שונה לחלוטין ובאיזשהו מקום הוא בכלל לא קיים, כמו במטבעות IoT, ובאיזשהו מקום הוא יכול להגיע למספר דולרים, כמו במקרה של ביטקוין..

למען ההגינות, יש לציין כי בעת העברת ביטקוין ואת’ריום, המשתמש עצמו מגדיר את העמלה. צמתי הבלוקצ’יין של מטבעות אלה מעבדים עסקאות בסדר יורד, מה שאומר שככל שהשולח הגדיר את העמלה כך ההעברה תהיה מהירה יותר. זו גישה הרבה יותר כנה מאשר בהעברה בנקאית, שבה העמלה קשורה לסכום ההעברה והיא די גדולה, אך יחד עם זאת, קיים סיכון שבעמלה קטנה מאוד ההעברה שלך עלולה לקפוא. בבלוקצ’יין הרשת במשך זמן רב מאוד.

קצת על בלוקצ’יין

מטבעות מטבעות ובלוקצ'ייןמטבעות מטבעות ובלוקצ’יין

מרבית המטבעות הקריפטוגרפיים מבוססים על טכנולוגיית בלוקצ’יין. באופן גס, משמעות הדבר היא: מאגר הנתונים של הרשת אינו מרכזי, אלא מופץ על פני חסימות רבות. עותקי בלוק מופצים בין כל בעלי הצומת המלא – מחשב המחובר לרשת הבלוקצ’יין. בדרך כלל, בעל הצומת מקבל עמלה מהרשת. לדוגמא, עבור ביטקוין, כל בעל צומת מיוחד העוסק בכרייה מקבל תגמול. כך, רשת הבלוקצ’יין, בזכות ההעתקה העצמית שלה לכל אחד מהצמתים והפיזור הגיאוגרפי הרחב שלה, הופכת לביזורית ועמידה בפני התקפות. מכיוון שכל הצמתים סגורים ברשת אחת והסינכרון של הקלטת החסימה נמשך בו זמנית עבור כל המשתתפים, ניסיון של התוקף “לזייף” את המטבע הקריפטוגרפי ולשנות את הרשומה במחשב אחד יתגלה וימנע באופן מיידי על ידי צמתים אחרים, אשר עותקים של הבלוקצ’יין שונים מזיוף.

ניתן לתאר את מערך העסקאות ברשת הבלוקצ’יין באופן הבא. נניח שבעל הארנק X מעביר את נכסיו לארנק Y. פעולת ההעברה מחולקת לבלוקים. לכל בלוק מספר משלו וחשיש מהבלוק הקודם. לאחר מכן, הצמתים נכנסים לשחק. תחילה הם בודקים אם יש שגיאות בפעולה. ואז כל חבר ברשת כותב את הפעולה להעתק של מסד הנתונים. לבסוף, החסימה המאומת מתווספת לרשת הבלוקצ’יין המאוחדת. הוא מכיל את כל המידע אודות כל העסקאות שהושלמו קודם לכן. העברת הכספים הושלמה!

מהם היתרונות והחסרונות של מטבעות קריפטוגרפיים

יתרונות וחסרונות

נתחיל מהיתרונות:

 1. למטבעות קריפטוגרפיים אין מראה פיזי. אין צורך לשחרר הרבה נייר פסולת מיותר. כל העסקאות מתבצעות באופן אלקטרוני.
 2. רשתות מטבעות דיגיטליות מבוזרות, ולכן אינן נשלטות על ידי קבוצת מלונות של אנשים או המדינה.
 3. הפליטה המבוקרת של מטבעות קריפטוגרפיים אינה מתבצעת בבנק המרכזי, אלא בתהליך כרייה או באלגוריתם שנקבע בפרוטוקול הבלוקצ’יין. מטבעות מסוימים, כגון Ripple, כבר מונפקים בשלב הראשון במלואם בשלב ההשמה ולא ניתן לשנות את מספרם.
 4. אנונימיות מטבעות קריפטוגרפיים. הצהרה זו חלה, כמובן, לא על כל המטבעות, אלא רק על רשימה מוגבלת המשתמשת בטכנולוגיות אנונימיזציה. ראשית כל, ניתן לייחס את מונרו וזקאש למטבעות אנונימיים..
 5. העברות מטבעות קריפטוגרפיות מתבצעות ללא מתווכים ובעולם כולו ועלות ההעברה זולה פי כמה מעסקאות בין בנקאיות ובינלאומיות.

עכשיו לגבי החסרונות:

 1. הסיכון לאובדן כספים עקב פריצה של חילופי מטבעות וארנקים.
 2. התקפה 51 היא מתקפת האקרים האפשרית במקרה שתוקפים מחזיקים ביותר מ- 50% מכושר הייצור של הרשת. במקרה זה יש להם הזדמנות לערוך בלוקצ’יין ולזייף עסקאות.,
 3. התנודתיות הגבוהה של שער המטבע הקריפטוגרפי מקשה על השימוש בהם כאמצעי תשלום, 
 4. הבעיה של הרגולציה החוקית של מטבעות קריפטוגרפיים. במדינות מסוימות הוא נאסר כמחלקת נכסים, באחרים הוא נמצא באזור האפור.
 5. מניפולציה של הקורס על ידי מחזיקים גדולים ובעלי עניין,
 6. בעיית אספקת נכסים אמיתיים. למרות ההצהרות והמחלוקות הבולטות מצד יוצרי הנכסים הדיגיטליים, אין שום מטבע קריפטוגרפי אמיתי המגובה בנכסים טבעיים. בשל היעדר רגולציה חוקית, אפילו מטבעות כמו Tether (USDT), שמקורם מגובה בדולר ביחס של 1 ל -1, עומדים כעת בפני אתגרים באישור ערכם האמיתי..
 7. הונאת ICO. לדברי מומחים, כ -80% מכלל ה- ICO שהתרחשו ב -2017 וב -2018 הם מקרים של הונאה.
 8. סיכון לאובדן מפתח הגישה לארנק. מכיוון ש- Cryptocurrency הוא נכס מבוזר ללא מנהל, רק לבעלים עצמו יש גישה לנכס. במקרה של אובדן המפתח או מותו של בעל המטבע הקריפטוגרפי, הגישה לנכס תאבד לצמיתות.

היכן וכיצד מאוחסנים מטבעות דיגיטליים

היכן ניתן לאחסן מטבעות דיגיטליים בכדי למנוע מרמאים לגנוב אותם? שאלה זו לרוב רודפת טירונים חדשים. הנה התשובה: מטבעות קריפטוגרפיה נשמרים בארנקים. ארנק כזה יכול להיות תוכנית רגילה במחשב נייד, או יישום בסמארטפון או ארנק באינטרנט, אליו ניתן לגשת באמצעות כל דפדפן..

השיטה הבטוחה ביותר לאחסון מטבעות דיגיטליים היא כמובן ארנק חומרה. לא ניתן לגשת לארנק החומרה דרך הרשת. העובדה היא שמדובר במכשיר קומפקטי נייד נפרד שאינו מחובר לאינטרנט..

ארנק חומרהארנק חומרה

לפעמים ארנק כזה מחולק למספר חלקים, המאוחסנים במקומות שונים. זה מגביר עוד יותר את האבטחה של נכסי מטבע החוץ..

איפה משיגים מטבע דיגיטלי

המאמר מסתיים. בואו נדבר על איך להשיג מטבעות קריפטוגרפיים. על מנת לא לגרור את הסיפור שלי, אפרט רק את הדרכים העיקריות. ניתן לקנות מטבעות דיגיטליים בבורסות קריפטו עבור פיאט, כלומר עבור מטבע רגיל. אתה יכול גם להשתמש בשירותי מחליפים.

ישנן אפשרויות כיצד להרוויח מטבעות ללא השקעה.

ראשית, אתה יכול ללכת לכרייה. לצורך כרייה, עליך ליצור תחנה חזקה מכרטיסי מסך או מכורי ASIC. טכנאים מנוסים מספיק יכולים להתמודד עם זה. ה”חווה “שלך תבצע את החישובים המתמטיים המורכבים הנדרשים כדי שהרשת תפעל. ותקבל פרס על כך בצורה של מטבעות קריפטוגרפיים.

כריית מטבעות קריפטוגרפייםכריית מטבעות קריפטוגרפיים

שנית, אתה יכול גם לעשות כריית ענן. מונח זה מובן כמימוש למיצוי יכולות של אנשים אחרים. תוכלו לשכור אותם ולשלם סכום כסף מסוים בעבורם. יתברר שזה לא יהיה רווחי עבורכם. תבדוק את זה בעצמך.

שלישית, אתה יכול להשתמש בברזים. מדובר במשאבים מיוחדים המציעים מטבעות כמעט בחינם. לשם כך תצטרך לבצע משימות שונות: צפה במודעות, הירשם באתרים וכו ‘נסה זאת אם לא אכפת לך מזמנך.

סיכום

זכרו, המטבעות הדיגיטליים שונים מאוד. אז אם תחליט להיות חבר בתעשיית הקריפטו, מצא פרויקט שמתאים לך. אין צורך לקנות ביטקוין או את’ריום, אך עדיף להתמקד בקריפטוגרפיה, שתופסת את העמדות העליונות מבחינת נפחי המסחר. ישנם מאות פרויקטים מעניינים, אך על מנת להגן על עצמך, עדיף לבחור את המטבע הקריפטוגרפי שקשור לעסק אמיתי ומפעיל. הרשו לי להזכיר לכם שבאחד המאמרים שלי אמרתי לכם כיצד לחבר תיק השקעות נכון. בהצלחה לך!

“בעשורים האחרונים הדולר האמריקני ביצע את יעדו יחסית טוב. אך במדינות ובפינות המערכת הפיננסית בהן שירותי הכסף המסורתיים אינם מוגבלים, הביטקוין (ומטבעות קריפטוגרפיים בכלל) יכולים להציע חלופות קיימא. “,

האנליסטים של גולדמן זאקס זאק פנדל וצ’רלס הימלברג.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me