Sākot no olimpiskajām spēlēm līdz NASCAR … Kāpēc Dogecoin ir tik populārs?

Nesenie notikumi, kas izraisīja Austrālijas astronomisko izaugsmi Dogecoin (DOGE) neapšaubāmi ir devuši popularitāti pašai monētai un sabiedrībai, kas izveidojusies ap tā saukto “memu-monētu”. Sākotnēji izklaidei izveidotā kriptonauda un ap to izveidojusies kopiena ir ļoti ietekmējusi decentralizācijas attīstību un popularizēšanu.

Šodienas rakstā mēs runāsim par Dogecoin popularitātes cēloņiem un apsvērsim to notikumu ietekmi, kas noveda pie monētas astronomiskā pieauguma visā tās pastāvēšanas laikā.

Kāpēc suns (e)?

Dogecoin ir kriptonauda, ​​kuru dibinājis programmētājs Bilijs Markuss, kurš izveidoja modificētu Litecoin maku – dogecoin-qt, un Džeksons Palmers, bijušais Adobe mārketinga vadītājs. Pēc izstrādātāju domām, monētas mērķis bija ļaut vienkāršus, lētus un ātrus darījumus.

Dogecoin pamatā ir Luckycoin, kas savukārt bija Litecoin dakša. Kriptonauda izmanto darba pierādīšanas (PoW) algoritmu, un tai nav kopējās piegādes robežas. Monētu kalšanas limita trūkums ļauj sistēmai uzturēt apgrozībā aptuveni 100 miljardus DOGE, kas nodrošina pastāvīgu interesi par bloku ķēdes ieguvi un nostiprināšanu..

Dogecoin simbols – Shiba Inu – ir japāņu suņu šķirne, kas tika popularizēta kā tiešsaistes mēma un atspoguļo radītāju attieksmi pret kriptonauda agrīnā laikā. Projekts ātri sāka attīstīties, un sešu pastāvēšanas gadu laikā tā vērtība pieauga vairāk nekā 200 reizes.

Pirmās uzvaras

2013. gada decembra sākumā DOGE cena pieauga vairāk nekā trīs reizes, ņemot vērā Ķīnas jauno kriptovalūtu politiku un Ķīnas Tautas bankas ieteikumus finanšu institūcijām aizliegt tirdzniecību ar bitcoin. Pēc sākotnējās eksplozīvās izaugsmes monēta pēc tam zaudēja vairāk nekā 80% no savas vērtības.

2013. gada decembra sākumā monēta nonāca kriptonauda kopienas uzmanības centrā, kad tika uzlauzti Dogecoin maka lietotāji par aptuveni 21 miljonu DOGE, kas pasākuma brīdī sasniedza aptuveni USD 13 000 USD ar DOGE cenu, kas svārstījās ap USD 0,0006. 

Pēc pirmās kritiena monētas vērtība atkal pieauga jau decembra vidū. Cenas pieaugums bija gandrīz 600%, un monētas vērtība tika lēsta 0,00151 USD.

Iespējas

Galvenās DOGE priekšrocības ir tīkla darījumu zemās izmaksas un ātrums. Tīkla maksa vienmēr ir viena DOGE neatkarīgi no pārskaitītās summas. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc DOGE bieži izmanto līdzekļu pārskaitīšanai starp biržām.

Sākotnēji DOGE emisija bija ierobežota līdz 100 miljardiem monētu; taču, ņemot vērā iepriekš izrakto monētu lielo skaitu un zemās ieguves prasības, kalto monētu skaits 2014. gadā sasniedza 98 miljardus. Šī iemesla dēļ tika nolemts atbrīvoties no emisijas ierobežojumiem, un šodien tajā ir aptuveni 128 miljardi monētu. apgrozībā, savukārt izrakto monētu skaits katru gadu palielinās par 5%.

Dogecoin kopiena ir viena no visaktīvākajām kriptovalūtas telpā. The Dogecoin subreddit ir vairāk nekā 800 000 dalībnieku, kas faktiski kļuva par Dogecoin fonds – bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir popularizēt kriptovalūtu un padarīt to pieejamu un pievilcīgu lietošanai labdarības pasākumos.

2014. gadā fondam izdevās savākt aptuveni 55 000 USD no nepieciešamajiem 120 000 USD, lai atbalstītu Jamaikas bobsleja komandu Soču olimpiskajās spēlēs. Ironiski, ka komanda finišēja pēdējā 29. vietā. 

Nākamā Dogecoin fonda projekta mērķis bija palīdzēt sausumam Kenijas austrumu reģionā. Dogecoin fonds kopā ar bezpeļņas labdarības organizāciju Charitywater spēja piesaistīt 40 miljonus DOGE (vai aptuveni USD 30 000 USD tajā laikā)..

Turklāt 2014. gadā kopiena savāca aptuveni 55 000 USD, lai finansētu NASCAR vadītāju, kurš vairākos pasākumos brauca ar “Moonrocket” ar Dogecoin logotipu..

Dogecoin šodien

Lai gan Dogecoin jau pirmsākumos tika uztverts kā joks, šodien tas ir:

  • Monēta ar tirgus ierobežojumu gandrīz 4 miljardi USD;
  • 800 000 dalībnieku kopiena;
  • Kriptonauda, ​​kas tiek prezentēta lielākajās biržās;
  • Populārs maksāšanas līdzeklis un pārskaitījums.

Līdz ar to Dogecoin ekosistēma sastāv no milzīga skaita maciņu, monētu fondu un atsevišķu kalnraču. Ir bijuši arī mēģinājumi izveidot tiltus, lai Dogecoin lietotu kopā ar citām blokķēdēm.

Šāds projekts bija Dogethereum, maksājumu tīkls, kas izmantoja viedos līgumus un ļāva veikt vienkāršus un pieejamus maksājumus, kā arī pārvietot līdzekļus starp Dogecoin & Ethereum blokķēdes. Šādus tiltus potenciāli varētu izmantot, lai mērogotu iesaistītās blokķēdes.

Tomēr, samazinoties ETH cenai līdz 100 USD par marķieri 2018. gadā, projektam pietrūka līdzekļu un tika slēgts. Pašlaik nav informācijas par turpmāko attīstību.

Lielākais suņu salidojums

2017. gadā ICO uzplaukuma laikā Dogecoin vienā gadā pieauga par 80 000 procentiem, dažās biržās sasniedzot 0,018 USD, lai pēc tam zaudētu vairāk nekā 80 procentus no savas vērtības. 

Tomēr, neraugoties uz šo kritumu, 2021. gada sākumā Dogecoin cena noteica jaunu ATH, tuvojoties 5 centiem par mēma monētu. Cenu kāpums tika attiecināts uz Elonu Musku čivināt, kas atgādināja viņa sekotājiem par atbalstu Dogecoin, kam sekoja pumpis no WSB subreddit dalībniekiem, kuri pēc tradicionālo finanšu tirgu traucēšanas nolēma ienirt kriptogrāfijā.. 

Apakšējā līnija

Dogecoin ir ērts veids, kā samaksāt par saturu sociālajos medijos, kā arī līdzeklis ziedošanai un pārskaitījumu ierosināšanai. Turklāt tas nesen ir ieguvis daudzu kopienu atbalstu. 

Dogecoin noteikti ir projekts ar interesantu vēsturi. Digitālās monētas, kuras pamatā ir meme, ietekme uz visa kriptovalūtas tirgus veidošanu ir piesaistījusi arī milzīgu lietotāju uzmanību, kuri nav pazīstami ar kriptonauda. Dogecoin, būdams joks, ir kļuvis par kripto telpas leģendu … atstājot savu zīmi digitālo valūtu vēsturē.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map