Neskaitāmi kriptogrāfijas mediji piedāvā virsrakstus par strauji augošo blokķēdes platformu izaugsmi un attīstību. Visbiežāk mēs redzam atsauces uz Ethereum balstītiem produktiem, kā arī konkurentiem Polkadot un Cosmos. Daudz retāk mēs atrodam materiālus par citām strukturālām blokķēdēm, kuras decentralizētie projekti aizvien vairāk uzskata par migrāciju, kuri nav apmierināti ar populārāko tīklu pašreizējo ātrumu, mērogojamību vai darījumu izmaksām. Tajā pašā laikā daudzi no viņiem spēj piedāvāt novatoriskas tehnoloģijas, ienest tirgū jaunas tendences un neapšaubāmi tuvākajā nākotnē pārņem vadību. Kā saka tautas gudrība: “Iepriekš brīdinātie līdzekļi ir iecerēti”, tāpēc mēs esam sagatavojuši pārskatu par Solana ekosistēmu, kas aug neticami strauji un joslas platuma ziņā jau ved starp visām esošajām blokķēdēm.. 

Kas ir solana?

Solana ir ātrgaitas viena līmeņa blokķēde, kas pašlaik atbalsta maksimālo caurlaidspēju 59 000+ TPS ar 400 ms bloķēšanas laiku. 

Solana blokķēde ir paredzēta, lai palielinātu darījumu caurlaidi saskaņā ar Mūra likumu – divkāršojot GPU kodolu skaitu ik pēc ~ 2 gadiem, kamēr Sadalīšana nav nepieciešama lai sasniegtu šo joslas platumu. 

Ne velti Solana tika saukta pirmais Web-Scale blockchain tīkls jo šis īpaši ātrais, drošais un pielāgojamais tīkls ir visproduktīvākais pasaulē; tas ir īpaši paredzēts augstas frekvences un liela mēroga lietojumiem. Lai sasniegtu šos mērķus, bija nepieciešamas vairākas optimizācijas un jaunas tehnoloģijas. Rezultātā mēs varam redzēt tīkla jaudas sasniegumu, kas liecina par jaunu bloku ķēdes tehnoloģijas attīstības posmu. 

Kāpēc lietotāji izvēlas Solana?

Solana atrisina vienu no galvenajiem tehnoloģiju mērķiem: mērogot blokķēdi globālai lietošanai un nodrošināt iespēju sasaistīties starp ekosistēmas projektiem, tīkla mērogā saglabājot vienu globālu stāvokli. Tas nerada papildu sarežģītību ar šķembu vai otrā slāņa risinājumiem. Solanas degošais ātrums bez mempola un zemas maksas (1 miljons darījumu, kuru cena ir aptuveni 10 USD) mērogs, ekosistēmai augot, nepieļaujot kompromisus pret cenzūru vai drošību. Tas ļauj izstrādātājiem koncentrēties uz savu biznesu, nevis uz blokķēdes infrastruktūru. Vairs nav vajadzības izvēlēties starp mērogošanu, drošību un decentralizāciju. Solana ir atrisinājusi šo trilemmu jūsu vietā. Solana Labs protokola veidotājiem ir liela pieredze pasaules veiksmīgākajos uzņēmumos, piemēram, Apple, Qualcomm, Intel, Google, Microsoft un citos. Faktiski Solana ir īsts Web 3.0 ar Web 2.0 ātrumu. Labākās un pamanāmākās ar blokķēdi saistītās un korporatīvās nozares komandas izvēlies solanu ilgtermiņa sadarbībai. 

–Starp citu, jūs varat viegli novērtēt Solana ātrumu, izmantojot īpašu tīkla stresa testu, piedāvājot jums izmēģināt un Salauzt solanu

Projekti Solanas ekosistēmas pamatnē

Serums

Pirms vairākiem mēnešiem vadošā kriptogrāfisko atvasinājumu apmaiņa FTX un Alameda pētījumi uzsāka Seruma projekts, pasaulē pirmā pilnībā decentralizētā spot un atvasināto instrumentu apmaiņa. Serums nav līdzīgs pārējiem, un tas ir tā stiprums. Tās programmatūra ļauj ātri veikt DEX darījumus; tas atbalsta starpķēžu darbības, stablecoins, iesaiņotus BTC, BCH, BSV, LTC, ZEC, ETH un ERC-20 marķierus, pasūtījumu grāmatas un spēju radīt jaunus finanšu produktus. 

Atšķirībā no vairuma pašreizējo DeFi produktu, tas ir ātrs un lēts. Arhitektūra ir pielāgota, lai atbalstītu mezglu operatorus ar stimuliem piedalīties likmju veidošanā, pateicoties SRM inflācijai, tirdzniecības komisijām un deleģēšanas / virzīšanas sistēmai, ko sauc par “līderiem”.. 

Papildus iepriekšminētajiem FTX un Alameda Research, starp galvenajiem seruma partneriem ir tādi labi zināmi kriptogrāfijas nozares uzņēmumi kā 3Commas, Akg Ventures, Certus One, Genesis Block un citi. Daudzi no viņiem ir arī seruma validatori.

Tārpu caurums 

Tārpu caurums, kas savieno Solana un Ethereum, ir neuzticama tilta svaigākais un spilgtākais piemērs. Šis ir tikai pirmais no daudzajiem plānotajiem šķērsķēžu tiltiem Solanā. Tas pārveido ETH un ERC-20 standarta žetonus par SPL standarta marķieriem Solana blokķēdē, kas ļaus esošajiem projektiem un platformām droši pārvietot aktīvus starp tīkliem, vienlaikus izmantojot īpaši ātrās un drošās Web-Scale blokķēdes priekšrocības. Pārcelšanās uz Solana novērš tīkla sastrēgumus vai augstas darījumu maksas, un joprojām ļauj jums gūt labumu no Ethereum tīkla, ja nepieciešams.

Akašs

Akašs ir pirmā decentralizētā mākoņdatošanas platforma. Akash platformas mērķis ir piesaistīt 85% skaitļošanas resursu 8,4 miljonos datu centru. Akašs ļauj ikvienam pirkt un pārdot neizmantoto jaudu. Platforma piedāvā unikālu piedāvājumu komplektu klientiem, kuri pašlaik izmanto mākoni. Akašs un Solana plāno nodrošināt savietojamību, ļaujot katrā ekosistēmā aprēķināt pakalpojumus, izmantojot Akaša žetonu (AKT) vai Solanu (SOL). Front-end lietojumprogrammas, kas mijiedarbojas ar Solana viedajiem līgumiem, tagad var darboties decentralizētā mākonī (pašreizējā modeļa vietā, kas balstās uz centralizētiem mākoņu nodrošinātājiem, piemēram, Amazon Web Services (AWS) vai Google Cloud Platform (GCP), padarot tos patiesi cenzūras -izturīgs.

Zvaigžņu putekļi

Stardust ļauj spēļu izstrādātājiem palielināt savus ieņēmumus (izmantojot NFT, tirdzniecības platformas utt.) Un uzlabot spēlētāju spēļu pieredzi. Izstrādātāji var izveidot savienojumu ar sekundāro ieņēmumu sadales tirgu un Stardust platformas spēļu izpēti, izmantojot API un blokķēdes infrastruktūru. Statistika

  • Sākuma finansējums no Blockchain Capital 
  • Vidēji mēnesī – no 50 000 līdz 70 000 aktīvo lietotāju 
  • 12 mēneši – piedalījušies vairāk nekā 750 000 spēlētāju 

Terra

Terra ir plaukstošs maksājumu tīkls, kuru atbalsta stablecoins grozs, kas piesaistīts pasaules lielākajām valūtām. Mūsdienās šie stacionārie lielākoties iziet caur Terra vadošo lietojumprogrammu – CHAI, kurai ir 1 miljons aktīvu lietotāju un vairāk nekā 3 miljoni dolāru ikdienas darījumu apjoms. Terra atbalsta iespaidīga komanda un daži no pasaules labākajiem investoriem.

Enkurs

Enkurs ir divvirzienu platforma PoS žetonu turētājiem. Sistēma piedāvā krājkontus un kreditēšanas pakalpojumus. Turpmākā attīstība 

  • Jauns marķieris ar nosaukumu Enkurs
  • Izplatīts piecu gadu laikā / pirmsraktuves nav iesaistītas 
  • Enkurs ļaus PoS īpašniekiem noguldīt aktīvus platformā (piemēram, Compound vai MarkerDAO) 
  • Kalpo kā nodrošinājums stablecoin aizdevumiem (stablecoins, kas izveidoti ar Terra)

Audius

Audius ir decentralizēts mūzikas apmaiņas un straumēšanas protokols, kas vienkāršo tiešos darījumus starp klausītājiem un radītājiem, dodot ikvienam brīvību izplatīt, pelnīt naudu un straumēt jebkuru audio saturu. Lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu, Audius komanda ir izstrādājusi un izveidojusi koncepcijas pierādījumu ar vairāk nekā 20 risinājumiem L1 un L2 mērogošanai. Pēc šī pētījuma Audius izvēlējās Solana, lai palīdzētu paplašināt tīklu. Nākamā gada laikā Audius plāno pārcelt Audius satura pārvaldības sistēmu (CMS) uz Solana.

RAMP DEFI

Pasaules līmeņa investoru atbalstīts RAMP DEFI ir globāls decentralizēts finanšu risinājums, kas koncentrējas uz likvīda kapitāla atbrīvošanu no digitālajiem aktīviem, kas tiek iesaistīti. Izmantojot RAMP, lietotāji ar piesaistītiem aktīviem var turpināt saņemt atlīdzību par saviem piesaistītajiem aktīviem, saglabāt kapitāla pieauguma potenciālu savā piesaistītajā portfelī un atvērt likvīdu kapitālu, lai vienlaikus ieguldītu jaunās iespējās.. 

  • Pieejamais aktīvu tirgus, kas pārsniedz 25 miljardus USD
  • Mērķis ir līdz 2021. gada beigām lietotājiem atraisīt miljardu ASV dolāru “Total Unlocked Value” (TVU).

Aplis (USDC)

Aplis integrēts USDC arī ar Solana blokķēdi. USDC ir viens no visstraujāk augošajiem pilnībā rezervētajiem ASV dolāru tabločekiem. Tā ir balstīta uz atvērtiem standartiem, un to pārvalda centra konsorcijs, kas sastāv no Coinbase un Circle. Līdz šim ir izlaisti vairāk nekā 2,8 miljardi USDC, un simtiem kriptogrāfijas lietojumprogrammu ātri un droši maksā paļaujas uz USDC. USDC ir kritiska loma DeFi kā viens no populārākajiem nodrošinājuma veidiem, ko izmanto decentralizētās kredītplatformās, alternatīvajos krājkontos, decentralizētajās biržās un citur. Sadarbība starp Circle, USDC un Solana Foundation paver vietu turpmākai DeFi produktu attīstībai. 

Piesiet

USDT pēc tirgus kapitalizācijas ir lielākais stabils monēts un viens no visizplatītākajiem stablecoins DeFi nozarē. Piesaiste un USDT ir kritiskas infrastruktūras sastāvdaļas jebkuram veiksmīgam blokķēdes projektam un ir vieni no vissvarīgākajiem starpplatformu aprēķinu elementiem. Šī stratēģiskā iniciatīva ir nozīmīgs solis Solana un veicinās turpmāku tīkla attīstību. Ātrums un izmaksas ir divi no lielākajiem šķēršļiem, kas mūsdienās kavē DeFi. Šī jaunā iniciatīva pavērs pilnīgi jaunu telpu stablecoīnu dizainam un izmantošanai DeFi ekosistēmā.

Arweave

Arweave ir glabāšanas veids, kas nodrošina uzticamu un nepārtrauktu datu atbalstu, ļaujot lietotājiem un izstrādātājiem saglabāt datus uz visiem laikiem. Arweave ir kolektīvs cietais disks, kas lietotājiem un izstrādātājiem ļauj bezgalīgi saglabāt un uzglabāt vērtīgu lietojumprogrammu un vēstures informāciju. 

Torus

Torus nodrošina pieteikšanos DApps ar vienu klikšķi, izmantojot Google, Facebook, Reddit, Discord, Twitch vai Email lietotņu kontus bez papildu instalēšanas. Pašlaik Torus tīklu atbalsta Binance, Etherscan, ENS, Tendermint un citu pušu validatoru grupa. Torus risinājums ir saderīgs ar visiem blokķēdēm.

Kabata

Kabatas tīkls tika izveidots kā iekļaujošs pārsūtīšanas tīkls API pieprasījumiem lielākajai daļai blokķēžu. Projekts tiks integrēts ar Solana, lai iespējotu kriptogrāfijas primitīvus jaunā, pret cenzūru izturīgā Web 3.0 tehnoloģiju komplektā.

dFuse

dFuse ir uzņēmums, kas specializējas blokķēdes API, kas reāllaikā ļauj straumēt statusa atjauninājumus, veicot tūlītējus meklējumus un nodrošinot pārliecību, ka darījumi ir neatgriezeniski, izmantojot vienkāršu API zvanu. dFuse īsteno savu API risinājumu Solanā, lai izstrādātāji varētu viegli izveidot un uzturēt efektīvas lietojumprogrammas virs protokola. 

Fortmatic 

Fortmatic ir izveidojis izstrādes komplektu (SDK), kas lietotājiem ļauj piekļūt decentralizētām lietojumprogrammām, izmantojot tālruņa numuru vai e-pasta adresi, neinstalējot pārlūka paplašinājumus. Fortmatic integrē savu SDK Solanā, lai galalietotājiem un izstrādātājiem nodrošinātu viegli lietojamas Web 3.0 maku alternatīvas (piemēram, MetaMask)..

Pilsoniskā

Civic ir decentralizēta identitātes verifikācijas ekosistēma, kas ļauj droši un rentabli apstiprināt savu identitāti. Civic sadarbojas ar Solana, lai integrētu decentralizētu identitātes risinājumu. Viņu kopīgā darba mērķis ir nodrošināt zemu izmaksu un mērogojamu identitātes pārvaldību jaunietekmes valstīs bez šādas infrastruktūras.

Kolibots

Hummingbot ir atvērtā koda programmatūras tirdzniecības klients, kas ļauj tirgot kriptonauda, ​​izmantojot tādas augstas frekvences tirdzniecības stratēģijas kā tirgus veidošana un arbitrāža. Hummingbot strādā ar Solana, lai integrētu tās Likviditātes ieguves risinājumu, lai uzturētāji / tirgotāji varētu saņemt komisijas maksas, nodrošinot Solana likviditāti dažādās biržās.. 

Noslēguma domas

Solanas ekosistēma aug ļoti ātri, jo tai ir tik daudz pozitīvu aspektu, salīdzinot ar Ethereum un citiem. Ja DeFi projekti sāk virzīties uz ekosistēmu, kur ir iespējami tik ātri un lēti darījumi, intereses pieaugums par kriptovalūtām drīz var kļūt vēl spēcīgāks, jo pozitīvajai pieredzei būs nozīmīga loma šajā procesā. 

Atšķirībā no daudzām citām alternatīvām, Solana nenostājas kā “Ethereum killer”. Šīs tehnoloģijas var pastāvēt līdzās un strādāt kopā, lai izveidotu kaut ko nozīmīgu. Tas ir viss mijiedarbības punkts.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me