“יש שתי חדשות – טובות ורעות. רע – אי אפשר לחזות את השוק. טוב – אתה לא צריך לעשות כסף! “

ברוס באבקוק

סחר במטבעות קריפטוגרפיים הופך פופולרי יותר מכיוון שמחלקת הנכסים הדיגיטליים ממשיכה לצמוח במהירות. עבור רבים, רכישת נכסים דיגיטליים נותרה משימה מרתיעה. שפע הז’רגון התעשייתי המורכב וכיסוי התקשורת המקוטב עשויים להשאיר חששות מסוימים. עם זאת, עם הכנה מסוימת, סוחרים חדשים יכולים להיכנס בביטחון לעולם המסחר בקריפטוגרפים..

יסודות המסחר בקריפטו

בסקירה זו נבחן את הדברים הבסיסיים שכל משתתף בשוק הקריפטו צריך לעקוב אחריהם.. 

מחקר

כמו בכל נכס, נדרש בדיקת רקע יסודית לפני צלילה לתעשיית הקריפטו. אולי הכלל החשוב ביותר הוא שלעולם לא כדאי לך לקנות יותר קריפטוגרפי ממה שאתה יכול להפסיד ללא כאב. אך מה בדיוק מהווה בדיקת נאותות בסוג הנכסים הדיגיטלי הזה? בואו נסתכל על כמה שיקולים ספציפיים:

  • ישנם מספר גורמים שעליך להעריך בעת רכישת מטבע או אסימון מסוים. היעדים והיעדים המוצהרים של הפרויקט, כמו גם שווי השוק שלו, מחזורי המסחר ותועלת המטבעות הם השיקולים החשובים ביותר. אם לאסימון יש נפח מסחר נמוך מאוד ומעט מקרי שימוש חזקים, הצמיחה העתידית מוטלת בספק.
  • הצוות שמאחורי האסימון חשוב לא פחות מהנכס הדיגיטלי עצמו. צוותי הפרויקט וכישוריהם הייחודיים צריכים להצטיין.
  • כשאתם רוכשים נכסים דיגיטליים, עליכם לקחת בחשבון גם את סובלנות הסיכון שלכם. אפילו פופולרי, נכסים גדולים חווים שינויים פרועים במחירים. עם נכסי שווי שוק נמוכים יותר, התנודות הללו יכולות להיות בולטות עוד יותר..

מחקר חיוני בהחלט לפני רכישת נכס דיגיטלי כלשהו. עשה תמיד מחקר משלך (“DYOR -” עשה מחקר משלך “).

הבן אם אתה סוחר או משקיע

מטבעות קריפטו אטרקטיביים הן לסוחרים והן למשקיעים.

סוחרי יום מעוניינים בתנודתיות הגבוהה של מטבעות קריפטוגרפיים, בעוד המשקיעים יאמינו בטווח הארוך שביטקוין או מטבעות קריפטוגרפיים אחרים יעלו בערכם לאורך זמן. זאת למרות תנודתיות ותיקונים חדים מדי פעם ככל שהם הופכים נפוצים יותר..

תהיו כנים עם עצמכם, מכיוון שאם אתם קונים בפרספקטיבה ארוכת טווח ומחיר המטבע הקריפטוגרפי שזה עתה קניתם יורד ב -20%, ייתכן שתתחילו להיבהל ולהישען על מכירה בהפסד..

הדבר הגרוע ביותר שאתה יכול לעשות הוא לא להבין את המניעים שלך. אם אינך מצליח להבין מה אתה רוצה, כיצד תוכל לפתח אסטרטגיה יעילה?

לְנַסוֹת

כדי להבין באמת במה אתה טוב, אתה צריך לנסות משהו חדש ולא לפחד להתנסות (עם כמויות קטנות שאתה יכול להרשות לעצמך בקלות להפסיד).

אתה יכול גם לשקול לפתוח חשבון הדגמה בחינם באמצעות פלטפורמת המסחר הפופולרית המציעה מסחר בקריפטו.

עם זאת, חשבונות הדגמה בחינם לעיתים קרובות אינם חוזרים על אותה חוויה כמו מסחר חי, שכן סוחר אינו חווה את אותו מתח וחרדה רגשית כמו בעת מסחר בכסף אמיתי..

אמנם, חשבון הדגמה בחינם או חשבון על הנייר מתאימים היטב למתחילים ירוקים לחלוטין בצעדים הראשונים, על מנת ללמוד ללא כאב את ממשק העבודה של הבורסה ולהבין כיצד זה עובד בפועל..

מה זה מינוף או מסחר בשוליים

מה זה מסחר מינוף או מרווח

מסחר בנכסים, כולל מטבעות קריפטוגרפיים, בפלטפורמת המסחר המקוון ימשוך מינוף.

המשמעות היא שההטבות הפוטנציאליות שתוכלו להשיג מוכפלות פי 10, 100 ואפילו פי 1000. לעומת זאת, אתה יכול גם להפסיד בקלות, ומינוף יאיץ את התהליך באותה פי 10, 100 או 1000..

הדרך הקלה ביותר להסביר את השימוש במינוף או במסחר בשוליים למישהו שלא מכיר את הרעיון היא להשוות אותו לקבלת משכנתא לבית..

כמובן, יש הבדל משמעותי בין בנק לפלטפורמת תיווך מקוונת. לדוגמא, אם מחיר הבית יורד מתחת לערך ההפקדה, הבנק לא ייתן לך שיחת מרווח, יבקש ממך לפצות על החסר, או גרוע מכך, ימכור את הנכס שלך באופן אוטומטי וידרוש ממך להחזיר הכל ב פעם אחת, כולל גירעונות כלשהם. למעשה, זה אותו הדבר עם פלטפורמות מסחר מקוונות המאפשרות לך לסחור בשוליים או מינוף.

נניח לפשטות: מרווח ההפקדה לביטקוינים הוא 10%. המשמעות היא שאם ביטקוין נסחר תמורת 12,000 דולר, פלטפורמת המסחר המקוון תבקש ממך פיקדון של לפחות 1,200 דולר. זה יכול להיראות מועיל מאוד מכיוון שאתה יכול לגשת לכל הביטקוין על ידי הפקדת חלק קטן מערך השוק הנוכחי שלו. אך עליכם להבין כי הרווחים וההפסדים הפוטנציאליים מוגברים באופן משמעותי, מה שאומר שגם אתם יכולים לאבד את ההפקדה שלכם בקלות רבה, מכיוון ש- 1200 $ שכבר התחייבו על ידי המתווך, הוא ייקח באותו הרגע כמו ההפסד על נפתחו על ידיכם עמדות יתקרבו לסכום הכיסוי, בעוד המתווך מחסל את העמדה עצמה על בסיס חוקי לחלוטין, כדי למנוע הפסדים גדולים. הליך זה נקרא שיחת שוליים.

לכן, מסחר ממונף הוא מסוכן ביותר ובוודאי שאינו מתאים למצטרפים חדשים לקריפטו. אחרי הכל, הקריפטה כבר מאוד נדיפה ובלתי צפויה. מדוע להחמיר את הסיכונים שלך?

כאשר אתה קונה או סוחר מטבעות חליפין באמצעות בורסה או ארנק, זה קורה בדרך כלל ללא כל מינוף. זה לא אומר שההון שלך אינו בסיכון. אתה יכול להפסיד את כל הכסף שלך בלי להשתמש במינוף, אלא שאתה בדרך כלל לא מקבל יותר מההשקעה שלך..

כיום ישנן חילופי קריפטו מסוימים המתנסים בנגזרים ובמינוף, אם כי כלים אלה יכוונו ליותר אנשי מקצוע..

אך יחד עם זאת, היו סבלניים ואל תפחדו להתנסות (בכמויות שאינכם חוששים להיפרד מהם). לאורך זמן תשפר את הבנתך בשווקים ותוכל לזהות את נקודות החוזק שלך.

למד אודות השווקים ונהל יומן לפיתוח כישוריך

למד אודות השווקים ונהל יומן לפיתוח כישוריך

אל תרגיש שאתה צריך ללמוד הכל בבת אחת. יש דברים שיבואו אליך באופן טבעי ואז הם פשוט יתמקדו בפיתוח הכוחות שלך ויהפכו אותם ליעילים יותר..

ערכו יומן מסחר

רשום את תצפיותיך אודות השוק וסוגי הנכסים השונים ביומן המסחר או במחברת. השתמש גם ביומן שלך כדי לתעד את החלטות המפתח שלך בהשקעה או במסחר, והצהיר בבירור מדוע אתה בוחר בפוזיציות מסוימות.

אין שום דבר רע בלנהל יומן סוחר, עשה זאת באופן קבוע ונכון:

  • בדוק את ההחלטות והסיכונים שתיעדת במחשב הנייד שלך (מדי יום אם אתה רוצה להיות סוחר מצליח).
  • היזהר בביקורות שלך וכתוב מה השתבש (בדרך כלל אנו לומדים מהטעויות שלנו).
  • נסה סגנונות ואסטרטגיות מסחר שונות

אתה לא צריך להיות סוחר יום. אולי תוכלו לסחור באופן פוזיציה, רק בתנאי שוק מסוימים.

לדוגמה, ייתכן שתחליט לקנות מטבע קריפטוגרפי לפני שתגמול החסימה שלו יחצוי בחצי, ואז תמכור לאחר שהוא גדל ב- x%. וזו אולי האסטרטגיה היחידה שתעקוב אחר ותתמקד בה..

עשו מחקר והתנסו, אך כך שכל צעדיכם יהיו מובנים ומדודים.

להבין סיכונים ולמד כיצד לנהל אותם

להבין סיכונים ולמד כיצד לנהל אותם

האופן שבו אתה מתקרב לסיכון הוא קריטי. להיות סוחר טוב זה הכל על בניית כושר גופני ואריכות ימים, ואתה יכול לעשות זאת רק אם תלמד להתנגד למכות.

עליך להתחיל בהערכת הסיכונים וההפסדים הפוטנציאליים העלולים להיווצר אם מתרחשים תרחישים שליליים מסוימים. בדרך כלל, זו הנקודה הראשונה להתקשר לפני ביצוע עסקאות..

למד מספר מדדי סיכון שונים כדי להבין עד כמה הנכס בו אתה מתמודד הוא תנודתי. מדדי סיכון אלה כוללים הבנת דברים כמו שונות מחירים, סטיית תקן וכו ‘.. 

בנה מערכת ניהול סיכונים משלך שתהיה נוחה לך ותקל על מתח פסיכולוגי מיותר בעת מסחר.

השתמש בהזמנות הגבלה

פקודות הגבלה שימושיות ביותר להפחתת סיכוני המסחר וההשקעה, במיוחד כאשר השוק או הנכס הבסיסי תנודתי ביותר.

לדוגמה, אם אתה מבצע הזמנת שוק לרכישת ביטקוין, ייתכן שלא תקבל את המחיר הרצוי בגלל תנודתיות במחירים. עם זאת, הזמנות הגבלה יעזרו לכם להשיג את המחיר הרצוי או אפילו לשפר אותו בקנייה ומכירה. גלה כיצד להשתמש בהם.

אם תבצע הזמנות קנייה מוגבלות, זה יאפשר לך לקנות במחיר שאתה רוצה, או אפילו נמוך יותר (מה שהכי טוב לך). למכור הזמנות מגבלה יאפשרו לך למכור במחיר שאתה רוצה ומעלה (כלומר, טוב יותר עבורך).

סגור עמדות מאבדות

לפעמים אתה יכול להיות מוטה על ידי אנליסטים מכובדים המדווחים על החדשות, ולכן הלקח כאן הוא ללמוד להיות אובייקטיבי ככל האפשר..

לעולם אל “תתאהב” בעמדותיך ותהיה מוכן לקצץ בהפסדים שלך.

סוחרים מקצועיים בשווקים פיננסיים מסורתיים לעיתים קרובות יוצאים מפוזיציות כאשר מחיר הבסיס של נכס הוא בין 15% ל -20% במינוס, אך החלטה זו תלויה במידה רבה בנסיבותיך ובסוג האסטרטגיה שאתה בוחר לבצע..

זה נוהג טוב לנסות לקבוע לעצמך כלל עצירת הפסד

עצירת הפסד שימושית מכיוון שאתה יכול להגדיר אותה לסגירת מיקום אוטומטית כאשר מגיעים לסף מחיר מסוים שלילי, ובכך להגביל את ההפסדים שלך.

עצירת הפסד חיונית לשימוש בעת מסחר במינוף או מרווח.

למד כיצד למקם את אובדן העצירה שלך בצורה נכונה, מכיוון שאם אתה מציב אותו קרוב מדי לרמת ההתחלה שלך, אתה עלול להיעצר מוקדם מדי. עם זאת, אם אתה מציב את אובדן העצירה שלך רחוק מדי מרמת ההתחלה שלך, אתה יכול בסופו של דבר עם הפסדים משמעותיים שלא ניתן להחזיר למתווך מקוון. למד לנהל את הסיכון שלך.

הערך את סיכון הנזילות בקפידה

אם לנכס המטבע הקריפטוגרפי שאתה סוחר יש נזילות נמוכה, אתה עלול להיחשף לקפיצות מחירים חדות ופתאומיות (למעלה או למטה).

כפי שהוסבר לעיל, זו הסיבה שחשוב במיוחד שתלמד כיצד להשתמש בהזמנות הגבלה בעת קנייה ומכירה של קריפטה, כמו גם עצירת הפסד..

מחסור בנזילות יוביל לשיאי מחירים חדים, כך שאם אתה מציב את הפסד העצירה שלך קרוב מדי לרמת הכניסה, אתה יכול להיעצר במהירות בהפסד וליפול טרף להחלקה (כאשר המיקום סגור הרבה מתחת לרמת הפסד הפסד).

אתה יכול להפחית את הסיכון להחלקה באמצעות הפסד הפסקה מובטח, אם כי לא כל מתווך או פלטפורמת מסחר מקוונת מציעים זאת..

ניתוח ומסחר במטבעות קריפטוגרפיים

סוחרים מנוסים מבינים את הערך העצום של נתוני השוק בעת סחר במטבעות קריפטוגרפיים. באמצעות ניתוח בסיסי וטכני כאחד, אתה יכול לנהל את הסיכונים שלהם על ידי זיהוי מגמות חדשות והתנהגות שוק. אמנם מדדים אלה יכולים להיות מאיימים עבור מתחילים, אך מחקר קטן עובר דרך ארוכה..

ניתוח פונדמנטלי

בהתאם לאסטרטגיות מסחר ארוכות טווח כמו DCA (Dollar-Cost Averaging), ניתוח יסודי בוחן את הגורמים העיקריים המשפיעים על מחירי הנכסים הדיגיטליים. גורמים אלה יכולים לכלול את החזון והיעדים של הפרויקט, איכות צוות הפרויקט, רמת הפעילות של הפרויקט בגיתוב, נוכחות המדיה החברתית של הפרויקט וגודל הקהילה שלו, והיסטוריה של השגת יעדיו. השימוש בשיטה זו לניתוח לטווח קצר מאתגר במיוחד לאור התנודתיות הגבוהה בשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים..

ניתוח טכני

בניגוד ליישום ארוך טווח של ניתוח בסיסי, ניתוח טכני מתמקד בתנועות מחירים לטווח הקצר (במונחים של שעות או ימים, לא חודשים או שנים). כאשר מבצעים ניתוח טכני, תרשימי מחירים מגלים לעיתים קרובות מגמות ודפוסים המעניקים לסוחרים הבנה מיידית של השוק. על ידי פישוט תחזיות קצרות טווח אלה, ניתוח טכני חשוב ביותר עבור סוחרי יום ואחרים המעוניינים להשיג רווחים מהירים. כתוצאה מהתנודתיות המתמשכת בקריפטו, הניתוח הטכני ממשיך לצבור תאוצה.

בורסות קריפטוגרפיות מרכזיות

מרבית חילופי הקריפטוגרפים מרוכזים כיום. משמעות הדינמיקה הזו כי תעודות הסל הן בבעלות הבורסה עצמה ולא בידי המשתמשים. עבור חלק ההסדר הזה הוא בעייתי, לאור ההיסטוריה העשירה של פריצה לאתרים אלה..

עם זאת, בורסות מרכזיות גדולות מציעות גם נפח אמין ונזילות רבה, ומספקות גמישות רבה לסוחרים. כדי לנהל את הסיכון לפריצה, משתמשים רבים החלו לאחסן את כספם בארנקים אישיים ולא בארנק המרכזי של הבורסה..

בורסות קריפטוגרפיות מבוזרות

בורסות מבוזרות הופכות לבולטות יותר במערכת האקולוגית של הנכסים הדיגיטליים. שלא כמו ריכוזיות, פלטפורמות אלה מאפשרות העברות עמיתים לעמית על ידי ביטול הצורך במתווך חילופי. ולמרות שבאופן עקרוני הם דומים זה לזה, פלטפורמות אלה שונות מאוד בפונקציונליות..

באופן כללי, בורסות מבוזרות מציעות את היתרונות הבאים:

  • סחר ללא פיקדון
  • החלפות אטומיות (החלפות מיידיות)
  • אין צורך במשיכה או במילוי

בנוסף לתכונות אלה, AtomicDEX הוא גם ה- DEX החלופי האטומי הראשון הזמין בנייד. זהו גם ה- DEX היחיד המגשר על הפער בין אסימונים ביטקוין ו- Ethereum מבוססי ERC-20. פונקציונליות זו הופכת את AtomicDEX לבחירה מצוינת בין כל המרכזיות המבוזרות..

סיכום

עבור אנשים חדשים בסוג הנכסים הדיגיטליים, המסחר צריך להתחיל תמיד בתהליך בדיקת נאותות נרחב. אמנם הם דומים בפונקציונליות לשווקים המסורתיים, אך המטבעות הדיגיטליים נותרים תנודתיים מאוד והסוחרים חייבים לשקול סיכונים טבועים. אמנם הכנסות יציבות אפשריות, אך סביר להניח שגם הפסדים.

שימוש בניתוחים בסיסיים וטכניים כאחד יכול לסייע לסוחרים לקבל החלטות אובייקטיביות מבוססות ראיות. שימוש בגישה זו יכול לעזור לחדשים לקבל החלטות פרגמטיות ולא רגשיות.. 

פתח אסטרטגיות על סמך התצפיות והניסויים שלך. עליכם להיות מודעים לשוק המשתנה ולכל חדשות רלוונטיות, ליישם באופן קבוע את האסטרטגיה שלכם ולהיות בטוחים שאתם מקבלים את ההחלטות הטובות והמודעות ביותר..

בעוד שסחר במטבעות קריפטוגרפיים יכול להיות מאתגר, עם תרגול ורצון, אפילו מתחילים יכולים להצליח..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me