DeFi Visuma ceļojums: prognožu tirgi

Ja paskatās uz DeFi ekosistēmu, izmantojot plašāku objektīvu, jūs varat redzēt, ka decentralizētie finanšu projekti darbojas un attīstās aptuveni divpadsmit virzienos. Mēģinājums pāriet uz decentralizētu gandrīz visa, kas saistīts ar tradicionālo finanšu sistēmu, formu nozīmē arī mēģinājumu pēc iespējas ātrāk pāriet uz jauna veida mijiedarbību ar finanšu instrumentiem un šīs mijiedarbības decentralizāciju..

Šodienas rakstā mēs pievērsīsimies finanšu jomai, kas pazīstama kā “prognožu tirgi”. Mēs aprakstīsim projektus, kas izstrādā platformas, lai ne tikai spekulētu par reālu notikumu iznākumu, bet arī ierobežotu riskus un apkopotu vērtīgu informāciju par notikumiem, kas var notikt nākotnē.

Tirgus prognoze

Viens no pirmajiem labi pazīstamajiem prognožu tirgiem ir Aiovas Universitātes prezentētais projekts – Aiovas elektroniskais tirgus. IEM ir bezpeļņas organizācija ar pētniecības un izglītības mērķiem, kas ļauj tirgotājiem izpildīt līgumus, pamatojoties uz politisko vēlēšanu rezultātiem un ekonomikas rādītājiem. 

Prognozēšanas tirgu veidošanās un eksperimenti, kas veikti kopš to pirmsākumiem, parāda spēju pārvērst atsevišķus pieņēmumus prognozēs. Prognozēšanas tirgi ļauj cilvēkiem vākt objektīvu informāciju bez aizspriedumiem, kas traucē tradicionālajām prognozēšanas metodēm, piemēram, aptaujām vai ekspertu analīzēm.

Šādu tirgu iespējas ir daudz plašākas, nekā varētu domāt. Jebkurš tirgus galvenokārt ir mehānisms milzīgas informācijas uzkrāšanai, ko glabā personas. No šādiem tirgiem savāktie dati var kalpot par pamatu lēmumu pieņemšanai. Šādi dati tiek izmantoti, piemēram, Holivudas biržā, kas ir ar kino saistīts prognožu tirgus. Tādējādi 1996. gadā 7 no 8 Oskara ieguvējiem tika pareģoti pareizi.

Tirgus prognozēšanas mehānisms

Virtuālos tirgus izmanto, lai prognozētu izmaiņas dažādās sabiedrības jomās, azartspēlēs, sporta pasākumos, tirdzniecības prognozēšanā, riska pārvaldībā vai apdrošināšanā.

Blockchain tehnoloģijas parādīšanās ir atrisinājusi vienu būtisku problēmu katrā prognozēšanas tirgū, proti, datu pārredzamību. Galu galā prognozētie tirgi bija centralizētas puses, un lietotājs nevarēja būt drošs, ka ar rezultātiem netiks manipulēts. 

Uzticība

Orākuli, par kuriem mēs jau runājām vienā no mūsu iepriekšējiem rakstiem, ir svarīga decentralizēto prognožu tirgu sastāvdaļa. Tie nodrošina ārējos datus, kas savākti ārpus blokķēdes. Izmantojot virtuālo tirgu, tiek izveidots līgums, un tieši pirms tā slēgšanas tīklam jāsaņem informācija par attiecīgā notikuma iznākumu. Orākuls ir aģents, kas atrod, apstiprina un nosūta datus par notikumu.

Protams, atkarībā no orākula veida tiek regulēta arī uzticības pakāpe sniegtajos datos. Uzticamākais veids ir izmantot vienprātīgus orākulus – orākulu grupu, kas piekļūst informācijai no sava avota, neatkarīgi no citiem. Pēc tam aģentu grupai ir jāpanāk vienprātība, ko varētu panākt atkarībā no platformas vai līgumā norādītajiem nosacījumiem.

Prognozēšanas tirgi informāciju vāc divos veidos. Pirmais princips, ko sauc par “pūļa gudrību”, nosaka, ka cilvēku grupa ar pietiekami plašu viedokļu loku var būt kopīgi gudrāka par jebkuru atsevišķu cilvēku. Bet šī pieeja būs pareiza, ja ir daudz dažādu viedokļu. Ja tas tā nav, neatkarīgi spriedumi var tikt sagrozīti.

Otrais informācijas vākšanas veids liek domāt, ka vienmēr būs tie, kas domā, ka pūlis ir nepareizs. Šādi tirgotāji identificēs nepietiekami novērtētus pirkšanas līgumus un pārvērtētus pārdošanas līgumus, kas virzīs cenas līdzsvarā.

Pareizi izstrādāti prognožu tirgi ir vērtīgs kolektīvo zināšanu un precīzu prognožu avots. Prognozes tirgi saņem visvērtīgāko informāciju, kad dalībnieki paši pieņem lēmumus, pamatojoties uz dažādiem datu avotiem. 

Lai gan joprojām ir ļoti daudz pētījumu par sociālās uzvedības psiholoģiju un lēmumu pieņemšanu, pamatojoties uz šo uzvedību, prognozēšanas tirgi kļūst arvien populārāki. Jo īpaši ar blokķēdes tehnoloģijas parādīšanos, ļaujot pieņemt lēmumus, pamatojoties uz pilnīgi pārredzamiem ārējiem datiem. 

PlotX

PlotX ir decentralizēts ar brīvības atņemšanu nesaistīts prognožu protokols, kurā pasūtījumu grāmatas vietā tiek izmantots automatizēts tirgus veidotāja modelis (AMM). Šī pieeja ļauj izveidot likviditātes portfeļus, lai atbalstītu tirgu un sadalītu balvas.

PlotX protokols izmanto pēdiņu saiti un Provable orākulus, lai iegūtu pēdiņas. Projekts sadarbojas arī ar Matic, lai izveidotu otrā slāņa risinājumu un mērogotu tālāk. Pašlaik PlotX darbojas Ethereum Kovan testa tīklā, un izstrādātāji gatavojas pilnībā uzsākt projektu galvenajā tīklā. 

Augurs un Gnoze

Augur ir projekts, kas nodarbojas ar decentralizētu prognožu tirgus attīstību Ethereum blokķēdē. REP ir vietējais marķieris, ko izmanto kā maksāšanas līdzekli platformā un kā ieguldījumu instrumentu.

Ir vērts atzīmēt, ka platformā ir pieejami trīs veidu pasākumi:

1) binārs – ir divas iznākuma iespējas (jā / nē);

2) kategorisks – ir daudz rezultātu variantu;

3) Skalāri notikumi – ir vairāki rezultāti (vērtību diapazons).

Augur platformā varat izveidot savu prognozi un prognozēt tirgus ar papildu finansējumu, kā arī nopelnīt REP žetonus par piedalīšanos sistēmas uzturēšanā.

Interesants fakts ir tas, ka 2019. gada decembrī Augur lietotāji ar 75% balsu vairākumu paredzēja prezidenta Donalda Trampa impīčmentu.. 

Gnosis ir alternatīva decentralizēta platforma prognožu tirgu organizēšanai Ethereum tīklā. Platformā dominē prognožu tirgi apdrošināšanas un finanšu tirgos.

Pašlaik Gnosis projektu pārstāv trīs prognožu tirgus platformas:

1) Apollo – platforma prognozēšanas tirgum ar iespēju izveidot savus aktīvus;

2) DutchX – decentralizēta birža izsolēm un aktīvu tirdzniecībai;

3) Gnosis Safe – kriptogrāfijas maks un pārlūks mijiedarbībai ar Ethereum lietojumprogrammām.

Abi šie projekti atšķiras tikai attiecībā uz lietotājiem piedāvātajām iespējām, kuriem ir kopīgs redzējums un virziens.

Helēnas tīkls

Helena ir decentralizēta Web 3.0 platforma, kas izmanto prognožu tirgus, lai reāllaikā parādītu blokķēdes kvantitatīvos datus, kas izveidoti kā xDai blakusķēde Ethereum tīklā. Helēna tika uzbūvēta kopā ar Maker DAO, kur iesaiņotais Dai marķieris ir iekšējs maksāšanas līdzeklis, un autonoma DAO organizācija pati pārvalda platformu.. 

Platformas lietotājiem ir piekļuve 10 prognožu tirgiem. Šeit jūs varat atrast tādu notikumu prognozes kā ETH hashrate, kopējā Zibens tīkla jauda vai kopējā DAI apgrozībā.

Lēmums izveidot atsevišķu sānu ķēdi tika pieņemts Ethereum tīkla ierobežotās mērogojamības dēļ. XDai sānu ķēde nodrošina ierobežotu mijiedarbību ar Ethereum pamattīklu, kā rezultātā notiek ātrāki darījumi un zemākas gāzes izmaksas.

Secinājums

Prognozēšanas tirgu jomā ir daudz vairāk jaunu platformu: Bodhi – platforma prognožu tirgu izveidei, kas vērsta uz Ķīnu; Guesser – platforma, kas vērsta uz politiskām prognozēm un notikumiem.

Decentralizēto virtuālo tirgu vēsturē, neskatoties uz visām runām par nākotnes izredzēm, projekts nav sasniedzis savus mērķus. Notikumu prognozēšanas platforma – Veil, 2019. gada vasarā tika slēgta neliela lietotāju skaita, nepietiekamas decentralizācijas un lietotājam draudzīga interfeisa trūkuma dēļ.

Decentralizēta pieeja informācijas vākšanai par nākotnes notikumiem, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, lai pārredzami un droši uzglabātu šos datus, ir pretrunā ar azartspēļu normatīvajiem standartiem daudzās valstīs. Šādu risinājumu parādīšanās ir atbilde uz valstu cenzūru, kurām ir līdzdalība tādos tirgus organizācijas veidos kā bukmeikeru biroji un prognožu tirgi. Un, pieaugot DeFi popularitātei, decentralizētie prognožu tirgi, ļaujot visiem tiem piekļūt no jebkuras vietas pasaulē, sastaps jaunu lietotāju vilni un uz tiem balstītu daudzu lietojumprogrammu.. 

Atruna: šī raksta saturs nav paredzēts finanšu konsultācijām, un pret to nevajadzētu izturēties. 3commas un tā autori neuzņemas nekādu atbildību par jūsu peļņu vai zaudējumiem pēc šī raksta izlasīšanas. Raksts ir iesniegts, lai lasītājiem sniegtu vispārīgu informāciju. Šeit aprakstīta tikai personīgā pieredze. Lietotājam pašam jāveic neatkarīgs pētījums, lai pieņemtu pamatotus lēmumus par ieguldījumiem kriptogrāfijā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map