Daudzi sagaida, ka kriptonauda kalpos kā esošo finanšu risinājumu uzlabojums. Blockchain tehnoloģija piedāvā plašu instrumentu klāstu, kas var veikt noteiktas funkcijas un var arī kļūt par pamatu jaunajai finanšu sistēmai. Šajā rakstā mēs aplūkosim drošības žetonus, kas ir vērtspapīru digitālais līdzinieks.

Kas ir drošības žetoni?

Morgan Creek Capital vadošais partneris Entonijs Pompliano drošības žetonus definē kā “digitālos aktīvus, uz kuriem attiecas federālie drošības noteikumi; tie ir digitālo aktīvu (žetonu) un tradicionālo finanšu produktu krustpunkti. ” Tas ir, drošības žetoni ir programmējamas īpašumtiesības uz konkrētu aktīvu, piemēram, nekustamo īpašumu, akcijām, dividenžu maksājumiem utt.

Kad ir simbolisks nodrošinājums?

Lai noteiktu, vai noteikts marķieris pieder drošības kategorijai, tiek izmantots Hovija tests. “Hovija tests”To izveidoja Augstākā tiesa, lai noteiktu, vai daži darījumi ir kvalificējami kā“ ieguldījumu līgumi ”. Saskaņā ar Hovija testu darījums ir ieguldījumu līgums, ja ir izpildīti visi tālāk minētie kritēriji:

 • Tas ir naudas ieguldījums
 • Ir sagaidāma peļņa no ieguldījumiem
 • Naudas ieguldīšana notiek kopējā uzņēmumā
 • Jebkura peļņa rodas no virzītāja vai trešās puses centieniem

Ja tests dod pozitīvu rezultātu, tad saskaņā ar 1933. gada Vērtspapīru likumu un 1934. gada Vērtspapīru apmaiņas likumu finanšu darījumi tiek uzskatīti par vērtspapīriem, un tāpēc uz tiem attiecas īpašas informācijas atklāšanas un reģistrācijas prasības. Tas nozīmē, ka tikai akreditēti investori var likumīgi iegādāties šos vērtspapīrus.

Lai kļūtu par akreditētu investoru Amerikas Savienotajās Valstīs, jums ir jābūt aktīviem, kuru vērtība pārsniedz vienu miljonu dolāru (tiek ņemti vērā arī laulātā kopējie aktīvi), vai arī ienākumiem, kas pārsniedz pēdējos divus gadus, pārsniedz 200 000 USD, vai arī kopīgiem mājsaimniecības ienākumiem vairāk nekā 300 000 USD tajā pašā laika posmā.

Lai iegūtu akreditētu investoru Krievijā, jāizpilda viena no trim prasībām.

 • Pieder vismaz 6 miljoni rubļu vērtspapīru, atvasinājumu, kontos esošo līdzekļu vai noguldījumu veidā.
 • Darba stāžs vismaz trīs gadi organizācijā, kas noslēdza darījumus ar vērtspapīriem vai atvasinātajiem instrumentiem, vai vismaz divi gadi darba stāžs organizācijā, kurai ir kvalificēta ieguldītāja statuss.
 • Noslēdziet darījumus ar vērtspapīriem par kopējo summu 6 miljoni rubļu vai vairāk pēdējā gada laikā.

Drošības žetonu izmantošanas gadījumi

Drošības žetonu galvenā priekšrocība salīdzinājumā ar klasiskajiem finanšu produktiem ir spēja novērst nepieciešamību pēc trešās puses, t.i., bankas vai brokera.

Drošības žetonu priekšrocības salīdzinājumā ar klasiskajiem finanšu produktiem:

 • Diennakts piekļuve tirgiem
 • Spēja piederēt daļai akcijas
 • Ātra darījumu izpilde starpnieku neesamības dēļ
 • Maiņas / tirdzniecības operāciju vienkāršošana
 • Spēja izveidot saistīto pakalpojumu ekosistēmu.

Ja vēlaties gūt labumu no S pieauguma&P 500 indeksa cena, bet nevēlaties ieguldīt aktīvā 3000 USD, varat iegādāties šī indeksa drošības marķieri un izbaudīt visas aktīva priekšrocības.

Tomēr ir vērts pieminēt, ka pašlaik drošības žetonu tirgus likviditāte ir ārkārtīgi zema. Saskaņā ar vietni securitytokencap.io, šo žetonu ikdienas tirdzniecības apjoms nepārsniedz 100 000 USD. Šādi apjomi nespēj apmierināt akreditēto investoru vajadzības.

STO

STO ir veids, kā piesaistīt līdzekļus līdzīgi SIO, bet kam ir savas īpatnības. SIO izmanto kriptovalūtas, kas ir bezjēdzīgas ārpus blokķēdes. Šo kriptovalūtu vērtība ir tieši tās platformas tehnoloģijā, kurā tās tiek palaistas.

Savukārt STO piedāvā aktīvus, kas līdzīgi vērtspapīriem, kuri ir vai nu pilnībā iekļauti tiesiskajā regulējumā, vai kuriem ir noteikta vērtība ar iepriekš noteiktiem nosacījumiem. Daži STO ir reģistrēti Vērtspapīru un biržu komisijā (SEC), kas nozīmē, ka process ir izpildījis visas likumīgās prasības.

Ir specializētas platformas, kas veic STO, no kuriem daži ir Polymath, Smartlands, Securitize un Harbour. Tomēr STO var noturēt Ethereum, EOS, Neo un citās blokķēdēs, vācot līdzekļus viedā līguma adresē. Tomēr šī pieeja ir riskantāka, jo saskaņā ar likumu STO var piedalīties tikai akreditēti investori.

Secinājums

2018. gadā daudzi uzskatīja, ka STO kļūs par jaunu tendenci, aizstājot SIO. Bet ir skaidri norādīts, ka tagad šī akcija neinteresē ne akreditētus investorus, ne uzņēmumus.

Tomēr dažas valdības izrādīja zināmu interesi, jo daudzas no tām nepiekrīt viedoklim, ka viss, ko izstrādātāji sauc par lietderības marķieriem, patiesībā ir tas, par ko viņi tiek apgalvoti. Baumas vēsta, ka SEC lēmums, ka Huobi Token ir vērtspapīrs, ir novedis pie Huobi biržas nespēja ienākt ASV tirgū, kas kavēja Amerikas Huobi biržas meitasuzņēmuma rašanos..

Ja valdības pievērsīs lielāku uzmanību kriptovalūtām, iespējams, mēs redzēsim jaunu drošības žetonu popularitātes vilni kā pilnīgi legālu digitālu rīku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me