herkese merhaba !

Bu gönderi esas olarak, bir sebepten dolayı, bot için hazır sinyallerden hoşlanmayan, istemeyen veya basitçe güvenmeyenlere ayrılacaktır ve belki de zaten kendi elleriyle ayarlamayı denemeye hazırdırlar. piyasa osilatörleri. Aşağıda Göreceli Güç Endeksi RSI (bundan sonra RSI) ve Bollinger Bantlarını (bundan sonra BB olarak anılacaktır) kullanarak bir bot kurma deneyimimi paylaşacağım..

İçerik:

  1. Değişimin 3commas’a kaydı ve bağlantısı.
  2. RSI ve BB nasıl çalışır?.
  3. 3 virgül botunu RSI ve BB ile kurma.
  1. 3 virgül için kayıt

Hizmet, 3commas.io bağlantısında mevcuttur – bu benim yönlendirme bağlantım, ödemede% 10 indirim sağlayacak.

Kayıt olduktan sonra, tüm imkanlarla “Profesyonel” tarifeden 3 günlük ücretsiz hizmete erişebileceksiniz. Bu sürenin sonunda aboneliklerden birini seçmelisiniz.

Sinyaller üzerinde çalışmak için, yalnızca “Profesyonel” tarifeye dahil olan bileşik botlarla çalışmak en uygunudur ve bu tür bir bot için diğer tüm ayarları açıklayacağım..

3commas hizmetine kaydolduktan sonra, Binance değişimini API üzerinden bağlamanız gerekir, bunu nasıl yapacağınızı buradan okuyun 

Binance borsası için bir API anahtarı nasıl oluşturulur burada yazılır 

2. RSI ve BB osilatörleri nasıl çalışır?

RSI’nin ne olduğunu bilmiyorsanız, bu makaleyi okumanızı tavsiye ederim. 

Bollinger Bantlarının ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, bu yazı için 5 dakika ayırın 

Her şey basit ve açık, ben şahsen bu makaleleri gerçekten beğendim.

Okuduktan sonra, neden bu özel kombinasyonu seçtiğimi ve bu ayarlarda olduğunu daha iyi anlayacaksınız ve kesinlikle onları iyileştirebilirsiniz. Deney !

Aşağıda Binance borsasında BTC için işlem yaparken kurulum için bir örnek vereceğim, kurarken herhangi bir çift için ve herhangi bir borsada işlem yapmayı seçebilirsiniz – bu, bu tür “kendi” sinyallerinin avantajlarından biridir, çünkü hazır- sinyal sağlayıcılardan değişiminiz veya çiftiniz için yapılan sinyaller,.

3. Bot 3commas’ı RSI ve BB ile kurma

Yazılarımı okuyanlar için (buraya bakın), şu anda oldukça riskli bir ticaret stratejisi uyguladığım artık bir sır değil, yani: ortalama kullanmıyorum ve Zararı Durdur kullanmıyorum. Benim yaptığım gibi ticaret yapmanızı tavsiye etmiyorum, çünkü herhangi bir zamanda uzun bir “yatırıma” veya kayba yol açabilir ve bu durumdan kendi başınıza kurtulmanız gerekecek.

Her şeyi uyardım, belki korktum, devam edelim.

Öncelikle, her zamanki gibi, 55 günlük çalışma için bazı istatistikler (02/06/19 – 04/02/19):

“Botlar çalışıyor. Sinyal istatistikleri ”,” kendi “sinyallerini kullanarak alım satımdan elde edilen kârlılığın, hazır olanları kullanarak alım satımdan biraz farklı olduğunu fark ettik. Spesifik olarak, 55 günlük bir süre boyunca aşağıda tartışılacak olan benzer bir kombinasyon ve bot kurulumu, günlük depozitonun ~% + 0.55’ini verdi. Bağlantıdaki bota bakarak beni kontrol edebilirsiniz

Şimdi botu kurmaya devam edelim, kendi botumu küçük bir değişiklikle kurmaya bir örnek vereceğim, yani: ayarlarda satın alma fiyatının -% 5’i oranında bir güvenlik emri ekleyeceğim (bkz. “Güvenlik emirleri”), ancak benzer bir deneyin sonuçlarını kullanmadığım için bilmiyorum.

Bileşik Bot Oluşturun:

Oluşturulduktan sonra, bloklar halinde sırayla yapılandırmaya başlarız:

“Temel parametreleri” engelleyin:

Tüm çiftleri ekledikten sonra, şuna benzer bir şeye sahip olmalısınız:

“Strateji” bloğunu oluşturmaya devam edelim:

Kar bloğunu al:

Güvenlik emirleri bloğu

“Anlaşma başlangıç ​​koşulu” bloğu:

Önce hangisini belirtirseniz belirtin, iki osilatörümüz olacak. RSI ile başlayalım.

RSI’yi kurduktan sonra, ikinci koşulu ekleyin. +

İkinci BB osilatörünü ekleyin

… ve ayarlayın:

Sonunda, böyle bir şeye sahip olmalısın:

Önemli bir ek: Koşullar arasında bir “VE” vardır, bu, iki RSI sinyali “VE” BB “aynı anda gelirse botun bir anlaşma açacağı anlamına gelir, aynı anda sinyal yoksa, o zaman anlaşma açılmayacak.

“Ek ayarlar” ı engelleyin:

Tüm ayarlar yapıldıktan sonra, Asistan’a (botun sağ üst köşesinde) bakmayı unutmayın ve depozitonuzun botun çalışması için yeterli olup olmadığını kontrol edin, “Bot tarafından kullanılan fon yüzdesi” > 100 sonra çiftlerin sayısı veya ilk siparişin boyutu azaltılmalıdır.

Önemli: Başka botlarınız varsa ve onlar için henüz hiçbir anlaşma açılmadıysa, onlara tahsis edilen depozito ücretsiz olarak gösterilecektir, yani bazılarının yeteri kadar bota sahip olmaması için botlar kurabilirsiniz. Bu nedenle, toplam bakiyenizi parçalara ayırmanızı öneririm ve başlangıçta belirli bir bot için bir depozito ile belirlenecek ve yalnızca bu hacim için ayarlanacaktır..

Botu başlatın:

İşte buradayız ve piyasa osilatörlerinde ticarete başladık. Biraz bağımsız hissettim ? &# 128578;

En iyilerini sizinle paylaşacağım farklı osilatör kombinasyonlarını denemeye devam ediyorum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me