Decentralizēta digitālo aktīvu pārvaldība

Kopš pirmo DeFi projektu parādīšanās ir pagājuši apmēram seši gadi, un kopš tā laika to skaits ir pieaudzis desmitkārtīgi. Līdz 2021. gadam decentralizētās finanšu ekosistēmā ieslēgto līdzekļu kopējā vērtība sasniedza gandrīz 23 miljardus USD. Līdz ar projektu skaitu pieaudzis arī ekosistēmas attīstības apgabalu skaits. Iepriekšējos mūsu sērijas “Voyage through the DeFi universe” rakstos mēs esam apskatījuši decentralizētās finanšu nozares komponentus, kas ir sadalīti aptuveni 12 jomās.

Šodien mēs vēlētos iepazīties ar dažiem risinājumiem, kas lietotājiem piedāvā dažādus aktīvu izsekošanas un riska ierobežošanas veidus, kā arī aktīvu pārvaldības decentralizācijas veidus..

Decentralizētas aktīvu pārvaldības iezīmes

Decentralizēto finanšu pasaule aug strauji, un līdz ar to ir arvien grūtāk izsekot aktīvus, kas sadalīti dažādos projektos un platformās. Šī iemesla dēļ ir jautājums par informācijas paneļu un saskarņu izveidi aktīvu izsekošanai.

Decentralizēti aktīvu pārvaldības mehānismi ļauj lietotājiem izsekot saviem aktīviem, nodrošina piekļuvi sarežģītām tirdzniecības stratēģijām, nodrošina ieguldījumu fondu darbību pārredzamību un nodrošina piekļuvi finanšu instrumentiem ikvienam lietotājam neatkarīgi no atrašanās vietas. 

DeFi aktīvu pārvaldības produkti nav ar brīvības atņemšanu saistīti, un tādējādi lietotājiem ir kontrole pār pamatā esošajiem aktīviem. Lielākā daļa šīs nozares projektu ir saistīti ar plašu DeFi projektu klāstu, radot plašu lietotāju pieredzi.

Liels skaits aktīvu pārvaldības rīku un mehānismu ir automatizēti, un tādas funkcijas kā likvidācija vai līdzsvarošana, piemēram, notiek bez lietotāja ieejas.

Tālāk mēs sadalīsim dažus projektus un platformas, kas piedāvā aktīvu pārvaldības pakalpojumus.

Zapper

Zapper ir projektu apkopotājs, kas piedāvā aktīvu uzraudzības un pārvaldības funkcijas, kā arī ieguldījumus trešo personu projektu kopās. Zapper informācijas panelis analizē adreses un sadala darījumus tādās kategorijās kā maki, likviditātes fondi, parādi, ienesīguma lauksaimniecība, noguldījumi utt. Ieguldot līdzekļus dažādās platformās, lietotāji var izsekot savām pozīcijām visos galvenajos DeFi protokolos un pārvaldīt savus aktīvus, ietaupot laiku un pūles.

Zapper ir dzimis, apvienojoties diviem projektiem: DeFiZap, kas ļāva lietotājiem ieguldīt līdzekļus Uniswap likviditātes baseinos, un DeFiSnap, kas bija informācijas panelis DeFi pozīciju izsekošanai tādos protokolos kā dYdX, Synthetix, Set Protocol un Compound.

Platforma kļuva populāra pēc tā sauktās ražas audzēšanas parādīšanās. Tā kā lauksaimnieku peļņa varēja mainīties katru dienu, Zapper bija lielisks risinājums, lai uzraudzītu un izvēlētos labākās pozīcijas.

Zapper pārveido ERC-20 marķierus par žetoniem, kas nepieciešami izvēlētajam baseinam, novēršot lietotāju nepieciešamību konvertēt savus aktīvus. Vieglas piekļuves radīšana likviditātes rezervēm ir priekšnoteikums DeFi mērogošanai un popularizēšanai. Tādējādi izstrādātāji paziņoja par funkciju Pool Pipes, kas lietotājiem ļaus pārvietot līdzekļus starp baseiniem. Šobrīd Zapper ir pieejami tādu platformu baseini kā Curve, SushiSwap un Uniswap.

Zerions

Zerion ir galvenais konkurents Zapper platformā, un DeFi portfeļu izsekošanai ir ērti lietojams iebūvēts informācijas panelis. Protokols ļauj lietotājiem nodrošināt likviditāti Uniswap un Bancor. Aizdevumu, aizņemšanās un aktīvu apmaiņas iespējas ir pieejamas, integrējot ar 0x, Maker, Kyber un Compound. Zerion arī ļauj izsekot pozīcijas iestatīšanas protokolā kopā ar katru marķieri lietotāja makā.

Zerion ļauj aizņemties tādus aktīvus kā 0x, Augur, BAT, DAI, USDT, USDC, WBTC, savukārt integrācija ar TokenSet ļauj automatizēt tirdzniecības stratēģijas un diversificētus ieguldījumu portfeļus, izmantojot marķieru sistēmu.

InstaDapp

Instadapp ir protokols, kas ļauj ieguldītājiem veikt tādas finanšu operācijas kā kreditēšana, iemaksāšana, tirdzniecība ar svirām, maržas tirdzniecība un citas darbības, nodrošinot vienotu integrētu platformu. InstaDapp ir integrēts ar Compound, MakerDAO, Uniswap, dYdX, Aave, Curve, 1inch un ļauj lietotājiem mijiedarboties ar šiem protokoliem, izmantojot tās platformu.

InstaDapp izstrādātāji izveidoja paši savus viedos līgumus, lai atvieglotu mijiedarbību ar DeFi protokoliem. Tādējādi InstaDapp ļauj jums pārvaldīt visus Uniswap portfeļus, nopelnīt procentus, nodrošinot aktīvus, izmantojot Compound, veikt tirdzniecību ar svirām ar dYdX, pārsūtīt pozīcijas no Maker uz Compound un daudz ko citu..

InstaDapp neiekasē nekādas maksas, un viedos līgumus pārbauda tādi uzņēmumi kā Peckshield, Samsunz un OpenZeppelin. 2021. gada janvārī InstaDapp paziņoja par kredītu un piesaistīto pozīciju refinansēšanas starp Maker, Aave un Compound protokoliem atbalstu.

Enzīmu finanses (agrāk Melones protokols)

Melon Protocol ir Ethereum balstīts decentralizēts digitālo aktīvu pārvaldības protokols, kas sevi pozicionē kā Asset Management 3.0. Enzīms ir droša vide digitālo aktīvu radīšanai, pārvaldīšanai un ieguldīšanai tajos, kā arī pārvaldības stratēģiju izveide, kas var pastāvēt konfigurējamā noteikumu kopumā..

Enzīmu protokols ļauj izveidot aktīvu pārvaldības fondus ar iepriekš definētiem parametriem, kurus izpilda viedie līgumi. Enzīms ļauj ieguldīt daudzos platformā pieejamos fondos, savukārt process ir neuzticams, pateicoties viedajos līgumos iekodētajiem parametriem un noteikumiem.

Katrs fonds sastāv no standartizēta krātuves, kas ļauj veikt revīziju un aprēķinus un kalpo par pamatu dažādu moduļu savienošanai; tas varētu ietvert pārvaldības maksu noteikšanu, fonda piesaisti publiskām biržām vai noteikumu kopumu, kas ierobežo fonda pārvaldnieka iesaistīšanos. Pirms ieguldīt naudu, jebkurš investors var pārbaudīt spraudņus un fonda noteikumus.

Enzīms pašlaik ir integrēts tādos decentralizētos apmaiņas protokolos kā Oasis, Kyber Network, 0x un Uniswap.

Iestatīt protokolu

Komplekts Protokols ir uz Ethereum balstīts protokols, kas nodrošina piekļuvi sarežģītām tirdzniecības stratēģijām, iegādājoties ERC-20 žetonus ar nosaukumu “Komplekti”. Komplektā tiek izmantoti esošie atvērto finanšu protokoli, lai kriptogrāfijas aktīvus apkopotu pilnībā nodrošinātajos grozos. Protokols ļauj jums izveidot kopas, kas ir portfeļi, kuru pamatā ir digitālie aktīvi, kas satur dažādus parametrus un līdzsvarošanas stratēģijas. Šādu kopu piemēri ir tirgus indeksu kolekcija, kas izseko aktīvu klases, apdrošinātais kopums, salikto stieņu kombinētais komplekts un daudz kas cits..

Komplektam Protokols ir savs Žetonu komplekti interfeiss, kas atvieglo visus darījumus. Iegādājoties komplektu, lietotājs iegūst ERC-20 marķieri, kas ir cena par pamatā esošajiem aktīviem kopas Protokols viedajos līgumos. Likviditāti nodrošina integrācija Kyber tīklā; nākotnē tiks pievienotas citas apmaiņas, piemēram, 0x, Uniswap, Bancor un dažas citas.

dHedge 

dHedge ir decentralizēts aktīvu pārvaldības protokols, kas balstīts uz Synthetix, un ļauj lietotājiem tirgot Synths žetonus vai citus žetonus, kas atkārto tādu aktīvu kā zelts, Bitcoin un USD dinamiku.. 

DHedge protokols rada jaunus likviditātes izmantošanas veidus atvasināto finanšu instrumentu tirgū, ko nodrošina protokols Synthetix. Synthetix aktīviem ir tā priekšrocība, ka tie ir līdzeklis ķēdes pamatlīdzekļa cenas demonstrēšanai, kas savukārt ļauj investoriem izveidot unikālus portfeļus.

Platformas princips ir līdzīgs Enzyme Finance un Set Protocol. Pārvaldnieki izveido pūļus, izmantojot dHedge viedos līgumus, kā arī var izmantot aktīvās pārvaldības stratēģijas, algoritmiskās stratēģijas vai ieguldīt citās platformas grupās.

Pools piesaista ieguldījumu pārvaldniekus dHedge, savukārt pārvaldnieki un tirgotāji var piesaistīt līdzekļus savam darbam. Pārvaldnieki var arī iekasēt maksu par sniegumu, izsekojot pūļa ieguldījumu atdevi. Savukārt ieguldītāji var iekļūt un izkļūt no kopas, mijiedarbojoties ar viedo līgumu un redzot, kādi aktīvi pašlaik atrodas pārvaldnieka baseinā.

Secinājums

Aktīvu pārvaldības protokoli tiek integrēti ar populārām DeFi sektora platformām. Sakarā ar straujo decentralizēto finanšu pieaugumu, paātrinātā tempā tiks izstrādāti rīki, kas lietotājiem atvieglotu mijiedarbību ar dažādiem protokoliem. Platformas ar lietotājam draudzīgu interfeisu digitālo aktīvu pārvaldībai ļauj parastajiem lietotājiem piekļūt visdažādākajiem finanšu instrumentiem un produktiem. Tajā pašā laikā decentralizētu aktīvu pārvaldīšanas fondu izveide ļauj lietotājiem ieguldīt gatavās stratēģijās un neuztraukties par pamatā esošajiem aktīviem vai protokoliem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map