Viens no galvenajiem šķēršļiem blokķēdes tīklu mērogojamības problēmu risināšanā ir to neefektivitāte savstarpējā komunikācijā. Saskarsmes problēma starp blokķēdēm tiek atrisināta, izveidojot un pielietojot dažādas saites, piemēram, blakusķēdes, tiltus, viedo līgumu mijiedarbību, atomu mijmaiņas darījumus un citus risinājumus..

Šodienas rakstā mēs runāsim par Polkadot risinājumu, kas jau nodrošina mijiedarbību starp dažādiem makiem, projektiem, žetoniem, orākuliem un DeFi platformām. Mēs apspriedīsim, kādas priekšrocības piedāvā protokols, kā tas ļauj sazināties starp dažādiem blokķēdēm un cik noderīgs tas var būt blokķēdes tehnoloģiju attīstības un decentralizētas finanšu paplašināšanas kontekstā.

Tīkla galvenās iezīmes

Punktains (DOT) ir protokols un ekosistēma, kas paredzēta dažādu blokķēžu izveidošanai un savienošanai, ļaujot tām efektīvi sazināties. Polkadot ļauj dažādām platformām mērogoties, izmantojot kointegrāciju, un nodrošina šādas funkcijas: 

  • Jebkura veida datu pārsūtīšana starp blokķēdēm;
  • Pastāvīgas komunikācijas uzturēšana starp tīkliem;
  • Drošības konsolidācija; 
  • Tīklu veidošana, pamatojoties uz paralēli funkcionējošām blokķēdēm – izpletņiem.

Lai apmierinātu konkrētu nozaru vajadzības, tiek veidots arvien lielāks skaits blokķēžu. Projektiem ir dažādas tehniskās iezīmes & un var darboties ar dažādiem vienprātības veidošanas mehānismiem. Lai pārvarētu šādas neatbilstības un nodrošinātu vienmērīgu darbību, Polkadot apvieno atsevišķus blokķēdes, lai veiktu savstarpējus darījumus, un optimizē blokķēdes konkrētiem uzdevumiem, izmantojot viņu izstrādāto sadalīšanas modeli. Polkadot pamatā ir Substrāts, blockchain izveides protokols, kas lepojas ar tā programmēšanas valodu pieejamību plašam izstrādātāju lokam.

Drošība un tīklu mijiedarbība tiek panākta, izmantojot releju ķēdi (galveno blokķēdi). Šī galvenā ķēde mijiedarbojas ar šķeltiem izpletņiem – atsevišķiem blokķēdēm ar saviem žetoniem.

Viens no galvenajiem uzdevumiem, ko risina Polkadot, ir vērtības pārsūtīšana no vienas blokķēdes uz otru, katrai blokķēdei ir savs marķieris, tokenomika un operāciju mehānisms. Vērtības pārneses releja mehānisma ieviešana tiek panākta, uzbūvējot iepriekš minētos izpletņus.

Papildus mijiedarbības iespējošanai tīklā Polkadot ļauj “uzbūvēt” tiltus ar tādiem tīkliem kā Bitcoin un Ethereum. Piemēram, startēšana starpslānī ir publicējis specifikācija, kas saka, ka tā drīz ieviesīs PolkaBTC – Bitcoin, kas ietīts Polkadot tīklā, lai atbalstītu DOT tīkla iekšējo marķieri. 

Bitcoin izpletņlēces izveide un BTC iespējota marķiera ieviešana tiks veikta, izmantojot aktīvu izveides platformu, XPretendēt, izsniedzot un izmantojot BTC iespējotus marķierus. 

Tajā pašā laikā tiek izmantoti trīs dažādi tilti starp Polkadot un Ethereum, izmantojot paritāti un substrātu.

Tīkla pārvaldība un vienprātība 

Polkadot blokķēde izmanto modificētu NPoS konsensa algoritms. Papildus nodrošināšanai iekšējais DOT marķieris ļauj tā īpašniekiem darboties kā validatoriem, lai pārvaldītu tīklu (mainītu maksu, veiktu atjauninājumus, pievienotu un noņemtu izpletņlēkšanas utt.). 

Papildus validatoriem tīklu pārvalda tā saucamie nominatori, kas nodrošina releju ķēdi, izvēloties uzticamus validatorus. Balsojot par validatoru, izvirzītāji deleģē paši savus žetonus. Daļa atlīdzības no validatoru izraktajiem blokiem nonāk nominatoros par savu līdzekļu nodrošināšanu.

Tīkla pārvaldībā piedalās arī tā sauktie kolekcionāri. Tie palīdz validatoriem izveidot derīgus izpletņlēces blokus, uzturēt pilnus to mezglus, nodrošina jaunu bloku izveidi & var veikt darījumus. Cita tirgus dalībnieku grupa ir zvejnieki, kas var būt savācēji vai pilnu mezglu īpašnieki, kas novērš ļaunprātīgas darbības tīklā.

Izpletņi

Pašlaik Polkadot atbalsta ierobežotu skaitu izpletņlēcēju (apmēram 100) un tāpēc tos iedala šādās kategorijās:

  • Sistēmas līmeņa izpletņlēcēji, kas ietver tiltus, kas ved uz citiem tīkliem, vadības izpletņlēcēji un izpletņlēcēji, nodrošinot tīkla mēroga vērtību;
  • Izpletņu izsoļu izsoles, kurās tiek piedāvātas vietas, ko iegādāties ar DOT žetoniem. Interesanta izpletņu izmantošanas iezīme ir daudzu projektu izvietošana vienā izpletņlēces slotā, piemēram, tilti vai platformas, kas nodrošina saistītus pakalpojumus;
  • Parathreads – pagaidu izpletņlēcēji, kurus var īrēt uz īsu laiku un izmantot pēc vajadzības.

Ierobežota izpletņlēcēju skaita iemesls ir ierobežoti resursi ķēžu nostiprināšanai un uzturēšanai. Sistēmas līmeņa izpletņus nosaka bezpeļņas organizācija Web3 fonds un šobrīd ietver Bitcoin-Polkadot, Ethereum-Polkadot tiltus, Edgeware viedo līgumu platforma un daži infrastruktūras projekti.

Kusama tīkls

Kusama (KSM) ir kanārijputniņu tīkls Polkadot – protokola agrīna un neauditēta versija, kas paredzēta jaunu atjauninājumu un modifikāciju pārbaudei. Lai gan abām protokola versijām ir kopīgs pamatā esošais kods, tie ir neatkarīgi tīkli. Kusamai ir atšķirīgi protokola vadības parametri, kas nodrošina ātrāku atjauninājumu ieviešanu un paātrina balsošanu.

Kusamai ir arī savs marķieris, platformas vadības lomas, kopienas un attīstības virzieni kā atsevišķam un pietiekamam protokolam. Kusama zināmā mērā ir “izmēģinājumu poligons” dažādiem eksperimentiem drošā vidē.

Polkadot izpletņlēcēju rokoko V1

The Rokoko testa tīkls, kas tika palaists 2020. gada decembrī, ir publisks tīkls, kuru atbalsta Parity Technologies un Polkadot izstrādātāji, lai pārbaudītu izpletņlēcēju mijiedarbību. Rokoko tīkla pamatā ir autoritātes pierādījums (PoA) algoritms, kur validatori nodrošina tīkla funkcionalitāti.

Rokoko tīkla oficiālā izlaišana nozīmē arī to, ka Kusama tīkls un galvenais Polkadot tīkls sāk izpletņlēces laika nišu izsoles. Par dalību jau ir paziņojuši tādi projekti kā Acala Network, Ontology, ChainX, Edgeware un citi.

Nākotnes plāni un perspektīvas

Rakstīšanas laikā saskaņā ar Polkaproject portāls, Polkadot&Substrāta ekosistēma sastāv no 349 projektiem, ieskaitot Oracle datu piegādes protokolu Ķēdes posms, decentralizēts datu apmaiņas protokols Ocean Protocol, mērogošanas platforma Celer Network, imToken un citi. 

Šobrīd Polkadot tīklā tiek rīkotas unikālas izpletņlēces laika nišu izsoles un nodrošināt starpķēdes ziņojumapmaiņas iespējas. Pirmkārt, Kusama tīklā darbosies izpletņlēcēji, kam sekos laika nišu izsoles. Pēc tam, kad izpletņlēcēji ir darbojušies Kusamā, pirmā izsole notiks Polkadot tīklā.

Tāpat 21. janvārī LD Capital paziņoja Polkadot ekosistēmas fonda izveide. Fonds, kura pārvaldībā ir 10 miljoni ASV dolāru, koncentrēsies uz kopienas veidošanu attīstībai dažādās jomās. 

Papildus Polkadot projektā Cosmos tiek izstrādāti risinājumi, lai uzlabotu mijiedarbību un mērogotu blokķēdes. Ar kopēju redzējumu par bloku ķēdes savietojamības nākotni abi projekti izmanto dažādas pieejas, lai izpildītu dažādu bloku ķēžu savietojamību un integrāciju. 

Ir arī vērts atzīmēt, ka DOT marķieru tīkls tirgus ierobežojuma ziņā ir sasniedzis 4. vietu, sasniedzot 17 miljardus USD; žetona cena mēneša laikā ir vairāk nekā trīskāršojusies. Saskaņā ar a pētījums The Block, Polkadot tīklā ir gandrīz 3 miljardu dolāru vērtībā žetoni, kas bloķēti likšanai.

Polkadot, bez šaubām, ir otrā aktīvākā DeFi ekosistēma aiz Ethereum. Izstrādātāji jau meklē jaunu Polkadot 2.0 versiju, kas ir izstrādāta, lai šajā attīstības posmā novērstu tīkla sejas ierobežojumus..

Atruna: šī raksta saturs nav paredzēts finanšu konsultācijām, un pret to nevajadzētu izturēties. 3commas un tā autori neuzņemas nekādu atbildību par jūsu peļņu vai zaudējumiem pēc šī raksta izlasīšanas. Raksts ir iesniegts, lai lasītājiem sniegtu vispārīgu informāciju. Šeit aprakstīta tikai personīgā pieredze. Lietotājam pašam jāveic neatkarīgs pētījums, lai pieņemtu pamatotus lēmumus par ieguldījumiem kriptogrāfijā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me