DeFi Visuma ceļojums: decentralizēta kreditēšana

Ja paskatās uz DeFi ekosistēmu, izmantojot plašāku objektīvu, jūs varat redzēt, ka decentralizētie finanšu projekti darbojas un attīstās aptuveni divpadsmit virzienos. Mēģinājums pāriet uz decentralizētu gandrīz visa, kas saistīts ar tradicionālo finanšu sistēmu, formu nozīmē arī mēģinājumu pēc iespējas ātrāk pāriet uz jauna veida mijiedarbību ar finanšu instrumentiem un šīs mijiedarbības decentralizāciju..

Šodienas rakstā mēs runāsim par kreditēšanas sfēru, ko nodrošina blokķēdes tehnoloģija, viedie līgumi un stablecoins. Decentralizētie finanšu tirgi ļauj veidot p2p darījumus starp aizņēmējiem un aizdevējiem, kur viedais līgums darbojas kā starpnieks. Šī šobrīd ir viena no visstraujāk augošajām un populārākajām decentralizēto finanšu jomām.

Decentralizēta kripto aktīvu kreditēšana un aizņemšanās

Protokoli un platformas kriptogrāfijas aktīvu kreditēšanas un aizņemšanās jomā lietotājiem piedāvā dažādas iespējas. Tajā pašā laikā decentralizēto pieteikumu iesniegšana ir tāda, ka dalībnieki pilnībā kontrolē savas privātās atslēgas un viņiem nav jāuzticas nevienai centrālajai iestādei..

Īpašnieki var gūt pasīvus ienākumus, izmantojot aizņēmēju procentu likmes. DeFi ekosistēmas lietojumprogrammas un protokoli ļauj jebkuram lietotājam piekļūt finanšu instrumentiem, kas nav pieejami tradicionālajā finanšu tirgū. Lietotāji var saņemt procentus no saviem aktīviem, piešķirot aizdevumus, un aizņēmēji var saņemt aizdevumu ar zemākām procentu likmēm. 

Kreditēšanas jomā spilgts decentralizētu kreditēšanas platformu izmantošanas piemērs ir maržināla tirdzniecība, piemēram, tirdzniecība īsā pozīcijā vai sviras izmantošana tirdzniecībai. Parasti decentralizētās kreditēšanas platformas, lai uzsāktu aizdevumu, paļaujas uz aizņēmēju pārsniegto nodrošinājumu, kā arī noteikumiem, lai lemtu par aizdevuma slēgšanu..

Raksta tapšanas laikā kopējais bloķēto līdzekļu apjoms ar kreditēšanu un aizņēmumiem saistītās platformās ir sasniedzis gandrīz 5 miljardus ASV dolāru, no kuriem 45% ir bloķēti populārākajā kreditēšanas platformā MakerDAO.

MakerDAO

Bloķēto līdzekļu skaita līderis, sasniedzot 2,2 miljardus USD, ir decentralizēta kreditēšanas platforma Maker. Platforma sastāv no viedajiem līgumiem, kuru pamatā ir Ethereum un kuri darbojas ar decentralizētas autonomas organizācijas (DAO) starpniecību un kurus nodrošina decentralizēta DAI stablecoin aktīvi Ethereum blokķēdē. MakerDAO izstrāde iezīmēja Ethereum balstītas decentralizētas finanšu sistēmas sākumu.

Papildus DAI sistēma izmanto Maker (MKR) lietderības marķieri, kas tiek izmantots balsošanas laikā, maksājot maksu par viedo līgumu izmantošanu, kā arī pārvaldot platformu.

Veidotājs ļauj jebkuram lietotājam ņemt DAI nominēto kredītu, kas ar viedajiem līgumiem nodrošināts ar citiem aktīviem, piemēram, ETH. Līdz ar Dai (MCD) daudznodokļu versijas izlaišanu 2019. gadā kļuva iespējams nodrošināt nodrošinājumu vairākiem aktīvu veidiem, piemēram, ETH, BAT, WBTC un USDC, ar vienu aktīvu (SAI). Tika uzsākta arī saskarne Oasis Borrow, lai uzglabātu nodrošinājumu, un tika ieviesta Oasis Save, lai ar interesi bloķētu DAI stablecoins.

Savienojums

Savienojums Ethereum tika dibināts un bāzēts 2018. gadā kā algoritmisks protokols, kas nodrošina piekļuvi kriptovalūtas aizdevumu tirgiem, kur piedāvājuma un pieprasījuma attiecība veido cenas un procentu likmes. Protokola īpatnība ir tā, ka tajā tiek izmantots likviditātes fonds, kurā tiek piedāvāti līdzekļi aizņēmumiem. Viedajos līgumos tiek salīdzināti aizņēmēji ar pieejamajiem aktīviem un attiecīgi sadalīti procenti.

Protokols pieņem, ka nav laika ierobežojumu, kas nozīmē, ka ar protokola palīdzību noguldītos līdzekļus var atmaksāt jebkurā laikā. Lai iegūtu kredīta iespējas, protokolā nepieciešams bloķēt līdzekļus, pretī saņemot cTokens.

2020. gada aprīlī Compound vadība tika sadalīta starp COMP marķieru turētājiem. Protokols atbalsta tādus aktīvus kā BAT, DAI, SAI, ETH, REP, USDC, WBTC, ZRX un daudz ko citu. Raksta tapšanas brīdī protokolā ir bloķēti vairāk nekā 1,3 miljardi ASV dolāru, un tas ir otrais lielākais projekts sarakstā.

Aave

Trešais pēc bloķēto līdzekļu apjoma ir decentralizēts kreditēšanas protokols – Aave. Aave, tāpat kā lielākā daļa citu kredītprotokolu, izmanto likviditātes rezervi, kas nodrošina aktīvus, lai aizņemtos pēc procentiem. Izņemšana ir iespējama jebkurā laikā, katrai rezervei rezervējot noteiktu summu, lai ierobežotu riskus.

Aave kreditēšanai un aizņemšanai ir pieejami apmēram 20 aktīvi: LINK, USDC, USDT, ETH, DAI, SNX, WBTC, KNC, BAT un citi. Aave darbības principi ir līdzīgi Compound protokolam. Aave nostājas, nodrošinot plašāku instrumentu un iespēju klāstu, piemēram, termiņkredītu bez ķīlas ieviešanu, fiksētas un mainīgas procentu likmes un kredītlīniju izveidi, ko izmantot kā p2p kredītu.

BlockFi

Pieskaroties kredītu un kriptovalūtu tēmai, ir vērts pieminēt kapitāla vadības platformu BlockFi, kas ļauj aizņemties un aizdot, izmantojot ķīlas aktīvus kā nodrošinājumu. Uzņēmums ir piesaistījis vairāk nekā 60 miljonus ASV dolāru no ConsenSys Ventures, Kenetic Capital, SoFi, Galaxy Digital un Fidelity.

Platforma piedāvā tādas nodrošinājuma iespējas kā BTC, ETH, LTC un GUSD. BlockFi ļauj lietotājiem nopelnīt sarežģītus procentus par noguldījumiem, nodrošinot kriptonauda. Kredīti platformā ir pieejami ar procentu likmi aptuveni 4,5% gadā. Lai saņemtu aizdevumu, ir obligāti jāsniedz personiskā informācija.

BlockFi acīmredzami nav decentralizēts projekts, taču tas nodrošina iespēju institucionālajiem investoriem un publiski tirgotiem uzņēmumiem droši un droši ieguldīt savus kriptogrāfijas aktīvus.

dYdX

dYdX ir decentralizēts protokols, kas atbalsta atvasinātos finanšu instrumentus, pastāvīgos līgumus un tādu aktīvu kā ETH, DAI un USDC maržas tirdzniecību..

Platformā ir pieejamas kreditēšanas, līzinga un tirdzniecības funkcijas. Izmantojot dYdX, lietotāji iemaksā nodrošinājuma summu pasūtījumu grāmatā, lai izpildītu ārpusķēdes pasūtījumu, kas nodrošina, ka tiek apmaksāta tikai aktīvu iemaksa vai izņemšana. Platformas papildu iezīme ir tāda, ka visi platformā noguldītie aktīvi automātiski uzkrāj procentus. Neskatoties uz to, ka projekts ir diezgan jauns, platformā jau ir bloķēti vairāk nekā 35 miljoni ASV dolāru. Platformas sniegtās iespējas piesaista platformai arvien vairāk tirgotāju, padarot projektu populāru.

Secinājums

Decentralizētie protokoli var piedāvāt tradicionālajiem finanšu instrumentus ar tādām priekšrocībām kā pārredzamība, ātrums, vienkāršība, decentralizācija, neuzticība.

Kaut arī ar brīvības atņemšanu nesaistītiem protokoliem un lietojumprogrammām ir priekšrocības salīdzinājumā ar centralizētajiem pakalpojumiem, tiem ir savas ēnas puses. Galvenās problēmas, ar kurām saskaras decentralizēto finanšu tirgus, ir zema likviditāte, slikta drošība un mērogojamība. Bet neaizmirstiet, ka DeFi atrodas tikai tās robežu parādīšanās un paplašināšanās stadijā. Decentralizētā finansēšana un jo īpaši decentralizētā kreditēšana ļauj lietotājiem saglabāt pilnīgu kontroli pār saviem aktīviem un nodrošina piekļuvi visiem ekosistēmas tirgiem un platformām..

Atruna: šī raksta saturs nav paredzēts finanšu konsultācijām, un pret to nevajadzētu izturēties. 3commas un tā autori neuzņemas nekādu atbildību par jūsu peļņu vai zaudējumiem pēc šī raksta izlasīšanas. Raksts ir iesniegts, lai lasītājiem sniegtu vispārīgu informāciju. Šeit aprakstīta tikai personīgā pieredze. Lietotājam pašam jāveic neatkarīgs pētījums, lai pieņemtu pamatotus lēmumus par ieguldījumiem kriptogrāfijā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map