Vēsture 

FTX apmaiņu izstrādāja Alameda Research. To 2017. gada oktobrī izveidoja profesionāls tirgotājs Sems Bankmans-Frīds un programmētājs Gerijs Vangs. Alameda pārvalda uzņēmumu un individuālo investoru digitālos aktīvus. Platforma pārvalda digitālo aktīvu portfeli 100 miljonu USD vērtībā. Alameda nodarbojas arī ar profesionālu digitālo aktīvu tirdzniecību, kuru dienas apgrozījums svārstās no 600 līdz 1,5 miljardiem ASV dolāru.

Tie paši Alameda Research dibinātāji ir aiz FTX platforma. Birža oficiāli parādījās 2018. gadā. No juridiskā viedokļa pakalpojums pieder FTX Trading LTD, kas reģistrēta Antigvas un Barbudas salās. 2019. gada jūlijā birža uzsāka savu žetonu un piesaistīja 8 miljonus ASV dolāru no institucionālajiem investoriem, un 2019. gada decembrī Binance ieguva lielu daļu FTX. 2020. gada februārī FTX pārdeva 125 miljonus FTT žetonu.

Iespējas

Birža šobrīd piedāvā spot un nākotnes tirgus, opcijas, piesaistītos žetonus, svārstīguma žetonus, īpašos žetonus un ārpusbiržas platformu.

  • Spot – 30 platformas USD, USDT, BTC un BRL ir pieejami uz vietas. Likvīdākais pāris ir BTC / USD, tā tirdzniecības apjoms maijā mēnesī ir USD 435 miljoni.
  • Nākotnes līgumi – platformā ir vairāk nekā 50 nākotnes līgumu. Ir pieejami mēneša, ceturkšņa un beztermiņa līgumi
  • Piesaistīti žetoni – FTX apmaiņa ir piesaistīto žetonu iniciatore. Viņi bija pirmie, kas tūlītējā tirgū ieviesa sviras tirdzniecības mehānismu. FTX ir atbildīga arī par šo marķieru nodrošināšanu. Kopumā biržā tiek parādīti apmēram 100 žetoni ar -3, -1, 0,5, 1 un 3 svirām.
  • Nepastāvības žetoni. Tie ir līgumi, kas samierinās ar monētas cenas absolūtām izmaiņām laika gaitā. Laika periodi var būt katru dienu, nedēļu vai ceturksni.
  • Īpaši žetoni. Īpašie marķieri ietver kriptovalūtu indeksus (līdzīgi kā ETF), 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanu žetonus, hashrate vērtības un žetonus, kas piesaistīti WTI eļļas cenai..

Komisijas

Standarta komisija ir 0,02% izgatavotājam un 0,07% ņēmējam. Šīs vērtības var samazināt, palielinot tirdzniecības apjomu.

FTX piedāvā arī novirzīšanas un VIP programmas. Lai kļūtu par VIP dalībnieku, tirdzniecības apjomam ir jāpārsniedz 100 miljoni USD.

1% un 4% nozīmē, ka tirgotāja 30 dienu tirdzniecības apjomam jābūt 1% vai 4% no kopējā FTX tirdzniecības apjoma. Lai kvalificētos VIP programmai, jūsu apjomam jāatbilst jebkurai no prasībām (USD vai%).

Kad lietotāji reģistrējas, izmantojot jūsu novirzīšanas saiti, jūs saņemat 30% no viņu tirdzniecības komisijām, savukārt viņi saņems 5% atlaidi komisijas maksu par visiem darījumiem.

FTT žetonu īpašniekiem tiek paredzēta papildu atlaide komisijām

Konta papildināšana neuzņemas nekādas maksas. Ir žetonu izveides un norēķinu maksa 0,10% un dienas pārvaldības maksa 0,03%. Izmantojot sviras, kas pārsniedz 50x, tirdzniecības komisijas maksa tiek palielināta par 0,02%, bet 100x vai lielāka – par 0,03%. Apdrošināšanas fonds darbojas kā papildu maksu saņēmējs.

FTT žetons

FTT ir izaugsmes pamats FTX ekosistēma

  • FTT marķieris tiek tirgots FTX, Binance, Bitfinex, Huobi un citās biržās, iegūstot 34. vietu CoinMarketCap vērtējumā..
  • FTX iegādājas un sadedzina FTT žetonus tādā apmērā, kas vienāds ar 1/3 no visām biržā iekasētajām maksām.
  • FTT marķieri var izmantot kā nodrošinājumu FTX biržā.
  • FDD uzkrāj socializētu peļņu no FTX apdrošināšanas fonda.
  • FDN īpašnieki saņem atlaides komisijām.

Kopumā tika izsniegts FDN 350 000 000 apmērā, un tagad tas tiek atpirkts un sadedzināts, līdz paliek tikai puse no kopējā piedāvājuma.

KYC

Platformā ir trīs identitātes verifikācijas līmeņi. Pirmajā līmenī pietiek ar e-pasta un dzīvesvietas valsts norādīšanu. Šajā gadījumā izņemšanai pieejamo līdzekļu dienas summa būs vienāda ar 1000 USD. Otrajā līmenī ir nepieciešami noteikti dokumenti, taču šī līmeņa sasniegšana nozīmē, ka nebūs izņemšanas ierobežojumu. Trešajam līmenim ir nepieciešams bankas izraksts, kas ļautu lietotājam izmantot ārpusbiržas platformu.

Secinājums

FTX ir liela atvasinājumu platforma ar unikāliem rīkiem, kas derēs gan iesācējiem, gan pieredzējušiem lietotājiem. Iespējams, ka nākotnē tā varēs konkurēt ar tādiem kriptogrāfijas milžiem kā Binance un Bitmex. No 2020. gada maija ir iespēja tirgoties ar FTX, izmantojot 3Commas rīkus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me