Ja paskatās uz DeFi ekosistēmu, izmantojot plašāku objektīvu, jūs varat redzēt, ka decentralizētie finanšu projekti darbojas un attīstās aptuveni divpadsmit virzienos. Mēģinājums pāriet uz decentralizētu gandrīz visa, kas saistīts ar tradicionālo finanšu sistēmu, formu nozīmē arī mēģinājumu pēc iespējas ātrāk pāriet uz jauna veida mijiedarbību ar finanšu instrumentiem un šīs mijiedarbības decentralizāciju..

Uz blokķēdes balstītas identifikācijas sistēmas un decentralizēti finanšu protokoli ir paredzēti, lai nodrošinātu piekļuvi finanšu instrumentiem lietotājiem, kuriem nav reputācijas attiecībā uz finanšu darbībām vai piekļuvi tradicionālajiem finanšu instrumentiem. Šodienas rakstā mēs runāsim par ar identifikāciju saistīto DeFi sektora daļu, KYC procedūrām un par to, kā saglabāt kontroli pār sniegtajiem datiem.

Decentralizēta identifikācija

Lai identificētu sevi tiešsaistē, mums jāsniedz informācija par sevi, lai pierādītu, ka esam tieši tādi, kādus sakām. Identifikācijas procedūra ir nepieciešama, piemēram, lai piedalītos ICO vai izveidotu savus tokenizētus aktīvus. Sūtot monētas no sava maka, jūs identificējat sevi ar atslēgām kā šo līdzekļu īpašnieku. Piesakoties savā kontā biržā vai pakalpojumā, jūs identificējat sevi kā šī konta īpašnieku ar paroli.

Lietotāju identifikācija finanšu pasaulē tiek veikta, izmantojot procedūru, ko sauc par KYC jeb “Pazīsti savu klientu”, kuras mērķis ir izsekot darījumu partnerus un viņu darījumus, lai apkarotu naudas atmazgāšanu, krāpšanu, kā arī finanšu darījumu drošības uzlabošanu.. 

KYC procedūras laikā lietotāji nodod daļu savas personiskās informācijas trešajai personai. Tas nozīmē, ka viņi vairs nevar kontrolēt savus konfidenciālos datus, un tos var nozagt, pārdot vai izmantot krāpšanai.

No otras puses, atteikšanās sniegt personas datus liedz lietotājam iespēju izmantot pakalpojumus, kuriem nepieciešama identifikācija. Centralizētajām iestādēm sniegtie dati nav simtprocentīgi droši, pat ar uzņēmumiem, kas nodrošina augstu drošības līmeni. 

Personas dati, piemēram, PO Box, tālruņa numurs, ID, dzīvesvietas adrese, seifa adrese, līdzekļu summa, biometriskie dati, paroles utt. – ir ārkārtīgi vērtīgi tumšos tirgos. Piekļuve šādai informācijai var izraisīt krāpnieciskas darbības, līdzekļu, kontu zādzību un citas nelikumīgas darbības. Tāpēc privāto datu kontrolēšana ir viena no pašreiz svarīgākajām attīstības jomām.

Viss pasaulē notiek digitālās transformācijas un integrācijas procesā, un decentralizētas identifikācijas parādīšanās ir atbilde mainīgajai realitātei. 2017. gadā Microsoft kopā ar Accenture un Avanade ir izstrādājuši uz blokķēdes balstītu datu bāzu sistēmu kopīgai piekļuvei datiem, un 2018. gadā Microsoft ieviesa DID – decentralizētas identifikācijas sistēmu, ko sauc par ION, kas strādā pie Bitcoin blokķēdes..

Decentralizēta identifikācija (DID) – ir raksturlielumu kopums, kas nepārprotami identificē objektus, un atsevišķa lietotāja DID paliek tikai viņa / viņas kontrolē. Decentralizētās identifikācijas ideja ir šifrēt informāciju par lietotājiem ar privātajām atslēgām. Šī pieeja nepilnvarotām personām apgrūtina piekļuvi personas informācijai. DID īpašnieks saglabā kontroli pār datiem un pats izlemj, kādu informāciju sniegt.

Pilsoniskā

Civic ir decentralizēta Ethereum balstīta autentifikācijas ekosistēma, kas nodrošina iespēju pēc pieprasījuma pārbaudīt lietotāja identitāti. Izmantojot platformu Civic, lietotāji var izveidot savu digitālo identitāti un saglabāt personisko informāciju par to ierīcē.

Pilsoniskā platforma nodrošina iespēju iziet KYC vienreiz, papildus nodrošinot nepieciešamos datus par citām platformām. Jebkurš tīkla dalībnieks var kļūt par klientu, ievadot savus datus blokķēdē, izmantojot programmu Secure Identity. Identitātes pārbaudi veic validatori, kas sniedz datus pakalpojumu sniedzējiem, lai pārbaudītu lietotājus, saņemot atlīdzību CVC žetonos. Viedie līgumi tiek izmantoti finanšu darījumu un sertifikācijas kontrolei.

Civic galvenā ideja ir izveidot katram lietotājam vienu digitālo sertifikātu ar iespēju piekļūt dažādiem pakalpojumiem, vietnēm, pakalpojumiem un organizācijām. Šī risinājuma pozitīvā puse ir pilnīga lietotāja sniegto datu kontrole. Dati netiek glabāti blokķēdē; tā vietā izplatītā virsgrāmata glabā saites, lai piekļūtu sertifikātiem. Tas nozīmē, ka tīklā reģistrētais identifikators ir tā autentiskuma apliecinājums. 

3BOX

3Box ir nākamās paaudzes decentralizēta lietotāju datu glabāšanas sistēma. Tas ļauj izstrādātājiem veikt dažādas darbības, lai identificētu lietotājus un kontus pēc lietotāja identifikatora (DID) iegūšanas veida, saistot jaunas adreses ar DID un pievienojot jaunas autentifikācijas metodes.

Katram 3Box kontam ir unikāls DID ar nosaukumu 3ID, kas lietotājiem ļauj pārvaldīt savus datus un informāciju decentralizētos tīklos. Lai izveidotu vai atjaunotu 3Box kontu, lietotāji autentificējas, parakstot ziņojumu ar savu atslēgu. Pieņemsim, ka lietojumprogrammas vai pakalpojumi vēlas mijiedarboties ar lietotāja kontu citādi, nevis lasot publiski pieejamus datus, piemēram, rakstot vai dzēšot datus. Tādā gadījumā viņiem būs jāpieprasa, lai lietotājs paraksta piekrišanas ziņojumu ar savām apstiprinātajām atslēgām, jo ​​tikai konta īpašnieka atslēgas var pārvaldīt decentralizēto identifikāciju.

3Box ar savu decentralizēto struktūru ļauj izstrādātājiem novērst lielu daļu atbildības, kas saistīta ar lietotāju datu drošību un aizsardzību. Datus glabā lietotāji, dodot viņiem lielāku kontroli pār viņu slepenajiem datiem, kā arī pārsūtot un mijiedarbojoties ar citām lietojumprogrammām. Datu glabāšanas iespēja ļauj lietotājiem viegli izmantot citu lietojumprogrammu, pakalpojumu vai tīklu priekšrocības, neradot jaunus datus.

Blockpass

Blockpass identifikācijas lietojumprogramma, kas ļauj izveidot un uzglabāt digitālās identitātes, ļauj lietotājiem izveidot digitālo identitāti ar iespēju izveidot savienojumu ar bankām, biržām, tirdzniecības platformām un citiem regulētiem pakalpojumiem. 

Trešās personas pārbauda dokumentus. Ja izmantojat tirgotāja pakalpojumus, kuriem nepieciešams jūsu identitātes pierādījums, jūsu pienākums ir sniegt datus tirgotājam vai atteikties no pakalpojuma..

Izstrādātāji izveido arī “Zini savu ierīci” (KYD) un “Zini savu objektu” (KYO) protokolus identitātes pārbaudei lietiskajā internetā un bezsaistes identitātes verifikācijas protokolu “Visam internetam” (IoE)..

Ziedēt

Bloom ir risinājums, kā izveidot drošu identitāti un kredītreitingus, kuru pamatā ir blockchain tehnoloģija. Protokols sastāv no trim galvenajām sastāvdaļām:

  1. BloomID (Identity Attestation), kas nodrošina globālu drošu identifikāciju, ļaujot aizdevējiem piedāvāt atbilstošu kredītu visā pasaulē.
  2. BloomIQ (kredītu reģistrs) ir sistēma pašreizējo un iepriekšējo parādu saistību ziņošanai un izsekošanai, kas saistītas ar lietotāja BloomID.
  3. BloomScore, kas ir patēriņa kredītspējas rādītājs. Šis decentralizētais novērtējums ir līdzīgs FICO vai aizņēmēju reitingu sistēmas VantageScore vērtējumam.

Blūms ļauj lietotājiem izveidot kredītportfeli, kas pieejams visā pasaulē, un nodrošina decentralizētu pieeju kredītindustrijas veidošanai blokķēdē ar paaugstinātu drošību un ērtību.

Secinājums

Decentralizētai identifikācijai ir vairāk projektu, ēku sistēmu un protokolu, piemēram:

  • Colendi, kas izstrādā metodes kredītspējas un mikrokredītu novērtēšanai finanšu nozarē, izveidojot sistēmu Ethereum blokķēdē ar savu ERC-20 marķieri.
  • Hydro projekts uzlabo lietojumprogrammu drošību, nodrošinot vienkāršu un elastīgu identitātes pārvaldību. Ietver autentifikācijas protokolu datu aizsardzībai, dApp veikalu, marķieri, viedo līgumu kopu un platformu maksājumu risinājumu izveidei, kas saistīti ar lietotāja identitāti.
  • Pašatslēgu projekts, kura pamatā ir Ethereum un ERC-20 marķieri, identitātes pārvaldībai, balstīts uz blokķēdi un SSID, ļaujot lietotājiem pēc saviem ieskatiem piederēt, pārvaldīt un kontrolēt savus datus.

Decentralizēta identifikācija nodrošina iespēju izmantot vienu digitālo identifikatoru ar dažādām platformām un pakalpojumiem bez nepieciešamības atkārtoti ievadīt datus. Blockchain garantē šo datu drošību un integritāti, un lietotāji iegūst pilnīgu kontroli pār savu personisko informāciju. Pieaugot DeFi popularitātei un sabiedrības digitalizācijas tempam, pieprasījums pēc identifikācijas risinājumiem tikai pieaugs.

Atruna: šī raksta saturs nav paredzēts finanšu konsultācijām, un pret to nevajadzētu izturēties. 3commas un tā autori neuzņemas nekādu atbildību par jūsu peļņu vai zaudējumiem pēc šī raksta izlasīšanas. Raksts ir iesniegts, lai lasītājiem sniegtu vispārīgu informāciju. Šeit aprakstīta tikai personīgā pieredze. Lietotājam pašam jāveic neatkarīgs pētījums, lai pieņemtu pamatotus lēmumus par ieguldījumiem kriptogrāfijā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me