5 sposobów wykorzystania mniej danych na smartfonie (nie. 4 zrobi ogromną różnicę)

Wysyłanie zdjęć przez wiadomość tekstową może potrwać do pięciu minut, zanim zobaczysz dostarczone podczas korzystania z aplikacji informacyjnych, nawet nie potrwa dłużej niż 10 sekund w zależności od rozmiaru zdjęcia lub wideo, aby wyświetlić dostarczone.

Czy strumień zdjęć wykorzystuje dane dotyczące komórkowej?

?

. .”

.

?

?

. Ustawienia. Zmień „filmy automatyczne” na „wyłączone.„Możesz również ustawić to na„ Tylko Wi-Fi ”, więc one automatycznie odtwarzają się tylko wtedy, gdy jesteś podłączony do Wi-Fi, ale wolę kontrolować, gdy zaczną się filmy.

Ustawienia > Facebook > . Automatyczne odtwarzanie. Możesz wybrać „wyłączony” lub ustawić tylko na „Wi-Fi.

Oto ogólna zasada: przeglądanie mediów społecznościowych jest w porządku nad danymi komórkowymi. Ale jeśli chcesz zacząć przeglądać albumy fotograficzne i filmy, poczekaj, aż będziesz w domu na połączeniu Wi-Fi. (To szczególnie prawda, gdy chcesz rozpocząć przesyłanie filmów.)

2. Zatrzymaj nie-Chaos w mediach społecznościowych

Wiele osób kupuje najtańszą wersję swojego smartfona, co oznacza, że ​​zwykle ma 16 GB pamięci. Po uwzględnieniu systemu operacyjnego, aplikacji i zdjęć, nie jest to dużo miejsca na dużą bibliotekę muzyczną lub pełnometrażową.

Zamiast próbować wcisnąć wszystko, wiele osób po prostu korzysta z witryny muzycznej streamingowej, takiej jak Pandora lub Spotify, lub usługa wideo, taka jak Netflix, YouTube lub Hulu, do rozrywki. To jest dobre do oszczędzania miejsca … Ale ma cenę.

Przy wysokiej jakości muzyka strumieniowa zużywa nieco ponad 2 MB danych na minutę. W takim tempie spalisz się przez plan danych 2 GB w 40 godzin. Tak więc, jeśli słuchasz piosenek podczas pracy, Twój plan danych będzie trwał przez tydzień.

Jeśli chodzi o filmy, rzeczy są znacznie gorsze. . Tak więc Twój plan danych 2 GB pozwoli oglądać większość jednego filmu o standardowej jakości. Nawet plan danych o 10 GB dostałby tylko trzy filmy na miesiąc, zakładając, że nie robisz nic więcej ze swoim telefonem.

Krótko mówiąc, jeśli będziesz oglądać bardziej niż krótki klip na YouTube tutaj lub tam, wskocz na pobliskie połączenie Wi-Fi.

3. Przestań rozmawiać (jest to jeden z najlepszych sposobów wykorzystania mniej danych na smartfonie)

Nie mówimy o wysyłaniu wiadomości tekstowych ani rozmawianiach. Teksty używają praktycznie żadnych danych. W rzeczywistości możesz napisać całe dzieła Szekspira i używać tylko 5 MB danych.

Nie, prawdziwym niebezpieczeństwem jest komunikowanie z obrazkami i rozmowy wideo. Jeśli dotrzymujesz do tej pory, wiesz, że zdjęcia są warte kilka razy więcej niż tysiąc słów używania danych. Tak więc handel zdjęciami z przyjaciółmi będzie zjeść w Twoim planie danych, zwłaszcza że większość przewoźników używa teraz danych, a nie do starszego systemu SMS -ów.

. To nie jest tak złe, jak przesyłanie strumieniowego filmu z Netflix, ale nadal możesz włożyć w swoje dane. Połączenie Skype HD może spalić około 11 MB na minutę, co oznacza, że ​​możesz użyć planu danych 2 GB w zaledwie trzy godziny.

Ponownie, jeśli zamierzasz wysyłać wiadomości na zdjęciach lub rozmawiać za pomocą wideo, zapisz je, gdy masz połączenie Wi-Fi.

.

Nawet jeśli jesteś bardzo ostrożny co do tego, jakie aplikacje uruchamiasz i jakie media przesyłane strumieniowo i pobierasz, Twoje dane mogą nadal szybko jechać. . Innym sposobem wykorzystania mniej danych na smartfonie jest zapobiegawcze powstrzymanie ich przed wymykaniem się w tle.

W Apple przejdź do ustawień> komórkowy. Zobaczysz listę aplikacji i ile danych wykorzystali. Szybkie przeciąganie suwaka poinformuje aplikację, aby nie używać danych. Będzie aktywny tylko wtedy, gdy będziesz podłączony do sieci Wi-Fi. To może być dobry pomysł na coś takiego jak App Store, aby upewnić się, że nie aktualizuje aplikacji w tle.

W przypadku Androida przejdź do Ustawienia> Zastosowanie danych i wybierz kartę Mobile. Zobaczysz, ile danych użyłeś w wybranym okresie i jakie aplikacje używają większości. Jeśli istnieją dane o motekingu aplikacji, dotknij ich i przeciągnij na dole strony, aby ograniczyć wykorzystanie danych tła.

5. Zatrzymaj auto-aktualizację szaleństwa

Czy wiesz, że kiedy jesteś w połączeniu komórkowym, Twoje aplikacje mogą automatycznie aktualizować? Zgadza się, aplikacja może mieć błąd, a telefon może to naprawić, ale kosztem planu danych.

Na szczęście istnieje łatwy sposób na wyłączenie tej funkcji. W Apple przejdź do ustawień> iTunes & App Store. W automatycznych pobieraniach wyłącz aktualizacje. W ten sposób nadal zostaniesz powiedziany, kiedy jest aktualizacja; Po prostu nie będziesz go automatycznie zainstalować przez połączenie komórkowe.

Na Androidzie otwórz sklep Google Play i dotknij przycisku menu (trzy linie). . Wybierz „Auto-update Apps tylko przez Wi-Fi.”

Streszczenie:

 • Wysyłanie zdjęć przez wiadomość tekstową może potrwać do pięciu minut, podczas gdy korzystanie z aplikacji informacyjnych jest znacznie szybsze.
 • Przeglądanie zdjęć/filmów na iPhonie za pomocą danych komórkowych Verizon nie konsumuje danych.
 • Robienie zdjęć nie zużywa danych.
 • Możesz wyłączyć automatyczne filmy na Facebooku, aby zapisać dane.
 • Streaming muzyka i filmy wykorzystują znaczną liczbę danych, więc używaj Wi-Fi, gdy tylko jest to możliwe.
 • Wiadomości z obrazkami i rozmowy wideo zużywają wiele danych, więc użyj Wi-Fi do tych działań.
 • Możesz ograniczyć aplikacje do używania danych w tle zarówno na urządzeniach Apple, jak i Android.
 • Wyłącz automatyczne aktualizacje aplikacji przez dane komórkowe, aby zapisać dane.

Pytania:

 1. Czy przeglądanie zdjęć/filmów na iPhonie za pomocą danych komórkowych Verizon zużywa dane?
 2. Nie, przeglądanie zdjęć/filmów na iPhonie za pomocą danych komórkowych Verizon nie zużywa danych. Strumień zdjęć nie używa danych komórkowych, a przeglądanie lub edytowanie zdjęć nie ma wpływu na strumień zdjęć.

 3. Czy robienie zdjęć pochłania dane?
 4. Nie, robienie zdjęć nie zużywa danych.

 5. Jak mogę wyłączyć automatyczne filmy na Facebooku, aby zapisać dane?
 6. Aby wyłączyć automatyczne filmy na Facebooku, otwórz aplikację na Facebooku i przejdź do ustawień. Zmień „filmy automatyczne” na „Off” lub „Tylko Wi-Fi.”

 7. Ile danych wykorzystuje strumieniowo muzyka i filmy?
 8. Streaming Music wykorzystuje nieco ponad 2 MB danych na minutę, podczas gdy strumieniowe filmy zużywa 1 GB na godzinę dla standardowej jakości i 3 GB na godzinę dla HD.

 9. Czy komunikowanie z obrazkami i rozmowy z wideo zużywają wiele danych?
 10. Tak, komunikowanie z obrazkami i rozmowy wideo pochłaniają znaczną liczbę danych. Wysyłanie zdjęć tam iz powrotem może zjeść w twoim planie danych, a rozmowy wideo mogą wykorzystać do 11 MB danych na minutę.

 11. Jak mogę ograniczyć aplikacje do używania danych w tle?
 12. Na urządzeniu Apple przejdź do Ustawienia> komórkowy i przesuń suwak dla każdej aplikacji, aby ograniczyć ją do używania danych. Na urządzeniu z Androidem przejdź do Ustawienia> Zastosowanie danych, dotknij aplikacji i ogranicz jego wykorzystanie danych tła.

 13. Jak mogę zapobiec automatycznym upośledzeniu aplikacji przez dane komórkowe?
 14. Na urządzeniu Apple przejdź do ustawień> iTunes & App Store i wyłącz aktualizacje w automatycznych pobieraniach. Na urządzeniu z Androidem otwórz sklep Google Play, przejdź do ustawień i wybierz „Auto-update Apps tylko przez Wi-Fi.”

 15. Czy nadal mogę zostać powiadomiony o aktualizacjach aplikacji bez automatycznej instalacji danych przez dane komórkowe?
 16. Tak, nadal możesz zostać powiadomiony o aktualizacjach aplikacji bez automatycznej instalacji danych przez dane komórkowe. W ustawieniach urządzeń Apple i Android możesz wybrać powiadomienia o aktualizacjach bez automatycznej instalacji.

 17. Jaki jest najlepszy sposób wykorzystania mniej danych na smartfonie?
 18. Najlepszym sposobem wykorzystywania mniej danych na smartfonie jest korzystanie z Wi-Fi w miarę możliwości, unikanie przesyłania strumieniowego muzyki i filmów nad danymi komórkowymi, ograniczenie wykorzystania danych dla aplikacji działających w tle i wyłączanie auto-aktualizacji danych przez dane komórkowe nad danymi komórkowymi.

 19. Jak mogę zapisać dane podczas przeglądania mediów społecznościowych?
 20. Możesz zapisać dane podczas przeglądania mediów społecznościowych, czekając, aż będziesz na połączeniu Wi-Fi, zanim przejrzyj albumy i filmy ze zdjęciami. Przeglądanie treści tekstowych w mediach społecznościowych zwykle używa mniej danych.

 21. Dlaczego miałbym zapisać wyświetlanie zdjęć i przesyłanie wideo, gdy mam połączenie Wi-Fi?
 22. Przeglądanie zdjęć i przesyłanie wideo zużywają znaczną liczbę danych. .

 23. Jakie są popularne usługi muzyki i wideo strumieniowe?
 24. Niektóre popularne usługi muzyczne strumieniowe obejmują Pandora i Spotify, a popularne usługi wideo streamingowe obejmują Netflix, YouTube i Hulu.

 25. Czy komunikaty tekstowe są intensywnie?
 26. . Możesz wysłać dużą wolumin wiadomości tekstowych i użyć tylko niewielkiej ilości danych.

 27. Czy rozmowy wideo zużywa wiele danych?
 28. Tak, czatowanie wideo może spożywać znaczną liczbę danych. Na przykład połączenie skype HD może użyć do 11 MB danych na minutę.

 29. Czy aplikacje mogą używać danych w tle bez pozwolenia?
 30. Tak, niektóre aplikacje mogą wykorzystywać dane w tle bez prośby o pozwolenie. Zaleca się sprawdzenie użycia danych aplikacji na urządzeniu i ograniczenie korzystania z danych tła dla aplikacji, które nie powinny używać danych w tle.

 31. Dlaczego ważne jest, aby wyłączyć automatyczne aktualizacje nad danymi komórkowymi?
 32. Wyłączenie automatycznych aktualizacji danych komórkowych jest ważne, aby uniemożliwić aplikacjom korzystanie z planu danych bez Twojej wiedzy. Może to pomóc w uniknięciu nieoczekiwanego wykorzystania danych i potencjalnie oszczędzania kosztów danych.

5 sposobów wykorzystania mniej danych na smartfonie (nie. 4 zrobi ogromną różnicę)

Wysyłanie zdjęć za pośrednictwem wiadomości tekstowej może potrwać do pięciu minut, zanim zobaczysz dostarczone podczas korzystania z aplikacji informacyjnych wygranych’T Nawet nie zajmuje ponad 10 sekund w zależności od rozmiaru obrazu lub wideo, aby wyświetlić dostarczone.

Czy strumień zdjęć wykorzystuje dane dotyczące komórkowej?

Będąc w sieci Wi -Fi, przeglądanie zdjęć/filmów na moim iPhonie używa danych komórkowych (Verizon)?

Pokaż mniej

iPhone 5s, iOS 7.1.2

Odpowiedz mi też (10) też ja też (10)

Ładowanie zawartości strony

Załadowana treść strony

Poziom użytkownika: poziom 10

452 089 punktów

Żaden strumień zdjęć nie używa danych komórkowych. Jeśli przejdziesz do Ustawienia> iCloud> Zdjęcia, pamiętaj, że przełącznik strumienia zdjęć ON/OFF stwierdza: „Automatycznie prześlij nowe zdjęcia i wyślij je do wszystkich urządzeń iCloud po podłączeniu do Wi-Fi.”

Przeglądanie lub edytowanie zdjęć nie ma wpływu na strumień zdjęć.

Czy robienie zdjęć używa danych?

Możesz wykorzystać mnóstwo danych, przewijając swój kanał w mediach społecznościowych. Użyj mniej danych na smartfonie, czekając, aż wrócisz do domu

Zdjęcie 201415805 © Kaspars Grinvalds | Dreamstime.com

Na szczęście to’S łatwe do wyłączenia filmy z automatycznym odtwarzaniem. Ustawienia. Zmiana “Filmy automatyczne” “.” “,” Więc automatycznie gra’ponownie połączone z Wi-Fi, ale wolę kontrolować, gdy zaczną się filmy.

Na iOS, idź do Ustawienia > Facebook . “Wideo,” Automatyczne odtwarzanie. Możesz wybrać “Wyłączony” lub ustaw to “Tylko wifi.”

Tutaj’S Ogólna zasada: przeglądanie mediów społecznościowych jest w porządku nad danymi komórkowymi. Ale jeśli chcesz zacząć przeglądać albumy fotograficzne i filmy, poczekaj na Ciebie’remisować do domu na połączeniu Wi-Fi. (To’jest szczególnie prawdziwy, gdy chcesz rozpocząć przesyłanie filmów.

2. Zatrzymaj nie-Chaos w mediach społecznościowych

Wiele osób kupuje najtańszą wersję swojego smartfona, co oznacza, że ​​zwykle ma 16 GB pamięci. ’nie jest dużo miejsca na dużą bibliotekę muzyczną lub pełnowymiarowe filmy.

. .

Przy wysokiej jakości muzyka strumieniowa zużywa nieco ponad 2 MB danych na minutę. W takim tempie spalisz się przez plan danych 2 GB w 40 godzin. Więc jeśli słuchasz piosenek podczas ciebie’W pracy Twój plan danych będzie trwał przez tydzień.

Jeśli chodzi o filmy, rzeczy są znacznie gorsze. Film Netflix wykorzystuje 1 GB na godzinę dla standardowej jakości i 3 GB za godzinę dla HD. . Nawet plan danych o 10 GB dostałby tylko trzy filmy na miesiąc, zakładając, że nie robisz nic więcej ze swoim telefonem.

Krótko mówiąc, jeśli ty’Zamierzaj oglądać więcej niż krótki klip na YouTube tutaj lub tam, wskocz na pobliskie połączenie Wi-Fi.

. Przestań rozmawiać (jest to jeden z najlepszych sposobów wykorzystania mniej danych na smartfonie)

My’nie rozmawiać o wiadomościach tekstowych ani rozmawianiach. Teksty używają praktycznie żadnych danych. W rzeczywistości możesz napisać całe dzieła Szekspira i używać tylko 5 MB danych.

Nie, prawdziwym niebezpieczeństwem jest komunikowanie z obrazkami i rozmowy wideo. ’Jak dotąd dotrzymywanie, wiesz, że zdjęcia są warte kilka razy więcej niż tysiąc słów używania danych. .

Rozmawianie wideo przez FaceTime lub Skype jest jeszcze gorsze. ’T Zupełnie złe, jak przesyłanie strumieniowe filmu z Netflix, ale nadal możesz umieścić w swoich danych. Połączenie Skype HD może spalić około 11 MB na minutę, co oznacza, że ​​możesz użyć planu danych 2 GB w zaledwie trzy godziny.

Znowu, jeśli ty’.

4. Zatrzymaj aplikacje od niewłaściwego zachowania

Nawet jeśli ty’Naprawdę uważaj na to, jakie aplikacje uruchamiasz i jakie media przesyłane strumieniowo i pobierasz, Twoje dane mogą nadal szybko jechać. To’S, ponieważ niektóre aplikacje wykorzystają Twoje dane do pobierania informacji w ciągu dnia bez pytania. Innym sposobem wykorzystania mniej danych na smartfonie jest zapobiegawcze powstrzymanie ich przed wymykaniem się w tle.

W Apple idź do Ustawienia > Komórkowy. Ty’Zobacz listę aplikacji i ile danych one’użyte. Szybkie przeciąganie suwaka poinformuje aplikację, aby nie używać danych. Będzie aktywny tylko wtedy, gdy ty’ponownie połączone z siecią Wi-Fi. To może być dobry pomysł na coś takiego jak App Store, aby upewnić się, że nie jest’T aktualizacja aplikacji w tle.

Na Androida idź do > Użycie danych i wybierz zakładkę mobilną. Ty’’użyte w wybranym okresie i jakie aplikacje używają większości. Jezeli tam’s dane o motekingu aplikacji, które powinny’T Bądź, dotknij go i przesuń na dole strony. Następnie dotknij “” Aby powstrzymać tę aplikację przed pobieraniem danych, gdy jesteś’T na Wi-Fi.

5. Zacznij używać Wi-Fi

I’Jestem pewien, że ty’VE zauważył wzór w każdej z tych sugestii, a mianowicie używanie Wi-Fi zamiast planu danych, gdy tylko jest to możliwe. W przypadku podstawowego przeglądania internetowego i wysyłania wiadomości tekstowych korzystanie z danych jest w porządku, ale wszystko, co obejmuje zdjęcia, muzykę i filmy, jest lepsze poprzez Wi-Fi.

Korzystając z Wi-Fi, zwykle mogę utrzymać moje dane poniżej 1 GB miesięcznie bez większych kłopotów. I możesz go znaleźć za darmo lub za niskim kosztem, gdziekolwiek się wybierasz. Po prostu załaduj telefon aplikacją taką jak WifImapper i ty’Resetowanie.

Czy wysyłanie zdjęć używa danych? Wszystko co musisz wiedzieć

Wysyłanie zdjęć z jednego telefonu do drugiego, czy naprawdę wymaga danych mobilnych, czy może nie. To fantastyczne pytanie, zwłaszcza jeśli chcesz iść staroświecki sposób wysyłania zdjęć przez SMS -a lub tak zwane wiadomości MMS.

Istnieją różne sposoby wysyłania zdjęć z jednego telefonu do drugiego, a ponieważ mamy więcej technologii, takie jak Imessage, WhatsApp, Skype, Facebook Messenger, Telegram itp.

Ale co, jeśli chcesz iść staroświec?

To znaczy wysyłanie zdjęć za pośrednictwem wiadomości tekstowej. To powoduje pytanie dnia.

pokazywać

Czy wysyłanie zdjęć używa danych?

Wysyłanie zdjęć Użyj danych podczas korzystania z telefonu Domyślna aplikacji wiadomości, która będzie informować o przesyłaniu wiadomości MMS. Jednak jeśli korzystasz z którejkolwiek z aplikacji komunikacyjnych, takich jak WhatsApp, iMessage itp’Tkoniecznie używaj danych, chyba że dana osoba używa do niego danych komórkowych’S Aktywność internetowa.

Czy wysyłanie zdjęć używa danych

Wcześniej wysyłanie zdjęć będzie wymagało danych mobilnych do pracy, ale wygrał’T’S Używanie danych. Jednak to naprawdę się zmieniło przez ostatnie dwa lata.

Zauważyłem niewielką ilość odliczenia danych po wysłaniu zdjęć za pośrednictwem wiadomości tekstowej i wtedy chcę czuć się nostalgiczny i iść oldschoolową metodę wysyłania zdjęć.

Aby właściwie dać ci wgląd w to, co jest zaangażowane podczas wysyłania zdjęć na telefon komórkowy, podzielę go na dwa i są;

 • Wysyłanie zdjęć za pośrednictwem wiadomości tekstowej

Wysyłanie zdjęć za pośrednictwem wiadomości tekstowej nazywa się wiadomości MMS, które nie tylko wymaga wysyłania zdjęć, ale także wymaga wysyłania krótkich filmów, GIF itp.

Wysyłanie zdjęć za pośrednictwem wiadomości MMS wymaga posiadania aktywnej karty SIM, usługi sieci komórkowej i planu danych komórkowych (w zależności od dostawcy sieci) na telefonie komórkowym, ponieważ wiadomości MMS wymaga danych mobilnych w wysyłaniu plików na inny telefon.

Teraz, jeśli chcesz wysłać zdjęcie z telefonu do innej osoby za pomocą funkcji wiadomości MMS, musisz mieć plan danych i pamiętać, że MMS Messaging Don’t Użyj Wi-Fi.

Dlaczego wiadomości MMS Don’?

Wynika to z faktu, że MMS Messaging jest usługi sieci komórkowej i która wymaga pracy karty SIM i sieci komórkowej, a nie Wi-Fi.

To jest moja obserwacja.

Przechodząc pytanie dnia, wysyłanie zdjęć używa danych do wiadomości MMS? Odpowiedź brzmi tak. Wysyłanie zdjęć za pośrednictwem wiadomości tekstowej wymaga i użyj danych, w których zdjęcia wygrane’być wysłany do odbiorcy.

Co ja’próbuję wyjaśnić?

’.

W przypadku faktu, że wymaga i wykorzystuje dane, musisz mieć kartę SIM w telefonie i do której użyjesz przy zakupie planu danych dla telefonu komórkowego

Wady wysyłania zdjęć za pośrednictwem wiadomości tekstowej

Zdjęcia są skompresowane: Wysyłanie zdjęć przez wiadomość tekstową lub tak zwane wiadomości MMS jest zwykle skompresowane do znacznie mniejszego rozmiaru, a z kolei zmniejsza jakość obrazu. To jeden z głównych powodów, dla których nie mam’T fantazyjne MMS wysyłania wiadomości w dowolnym i teraz mamy lepsze opcje.

WiFi nie jest obsługiwane: Ponieważ należy użyć danych mobilnych w wysyłaniu zdjęć za pośrednictwem wiadomości tekstowej, jest dużym nie, niezależnie od faktu, że opłaty danych lub zużycie są zwykle bardzo niskie.

Nie obsługiwane przez całą sieć: Z mojej obserwacji całkiem wiele sieci nie obsługuje już wiadomości MMS, szczególnie teraz mamy aplikacje i usługi komunikatów informacyjnych, które są głównie używane do wysyłania zdjęć, filmów i gifów.

Możesz spróbować wysłać zdjęcia na inny telefon za pośrednictwem wiadomości tekstowej i dowiesz się, że to nie’T Przejdź, dzieje się tak głównie dlatego, że dostawca usług sieciowych nie obsługuje już wiadomości MMS.

Wysyłanie: ’S Nikt nie można porównać wiadomości MMS z komunikatami informacyjnymi, a to pokazuje dużą różnicę podczas wysyłania zdjęć lub filmów za pośrednictwem domyślnej aplikacji wiadomości i używania dowolnego WhatsApp, Imessage, Skype itp. W wysyłaniu zdjęć i filmów.

Wysyłanie zdjęć za pośrednictwem wiadomości tekstowej może potrwać do pięciu minut, zanim zobaczysz dostarczone podczas korzystania z aplikacji informacyjnych wygranych’T Nawet nie zajmuje ponad 10 sekund w zależności od rozmiaru obrazu lub wideo, aby wyświetlić dostarczone.

Extreme Limited Rozmiar pliku: To kolejna wada wysyłania zdjęć za pośrednictwem wiadomości tekstowej, będziesz ograniczony do maksymalnie 250 kb i możesz’.

Wysyłanie zdjęć za pośrednictwem aplikacji i usług komunikatów informacyjnych

. Z dowolną aplikacją i usługami informacyjnymi, tam’nie ma się czym martwić, jeśli chodzi o wysyłanie zdjęć.

To, czego najczęściej używam, to iMessage, chyba że ja’M wysyła zdjęcia do użytkownika Androida, a następnie użyję WhatsApp.

Jeśli nie masz’T lubi korzystać z danych lub subskrybować plan danych, aby wysłać zdjęcia na telefon komórkowy, użyj dowolnej aplikacji do wiadomości błyskawicznych jako Wszystkie wykorzystują zarówno dane Wi-Fi, jak i komórkowe.

Wysyłanie zdjęć za pośrednictwem aplikacji i usług komunikatów informacyjnych

Wyślij zdjęcia wysokiej jakości: Jedną z głównych zalet korzystania z aplikacji informacyjnych do wysyłania zdjęć jest fakt, że jakość obrazu pozostanie taka sama, zwłaszcza podczas korzystania z IMessage do wysyłania zdjęć.

CZYTAĆ PRZEPIS Dostępność: Dzięki przeczytaniu pokwitowania będziesz wiedział, kiedy odbiorca przeczytał lub otworzył wysłane wiadomości i który nie jest dostępny dla wiadomości MMS. .

Wyślij duże zdjęcia: Dzięki komunikatom informacyjnym możesz wysyłać duże zdjęcia do 100 MB, ponieważ wiadomości MMS pozwala tylko na 250 kb, który jest bardzo niski w tym współczesnym świecie.

Bardzo szybko w dostarczaniu: Tak długo’S Aktywne połączenie internetowe w telefonie komórkowym, wysyłanie zdjęć za pośrednictwem wiadomości błyskawicznych zajmie tylko sekundę do 10 sekund w zależności od rozmiaru obrazu. Z drugiej strony, wiadomości MMS zajmie ponad 5 minut, aby wysłać zdjęcie 250 kb.

?

Uprzejmie zauważ, że robienie zdjęć’’t Wymagaj połączenia internetowego. .

Tam’S Brak związku między robieniem obrazu a danymi internetowymi, w których wchodzi Internet, jest wtedy, gdy chcesz wysłać zdjęcia za pośrednictwem wiadomości tekstowej SMS, użyje danych.

Ale jeśli jest to zwykłe robienie zdjęć na telefonie komórkowym, proszę’.

Niezależnie od tego, czy używasz Androida, czy iPhone’a, robienie zdjęć’t Użyj danych jako nic nie dotyczy Internetu i zdjęć Chyba że chcesz się podzielić Zdjęcia po zrobieniu.

Czy wysyłanie zdjęć używa danych, jeśli na Wi-Fi?

Wysyłanie zdjęć będzie wykorzystywać dane niezależnie od faktu, że Wi-Fi jest włączone, zwłaszcza podczas wysyłania zdjęć za pośrednictwem wiadomości tekstowej. .

Czy wysyłanie zdjęć używa danych

Więc lepiej jest wyłączyć dane komórkowe podczas wysyłania zdjęć za pośrednictwem aplikacji i usług komunikatów informacyjnych. Ale jeśli wysyłasz zdjęcia za pośrednictwem wiadomości tekstowej, będziesz musiał włączyć swoje dane mobilne inaczej.

Powiązane pytania

Czy wysyłanie zdjęć używa danych AT&T?

Będziesz potrzebować planu danych, aby wysłać zdjęcia za pośrednictwem sieci AT&T, ale wygrał’t są rozliczone w użyciu danych telefonicznych. I jest to również stosowane do wysyłania zdjęć Użyj danych na Verizon.

Ile danych jest używane do wysyłania wiadomości z obrazu?

Minimalne dane 2 MB jest bardzo w porządku, aby wysłać wiadomość obrazkową, jeśli jest to przesyłanie wiadomości MMS, nie może być odliczone od planu danych lub rozliczane do rachunku telefonicznego, chociaż zależy to od dostawcy usług sieciowych.

Czy możesz wysłać zdjęcia bez Wi -Fi?

Możesz wysyłać zdjęcia bez Wi-Fi, ale będzie to wysyłać zdjęcia za pośrednictwem wiadomości tekstowych lub aplikacji komunikacyjnych za pomocą danych komórkowych.

Jeśli nie masz’T mieć wokół siebie aktywne połączenie Wi-Fi, wszystko, co musisz zrobić. Dzięki aktywnemu planowi danych komórkowych można powiedzieć, że pożegnaj Wi-Fi, chociaż Wi-Fi jest dla mnie dużo tańsze i lepsze.

Czy robienie zdjęć na iPhonie używa danych?

Robienie zdjęć na iPhonie Don’t Używanie danych jako Internetu nie jest wymagane, chyba że chcesz udostępnić je swoim sieciom mediów społecznościowych.

I to’S na dziś, czy wysyłanie zdjęć używa danych. ’t Nie zobacz potrzeby i powodu wysyłania wiadomości MMS, podczas gdy my mamy iMessage, WhatsApp, Skype, Facebook Messenger, Telegram i inne, chyba że chcesz iść staroświec.

Jestem Amaechi Uchenna z nazwy, entuzjasta technologii mobilnej, który uwielbia pisać artykuły o wskazówkach i samouczkach, szczególnie związane z gadżetami.

Jak powstrzymać aplikację dla zdjęć przed używaniem danych komórkowych na iPhonie

Jeśli Twój iPhone zaczął używać większej liczby danych komórkowych niż zwykle, powodem może być aplikacja zdjęć z wykorzystaniem danych komórkowych do przesyłania zdjęć do biblioteki zdjęć iCloud. Poniższe kroki można znaleźć, aby zatrzymać aplikację na zdjęcia z używania danych komórkowych na iPhonie.

Zatrzymaj aplikację na zdjęcia z korzystania z danych komórkowych na iPhonie

Zatrzymaj aplikację na zdjęcia z korzystania z danych komórkowych na iPhonie

.

Po włączeniu biblioteki zdjęć iCloud wszystkie zdjęcia i filmy, które przyjmujesz na iPhone’a, są automatycznie przesyłane do iCloud, co umożliwia dostęp do zdjęć z dowolnego urządzenia, w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.

Aplikacja ulepszona możliwość zdjęć pozwala aplikacji na zdjęcia zarówno WIFI, jak i danych komórkowych do synchronizacji i aktualizacji biblioteki zdjęć iCloud.

Jeśli jesteś w ograniczonym planie danych, ważne jest, aby upewnić się, że iPhone nie używa drogich danych komórkowych do synchronizacji zdjęć z biblioteką zdjęć iCloud.

.

1.

Możesz całkowicie zapobiec użyciu iPhone’a z danych komórkowych do aktualizacji biblioteki zdjęć iCloud, wykonując poniższe czynności.

1. Otwórz ustawienia> Przewiń w dół i dotknij zdjęć .

Opcja Ustawienia zdjęć na iPhonie

2. Na ekranie zdjęć przewij w dół i dotknij danych komórkowych .

?

3. Na ekranie danych komórkowych wyłącz użycie danych komórkowych, przesuwając przełącznik do pozycji OFF.

?

.

Twój iPhone będzie poczekać, aż będzie mógł połączyć się z siecią Wi -Fi, aby aktualizować bibliotekę zdjęć iCloud.

2.

. Można to osiągnąć, wyłączając opcję nieograniczonej opcji aktualizacji w aplikacji.

.

Wyłącz nieograniczoną liczbę aktualizacji za pomocą danych komórkowych dla aplikacji na zdjęciach na iPhonie

Jak widać z powyższego obrazu, opis tej funkcji ostrzega o możliwości wykorzystania nadmiernego danych, gdy ta funkcja jest włączona.

 • Jak pobrać wszystkie zdjęcia z iCloud na komputer