Nesen ražas audzēšana ir sākusi iegūt popularitāti. Šāda veida ienākumi piesaista nepieredzējušus investorus, jo tie neprasa lielu iesaistīšanos, nodrošina augstu rentabilitāti un ir daudz mazāk riskanti. Tomēr lauksaimniecību ir grūti klasificēt kā patiesi pasīvu ienākumu. Šajā rakstā mēs aplūkosim dažādus veidus, kā pasīvi palielināt kriptonauda pozīcijas.

Pasīvo ienākumu metodes ar kriptovalūtām

 1. Kreditēšana;
 2. Kraušana;
 3. Ražas lauksaimniecība.

Ir svarīgi atcerēties, ka jo augstāki riski, jo lielāka atlīdzība. Ja izvēlēsities aizņemties stabilus monētas un jums būs stabils APY, jūsu ienākumi būs mazāki nekā tiem lauksaimniekiem, kuri ieķīlā žetonus, kas pakļauti nestabilitātei.

APY apzīmē gada procentu likmi. Šis parametrs parāda, cik žetonu jūs nopelnīsit gadā. Bieži vien šī parametra vērtība tiek norādīta aptuveni.

Kreditēšana

Aizdevums ir tad, kad jūs aizdodat savu naudu platformai, kas šos aizdevumus izplata lietotājiem pret viņu kriptovalūtām. Bieži vien ir nepieciešams atstāt nodrošinājumu, kas pārsniedz aizņemto līdzekļu apjomu (tā saukto “pāri nodrošinājumam”). Jūs varat arī aizdot līdzekļus maržas tirgotājiem, izmantojot centralizētas biržas, kur skaidrāks likvidācijas mehānisms aizsargā jūsu līdzekļus.

Rentabilitāte

Kreditēšanu var klasificēt kā drošāko pasīvo ienākumu veidu. Apskatīsim kreditēšanas piemēru Binance apmaiņa. 

Stablecoin ienesīgums gadā svārstās starp 6,31% (atverot septiņu dienu depozītu) un 7% (atverot 90 dienu depozītu). Jāatzīmē, ka otrā kolonna ir gada procentuālā daļa, t.i., ieguldot 100 ASV dolārus septiņas dienas, jūs saņemsiet 100 * 7 * 0,0631 / 365 = 0,121 USD.

Tomēr 7% gadā, kas gada laikā tiek reinvestēts ik pēc 90 dienām, jūs saņemat 7 USD ienākumus par katru ieguldīto 100 USD.

Acīmredzot šāda veida pasīvie ienākumi ir piemēroti lieliem noguldījumiem, kad lielākoties kriptogrāfija vienkārši tiek turēta uz maka.

Līdzīgi kā centralizētās kreditēšanas platformas, ir arī decentralizētās.

Piemēram, DDEX ir platforma, kas apvieno spot un maržas tirgus, kā arī aizdevumus un aizdevumus. Tas notiek decentralizēti; tas ir, jums nav nepieciešams pārskaitīt naudu nevienam, gudri līgumi rūpējas par visu birokrātiju.

Atšķirība ir arī gada atdevē, to ir grūti precīzi paredzēt, tāpēc to bieži pieņem.

Iepriekš redzamā diagramma parāda, ka DDEX procentu likme svārstās un dažos gadījumos USDC var sasniegt pat 82% gadā. Ir svarīgi atzīmēt, ka visi kreditori ir vienādos apstākļos. Nav svarīgi, kad noguldījāt līdzekļus: 82% procentu likmes maksimumā vai pāris dienas agrāk jebkurā gadījumā jūsu gada ienesīgums paliek gandrīz nemainīgs.

Tātad, kā jūs nopelnāt, izmantojot decentralizētas platformas?

Apskatīsim USDT aizdevuma piemēru DDEX.

 1. Atveriet vietni ddex.io un nospiediet Earn Interest;
 2. Pievienojiet savu maku, augšējā labajā stūrī noklikšķinot uz “Savienot seifu”;
 3. Tabulā “Aizdevumi” izvēlieties valūtu, kuru mēs vēlamies izmantot;
 4. Nākamajā logā ievadiet to monētu skaitu, kuras mēs vēlamies ieskaitīt. Jūs varat redzēt paredzamo gada ienesīgumu uzreiz;
 5. Noklikšķiniet uz “Aizdot”, ļaujiet līgumam mijiedarboties ar USDT, apstipriniet darījumu savā makā. Lūdzu, ņemiet vērā, ka atļaujas un apstiprinājumi ir jāmaksā, jo tas prasa mijiedarbību ar Ethereum tīklu. Piemēram, ja standarta gāzes cena ir 99 gwei, kopējās mijiedarbības izmaksas ar DDEX pārsniedz 20 USD. Tāpēc labāk ir izmantot centralizētas platformas, lai izsniegtu aizdevumus zem 10 000 USD, jo tie neprasa aizdevēju papildu ieguldījumus.

Iepriekš minētie piemēri parāda kreditēšanu stabilos tirgos, jo šie aktīvi nav svārstīgi, tātad mazāk riskanti, taču jūs varat aizņemties arī dažādās monētās un žetonos..

Alternatīvās platformas

Lai ietaupītu laiku, meklējot alternatīvas platformas, iesakām izmantot apkopotāju vietnes, kurās tiek apkopota informācija par visām pieejamajām platformām, pieejamajām valūtām un rentabilitāti..

Apkopotāji:

 1. Stakerewards
 2. CoinMarketCap
 3. Aizdevuma skenēšana

Staking

Staking ir pasīvo ienākumu gūšana no kriptovalūtām, pamatojoties uz PoS algoritmu un tā variācijām. 

Rentabilitāte

Ienesīgums tiek iegūts, izlaižot jaunas monētas. Kamēr PoW līdzīgajos algoritmos kalnrači saņem atlīdzību par izrakto bloku un šajā blokā iekļautajām transakcijas maksām atkarībā no viņu skaitļošanas jaudas, PoS veida algoritmos validatori un ieinteresētās personas saņem atlīdzību par iegūtajiem blokiem un maksu atkarībā no monētu skaitu, kuras viņi glabā savā makā vai biržā. Ieņēmumi ir atkarīgi no jūsu monētas un pakalpojumu sniedzēja komisijas maksas. Apskatīsim divus piemērus: USDN un XTZ.

USDN

USDN ir stabila monēta Waves blokķēdē, kuru pilnībā atbalsta identiskā kriptonauda WAVES. WAVES mieta APY ir aptuveni 6,5%. Tas ir USDN kraušanas ienākumu avots: viss depozīts WAVES tiek ievietots sakraušanai un rada atlīdzību, taču to sadala tikai tie USDN turētāji, kuri ir ieguldījuši savas monētas mietā. Tā kā tiek piesaistīti tikai aptuveni 42% no visiem USDN, reālā Neutrino USD atdeves likme ir daudz augstāka nekā nominālā peļņa no WAVES.

Kā redzams no iepriekš redzamās tabulas, ar decentralizētu likmi mēs nopelnīsim 10,74% gadā, un ar centralizētu (ti, mēs to atdosim USDN nodrošinātājam), mēs saņemsim 0,93% mazāk, jo pakalpojumu sniedzēji iekasē maksu komisijas par jūsu kriptonauda glabāšanu.

USDN iegāde nodrošina lielāku ienesīgumu nekā USDT aizdošana Binance. Lai gan abu šo monētu maiņas kurss ir saistīts ar dolāru, USDN ir jaunāks, un kriptogrāfijas kopiena nav tik pārliecināta par projektu.

Tezos

Nestabletoīnu lietošana ir saistīta ar svārstību riskiem; tomēr cenu pieauguma gadījumā dalībnieks saņem papildu atlīdzību (kad iesaistītās monētas tiek pārvērstas par fiat vai stablecoins).

Apskatīsim XTZ ievietošanas piemēru:

Paredzētā gada atdeve ir līdz 6%. Iepriekš redzamajā ekrānuzņēmumā jūs varat redzēt, ka Binance piedāvā 6,02% atlīdzību, bet, pārejot uz Binance Staking, jūs varat redzēt, ka atlīdzība ir tikai 5,49%. 

Krāvēju nodrošinātāji ņem savu procentuālo daļu par pakalpojumiem. Salīdzinājumam: ja nevēlaties deleģēt, jums būs jāmaksā par serveri un visa procesa konfigurēšanai būs nepieciešama noteikta līmeņa kompetence. Tomēr tas ļaus jums nopelnīt papildus 0,063% gadā.

Nedaudz vairāk par svārstīgo aktīvu piesaistīšanas riskiem un ieguvumiem:

Apskatīsim PCX kraušanas piemēru. Lai vienkāršotu aprēķinu, mēs sāksim aprēķinu par cenu 3,14 USD par monētu 2019. gada 14. oktobrī.

1000 PCX vērtība bija 3140 USD, piesaistot atkārtotus ieguldījumus, nodrošināja 96% peļņu gadā, t.i., tagad rentabilitātes punkts ir aptuveni 1,6 USD par žetonu.

Sarkanā līnija parāda līdzsvara punktu. Tagad PCX cena ir 2,67 USD par marķieri, kas ir zemāka nekā pirms gada, taču gada laikā mūsu aktīvi ir gandrīz dubultojušies līdz 1960. gada PCX jeb 5233 USD, kas ir 1,66 reizes vairāk nekā sākotnēji ieguldījām.

Par ražas audzēšanu mēs runāsim šīs sērijas otrajā daļā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me