Mēs vairākkārt esam novērojuši gan parasto pilsoņu, gan institucionālo investoru intereses pieaugumu par kriptogrāfijas tirgu. Ko darīt, ja jūs arī nolemjat iegādāties kādu kriptogrāfiju? Kur jums vajadzētu iet? Ar ko jums vajadzētu sazināties? Šajā rakstā mēs pārskatīsim populārākos veidus, kā iegādāties kriptovalūtas ar fiat, ieskaitot tos, kurus mēs personīgi izmantojam. Šajā rakstā sniegtie materiāli nav kādas konkrētas platformas apstiprinājumi.

Apmaiņa

Pirms pāris gadiem nebija viegli atrast centralizētu biržu, kas dotu iespēju iegādāties kriptogrāfiju ar fiat, izņemot tos, kas darbojās ASV tirgū, piemēram, Coinbase. Tomēr, pieaugot kriptogrāfijas nozares popularitātei, arvien vairāk cienījamu biržu savā struktūrā iekļauj fiat onampus.

Binance, piemēram, partneris ar Koinal, lai pievienotu iespēju kriptovalūtas iegādāties ar fiat, izmantojot kredītkartes un debetkartes 2019. gada septembrī. Jau sākumā varēja iegādāties BTC, ETH, LTC, XRP un BCHABC, izmantojot Visa un Mastercard par diezgan lielu maksu – 2,5%.

Pašlaik Binance strādā ar Bēdīgs un piedāvā iespēju iegādāties 18 kriptovalūtas, pieņemot 54 fiat valūtas, padarot populāro biržu par vienu no ērtākajām tiem, kas vēlas sākt tirdzniecību uzreiz. Lai izmantotu pakalpojumu, KYC ir obligāti.

P2P apmaiņa

P2P (peer to peer) apmaiņa ir bijusi un joprojām ir viena no populārākajām un dziļāk iesakņotajām kriptovalūtu iegādes iespējām. Šis pakalpojuma veids ietver privātu paziņojumu par kriptonauda pirkšanu vai pārdošanu, piemērota valūtas kursa izvēli un maiņas nosacījumiem. Pašlaik pasaulē vispopulārākā P2P birža ir Localbitcoins, ar kopējo nedēļas tirdzniecības apjomu vidēji pie 40 miljoniem USD. Localbitcoins nodrošina iespēju iegādāties Bitcoin 240 valstīs.

Ir arī citas populāras P2P apmaiņas, piemēram, Bitzlato, kas piedāvā iegādāties 7 galvenās kriptovalūtas 28 valstīs, un Vietējie šifrējumi, decentralizēts Localbitcoins analogs ar paplašinātu kriptonauda.

Ir vērts pieminēt, ka 2019. gada septembrī tika uzsākta arī “People’s Exchange” Binance darbība ērta P2P apmaiņas funkcionalitāte savā platformā, kas palīdzēja piesaistīt ievērojamu daļu P2P valūtas tirgus.

P2P valūtas tirgus raksturīgās iezīmes ir palielināta komisijas maksa un valūtas kursa atšķirība katrā valstī, kā arī dalībnieku negodīgas uzvedības riski. Tāpēc garantiju jautājums ir vissvarīgākais, izvēloties platformu, tāpat kā novērtējot katru atsevišķu kriptovalūtas pārdevēju platformā. Sakarā ar nepieciešamību palielināt piesardzības pasākumus, lielākā daļa P2P platformu sekoja apmaiņas piemēram un ir ieviesušas obligāto KYC.

Vairāku valūtu maki

Sakarā ar pieaugošo pieprasījumu pēc kriptovalūtām kopumā un it īpaši ar kriptogrāfijas norēķiniem, daudzi tiešsaistes daudzvalūtu maki un maksājumu sistēmas sāka piedāvāt iespējas apmainīt kriptovalūtas pret fiat. PAYEER un Advcash ir vērts atzīmēt starp populāriem risinājumiem. Šādu pakalpojumu apmaiņas komisijas bieži tiek pārmaksātas.

Kripto bankomāti

Pirms kāda laika dažādās pasaules pilsētās sāka parādīties bezsaistes termināļi kriptovalūtu pārdošanai. Tomēr šī metode ātri zaudēja savu popularitāti dārgas apkopes, lielu komisiju un pārmērīgi ilgas kavēšanās dēļ, kas saistīta ar kriptovalūtu saņemšanu pēc pirkuma. Turklāt kriptovalūtu pirkšana uz ielas ir saistīta ar zināmiem fiziskiem riskiem.

Privātā bezsaistes apmaiņa ir bijusi un joprojām ir viens no populārākajiem veidiem, kā iegādāties kriptogrāfiju ar fiat. Struktūras dēļ šie uzņēmumi gūst labumu no milzīga ēnu apgrozījuma. Šādi bezsaistes pakalpojumi tiek piedāvāti daudzās lielajās pasaules pilsētās tiem, kam jāmaina īpaši liela summa vai kuri vēlas izvairīties no nodokļiem. Šādi pakalpojumi piedāvā diezgan pievilcīgus valūtas kursus, taču šāda veida kriptogrāfijas iegūšana ir saistīta ar ļoti augstiem riskiem. Lieki piebilst, ka, ņemot vērā milzīgo starpnieku shēmu un krāpnieku skaitu, kas aktīvi slazdā šajā tirgū, jūs varat palikt bez naudas vispār. Ja jūs nolemjat izmantot šo metodi, jums jābūt 100% pārliecinātam par pakalpojumu sniedzēja uzticamību.

Drošība pirmajā vietā 

Neatkarīgi no izvēlētās metodes atcerieties, ka kriptovalūtas iegāde ar fiat bieži ir saistīta ar riskiem, un krāpnieki, kuri vēlas iegūt jūsu līdzekļus, vienmēr atrodas kaut kur, it īpaši slikti regulētā kriptovalūtas tirgū. Tādēļ uzmanīgi pārbaudiet apmaiņas iespējas un darījumus attiecībā uz pikšķerēšanas saitēm, vērtējumiem un pārdevēju un pircēju uzticamību un izdariet savu izvēli par labu labi zināmām platformām ar pārredzamiem mehānismiem un garantijām.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me