Ethereum neapšaubāmi ir līderis pieteikumu un tajā uzcelto protokolu skaitā decentralizēto finanšu jomā. Saskaņā ar a pētījums raksta DappRadar, DeFi darījumu apjoms šogad bija aptuveni 270 miljardi USD, 12 reizes lielāks nekā gadu iepriekš.

Šodienas rakstā mēs runāsim par Bitcoin lomu decentralizēto finanšu nākotnē, DeFi veidošanu uz Bitcoin un problēmām, ar kurām sabiedrība saskaras, cenšoties ieviest pieejamus finanšu rīkus galvenajā kriptogrāfijas valūtas tīklā.. 

Bitcoin loma

Cenai paaugstinoties virs 20 000 ASV dolāru un dominancei pārsniedzot 60%, jautājums par pirmās kriptovalūtas sasniedzamības paplašināšanu ir vēl aktuālāks. Kā alternatīva tradicionālajai finanšu sistēmai Bitcoin novērš atkarību no starpniekiem un var kļūt par globālu bezskaidras naudas sistēmu tūlītēju maksājumu veikšanai visā pasaulē.. 

Uz Bitcoin balstītas decentralizētas finanšu sistēmas izveide novedīs pie tā, ka tā kļūs ne tikai par norēķinu sistēmu vai aktīvu, kas paredzēts vērtības uzkrāšanai, bet arī par globālu un drošu vidi tādu finanšu attiecību un instrumentu veidošanai, kuriem var piekļūt ikviens, kam ir interneta savienojums.

Bitcoin lomu decentralizētu finanšu veidošanā var iedalīt divās galvenajās jomās:

  • Risinājumu izstrāde, lai piesaistītu BTC DeFi;
  • DeFi veidošana virs Bitcoin tīkla.

Šis sadalījums ir nosacīts, un pieejām, kuru mērķis ir risinājumu ieviešana abos virzienos, ir savas sarežģītības un trūkumi. Tāpēc, apsverot Bitcoin lomu DeFi attīstībā, ir jāpievērš uzmanība abiem šiem risinājumiem, lai iegūtu plašāku izpratni un redzējumu par Bitcoin nākotni, veidojot bezmaksas finanses. 

Centralizētas finanšu iestādes

Līdz ar kriptovalūtu popularizēšanu ir kļuvušas plaši izplatītas centralizētas biržas un centralizētas kreditēšanas platformas, kas nodrošina dažādus ar BTC atbalstītus finanšu instrumentus. Acīmredzami šādu pakalpojumu izmantošanas trūkumi ir nepieciešamība sniegt personas datus, lai izmantotu pakalpojumu un uzglabātu savus līdzekļus šajās platformās.

Lietotāju līdzekļi un dati ir apdraudēti, jo šādas platformas var uzlauzt. Lietotājiem var tikt atteikts pakalpojums atbilstošās jurisdikcijas prasību dēļ. Līdzekļus var bloķēt arī pēc tiesībaizsardzības iestāžu pieprasījuma vai gadījumā, ja līdzekļus ir atzīmējuši tādas izsekošanas platformas kā Crystal vai Chainalysis.

Sidechains

Blakķēdes ir atsevišķas blokķēdes ar divvirzienu savienojumu ar galveno ķēdi. Uzņēmumi, piemēram, RSK un Liquid, izveido blakusķēdes ar iespēju izveidot viedus līgumus virs Bitcoin tīkla. Vienkārši sakot, sānu ķēdes ir DeFi platformas, kurās katrs lietotājs var izveidot savus digitālos līdzekļus.

RSK platforma ļauj izmantot BTC viedajos līgumos, izmantojot divvirzienu tiltu un S-BTC marķieri. Starp Bitcoin un Ethereum tīkliem tika uzbūvēts arī tilts, kas ļauj pārsūtīt jebkuru Ethereum ERC20 marķieri.

Money on Chain, kas ir BTC atbalstītu DeFi protokolu izstrādātājs, ir izveidojis uz RSK balstītu protokolu, kas sastāv no četriem marķieriem, kas BTC īpašniekiem nodrošina vairākas iespējas, tostarp darījumus ar svirām.. 

Uzņēmumi pašlaik strādā pie RSK, Liquid un Lightning tīklu integrēšanas, lai mijiedarbotos ar aktīviem citās sistēmās. RSK izstrādātāji ir paziņojuši arī par rīka palaišanu, lai iespējotu Aave žetonu mijiedarbību ar BTC.

Atomu mijmaiņas darījumi

Atomic Swaps tehnoloģija, par kuru mēs jau runājām savā emuārā, parādījās ilgi pirms DeFi ziedu laikiem. Sarežģītība veikt vienas kriptonauda tūlītēju apmaiņu ar otru bez trešās puses tiek izteikta starpķēžu tīklu izveidē, tas ir, organizējot mijiedarbību starp neatkarīgu blokķēžu pāri. 

Pirmā atomu mijmaiņas ieviešana bija LTC-to-DCR apmaiņa, izmantojot Hash Time Locked Contract (HTLC). HTLC ir viedo līgumu veids, kas ļauj izpildīt darījumus noteiktā laikā. Atomapmaiņas ieviešanai ir nepieciešami arī ar blokķēdi saistīti maksājuma kanāli, kurus nodrošina zibens tīkls. Lai gan zibens tīkls (LN) nav priekšnoteikums, zibens tīkla integrācija atomu mijmaiņas darījumos ļauj sasaistīt dažādas blokķēdes, kur mijmaiņas dalībnieki var darboties kā maksājumu vārteja.

Atomu mijmaiņas darījumi starp BTC un LTC vēlāk tika veiksmīgi ieviesti, un pēc tam Komodo izstrādātāji apmainīja BTC un KMD.

Lai apmainītu BTC pret citām kriptovalūtām, izmantojot mijmaiņas līgumus, jums jāzina saņēmēja adrese. Nav iespējams izveidot likviditātes rezervi bez aktīvu marķēšanas, ko dara Uniswap decentralizētā birža. Tas noved pie mijiedarbības ar Bitcoin DeFi aktīviem problēmas, jo baseinu un AMM trūkums izraisa likviditātes nodrošinātāju trūkumu, kuriem arī jābūt tiešsaistē 24 stundas diennaktī. 

Likviditātes projekts ir izlaidis maku Liquality Atomic Swap, kas darbojas, izmantojot atomu mijmaiņas līgumus un HTLC līgumus. Pats maciņš darbojas kā visu pieejamo mijmaiņas darījumu partneris. Atomu apmaiņa ļauj lietotājiem saglabāt savas privātās atslēgas visā kriptonauda apmaiņas procesā. Šis risinājums darbojas kā alternatīva iesaiņotajiem Bitcoins, piemēram, WBTC.

Līdzīgs risinājums ir Jelly Market starpķēžu protokols atomu mijmaiņas darījumiem, kas lietotājiem ļauj pievienot likviditāti, gūt peļņu no darījumiem un apmainīt aktīvus. Platformā ir pieejami mijmaiņas darījumi ar ERC20, BTC, AE un citiem blokķēdes žetoniem.

Atomu mijmaiņas darījumi un vērtību nodošanas risinājumu izstrāde no vienas blokķēdes uz otru, neuzticoties trešajām pusēm, ļauj mazināt plaisu starp Bitcoin un DeFi vietnē Ethereum.

Tokenizēti Bitcoins

Papildu likviditātes piesaiste DeFi nozarei nāk no tā saukto tokenizēto Bitcoins izstrādes, par kuriem mēs runājām vienā no mūsu iepriekšējiem rakstiem. Tādējādi Wrapped Bitcoin (WBTC) bija pirmais ar Bitcoin atbalstītais marķieris, kas ļauj BTC īpašniekiem izmantot viedos līgumus Ethereum. Pieaugot cenai, WBTC sasniedza otro vietu starp DeFi projektiem ar 2,7 miljardu dolāru jeb 116 000 BTC bloķēšanu, kas ir aptuveni 0,6% no izraktajām monētām..

Tajā pašā laikā, lai iegūtu WBTC, lietotājiem ir jānoslēdz oriģinālās monētas un pretī jāsaņem marķēti aktīvi. WBTC ir veidots uz pārbaudītu organizāciju konsorcija modeļa, kas nozīmē, ka oriģinālu monētu apmaiņu uz un no WBTC veic trešo personu glabātāji. 

Un, lai gan ir Bitcoin tokenizācijas risinājumi, kas izmanto neuzticamākus mehānismus, tiem ir savi trūkumi. Piemēram, tBTC prasa, lai lietotāji ETH iemaksātu ievērojamu daudzumu nodrošinājuma, padarot to mazāk mērogojamu. 

RenVM risinājums, kas darbojas līdzīgi kā tBTC, kā nodrošinājumu izmanto REN žetonus, nevis ETH. Šīs pieejas trūkums ir tāds, ka, lietojot tik jaunu protokolu, lietotājiem ir jāmaina savi BTC pret REN žetoniem, un, ja kāda iemesla dēļ protokols zaudē kopienas uzticību, marķieru vērtība var samazināties, un lietotāji nevarēs atgriezties bloķētās monētas.

DeFi nākotne uz Bitcoin

Bitcoin, kas darbojas kā vērtības glabātājs un raidītājs, ir visdrošākā blokķēde, ņemot vērā ievērojamo jaukšanas jaudu un augstās infrastruktūras uzturēšanas izmaksas. Šī iemesla dēļ daudzsološa attīstības joma ir decentralizētas finanšu izveide, kuras pamatā ir Bitcoin blokķēde.

Strauja decentralizēto finanšu attīstība Ethereum platformā strauji pieauga, pateicoties platformas spējai apstrādāt dažādus jebkuras sarežģītības pakāpes viedos līgumus. Dažādu rīku trūkums viedo līgumu izveidošanai ir klupšanas akmens, lai izveidotu uz Bitcoin balstītus DeFi risinājumus.

Bitcoin ir rakstīts vienkāršā un primitīvā Bitcoin Script valodā, kas nav piemērota sarežģītu viedo līgumu uzņemšanai. Blockstream risina šo problēmu, strādājot pie vienkāršības, programmēšanas valodas, lai izpildītu viedus līgumus, kurus var integrēt ar augstākas pakāpes Ivy valodu.

Jaunu DLC tipa līgumu parādīšanās, kas ļauj dalībniekiem veikt ar nākotnes notikumiem saistītus darījumus, ir ļāvusi izveidot uz Bitcoin balstītus atvasinātos finanšu instrumentus un paredzamos tirgus..

Tajā pašā laikā RGB protokols, kas ir standarts ne-Bitcoin aktīvu izsniegšanai, pārsūtīšanai un glabāšanai, ļaus izveidot digitālos instrumentus virs Bitcoin blokķēdes un zibens tīkla.

Un, lai gan Bitcoin infrastruktūra pašlaik nav gatava pilnvērtīgai finanšu ekosistēmai, Bitcoin ir potenciāls nodrošināt drošāku pamatu DeFi lietojumprogrammu izveidei.

Atruna: šī raksta saturs nav paredzēts finanšu konsultācijām, un pret to nevajadzētu izturēties. 3commas un tā autori neuzņemas nekādu atbildību par jūsu peļņu vai zaudējumiem pēc šī raksta izlasīšanas. Raksts ir iesniegts, lai lasītājiem sniegtu vispārīgu informāciju. Šeit aprakstīta tikai personīgā pieredze. Lietotājam pašam jāveic neatkarīgs pētījums, lai pieņemtu pamatotus lēmumus par ieguldījumiem kriptogrāfijā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me