Kas ir tehniskā analīze kriptovalūtu tirdzniecībā?

Tehniskā analīze kriptovalūtu tirdzniecībā ir kriptovalūtas tirgus cenas kustības izpēte, kas ļauj prognozēt turpmākas kursa svārstības. Tas tiek veidots, balstoties uz noteiktas kriptovalūtas vai tirgus kopumā raksturīgajiem likumiem.

Vienkārši sakot, tehniskā analīze ļauj ātri noteikt, kas notiks ar noteiktas valūtas kursu, pamatojoties uz vēsturiskajiem tirgus datiem.

Japānas rīsu tirgotāji sāka izmantot šo metodi pirms vairākiem gadsimtiem. Vēlāk, divdesmitā gadsimta sākumā, specializējoties finansēs, amerikāņu žurnālists Čārlzs DOE publicēja rakstu sēriju, kurā viņš aprakstīja vērtspapīru tirgus izaugsmes un lejupslīdes modeļus. Vēlāk viņa darbi tika iegūti no pamata postulātiem, kas veidoja “Dova teorija”, kas kļuva par tehniskās analīzes pamatu.

Dova teorija kopā ar tehniskās analīzes praksi ļāva noteikt trīs galvenās tehniskās analīzes tēzes. Tie ir universāli un pilnībā piemērojami kriptovalūtu tirgū:

 • Nav negadījumu. Katru cenu izmaiņu tirgū izraisa kaut kas. Ja noteiksit iemeslu, nākamreiz, kad parādīsies līdzīgs iemesls, būs vieglāk paredzēt cenu kustību.
 • Vēsture atkārtojas. Tas, kas jau noticis tirgū, var notikt otro reizi. Sekas, visticamāk, būs vienādas.
 • Raksti darbojas. Tendence (cenu kustības vektors) mēdz saglabāt virzienu. Ietekmēt to var tikai tas, kas ar viņu ir salīdzināms ar spēku. Vājāki faktori noved pie īslaicīgas svārstības (kriptovalūtu tirgus korekcijas), bet ne pie tendences maiņas.

Dow laikā tehniskā analīze tika veikta manuāli, izmantojot tabulas un rasējumus.

Līdz ar datoru parādīšanos tehniskā analīze ir kļuvusi daudz vienkāršāka: dažas programmas bija kursa grafiki un pievienoja tām tehniskās analīzes rīkus – līmeņus, kontūras, krāsu un citus rādītājus utt..

Tagad šīs diagrammas ir iebūvētas daudzās kriptovalūtu biržās un darbojas interaktīvā režīmā.

Tehniskās analīzes komponenti kriptovalūtu tirdzniecībā

Papildus cenu diagrammām vislabāk ir zināmas šādas sastāvdaļas:

 • Līmeņi. Visbiežāk izmantotie atbalsta un pretestības līmeņi ir līnijas, kas tiek novilktas caur cenu kustības diagrammas galējiem punktiem. Līniju, kas novilkta caur maksimālajiem punktiem, sauc par pretestības līniju, un līniju, kas novilkta caur minimālajiem punktiem, sauc par atbalsta līniju. Ja kriptovalūtas cena mainās virzienā, kas ir pretējs tendencēm līnijās, tad mēs varam runāt par korekciju, un, ja tā pārsniedz to, nav izslēgta tendences maiņa. Protams, tā nav vienīgā informācija, kas var dot tirgotājam līmeņus.
 • Skaitļi. Kā minēts iepriekš, vēsture atkārtojas. Kursa diagrammā to atspoguļo svārstības, kas līdzīgos gadījumos atspoguļo līdzīgu grafisko modeli, kurā, ja izmantojat iztēli, jūs varat redzēt dažādas formas. Piemēram, ir skaitlis “Galva un pleci” no trim augstumiem, kuru vidējais rādītājs ir nedaudz virs sāniem (tā ir “galva”), un sāni ir aptuveni vienādi (tie ir “pleci”). Ir skaitļi “Dubultdibens” un “Double top” – divi obligātie vai divi maksimumi, kas iet viens pēc otra. Ir skaitļi taisnstūrveida, trīsstūrveida un tā tālāk. Katrs no tiem ļauj mums izdarīt secinājumu par situāciju tirgū: vai galvenie dalībnieki gaida, vai mēģina sabrukt kursu, vai tirgus piedzīvo noteiktu situāciju, kas pagātnē ir notikusi vairāk nekā vienu reizi. Tas viss ļauj, pamatojoties uz iepriekšējiem datiem, paredzēt turpmākas cenu kustības.
 • Rādītāji. Šis ir grafisks matemātisko aprēķinu attēlojums noteiktām formulām, kuras nosaka tirgotājs vai programma. Visslavenākais piemērs ir “Vidējie rādītāji” – neregulāras līnijas, kas atspoguļo aktīva vidējo cenu noteiktā laika posmā. Formulām var pievienot citas konstantes un mainīgos atkarībā no tā, ko tirgotājs vēlas vizuāli redzēt diagrammā.
 • Japāņu svečturis. Tehniskās analīzes pamatlicēju – iepriekš minēto japāņu tirgotāju – izgudrojums. Tā ir intervālu diagramma taisnstūru formā, kas atspoguļo cenu izmaiņas noteiktos laika periodos. Vizuāli bieži līdzīgs kolonnām ar “ēnām”, pateicoties tā nosaukumam. Populārs tās redzamības dēļ: daudzi tirgotāji atzīmē, ka viņiem visskaidrāk tiek rādītas cenu svārstības. Svečturu diagrammām ir arī savas formas, kuras tiek izmantotas pēc tāda paša principa kā parastajās diagrammās.
 • Tirdzniecības apjoms. Tos var attēlot kā parastu diagrammu vai kā intervālu diagrammu. Arī atspoguļojiet pieprasījuma un piedāvājuma lielumu un ļaujiet to izdarīt, pamatojoties uz šiem datu secinājumiem. Piemēram, ja tirdzniecības apjoms palielinās ar noteiktu tendenci, tas nozīmē, ka tirgus atbalsta notiekošo un ka tendencei nevajadzētu pagriezties. Var būt pretēji: ja tirdzniecības apjoms pie noteiktas tendences samazinās, tirgus šo tendenci neatbalsta (iespējams, ir aizdomas, ka tiek uzpūsts “burbulis” vai cita slikta parādība), un tāpēc, visticamāk, tā mainīsies.
 • Elliott vilnis. Viens no sarežģītākajiem tehniskās analīzes rīkiem, jo ​​tas prasa ievērojamas zināšanas matemātikā. Faktiski Eljota viļņu teorija tirdzniecības kontekstā ir Dova teorijas matemātiska versija: tā parāda savus postulātus uz viļņu diagrammas piemēra. Piemēram, no Elliott diagrammas izriet, ka impulsa vilnim (tendences sākumam) seko koriģējošs (neliela kustība pret), ka piecos galvenās tendences viļņos ir trīs korekcijas viļņi, ka tendence, tāpat kā jebkura cenu kustība principā sastāv no vairākiem diezgan specifiskiem cikliem utt.
 • Šis nav pilns saraksts. Dažādās mācību grāmatās ir arī citas tehniskās analīzes sastāvdaļas.

Parasti tirgotāji neizmanto visus rīkus vienlaikus, bet izvēlas vairākus ērtus. Daudzi parāda vienus un tos pašus datus, tikai dažādās formās, un viss ir atkarīgs no tā, kādu formu tirgotājs vislabāk uztver. Tas ir atkarīgs no katras personas izziņas īpašībām, tāpēc nav optimālu formu un līdz ar to arī instrumentu.

Tehniskā analīze kriptovalūtas tirdzniecībā: priekšrocības

Tehniskās analīzes priekšrocības ietver šādas funkcijas:

 • Tehniskajā analīzē visi neapstrādātie dati ir precīzi un neatstāj iespēju kļūdaini interpretēt. Dati, kas izmantoti citās prognozēšanas metodēs, kriptosfērā ir neuzticami: ir maz oficiālu ticamu paziņojumu un daudz “pīļu”. Kvalitāte arī atstāj daudz ko vēlamu: nepareizi tulkojumi un sagrozīta pārstāstīšana ir izplatīta parādība, un informāciju ir viegli nepareizi interpretēt.
 • Tehniskajā analīzē visi dati tiek parādīti reāllaikā, tāpēc tirgotājam ir iespēja atbildēt pēc iespējas ātrāk. Ziņas par kriptogrāfijas tirgu parādās vēlu, tāpēc ziņas, kas ietekmē kriptogrāfijas valūtas kursu, pie tirgotāja var nonākt pārāk vēlu, kad birža uz to jau reaģēs.
 • Tehniskā analīze darbojas pēc tāda paša principa kā visām valūtām. Piemēram, veicot fundamentālu analīzi, tirgotājam ir jāizpēta dažādi informācijas slāņi par katras kriptovalūtas iezīmēm.
 • Tehniskā analīze nodrošina pietiekamus datus darbam ar maz zināmām valūtām.
 • Tirgotājs var izvēlēties ērtākos rīkus, ar šauru intervālu aprēķināt konkrētos skaitļus, kas viņu interesē, pēc viņa personīgi sastādītās formulas utt..

Tehniskā analīze kriptovalūtu tirdzniecībā: trūkumi

Starp tehniskās analīzes trūkumiem ir šādi:

 • Novēloti signāli. Tehniskā analīze neļauj mums redzēt pirmās tendenču maiņas pazīmes. Tas parāda situāciju, kas veidojas pēc izmaiņu priekšnoteikumiem.
 • Neefektivitāte trešo personu faktoru iejaukšanās gadījumā. Tehniskā analīze pilnībā balstās uz matemātiku. Aprēķini ir precīzi noteiktām situācijām, taču problēma ir tā, ka pilnīgi identiskas situācijas tirgū praktiski nenotiek. Bieži iejaucas neliels svešs faktors, kas matemātiskai precizitātei ir kritisks un padara visas prognozes nepareizas.
 • Mazāka efektivitāte kriptogrāfijas tirgū. Salīdzinot ar tradicionālo tirgu, kriptovalūtas rādītāji mainās ātrāk, un pat pieredzējušiem spēlētājiem ne vienmēr ir laiks orientēties šādā informācijas apjomā.

Tehniskā analīze kriptovalūtu tirdzniecībā: vai to izmantot iesācējiem?

Papildus iepriekšminētajiem trūkumiem, iesācējiem tirgotājiem, izmantojot tehnisko analīzi, rodas vairākas problēmas:

 • Nepareizi interpretē grafiku. Teorētiski viss ir acīmredzams, taču praksē skaitļus nav iespējams redzēt, un analīzes rezultāti ir tālu no realitātes.
 • Pārāk cieši saistīts ar teoriju. Ja tirdzniecības mācību grāmatā bija norādīts viens skaitlis, tad praksē iesācēji uz to reaģē tikai tad, kad tas ir gandrīz identisks mācību grāmatas piemēram. Tie paši skaitļi dažādos gadījumos vizuāli var būt ļoti atšķirīgi, kas iesācējiem ir dezorientējoši.
 • Izdariet atšķirīgus secinājumus. Turklāt tas tiek novērots arī nepieredzējušiem tirgotājiem: divi analītiķi, pamatojoties uz vienu diagrammu, var sagatavot divas dažādas prognozes un apstiprināt tās ar loģiskiem aprēķiniem. Dažreiz nav iespējams pateikt, kurš no viņiem, visticamāk, ir taisnīgs. Iesācējiem šādas problēmas rodas daudz biežāk.

Turklāt tehniskajai analīzei no iesācēja tirgotāja būs vajadzīgs laiks, lai izpētītu teoriju, pēc tam laiks (un bieži vien nauda) kļūdām praksē un tikai pēc tam – rezultāts.

Neskatoties uz to, nav ieteicams atteikties no tehniskās analīzes izmantošanas personai, kura nolēma izmēģināt sevi kriptovalūtu tirdzniecībā. Šīs problēmas tiek atrisinātas ar prakses palīdzību. Lai to atvieglotu, mēs nodibinājām SkyRockSignals

SkyRock signāli ir pieredzējis profesionālis kriptovalūtu tirdzniecības komanda kas dalās ar lēmumiem par ieguldījumiem, tirdzniecības idejām, analīzi un signāliem. Mūsu ieteikumi ir balstīti uz abiem Tehnisks un Fundamentāls Analizē kopā ar vairākiem gadiem tirdzniecības pieredze.

Mūsu abonenti 3Commas Marketplace saņem piekļuvi automātiskais premium tirdzniecības robots kas viņiem ļauj nopelnīt stabilu peļņu un katru mēnesi palielināt viņu depozītu

 • Binance un Bittrex
 • BTC, ETH un USDT kotē valūtas
 • Vidējā peļņa par darījumu: 3%
 • Līdz 100 signāliem nedēļā
 • Ilgums: līdz 3 stundām

Mūsu pamata telegrammas kanāls vienmēr paliks bezmaksas, un mēs turpināsim sniegt bezmaksas ienesīgas tirdzniecības idejas, tirgus jaunumus un signālus, saite ir parādīta zemāk: https://t.me/SkyRockSignalsBasic

Kontakti:

Full-Premium telegrammas kanālu reģistrācijas veidlapa: https://goo.gl/Vxc66H

TradingView: https://www.tradingview.com/u/SkyRockSignals

Rezultāti: https://goo.gl/roXue6

Tiešsaistes tērzēšana un atbalsts: discord.gg/BBkKtcD

Vietne: www.SkyRockSignals.com

E-pasts: [email protected]

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me