“אתה צריך להיות חמדן כאשר אחרים מפחדים, 

ולהיבהל. כשאחרים חמדנים “

וורן באפט

ניווט בעולם המטבעות הקריפטוגרפיים יכול להיות מאתגר מאוד בגלל השימוש הנרחב בז’רגון המחשב ובמושגים טכניים שכמעט בוודאות אינם חריגים מבחינתך. הוסיפו לכך את הנוער היחסי של הטכנולוגיה. זה יכול להיות קשה למצוא משאבים מובנים שיעזרו לך להבין את הדברים. חיזוי שוק הוא דרך להגן על ההשקעה שלך. האם כלים אנליטיים מסורתיים עובדים בתעשיית הקריפטו??

ניתוח השוק המסורתי וסוגיו

המשקיעים משתמשים במספר שיטות להערכת המניות לפני שהם מקבלים החלטה לסחור או להשקיע לטווח ארוך. ניתן לחלק את שתי השיטות העיקריות לניתוח יסודי וניתוח טכני. שני הנתיבים משתמשים במתודולוגיות שונות כדי לנסות ולחזות תנועות בשוק, ושניהם יכולים להיות בעלי ערך רב בסיוע למשקיעים לקבל החלטות..

ניתוח פונדמנטלי

ניתוח יסודי מתמקד במצבה הכספי והשוק של החברה, סיכויי צמיחה ותוצאות פיננסיות. הרעיון לוקח בחשבון את כל הגורמים הכלכליים הקשורים להערכת שווי ההון. זה לוקח בחשבון הן דוחות כספיים והן את מיקומה של החברה בשוק, כמו גם את האקלים הפוליטי או הכלכלי.

ניתוח זה נוטה לנוע מעט לאט יותר ומתמקד בביצועים פיננסיים. הוא יכול להשתמש בשווי יחסי כמו יחסי מחיר-רווח והערכה מוחלטת כגון תזרים מזומנים חופשי. זה לא יסולא בפז עבור אלה המחפשים השקעה לטווח הארוך ולא מודאגים יתר על המידה משינויים בשוק לטווח הקצר. הניתוח עובד על פי טכניקת השקעה עם מרווח בטיחות. הרעיון הוא לקנות מניה כאשר היא שווה יותר ממחיר השוק שלה.

ניתוח יסודות מבוסס על שתי הנחות עיקריות:

  • מחיר מניה זו יתאים בסופו של דבר לערכה הפנימי..
  • קנייה של מניה לא מוערכת ומחזיקה אותה מספיק זמן צריכה להיות רווחית כאשר מחיר המניה מתקרב לערכו המהותי.

מכאן מדוע ניתוח בסיסי פופולרי בקרב משקיעים המשתמשים בפילוסופיית הרכישה והחזקה (אליה נחזור בהמשך).

ניתוח טכני

ניתוח טכני בדרך כלל מעניין יותר את העוקבים אחר הגישה לטווח הקצר להשקעה. ניתוח טכני מייצג באופן רעיוני את ניתוח התרשימים, את השינויים שלהם בעבר מבחינת דינמיקת המחירים ונפחי המסחר. נתונים היסטוריים מנותחים גם כדי למצוא דפוסים, דפוסי התנהגות ופרקטלים. זהו ניתוח מדדים טכניים כגון דינמיקת מחירים ונפח מסחר ומדדים דומים אחרים. ניתוח טכני משמש למסחר לטווח קצר, ולא להשקעות לטווח ארוך. מושגים כמו תיאוריית הדאו ומגמת הבאות מיושמים כדי לקבוע מה לקנות ולמכור.

ישנם שלושה כללי זהב בניתוח טכני על פי הסכמה בשוק:

  • מחירי המניות משקפים את כל מה שחשוב. כל המידע שמשקיע זקוק לו בא לידי ביטוי במחיר השוק.
  • שינויים במחירים אינם מקריים. מחירי המניות הם במגמה, אתה לא צריך להילחם בהם.
  • דפוסי המחירים חוזרים תמיד כאשר מקבלים מספיק זמן. האופי החוזר ונשנה של תנועות המחירים תלוי בפסיכולוגיה של השוק: המשקיעים עקביים בתגובותיהם.

גורמים בסיסיים משפיעים על משקיעים ערכיים, אך גם תנאי השוק הרווחים ימלאו תפקיד חשוב. המניה המקבילה חייבת להיות זמינה בשוק במחיר סביר. 

ניתוח טכני כולל סינון, תרשים וניתוח של ממוצעים נעים ומתנדים סטוכסטיים. זה נותן מושג היכן המחיר ביחס לטווח המחירים שלו בתקופה שנבחרה. משקיעים רבים משתמשים בהם כאותות שוק למועד המסחר..

ניתוח שוק מטבעות קריפטוגרפיים

ניתוח שוק מטבעות קריפטוגרפיים

מטבעות קריפטוגרפיים הם סוג נכסים חדש ואנשים רבים רואים בקריפטוגרפיה הזדמנות להשקעה. במימון המסורתי, בדרך כלל מעריכים את האטרקטיביות של נכס באמצעות ניתוח יסודי או טכני. סוחרי מטבעות קריפטוגרפיים מיישמים טכניקות אלה גם במטבעות קריפטוגרפיים.

אז, במה סוג זה של ניתוח במרחב הצפנה שונה מהשווקים המסורתיים??

ישנם שלושה סוגים עיקריים של ניתוח שוק קריפטוגרפי:

  • ניתוח פונדמנטלי;
  • ניתוח טכני;
  • ניתוח הסנטימנט.

ניתוח פונדמנטלי

יש לומר (וזה חייב להיות די ברור) כי ניתוח בסיסי בנוף הקריפטו שונה במקצת מניתוח בשוקי המניות..

העניין הוא שרוב המטבעות הקריפטוגרפיים לא מקבלים ערך רב, וחלקם אפילו לא עוברים את המבחן כדי להפוך למטבע. כדי למנוע החלטה ממוקדת רגשית שעשויה בסופו של דבר לעלות לך הון, עליך ללמוד כיצד לבצע ניתוח קריפטוגרפי בסיסי.. 

המדדים הבסיסיים של המטבע הקריפטוגרפי אינם פיננסיים, אלא טכניים, אשר קשורים לתכונות הטכניות של הבלוקצ’יין של המטבע. מהם המדדים הללו? Hashrate, גודל חסימות, מספר הכורים, קושי בכרייה – כל זה חשוב ומשפיע באופן משמעותי על הערך של נכס קריפטו מסוים.

כמו כן, יש צורך לקחת בחשבון את המזלגות הקשים הקרובים, את גודל הקהילה, את פעילות צוות הפיתוח – גורמים בסיסיים חשובים..

לרוב פרויקטים של מטבעות קריפטוגרפיים אין הכנסות, רווחים וערכים מסורתיים אחרים שאנשים בעולם הפיננסי משתמשים בהם כדי להעריך נכסים פיננסיים. מחסור במדדים מסורתיים לבסיס שיפוטם, על משקיעים בקריפטו לגשת לניתוח בסיסי מנקודת מבט שונה במקצת..

כיצד עובד ניתוח בסיסי במסחר במטבעות קריפטוגרפיים?

חשוב לזכור כי מטבעות קריפטוגרפיים אינן חברות במובן הקלאסי..

המשמעות היא שאתה זקוק לגישה אחרת ועליך להתמקד בהערכת התועלת ארוכת הטווח של פרויקט זה..

גם אם פלטפורמות אלה יצליחו, אתה עדיין יכול לאבד השקעה אם אתה מבין שהאסימון בכלל לא נחוץ כדי שהפרויקט יתפקד! ביצוע ניתוח בסיסי נכון עבור מטבע קריפטוגרפי יכול להגן עליך מפני פרויקטים שאינם אמינים בעיצובם..

כיצד נעשה ניתוח יסודי?

ניתוח יסודי אינו קשה, אך נדרש עבודה רבה. המקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא נייר לבן של פרויקט ההצפנה, בו תוכלו לקרוא את טכנולוגיית המטבע ואת תוכניות הצוות.

כדי להעריך את מצב המצב הטכני של הבלוקצ’יין, ישנם אתרי מנתח רבים ושונים, אך קודם כל הגיוני לבקר באתר חוקר הבלוקצ’יין ולהעריך את הפונקציונליות והביצועים שלו..

חשוב גם להעריך את הפעילות ואת גודל קהילת המטבע, לשם כך תוכלו לבקר בפורומים הרשמיים של קהילת הפרויקטים ונציגי הרשתות החברתיות: טוויטר, Reddit או Bitcointalk. ניתן לאמוד את מספר המנויים, את הפעילות בתגובות, את תדירות העדכונים ואת החדשות הציבוריות. אם יש סימנים לרמאות או פעילות קהילתית נמוכה, ברור שגורם זה אינו לטובת נכס הקריפטו..

אבל אל תשכח את זה:

  • מטבעות קריפטו אינם תאגידים, אלא ייצוגי ערך או נכסים באינטרנט. מדדי ניתוח יסודות אינם פיננסיים, אלא טכניים. הם קשורים לתכונות הטכניות של הבלוקצ’יין, לביקוש בפועל ופוטנציאלי ולביקוש לכסף.
  • שטח המטבע הקריפטוגרפי נמצא בחיתוליו וכמעט כל המטבעות הקריפטוגרפיים נמצאים בפיתוח. המשמעות היא שיש כיום מקרי שימוש מוגבלים בעולם האמיתי. ומכאן היעדר הנתונים ההיסטוריים להסתמך עליהם.

לפיכך, יש לבצע ניתוח בסיסי של מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות מתודולוגיה שונה. לאור האופי המורכב של הקריפטים והטכנולוגיות הבסיסיות, חשוב לנו עוד יותר לעסוק במחקר כדי להעריך את כדאיות הפרויקט..

ניתוח טכני

ניתוח טכני מנבא תנועות מחירים פיננסיות עתידיות על בסיס חקר תנועות המחירים בעבר. בדומה לתחזית מזג האוויר, ניתוח טכני אינו מספק תחזיות מוחלטות לעתיד. זה עובד כי אנשים חוזרים כל הזמן על התנהגות בנסיבות דומות..

הטעות הגדולה ביותר שעושים סוחרים טכניים טירונים היא שהם מייחסים אמינות ודיוק גבוהים מדי לשיטות טכניות. סוחרים טכניים מנוסים יודעים כי שום אסטרטגיית ניתוח טכני לא עובדת כל הזמן..

בשווקים הפיננסיים הערך של השיטה האנליטית נקבע על ידי האם היא מסייעת לך באופן עקבי להרוויח יותר כסף ממה שאתה מפסיד. שים לב שהצהרה זו כוללת שני מרכיבים: שיטה ואתה. המשתנה “אתה” הוא הסיבה ששני סוחרים (בין אם חדשים או “ותיקים”) יכולים להשתמש באותה שיטה, אך להשיג תוצאות שונות מאוד..

ניתוח הסנטימנט

ניתוח הסנטימנט

סנטימנט הוא אחד משלושת הגורמים העיקריים המשפיעים על מגמות מחירי השוק. ניתוח הסנטימנט משתמש בטכנולוגיה לפענוח תפיסות הציבור בנקודת זמן נתונה, תוך השגת דעות בסיסיות ממגוון רחב של מקורות. היא מצאה שימוש נרחב בשילוב עם מדיה חברתית.

אידיאלי להפיכת נתונים לא מובנים למידע מוחשי וניתן לעיבוד, זוהי טכניקת ניתוח מצוינת. אין מכשיר כזה בשווקים המסורתיים. הוא זה שמאפשר לך לערוך מחקר שעל בסיסו אתה יכול לעשות תחזית.

לדוגמא, משאב כמו Bitfinex מספק המון נתונים דרך ה- API שלו שאנשים ליקטו לאינדיקטורים ואתרי TradingView. מידע זה הוא אחת הדרכים הטובות ביותר לנתח את הרגש..

כותרות החדשות

חדשות, בעיקר כותרות, לוקות לעתים קרובות בנקודות המפנה העיקריות. ארגוני תקשורת גדולים הם לרוב בובות של כסף מוסדי גדול. הם ינסו לשמור על דעת הקהל גבוהה, ואילו ה”נערים הגדולים “לוקחים את זמנם לעשות את שלהם. אל תחשוב שכל כלי התקשורת מושחתים, אך לעתים קרובות פרסומים גדולים הם בדיוק זה. אז קחו תמיד את החדשות מנקודת מבט הפוכה..

סקרים ציבוריים

מקור סנטימנט נוסף יכול להיות סקר ציבורי. לרוב ברשתות החברתיות יש הרבה סקרים בו זמנית. ברגע שנפגע ברגש הקיצוני, אין אף אחד אחר לקנות או למכור. כולם כבר קנו או מכרו.

ניתן לראות פלטפורמות מדיה חברתית כמו טוויטר, פייסבוק, טלגרם ואחרות כמדד מצטבר למחשבות ורעיונות, כמו גם סנטימנט ציבורי. רגשות חיוביים מובילים לעמדות אופטימיות יותר כלפי החלטות השקעה. לפיכך, מדיה חברתית יכולה להוות מדד תחזית טוב להשקעות במטבעות קריפטוגרפיים, שגודלם בא לידי ביטוי במחיריהם..

HODL כאסטרטגיה ופילוסופיה

זוכרים שכשדיברנו על ניתוח מהותי, הבטחנו לחזור למונח “קנה והחזק”? בחלל הצפנה קוראים לזה HODL (או Hodl). מקור המונח בשנת 2013 מפוסט בפורום bitcointalk. עד מהרה הפכה HODL לשם נרדף לגישה להשקעה במטבעות קריפטוגרפיים המונעת מסחר על בסיס תנועות מחירים לטווח הקצר..

מלבד התנודות לטווח הקצר, התנודתיות לטווח הארוך של הביטקוין נוגדת את ההיגיון המוכר. המחיר עלה ב -52,000% בין השנים 2011 ל -2013 ואז ירד ביותר מ -80% בשנה הבאה. מאז הוא עלה יותר מפי 17 מהשיא הקודם שלו, ורק שוב ירד במחצית. לאורך ההיסטוריה של המטבע הקריפטוגרפי, רבים העלו טיעונים הגיוניים בעד העובדה שהוא “ירקיע שחקים” או יקרוס לאפס..

הודלרים נהנים מכל התנודתיות והחיזוי הזה. הם פשוט קונים ומחזיקים, מה שעוזר להם לנטרל שתי נטיות משבשות נפוצות: FOMO (חשש להחמיץ), שעלול להוביל למחירי קנייה גבוהים, ו- FUD (חוסר וודאות וספק), שעלול להוביל למחירים נמוכים. האחרון נקרא לפעמים SODLing.

תומכים עזים בקריפטולוטים מכנים עצמם קריפטו-מקסימליסטים – אנרכיסטים – אוונגליסטים. HODL עבורם הוא יותר מאסטרטגיית ניהול סיכונים. זו הפילוסופיה שלהם או אפילו הדת שלהם. הם מאמינים כי מטבעות קריפטוגרפיים יחליפו בסופו של דבר את מטבעות הנייר ויהפכו לעמוד השדרה של כל המבנים הכלכליים העתידיים. לכן, שער החליפין הנוכחי לא משנה, מכיוון שלפי הבנתם הוא עדיין יהיה גדול!

הודלרים עם יותר מ -3 שנות ניסיון משוכנעים במיוחד בכך, מכיוון שבלי להסתכל על כל העליות והירידות של הביטקוין, הם מעולם לא היו במצוקה..

סיכום

יש הרבה מחלוקות לגבי איזה סוג ניתוח הכי טוב. אמנם זה יהיה אידיאלי להיות בעל ידע מצוין וכישורים מעשיים לכל סוג, אך לא נטען שזה הכרחי בהחלט. משתתפי שוק ובעלי תפקידים רבים אומרים כי עדיף שסוחר הקריפטו יונחה באופן מלא על ידי כל שלוש שיטות הניתוח. ובכן, קשה להתווכח עם הצהרה זו..

בתיאוריה כן, אבל אנחנו מדברים על החיים האמיתיים באופן כללי. בהתאם למשימות שלהם ולשיטת המסחר שלהם, רוב הסוחרים מבצעים סוג כלשהו של ניתוח כאל העיקרי, וסוגים אחרים ככלי עזר. אבל אתה חייב להיות בעל הבנה כללית לפחות של המתרחש בשוק..

כתב ויתור. המידע שנמסר אינו ייעוץ פיננסי ומוצג למטרות חינוכיות. פוסט זה מבטא את דעתו האישית של הכותב, אינו צריך לחפוף לדעתו של הממשל 3commas.io.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me