Iespējas Priekšrocības

Kriptovalūtu opciju tirgus popularitāte ir strauji pieaugusi, un tā tiek vairāk tirgota nekā nākotnes un mijmaiņas darījumu tirgi. Ziņas par nesenajiem tirdzniecības apjoma rekordiem ir izplatījušās finanšu pasaules tālākajos nostūros. Lai arī vidusmēra kriptogrāfijas tirgotājam šis finanšu instruments joprojām nav izplatīts, opciju parādīšanās vairumā pazīstamu biržu ir tikai laika jautājums..

Šajā rakstā mēs paskaidrosim, kādas ir iespējas, un vienkāršos vārdos runāsim par viņu iespējām. Pagatavojiet sev tasi kafijas vai tējas; tas būs interesants un informatīvs ceļojums.

Kas ir vecs, tas atkal ir jauns 

Kriptovalūtu tirgus strauji attīstās, nodrošinot arvien lielāku finanšu instrumentu izvēli un iespējas spekulēt. Lai gan nākotnes godība vēl nav izgājusi, jauna veida atvasinājumi, opcijas, ir izgājuši caur jumtu.

Interese par BTC opcijām ievērojami pieauga pēc ārkārtas tirgus svārstībām 2020. gada 12. martā. BTC opciju atvērto pozīciju aktīvā izaugsme tika novērota visās pieejamās biržās. Tikai Čikāgas preču biržā (CME) atklātā interese pieauga par 10%, un kopumā opciju tirgus pēdējā mēneša laikā pieauga par 50%, sasniedzot 1,5 miljardus ASV dolāru.

Opcijas ir klasisks atvasinātais instruments, kas kriptovalūtas tirgū nonācis no tradicionālajiem finanšu tirgiem, kur šādiem atvasinātajiem instrumentiem ir galvenā loma.

Opcija ir sarežģītāks finanšu instruments nekā nākotnes līgumi, un līdz ar to tā vēl nav ieguvusi popularitāti parasto tirgotāju vidū. Tomēr starp profesionāliem tirgotājiem un institucionāliem uzņēmumiem pieprasījums pēc šiem kriptogrāfijas produktiem aktīvi pieaug: mēs to varam redzēt no pašreizējās statistikas, kas redzama iepriekš redzamajā diagrammā. Varbūt tik strauju procentu pieaugumu par BTC iespējām izraisa JP Morgan Chase analītiķa nesenais secinājums, kurā konstatēts, ka marta avārija bija pirmais veiksmīgais Bitcoin stresa tests. 

Klasiskās Bitcoin iespējas tagad tiek piedāvātas regulētās biržās, lielu spēlētāju, piemēram, CME, LedgerX un Bakkt, ēdināšanā, kā arī tādās neregulētās biržās kā FTX, OKEx un Deribit, kur Derebit ir absolūts rekordists. tirdzniecības apjoms un atklātā procentu likme (uz vidēji līdz 85% tirgus). Aprīlī Binance uzsākta vienkāršotas īstermiņa iespējas, kas paredzētas mazumtirgotājiem, kuri izmanto mobilās lietojumprogrammas, savukārt Bitfinex un BitMEX drīzumā plānojat palaist kriptonauda.

Tātad, kas ir variants?

Pirmkārt, ir svarīgi atzīmēt, ka mēs neaprakstīsim bināros variantus, kas nopelnīja sliktu reputāciju un ir aizliegti daudzās valstīs. Šis raksts ir par klasiskajām iespējām, kas nokārtotas BTC.

An Opcija ir atvasināts finanšu instruments, kura pamatā ir jebkurš pamatā esošais aktīvs, mūsu gadījumā BTC vai ETN. Tas ir līgums starp pircēju un pārdevēju, saskaņā ar kuru:

• Pircējs saņem tiesības, bet ne pienākumu pirkt / pārdot aktīvu par iepriekš noteiktu cenu noteiktā līguma termiņa beigās;

• Pārdevējs apņemas pirkt / pārdot aktīvu pēc pircēja pieprasījuma, kurš tirdzniecības laikā maksā pārdevējam opcijas prēmiju – fiksētu summu, kas noteikta līgumā.

• Iepriekš sarunāto cenu sauc par streiku. Streiks ir galvenais punkts, aktīva cena, pēc kura opcija kļūst rentabla. Visi norēķini tiks veikti saskaņā ar šo cenu.

Iespējas var atšķirties atkarībā no perioda, kurā var izmantot tiesības norēķināties:

• Eiropas opcijas modelis dod pircējam tiesības izpildīt līgumu tikai tā derīguma termiņa beigās. Šādas iespējas piedāvā CME, Bakkt, OKEx, kā arī tirgus līderis Deribit;

• Amerikas opcijas modelis ļauj izmantot šīs tiesības jebkurā dienā pirms derīguma termiņa beigām. Binance piedāvā šādas iespējas vienkāršotā formātā.

Vienkārši sakot, tas ietekmē to, vai mēs varam slēgt pozīciju izdevīgā laikā pirms derīguma termiņa beigām, vai nē.

Iespējas praktiskā jautājumā 

Lai labāk izprastu šī līguma mehānismu, apskatīsim vienkāršu piemēru: jūs nolēmāt iegādāties īpašumu un atradāt to par piemērotu cenu. Tomēr jums nav pietiekami daudz līdzekļu šim pirkumam, bet jūs zināt, ka pēc 6 mēnešiem summa būs pie rokas. Jūs parakstāt līgumu ar īpašnieku, ka šajā periodā (derīguma termiņš) jums būs tiesības iegādāties šo īpašumu par sākotnējo cenu (streiks), bet tajā pašā laikā par šo īpašumu jūs maksāsiet īri 6 mēnešus ( piemaksa).

Iespējamie scenāriji:

• Šī īpašuma tirgus vērtība sešos mēnešos pieaug par 20% (augstāka nekā streiks). Tā kā cena tika fiksēta, izpildot līgumu, jūs saņemsiet 20% peļņu, atskaitot jau samaksātu 6 mēnešu īri.

• Tirgus vērtība sešos mēnešos samazinās par 30%, un jūs nolemjat upurēt naudu, kas samaksāta par īri (pārdevēja prēmija), taču atsakāties no nekustamā īpašuma pirkšanas, jo līguma cena ir pārāk augsta un jūs varat atrast labāks darījums.

Tādējādi opcijas papildus spekulācijām var izmantot, lai ierobežotu jūsu galveno garo vai īso pozīciju. Piemēram, kalnrači aktīvi izmanto iezīmi, kas nosaka izrakto monētu cenu, un pasargā sevi no tirgus svārstībām. Pēc ekspertu domām, iespēju popularitāte attiecīgi turpinās pieaugt.

Opciju veidi 

Var būt iespēja pirkt vai pārdot bāzes aktīvu (BTC / ETH).

Zvana opcija – dod tirgotājam tiesības, bet ne pienākumu nākotnē iegādāties pamataktīvu par noteiktu fiksētu cenu.

Put opcija – dod tirgotājam tiesības nākotnē pārdot pamatā esošo aktīvu par noteiktu fiksētu cenu.

Attiecīgi ir četri iespējamie opciju darījumu veidi:

• Pērciet zvana iespēju;

• Pārdodiet zvana iespēju;

• Pērciet pārdošanas iespēju;

• Pārdod pārdošanas iespēju.

Šādi rīki paver dažādas jaunas iespējas spekulācijām. Tomēr sarežģītākas struktūras dēļ opcijas nav piemērotas katram tirgus dalībniekam. Neskatoties uz to, tirgotāji ar pieredzi spekulatīvā tirdzniecībā var efektīvi piemērot opciju stratēģijas.

Iespēju stratēģijas 

Brīdinājums! Opcijas ir augsta riska finanšu instrumenti, un ar tām jātirgo ļoti piesardzīgi.

Pārdošanas un pārdošanas iespēju pārdošana ir visaugstākā riska stratēģija, kas piemērota tikai pieredzējušiem tirgus dalībniekiem. Tādējādi mēs pārskatīsim visizplatītākās un vienkāršākās tirdzniecības stratēģijas, kā piemēru ņemot opciju pirkšanu biržā Deribit. Iesācējiem ir ieteicams praktizēt šīs stratēģijas ar papīra tirdzniecību pirms došanās uz priekšu.

Ilgs zvans 

Long Call ir analogs garajai pozīcijai. Pērkot opciju Call, jūs sagaidāt bāzes aktīva (BTC / ETH) cenas pieaugumu virs sākotnējās cenas līguma termiņa beigās. Ja cena nokrītas zem streika, jūs riskējat zaudēt tikai opcijas prēmiju.

Piemērs: jūs pērkat BTC zvana iespēju Deribit biržā.

• Derīguma termiņš. Jūs izvēlaties konkrētu derīguma termiņu – datumu, kurā, jūsuprāt, BTC paaugstināsies virs norādītās streika cenas. Tajā dienā birža slēgs visus darījumus saskaņā ar šo līgumu un norēķinus veiks automātiski.

• Strike ir opcijas norēķinu cena, punkts, pēc kura jūsu BTC opcija kļūs rentabla. Visi norēķini tiks veikti saskaņā ar streiku.

• Ja izvēlaties opciju ar 9 250 ASV dolāru streiku līdz derīguma termiņa beigām 31. jūlijā, viens līgums jums izmaksās 505 USD, kas ir opcijas pārdevēja prēmija (varat iegādāties arī daļu opcijas). Jebkura BTC / USD likme zem 31. jūlija streika radīs zaudējumus prēmijas apmērā. Opcija nes peļņu pēc 9755 USD (9250 USD + 505 USD) starpības punkta. Potenciālo peļņu neierobežo nekas cits kā BTC likmes pieaugums. Pieaugot BTC līdz 12 000 USD uz 31. jūliju, jūs saņemsiet peļņu 2152 USD apmērā, kamēr jūs riskējat tikai ar piemaksu, kuru esat samaksājis, pērkot opciju..

Nepastāvīgā kriptonauda tirgū pieredzējuši investori var pārvērst iespējas ienesīgā instrumentā. Galvenais noteikums ir saprātīgi izvēlēties derīguma termiņu, streiku un piemaksas lielumu.

  • Opcijas prēmija ir summa, kuru esat gatavs zaudēt savas prognozes nelabvēlīgā iznākuma gadījumā. Iepriekš minētajā Deribit apmaiņas grafikā opcijas ir ar peļņu ar cenu virs / zem streika un atzīmētas zaļā krāsā. Šādām opcijām piemaksa un attiecīgi pozīcijas ievadīšanas izmaksas parasti ir lielākas.
  • Tomēr, ja, piemēram, jūs prognozējat, ka līdz derīguma termiņa beigām BTC palielināsies līdz 15 000 ASV dolāriem, tad 31. jūlijā iegādājoties lētu iespēju ar 11 500 ASV dolāru streiku par 82 ASV dolāriem par cenu 15 000 ASV dolāru opcija būs 3480 USD. Risks būtu tikai 82 USD, un jūs varat nopelnīt 42x. Protams, tas ir tikai piemērs, taču tas atspoguļo iespēju iespējas spēcīgas svārstības periodos.
  • Ja līdz derīguma termiņa beigām vēl ir ilgs laiks, un jūsu opcija jau ir ar peļņu, varat aizvērt visu pozīciju vai tās daļu, ievietojot cenu pasūtījumu grāmatā un fiksējot peļņu jebkurā laikā pirms derīguma termiņa beigām.

Ilgi likts

Long Put ir ekvivalents īsajai pozīcijai. Iegādājoties pārdošanas opciju, jūs sagaidāt, ka pamataktīva cena derīguma termiņa laikā nokritīsies zem streika. Ja cena paaugstinās virs streika, jūs riskējat zaudēt tikai opcijas prēmiju.

Šī koncepcija ir tāda pati kā pērkot pirkšanas opciju, taču jūs derat, ka cena nokritīsies zem streika, un peļņas potenciālu ierobežo tas, cik zemu ir bāzes aktīva cena.

Straddle

Straddle ir analogs tam, ka nākotnē tas ir īss un garš. Stratēģija, kurā jūs gūstat peļņu no augsta svārstīguma pirkšanas iespējām ar tādu pašu streiku, bet tā vērsta pretējos virzienos.

Piemēram, mēs pērkam divas iespējas, vienu Call un vienu Put, ar tādu pašu streiku un tajā pašā derīguma termiņā.

• Mēs riskējam piemaksāt 505 USD vienā variantā un 573 USD citā variantā, kopā 1078 USD.

• Peļņas līmenis ir virs 10 330 USD un zem 8170 USD.

• Ja tirgus turpina kustību uz sāniem, mēs riskējam ar abu prēmiju summu.

• Palielinoties BTC līdz USD 12 000, izmantojot opciju Call, mūsu peļņa būs USD 2152, atskaitot prēmiju par pārdošanas opciju $ 573, kā rezultātā mēs saņemsim USD 1579.

• Ja BTC samazināsies, piemēram, līdz 7000 USD, izmantojot opciju Put, mūsu peļņa būs 1790 USD, no kuras atņemta 505 USD piemaksa par opciju Call. Mūsu atlikums būs 1280 USD.

• Šī stratēģija ir efektīva tikai spēcīgas svārstības gadījumā, jo risku summa ir diezgan ievērojama, tāpēc jums rūpīgi jāizvēlas ieejas punkts.

Žņaugt

Strangle ir Straddle stratēģijas variācija, bet ar dažādiem streika punktiem. Tas ir noderīgi, izvēloties iespēju samazināt kopējo prēmijas summu (samazināt risku). Jūs tajā pašā derīguma termiņā, bet ar dažādiem streikiem un, kas ir svarīgi, ar zemākām prēmijām, jūs pērkat arī divas iespējas, vienu Call un vienu Put, tajā pašā derīguma termiņā, samazinot kopējo risku apjomu un tādējādi tuvinot starpības punktu un palielinot potenciālo peļņu. Tādējādi Strangle stratēģija ļauj nopelnīt vairāk nekā Straddle stratēģija ar identisku risku.

Nožņaugtās stratēģijas var izvēlēties, pamatojoties uz atšķirīgajiem riska / ieguvuma koeficientiem, taču, jo tālāks ir streiks no peļņas, jo mazāk iespēju gūt peļņu. Šajā ziņā Straddle, visticamāk, gūs peļņu. Aprēķinot nožņaugšanas stratēģijas, izvēlieties tās opcijas, kas ātrāk sasniedz robežas punktu. Labāk ir iepriekš noteikt peļņu vai dažādot riskus.

Galvenās pozīcijas nodrošināšana

Papildus spekulācijām Put and Call opcijas var palīdzēt investoram saglabāt savu galveno stāvokli.

Piemērs: jums ir 10 000 ASV dolāru, ko vēlaties iztērēt Bitcoin par cenu 9200 USD, un, ja likme nākamajā dienā nokritīsies līdz 7 000 USD, jūs sastapsieties ar zaudējumiem, kas nekad nav patīkama pieredze.

  • Šādus riskus var segt, iegādājoties pārdošanas opciju, kurā izvēlaties streiku, pamatojoties uz aktīva iegādes cenu, analizējot aprēķinus no iepriekš minētajām formulām un izmantojot apmaiņas kalkulatoru. Piemēra nolūkā pieņemsim streiku 9250 ASV dolāru apmērā. Derīguma termiņš ir nosacīts.

  • Mēs pērkam 0,81 BTC, izmantojot 75% no summas, un 25% no summas iztērējam, lai nopirktu 4,6 pārdošanas opcijas līgumus.

  • Pie prēmijas 542 ASV dolāriem mēs riskējam ar 2500 ASV dolāriem, ja BTC nenoslīdēs zem 9 250 ASV dolāriem, peļņas un zaudējumu aprēķināšanas punkts ir 8700 ASV dolāri.
  • Ja BTC turpina kustību uz sāniem līdz derīguma termiņa beigām, mēs riskējam zaudēt visu prēmijas summu.
  • Ja BTC pieaugs līdz 11 000 ASV dolāru, mēs zaudēsim 2500 USD, bet mūsu 0,81 BTC maksās 8900 USD, nevis 7500 USD, ko iztērējām tā iegādei, tiks segti 1400 USD no mūsu izdevumiem, un mēs varēsim saņemt starpību gadījumā, ja aktīvu turpmākās izaugsmes.
  • Ja BTC samazināsies līdz 7000 USD, tad mūsu 4,6 pārdošanas iespējas nesīs peļņu 8250 ASV dolāru apmērā, un mūsu 0,81 BTC maksās 5670 USD, tāpēc mēs saņemsim 3920 USD peļņu no sākotnējās 10 000 USD summas..

Šie visi ir tikai pamatstratēģiju piemēri, un bez šīm stratēģijām ir vēl daudz sarežģītāku un riskantāku stratēģiju, kuras jums vēl ir jāizpēta pašiem, ja opcijas ir tas, kas jūs interesē.

Izvēloties stratēģijas, ir ļoti svarīgi patstāvīgi un rūpīgi aprēķināt sākuma punktu, pamatojoties uz jūsu personīgo risku pārvaldību un finansiālajām iespējām.

Nekas neuzdrošinājās, nekas neieguva. 

Iespējas ir sarežģīti finanšu instrumenti, kas augsta riska dēļ nav piemēroti tirgotājiem iesācējiem. Tomēr pieredzējuši tirgus dalībnieki, piemēram, spekulanti, tirgotāji, riska ieguldījumu fondi un kalnrači, var gūt labumu no šāda instrumenta. Opcijas ļauj izmantot tirdzniecības stratēģiju kombināciju ar citiem instrumentiem un ierobežot riskus uz vietas, kā arī gūt labumu no svārstībām par minimālām izmaksām.

Interese par opcijām tirgū pieaug katru dienu, un drīz šie atvasinājumi, visticamāk, kļūs par standartu visām lielākajām kriptovalūtu biržām.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map