Valdības kriptogrāfiskais noskaņojums globālas pandēmijas ēnā

Koronavīrusa epidēmijas sekas daudzos tradicionālajos finanšu tirgos ir izraisījušas lielāku spriedzi. Tā rezultātā uzmanība kripto nozarei ievērojami pieaug.

Šajā rakstā mēs pārskatīsim dažādu valdību perspektīvu piemērus kriptovalūtām, ņemot vērā globālo krīzi.

Kriptovalūtas atzīšana

Federālā finanšu uzraudzības iestāde, kas pazīstama arī kā BaFin, ir izsniegta rokasgrāmata, klasificējot digitālos aktīvus kā finanšu instrumentus:

“Virtuālās valūtas ir vērtības digitāls attēlojums, ko nav izdevusi vai garantējusi neviena centrālā banka vai valsts iestāde un kas nav obligāti saistīta ar likumā noteikto valūtu un kurai nav valūtas vai naudas juridiskā statusa, bet fiziskas vai juridiskas personas ir pieņēmušas kā apmaiņas līdzekli, un to var pārsūtīt, uzglabāt un tirgot elektroniski.

BaFins arī paskaidroja, ka šo kriptovalūtu klasifikāciju daļēji atbalstīja vairākas starptautiskas organizācijas, tostarp Finanšu darbību darba grupa naudas atmazgāšanai (FATF).

Saskaņā ar regulatora ziņojumu vairāk nekā 40 Vācijas bankas pašlaik pieprasa BaFin apstiprinājumu, lai sniegtu digitālo aktīvu glabāšanas pakalpojumus valstī..

Pārskats par kalnrūpniecību

Nacionālā korupcijas novēršanas aģentūra (NAPC) izmantoja kriptovalūtas definīciju, ko ierosināja arī FATF. Un paralēli tam arī Ukrainas Enerģētikas ministrija ierosināts izmantojot atomelektrostacijās saražoto elektroenerģijas pārpalikumu kriptovalūtu ieguvei, reaģējot uz izaicinājumiem, kas saistīti ar pandēmiju:

“Mēs faktiski varam pārvērst“ atbildību ”par“ aktīvu ”. Izmantojot kodolenerģijas priekšrocības, viens no modernajiem līdzekļiem elektroenerģijas pārpalikuma izmantošanai ir virzīt to kriptonauda ieguves virzienā. Tas ļauj ne tikai saglabāt garantēto atomelektrostacijas slodzi, bet arī ļauj uzņēmumiem piesaistīt papildu līdzekļus un paver ceļu uz principiāli jaunu ekonomiku, jaunām pieejām un jaunu tirgus sistēmu. ”

Irāna legalizēts kalnrūpniecība pagājušajā gadā. Kalnrūpniecības darbību veikšanai ir jāiegūst Rūpniecības, raktuvju un tirdzniecības ministrijas licence. To jau ir izdarījuši tūkstošiem pretendentu, tostarp ārzemnieki.

Tomēr 2020. gada maijā Irānas prezidents Hasans Ruhani instruēja Enerģētikas ministrijai, Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju ministrijai un Centrālajai bankai izstrādāt jaunu valsts stratēģiju kriptovalūtu ieguvei. Viņš mudināja rūpīgi izpētīt kalnrūpniecības un ieņēmumu no šīs darbības regulēšanu.

Bani atcelti

Indijas kriptogrāfijas nozare ilgu laiku pēc aizliegums Indijas Rezervju banka (RBI) kriptovalūtu vērtējumu 2018. gadā.

Tomēr 2020. gada 4. martā Indijas Augstākā tiesa atcelts Indijas Rezervju bankas (RBI) dekrēts, kas aizliedz pakalpojumu sniegšanu organizācijām, kas strādā ar kriptovalūtām. Sākotnēji RBI plānoja pārsūdzēt Augstākās tiesas lēmumu, bet galu galā to noraidīja, nesniedzot nekādus komentārus. Vēlāk kriptovalūtu apmaiņa vērsās pie RBI, lai saņemtu skaidrību. Indijas komercbankas patiešām varētu sniegt banku pakalpojumus tirgotājiem un kriptovalūtu uzņēmumiem. Valsts centrālā banka paskaidroja:

“Šodien šāda aizlieguma nav,” paziņoja Indijas Rezervju banka (RBI).

Vietējās kriptovalūtas biržas ir pārliecinātas, ka RBI paziņojums pozitīvi ietekmēs nozares izaugsmi Indijā. Daži no viņiem jau ziņoja par ievērojamu apjoma pieaugumu pēdējo divu mēnešu laikā. Pēc tās vadītājam Sumitam Gupta, Mumbajā bāzētā kriptovalūtu tirdzniecības platforma un likviditātes apkopotājs CoinDCX tikai martā tikai par 150 procentiem palielināja ikdienas aktīvo lietotāju skaitu.

Legalizācija

Dienvidkorejas Nacionālā asambleja izgatavots grozījumi tiesību aktos, kā rezultātā kriptonauda Dienvidkorejā kļūst pilnīgi likumīga.

Tas nozīmē, ka kriptovalūtu nozarei tagad ir pienākums pilnībā ievērot tirdzniecības noteikumus Dienvidkorejas vispārējā tiesiskajā regulējumā. Paredzams, ka šī notikuma rezultātā notiks vietējās blokķēdes nozares pārstrukturēšana.

Pieņemtie grozījumi stāsies spēkā 2021. gadā, kā rezultātā nozares dalībnieki tiks pilnvaroti:

  • Ievērot finanšu likumus un finanšu pārskatu prasības;
  • Izmantojiet tikai pārbaudītus bankas kontus un izpildiet KYC procedūras;
  • Izmantot informācijas drošības pārvaldības sistēmas (ISMS).

Pastāv bažas, ka šādi pasākumi attiecīgi novedīs pie lielākās kriptovalūtas apmaiņas slēgšanas grūtību dēļ ar rēķiniem un informācijas kontroli. Tā rezultātā Dienvidkorejā var palikt aktīvas tikai 4 līdz 6 apmaiņas; jo šodien šķiet, ka tikai Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit, GoPax un Hanbitco spēj izpildīt prasības.

Regulu

Nevar nepieminēt citu veidu – Ķīnas kriptovalūtas ceļu vai drīzāk tā sākumu. Šo precīzo ceļu Krievija tagad mēģina iet. Krievijas Federācijas iestādes ieviesa atjauninātu programmas versiju melnraksts tiesību akti par digitālajiem finanšu aktīviem 2020. gada maijā.

Inovācijas tieši aizliedz tādu kriptovalūtu apriti, kuras netiek emitētas saskaņā ar Krievijas iekšējiem noteikumiem, tostarp pārdošanu, ieguvi un reklāmu. Tirgus dalībnieki un eksperti ir sašutuši un pārsteigti par tik skarbu pieeju, jo pilnīgs aizliegums valsts ekonomikai nozīmētu vairāku miljardu dolāru zaudējumus gadā.

“Valdība nosūta nepārprotamu ziņojumu visiem uzņēmējiem, kuru darbība kaut kādā veidā ir saistīta ar kriptovalūtām, lai nekavējoties izņemtu savu uzņēmējdarbību no valsts uz citām jurisdikcijām” – fragments no Krievijas kriptovalūtu un blokķēdes asociācijas atklātās vēstules Ekonomikas ministrijai un Valsts dome.

Gaidot izaugsmi

Tikmēr saistībā ar globālās pandēmijas sekām visā pasaulē paplašinās un nostiprinās cerības uz gaidāmo kriptovalūtas pieauguma ciklu..

Glassnode analītiķi ziņo, ka 60% no kopējā apgrozībā esošo bitkoīnu skaita gada laikā nepārvietojās, kas liecina par pieaugošu ilgtermiņa investoru skaitu. Grafiks parāda, ka pēdējo reizi šāds modelis tika novērots 2017. gadā, pirms Bitcoin bullis palaist.

Pieaug arī ilgtermiņa ieguldījumos turēto ETH skaits, kas ir sasniedzis augstāko līmeni pēdējo 10 mēnešu laikā. Saskaņā ar Santiment analītiķu ziņojumu 100 lielāko Ethereum tīkla, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, adrešu kopējais atlikums pārsniedza 21,8 miljonus ETH, kas ir ekvivalents 4,6 miljardiem USD.

Vienā no mūsu iepriekšējiem rakstiem mēs rakstīja par kriptovalūtu tirgus tuvojošās izaugsmes cikla iespējamību. Šobrīd vispārējie faktori un globālā darbība šo teoriju konsolidē.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me