רווחים פסיביים של מטבעות קריפטו: סכום DeFi

כמו טכנולוגיית הבלוקצ’יין, כריית מטבעות קריפטוגרפיים מתפתחת. הראשון הגיע Proof-of-Work (PoW) – אלגוריתם קונצנזוס הדורש עלות כוח מחשוב שהולך וגדל. הוא הוחלף על ידי הוכחה של הימור (PoS) ושינויים בו: DPoS, APoS ואחרים. הם דרשו כמויות גדולות של אסימונים להפעלת צומת, אך ההימור המואצלים איפשר לקבל תגמולים אפילו מכמות קטנה. אך עם התפתחות המערכת האקולוגית של DeFi, הכרייה הגיעה לרמה חדשה: הרווחיות הפכה גבוהה יותר, אך אינן נדרשות השקעות גדולות. בשבוע שעבר כבר בדקנו דרכים שונות להרוויח באופן פסיבי מטבעות קריפטוגרפיים. במאמר של היום, אנו נספר לכם כיצד ההימור של DeFi שונה מ- PoS ואלגוריתמים קונצנזוסיים דומים, ועומדים על היתרונות והחסרונות של כל אחת מהגישות..

סוגי כריית DeFi

שוק DeFi מציע שירותים פיננסיים הפועלים באופן אוטונומי בבלוקצ’יין ומשמשים אלטרנטיבה לבנקים מודרניים. מערכות כאלה אינן זקוקות לאנשי כוח אדם: לא בוסים ולא עובדים. בהתאם, העלויות מופחתות. זה הפך את השירותים הפיננסיים לנגישים וזולים יותר מאלה של הבנקים המסורתיים..

כל העבודות בתוך הבלוקצ’יין נשלטות על ידי חוזים חכמים, המשמשים ערבות לעסקאות בפלטפורמה על ידי חסימת אסימונים. לכן אסימונים של המחזיקים בטוחים. עם זאת, בחוזה חכם לא צריכות להיות נקודות תורפה: אם הקוד שלו נסדק, האקרים יכולים למשוך אתר לארנקם. כאן טמון הסיכונים העיקריים של שיטת כרייה זו. אנו מציעים לשקול את הסוגים העיקריים של כריית DeFi, ואז להתעכב על היתרונות והחסרונות שלהם.

חקלאות תשואה או חקלאות רווחית

סוג זה של כריית DeFi הוא אולי הנפוץ ביותר. זה נקרא גם כריית נזילות. בשורה התחתונה המחזיקים מלווים ETH לסטארט-אפים אחרים לשימוש זמני ומתוגמלים על כך בתעריף קבוע או צף. במילים אחרות, כורים מהווים מאגר נזילות. במגזר הפיננסי המסורתי, תפקיד זה ממלא שחקנים גדולים: קרנות השקעה, בנקים, הון סיכון ומשקיעים פרטיים. למשקיעים קטנים לרוב הדבר אינו זמין, אך חקלאות תשואה משנה הכל והופכת את השוק לפתוח בפני מגוון רחב של משתמשים..

ככלל, גודל ההימור תלוי במספר האתרים החסומים בחוזה החכם: ככל שיש יותר כך הריבית נמוכה יותר. יתר על כן, מחזיקים יכולים להשתמש בטוקני הפלטפורמה שהתקבלו מכריית נזילות כדי להשקיע אותם מחדש בבריכות נזילות וכן הלאה..

הַשׁאָלָה

בפלטפורמות בלוקצ’יין כגון Compound או MakerDAO, משתמשים יכולים לקבל ולהנפיק הלוואות פלאש מאובטחות באמצעות Ethereum cryptocurrency (ETH). משתמשים מורכבים יכולים להרוויח אסימוני COMP לא רק עבור הנפקת הלוואות, אלא גם עבור לקיחתם.

יתרונות וחסרונות של כריית DeFi

החיסרון העיקרי נעוץ בעמלות: פלטפורמת את’ריום אינה יכולה להתמודד עם העומס הגבוה, אשר עלה על רקע בום DeFi. זה הוביל לכך שעמלות העסקה הגיעו לרמות חסרות תקדים: בשיאה עמלת רשת את’ריום הגיעה ל -14 דולר.

נניח שיש לך $ 1000 ב- ETH ואתה רוצה לשים את זה ב- 20% בשנה במאגר הנזילות של Uniswap. בזמן כתיבת שורות אלה, דמי הרשת הממוצעים של Ethereum הם 2.3 דולר. לפיכך, תשלם 4.6 $ עבור הפקדות ומשיכות. בנוסף, תצטרך לשלם כדי למשוך את האסימונים שהרווחת. כתוצאה מכך, על שלוש עסקאות תוציאו 6.9 דולר שהם 0.69%. עם ריבית של 20%, התשואה תהיה כ -0.05% ליום. ייקח לפחות שבועיים להגיע לנקודת ההפסקה. אבל אתה צריך גם לקחת בחשבון שהעמלה לעסקאות עשויה לעלות, ובגלל זה, הריבית תפחת, ואז זה ייקח יותר זמן. ככל שסכום ההשקעה נמוך יותר, כך תקופת ההחזר ארוכה יותר.

עבור הימורים ב- PoS המשתמשים משלמים עמלה קטנה, שלרוב אינה עולה על כמה סנטים. מטבעות קריפטוגרפיים של PoS משתמשים בפרוטוקולי בלוקצ’יין בעלי ביצועים גבוהים כמו Cardano (ADA), TRON (TRX), Tezos (XTZ), Cosmos (ATOM) ואחרים. מצד שני, עם שחרורו של מאנט את 2.0 2.0, עלות העסקאות תרד מאוד, ומהירותן תעלה. עם זאת, רשת Ethereum 2.0 המעודכנת לא תשוחרר עד 2021..

בהשוואה לחקלאות תשואה, התשואה בהימור נמוכה משמעותית, וסף הכניסה גבוה למדי. תשואות PoS לעיתים רחוקות עולות על 10% בשנה. בנוסף, לשם כך, עליך להגדיר ולהפעיל צומת מאמת משלך, שמוסיף בלוקים חדשים לבלוקצ’יין. כמובן שפלטפורמות בלוקצ’יין רבות מאפשרות לך להאציל את האסימונים שלך למאמתים, אך הם, בתורם, גובים עמלה על כך בממוצע בין 5% ל -10% מסכום ההכנסה..

בנוסף, גובה ריבית על כריית נזילות בתדירות גבוהה יותר. מטבעות קריפטוגרפיים של PoS גובים אסימונים למספר מסוים של מחזורים, שיכולים להימשך בין מספר ימים לחודש. זה תלוי בבלוקצ’יין הספציפי. מאגרי נזילות גובים ריבית על בסיס יומי, ומחזיקים יכולים להשתמש בה להשקעה מחודשת וכך לקבל הכנסה רבה יותר מריבית דריבית. עם זאת, עבור השקעות קטנות, העמלות הגבוהות של רשת את’ריום כמעט שוללות יתרון זה..

חקלאות תשואה רווחית יותר, אך אל תשכח מהסיכונים: כריית נזילות, בניגוד להימור של PoS, אינה מבטיחה רווחיות. כמו בחקלאות תשואה, ההימור הקלאסי מציע בדרך כלל תעריף משתנה. אך המחזיקים אינם נושאים בסיכונים נוספים פרט לירידה בשיעור המטבע הקריפטוגרפי והסיכוי לפריצה לקוד המקור של הבלוקצ’יין..

החסרונות של PoS וכריית נזילות ביחס להשפעה על השיעור דומים: ככל שאסימונים חסומים גדלים, הסיכונים לקריסת שערים גדלים גם לאחר שהמחזיקים רוצים לתקן רווחים. אם כרגע משקיעים מתחילים למשוך מטבעות ETH באופן מאסיבי מפרוטוקולי DeFi ולמכור אותם בבורסה, אז שער הקריפטו יכול להתמוטט בקלות ב -50 אחוזים ואף יותר. כנ”ל לגבי מטבעות קריפטוגרפיים של PoS. עם זאת, כורי נזילות אינם צריכים לתקן רווחים באסימונים של ETH: הם יכולים למכור רק אסימוני פלטפורמה ממוקשים כדי להרוויח. ואתה יכול להחזיק את הקריפטו במשך כמה שנים. אבל זה תלוי במשקיעים גדולים: אם הם יתחילו למשוך כספים, סביר יותר שמשקיעים קטנים יותר יעקבו אחריהם..

סיכום

בהשוואה לכריית PoS ו- DeFi, אנו יכולים לומר שהרווחיות הגבוהה של חקלאות תשואה עוררה סערה אמיתית בשוק הקריפטו. אך כריית נזילות כוללת סיכונים נוספים מלבד קריסת שיעורים אפשרית. היו מקרים שהפרות בהפעלת פרוטוקולים הובילו לתוצאות שליליות חמורות. Sushiswap (SUSHI) ו- Maker (MKR) הם דוגמאות עיקריות. האחרון איבד 99% מנזילותו לאחר זרם גדול של משתמשים, ה- DAI של stablecoin עלה בחדות ב -10%, מכיוון שהפרוטוקול לא התמודד עם הצמדת מחיר האסימון לדולר..

עמלות גבוהות ברשת ETH הופכות את כריית הנזילות לכדאית לרווחית עבור משתמשים עם כמות אסימונים קטנה, ולא עולה על כמה מאות דולרים שווים. עבור השקעות ארוכות טווח, חקלאות רווחית אטרקטיבית יותר מבחינת החזר השקעה. אבל אתה צריך להיות מוכן לכך שאפריל יקטן ככל שמאגר הנזילות יגדל: ככל שהוא גדול יותר, כך חלקך קטן יותר בו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map