Blokķēdes tilti kā alternatīva Ethereum 2.0 gaidīšanai

Lai gan blokķēde ir radījusi tik nepieciešamo decentralizāciju un lauzusi stereotipus, visticamāk, tajā ir dažas problēmas, kas prasa iekšēju pārbaudi katrā esošajā apgabalā. Viens no tiem ir blokķēdes savietojamības trūkums. Tas nozīmē, ka, ja dApp ir veidots uz Ethereum, tas var izmantot tikai Ethereum blokķēdes, nevis jebkura cita tīkla priekšrocības, kas var radīt bažas, jo Ethereum ir savas raksturīgās problēmas, piemēram, slikta mērogojamība.

Lai atrisinātu nesaderības problēmu, ir izveidoti blokķēdes tilti. Apskatīsim, kādi ir blokķēdes tilti, kā tie darbojas un kādas priekšrocības tie sniedz.

Kas ir blokķēdes tilti?

1) Blokķēdes tilts ir savstarpēji savienota saite, kas nodrošina komunikāciju un mijiedarbību starp divām blokķēdes sistēmām.

2) Blockchain tilti palīdz dApps izmantot abu sistēmu priekšrocības, ne tikai to resursdatora platformu, savienojot divus tīklus. Piemēram, Ethereum mitināts un ar EOS blokķēdi saistīts dApp var izmantot Ethereum viedo līgumu funkcionalitāti un EOS mērogojamību.

3) Izmantojot blokķēdes tiltus, visus datus, informāciju un marķierus var pārsūtīt starp divām bloku ķēdes platformām.

4) Blokķēdes tiltus regulē piparmētru un sadedzināšanas protokols. Žetonu pārsūtīšana nav burtiska; drīzāk, kad marķieris jāpārvieto no vienas blokķēdes uz citu, tas tiek sadedzināts uz iepriekšējā, un otrā pusē tiek izkalts ekvivalents žetonu daudzums. 

Saderības problēma

Jautājums paliek: kāpēc tā joprojām ir problēma pat 11 gadus pēc pirmo decentralizēto sistēmu parādīšanās? Fakts ir tāds, ka līdz pēdējām dienām katrs blokķēdes veids tika izveidots kā atsevišķa neatkarīga ekosistēma, un izstrādātāji, šķiet, bija vairāk noraizējušies par konkurenci savā starpā, nevis par darbu pie saderības.

Tomēr, pieaugot decentralizēto finanšu popularitātei 2020. gadā, kriptovalūtu saderības problēma ir aktuālāka nekā jebkad agrāk. Fakts ir tāds, ka pati DeFi nozare tika iecerēta kā vienota finanšu ekosistēma, kuras produktiem bija jābūt savstarpēji savietojamiem. Un 2020. gadā tehnoloģiju uzņēmumi ir atkārtoti atzīmējuši, cik svarīgi ir apvienot lielu blokķēdes platformu centienus, kas vēl nesen tika izveidoti neatkarīgi.

Šodien DeFi ir tirgus, kas pārvalda vairāk nekā 11 miljardi dolāru un kļuva par alternatīvu tradicionālajiem bankas pakalpojumiem tūkstošiem lietotāju, pateicoties pievilcīgajām aizdevumu un noguldījumu likmēm, ko piedāvā tās produkti. Svarīgs faktors, kas veicina šīs nozares popularitāti, ir veiksmīgs DeFi izstrādātāju mēģinājums daļēji atrisināt saderības problēmu. Tā rezultātā lietotāji var viegli apmainīt dažādus žetonus vai pārfinansēt aizdevumu no viena aktīva uz citu.

Live blockchain tiltu piemēri

Arī publiskie un privātie blokķēdes tilti iedalās divās kategorijās Neuzticami tilti vai Federētie tilti.

Neuzticams tilts vairāk vai mazāk darbojas kā publisks blokķēžu tīkls, kurā jebkurš var pievienoties platformai bez jebkādas atļaujas. Neuzticami tilta lietotāji saņem stimulu pārbaudīt darījumus tāpat kā Ethereum kalnrači. 

Vissvaigākais un spilgtākais neuzticamā tilta piemērs ir Wormhole, kas savieno Solana un Ethereum. Tas ir tikai pirmais no daudziem plānotajiem starpkanālu tiltiem Solanā. Tas pārveido ETH un ERC-20 standarta žetonus par SPL standarta marķieriem Solana blokķēdē. Tas ļaus esošajiem projektiem un platformām droši pārvietot aktīvus starp tīkliem, vienlaikus izmantojot īpaši ātrās un drošās blokķēdes priekšrocības. Pārcelšanās uz Solana novērš tīkla pārslodzi vai augstas darījumu maksas un joprojām ļauj jums atgriezties Ethereum tīklā, ja nepieciešams.

The Syscoin-Ethereum blokķēde ir arī labi zināms tilta Trustless piemērs, kas ļauj neuzticīgi mijiedarboties starp Ethereum un Syscoin tīkliem.

Līdzīgi kā privātajā blokķēdē, arī Federated Bridge prasa, lai lietotājs izpildītu noteiktus kritērijus un prasības, ko federācija ir noteikusi, lai būtu tilta daļa. Piemēram, a Wanchain blockchain tilts savieno vairākus izolētus blokķēdes, lai nodrošinātu digitālo aktīvu un datu plūsmu. Tas ir lielisks decentralizētu finanšu blokķēdes tilta piemērs.

Vēl viens blokķēdes tilta piemērs ir RSK marķiera tilts, kas nodrošina interfeisu starp Bitcoin un Ethereum aktīvu pārsūtīšanai.

Šogad NEO, Ontology un Switcheo uzsāka kopīgu projektu ar nosaukumu Poly tīkls, neviendabīgu komunikācijas protokolu alianse, kuras mērķis ir vienmērīga Ethereum, Cosmos un NEO blokķēžu integrācija lielākā starpķēžu ekosistēmā. Kamēr NEAR projekts palaida Varavīksnes tiltu, savieno NEAR un Ethereum. 

Piemēram, Polkadot izveidoja a viena vārteja savienot jebkura veida blokķēdes, izmantojot tā sauktās paralēlās ķēdes. Polkadot galvenais mērķis ir ieviest ziņojumu pārsūtīšanu starp ķēdēm, kas izvairītos no releju ķēdes izmantošanas darījumiem un tādējādi nodrošinātu ātrāku un tiešāku saziņu.

Blokķēdes tiltu priekšrocības

Decentralizētu finanšu parādīšanās var ievērojami samazināt plaisu starp kriptovalūtām un tradicionālo finanšu sistēmu. Turklāt eksperti uzskata, ka DeFi risinājumi var atrisināt jautājumu par kriptovalūtu integrāciju finanšu pasaulē pat ātrāk nekā maksājumu nozares līderi, piemēram, PayPal vai Coinbase.

Kā minēts iepriekš, ja Ethereum dApp izmanto uzlabotos ERC-20 marķieru standartus un viedās līguma funkcionalitāti, tas saskaras arī ar mērogojamības trūkumu, zemu apstrādes ātrumu, satiksmes sastrēgumiem un citām ar Ethereum saistītām problēmām. Turklāt Ethereum arī pieprasa augstas darījumu maksas intensīvas tīkla trafika periodos. Izmantojot blokķēdes tiltu, dApp var izpildīt Ethereum viedās līguma funkcionalitātes nodrošināšanai, savukārt darījumus var izpildīt, izmantojot blokķēdes tiltu, lai iegūtu lielāku apstrādes ātrumu un zemākas izmaksas. Tādā veidā dApp var apvienot labāko no abām pasaulēm.

Blokķēdes tilti palīdz samazināt Ethereum tīkla trafiku, izplatot to citām mazāk ielādētām blokķēdēm, tādējādi risinot Ethereum mērogojamības problēmas. Tūlītēja maksājumu apstrāde ir arī ļoti noderīga bloķēšanas ķēdes tilta lietojumprogramma. Dienas beigās komandām nav jāaprobežojas tikai ar vienu blokķēdi, ja tās vēlas nostiprināt vienu blokķēdi ar citas mērogojamību.

Blokķēdes tilti, nākotne

Blokķēdes tilta izstrāde joprojām ir sākumstadijā, un var paiet daudz laika, lai pārvērstos par pilnvērtīgu, bankām piemērotu lietojumprogrammu. Bet, ņemot vērā tā lietderīgo un unikālo vairāku blokķēdes sistēmu savienošanas aspektu, pats par sevi saprotams, ka tiltiem būs svarīga loma nākotnes blokķēdes Visumā. Tas liek domāt, ka nākamais attīstības līmenis nav tālu. Un tiek sperti lieli soļi, lai izveidotu brīvu vietu, kur digitālā nauda būs saderīga ar fiat valūtām. Piemēram, Ripple strādā pie Interledger protokols, kas ļauj veikt darījumus starp blokķēdes platformām un tradicionālajiem risinājumiem. No otras puses, būtu nepraktiski sagaidīt, ka visu šķidro Ethereum vai Bitcoin ekosistēmu vērtība tiks nekavējoties sadalīta tīklos.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map