Ja paskatās uz DeFi ekosistēmu, izmantojot plašāku objektīvu, jūs varat redzēt, ka decentralizētie finanšu projekti darbojas un attīstās aptuveni divpadsmit virzienos. Mēģinājums pāriet uz decentralizētu gandrīz visa, kas saistīts ar tradicionālo finanšu sistēmu, formu nozīmē arī mēģinājumu pēc iespējas ātrāk pāriet uz jauna veida mijiedarbību ar finanšu instrumentiem un šīs mijiedarbības decentralizāciju..

Viena no ienesīgākajām un attīstošākajām decentralizēto finanšu nozarēm ir maksājumu risinājumi, kas ir paredzēti, lai izveidotu atvērtu, globālu finanšu ekosistēmu un nodrošinātu drošus, stabilus un ātrus darījumus, izmantojot viedos līgumus..

Šodienas rakstā mēs runāsim par lietojumprogrammām, risinājumiem un protokoliem, kas lietotājiem ļauj veikt pārrobežu maksājumus bez starpnieka maksām un finansiāli mijiedarboties, bez piekļuves tradicionālajām banku sistēmām.

DeFi un tūlītējie maksājumi

Bitcoin un blockchain tehnoloģijas parādīšanās ļāva pāriet uz kriptogrāfiskiem digitālajiem maksājumu mehānismiem. Viens no šādiem risinājumiem Bitcoin ekosistēmā bija Lightning Network, kas izstrādāts un izveidots kā otrā slāņa protokols. Zibens izmanto viedos līgumus, lai palielinātu Bitcoin tīkla caurlaidspēju.

Ar zibens tīkla parādīšanos ir iespējams veikt tūlītējus mikro maksājumus ātrāk un ar zemākām maksām nekā Bitcoin mainnet izmantošanas gadījumā. Papildus lētiem un tūlītējiem darījumiem Lightning Network samazina Bitcoin blokķēdes “svaru” un palielina privātumu.

Galvenās problēmas, kuras mēģina atrisināt uz tūlītējiem maksājumiem orientēti projekti, ir zems joslas platums un augstas maksas. Ethereum tīkls šobrīd var apstrādāt aptuveni 20 darījumus sekundē, kas nav pietiekami arvien pieaugošajam lietotāju skaitam.

Mērogojamības problēmas risināšanai ir daudz veidu, piemēram, ķēdes un ārpus ķēdes risinājumi, vienprātības mehānismu protokoli, bloka lieluma palielināšana un daudz ko citu. Šādu risinājumu daudzveidība un vairākas pieejas to ieviešanai radīja lielu skaitu projektu, kas strādā pie tūlītējiem, pārrobežu maksājumiem ar zemām maksām un viedo līgumu izmantošanu.

Celer tīkls

Celer Network ir otrā slāņa mērogošanas platforma ātriem un drošiem ārpus ķēdes darījumiem un viediem līgumiem. Celer ir sistēma, kas darbojas virs blokķēdes, ar daudzslāņu arhitektūru, lai nodrošinātu augstu mērogojamības un elastības līmeni, vienlaikus saglabājot drošības un privātuma aspektus.

Celer ļauj izstrādātājiem ātri izveidot un pārvaldīt mērogojamus dApps. Iekšējais CELR marķieris tiek izmantots ne tikai kā platformas valūta, bet arī PoLC – cenu noteikšanas sistēmā, kur lietotāji var bloķēt žetonus, lai nodrošinātu likviditāti, kā arī LiBA izsolēs, lai uzturētu likviditātes mehānismus..

Celer var integrēt jebkurā esošajā blokķēdē, un to jau atbalsta bloku ķēdes, kuru pamatā ir EVM. Platforma nodrošina lietotājiem iespēju mijiedarboties ar dApps 10 000 reizes ātrāk, veikt tūlītējus maksājumus, tirgoties biržās vai izmantot prognožu tirgus.

Matic tīkls

Matic Network decentralizētā platforma, kuras izstrādātāji piedāvā risinājumu plazmas blakējošu ķēžu izveidei, izceļas ar piedāvāto risinājumu dažādību, lai palielinātu blokķēdes mērogojamību. 

Šīs sānu ķēdes darbojas, izmantojot decentralizētu likmju apstiprināšanas (PoS) validatoru tīklu, kas atbalsta sistēmu apmaiņā pret atlīdzību.

Plazma tiek izmantota digitālo aktīvu, kā arī ERC-20 un ERC-721 marķieru drošināšanai mainnet tīklā. Sidechains var izmantot, lai atbalstītu decentralizētus finanšu protokolus, kas pieejami Ethereum ekosistēmā.

Matic izstrādātāji izveido ekosistēmu, kas sastāv no mobilajām lietojumprogrammām, seifiem un paplašinājumiem, lai ērti un ērti pārsūtītu un uzglabātu aktīvus. Matic nodrošina lietotāja saskarni un maksājumu API dApps, lietotājiem un izstrādātājiem. Atomic mijmaiņas darījumi un Matic viedie līgumi ļaus lietotājiem norēķināties ar jebkuru marķieri, un tīklu var izmantot, lai apmainītos marķierus savā starpā, izmantojot likviditātes rezervi.

xDAI stabilā ķēde

Pirmais xDAI stabilās ķēdes marķieris, kas saistīts ar Dai, ļauj ātri un lēti veikt darījumus ar xDAI marķieriem. Pašlaik šis risinājums darbojas tikai DAI-xDAI komplektā, taču nākotnē ir potenciāls izveidot daudz citu stabilu, piemēram, xUSDT vai xUSDC.

Šāda risinājuma ieviešanai tiek izmantota šķērsveida tiltu veidošanas tehnoloģija, kur pēc DAI žetonu bloķēšanas viedā līgumā tiek izveidoti vietējie xDAI stablecoīni. xDAI tiek izmantots gan maksājumiem, gan maksām, un 500 darījumu veikšana izmaksā aptuveni 0,01 USD.

XDAI tīkls ir pilnībā savietojams ar Ethereum projektiem, un tam nav nepieciešamas sarežģītas Ethereum dApp izstrādātāju darbības, lai apvienotu savus projektus ar xDAI blokķēdi. Notiek izstrāde, lai xDai ieviestu nulles zināšanu protokolu privātiem darījumiem un apbalvotu xDAI validatorus, izmantojot POSDAO vienprātības mehānismu ar atsevišķu STAKE marķieri..

Pieprasīt tīklu

Pieprasījums ir atvērts tīkls darījumu pieprasīšanai, ļaujot ikvienam izveidot, glabāt un piekļūt vienādranga maksājumiem decentralizētā tīklā. Decentralizēto maksājumu pieprasījumu tīkla platforma ļauj veikt jebkura veida darījumus, neatkarīgi no tā, vai tas ir algas izmaksa, ziedojums vai atmaksa. 

Pieprasījumu tīklu var izmantot tiešsaistes maksājumiem, novēršot trešās puses un lielas komisijas maksas, nepieciešamību pēc rēķiniem, grāmatvedības un revīzijas. Projekts jau strādā ar Civic, lai iespējotu lietotāju identifikāciju, kā arī Kyber un 0x projektiem, lai norēķinātos par precēm un pakalpojumiem konvertējamos digitālajos žetonos.

Whisp

Whisp platforma ir decentralizēts norēķinu risinājums, kura mērķis ir vienkāršot ārštata un attālinātu darbinieku norēķinu metodes. Whisp ļauj lietotājiem izveidot ciparu maksājuma pieprasījumus, izmantojot skaidrus maksājumu mehānismus, izmantojot kriptovalūtas. Salīdzinoši viegli lietojamo protokolu Whisp uzņēmumi var izmantot, lai samazinātu algas pārvaldības rīku izmaksas, izslēgtu trešo personu pakalpojumu sniedzējus un izvairītos no aizkavēšanās un atcelšanas no tradicionālo finanšu iestāžu puses..

Lietotāji var piekļūt platformai, izveidojot savienojumu, izmantojot MetaMask. Whisp atbalsta maksājumus, izmantojot DAI, ETH, DATA, DGX un DGD žetonus. Līdzīgs risinājums algu izmaksu vienkāršošanai ir Sablier projekts, kuru var izmantot maksājumiem un līdzekļu sadalīšanai pēc iepriekš noteiktas likmes.

Maksājumu risinājumu nākotne

Decentralizētie risinājumi pašreizējā ieviešanā nespēj mērogot atbilstoši pieauguma tempam, kas novērots kriptogrāfijas tirgū. Pirms masveida adopcijas sākšanas ir jāatrisina tādas problēmas kā bloka lieluma ierobežojums, lēni darījumi, augstas maksas, mazs joslas platums, sarežģīts interfeiss utt..

Tūlītēju un lētu maksājumu risinājumi ar lietotājam draudzīgu saskarni palīdzēs popularizēt kriptovalūtas jauno lietotāju vidū, un decentralizētie finanšu instrumenti vairāk koncentrēsies uz atvērtas finanšu ekosistēmas izveidi, kas pieejama ikvienam lietotājam visā pasaulē.. 

Atruna: šī raksta saturs nav paredzēts finanšu konsultācijām, un pret to nevajadzētu izturēties. 3commas un tā autori neuzņemas nekādu atbildību par jūsu peļņu vai zaudējumiem pēc šī raksta izlasīšanas. Raksts ir iesniegts, lai lasītājiem sniegtu vispārīgu informāciju. Šeit aprakstīta tikai personīgā pieredze. Lietotājam pašam jāveic neatkarīgs pētījums, lai pieņemtu pamatotus lēmumus par ieguldījumiem kriptogrāfijā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me