Atomu mijmaiņas darījumi

Kriptovalūtu apmaiņas process biržās un citās specializētās platformās joprojām var būt diezgan laikietilpīgs un bieži vien saistīts ar lielām komisijas maksām. Turklāt ne visās biržās tiek atbalstītas nepieciešamās monētas vai nepieciešamie tirdzniecības pāri. Tā rezultātā tirgotājs, kurš vēlas apmainīt vienu kriptovalūtu pret citu, saskaras ar nepieciešamību pēc papildu konvertēšanas.

Atomic Swaps atrisina iepriekš minētās problēmas un novērš nepieciešamību uzticēties arī trešajai pusei, kā arī ļauj apmainīties ar kriptovalūtām dažādos blokķēdēs.

Kriptovalūtu apmaiņas procesā var rasties vairākas problēmas.

  1. Uzticēšanās. Lai apmainītos ar kriptovalūtām, piemēram, LTC uz BTC, jums būs vai nu jānosūta monētas uz apmaiņu, vai arī jāveic ārpusbiržas darījums. Pirmajā gadījumā jums jāuzticas platformai, kas piemēros tirdzniecību, pretējā gadījumā jums būs jāpaļaujas uz galvotāju, kas nodrošina darījuma drošību.
  2. Papildu maksa. Veicot darījumu biržā, jūs maksājat komisiju par pašu tirdzniecību, jūs maksājat arī par monētu izņemšanu un dažreiz pat par naudas iemaksu. Bezrecepšu biržas gadījumā jūs maksājat garantētājam fiksētu procentu.
  3. Ērtības. Lai tirgotu kriptovalūtas biržā, jums jāiemaksā līdzekļi un pēc tam tie jāizņem, taču birža var uz laiku slēgt apkopes nolūkos vai uz nenoteiktu laiku apturēt depozīta / izņemšanas iespēju izmantotajām kriptovalūtām..

Lai atrisinātu šīs problēmas, tika izstrādāti Atomic Swaps. Pirmo reizi tehnoloģiju aprakstīja Tier Nolan 2013. gadā, taču tā tika izmantota tikai nesen.

Darbības princips

Atomic Swap protokoli ir izstrādāti, lai novērstu jebkādas krāpšanās iespējas dalībniekiem. Lai saprastu, kā tas darbojas, izmantosim piemēru, kur Alise vēlas apmainīt savu LTC pret Boba BTC.

Pirmkārt, Alisei jāiemaksā LTC uz līguma adresi, kas spēlē seifa lomu. Kad šī “seifs” ir izveidots, Alise ģenerē atslēgu, lai tai piekļūtu. Pēc tam viņa koplieto šīs atslēgas kriptogrāfisko jaucēju ar Bobu. Bobs nevar piekļūt LTC, jo viņam ir tikai atslēgas jaukšana, bet ne pati atslēga.

Bobs izmanto Alises piedāvāto jaukumu, lai izveidotu citu drošu līguma adresi, kur viņš pēc tam glabā savu BTC. Lai saņemtu BTC, Alisei jāizmanto tā pati atslēga, tādējādi nodrošinot savu valūtu Bobam (izmantojot hashlock funkciju). Tas nozīmē, ka tiklīdz Alise pieprasīs BTC, Bobs savukārt pieprasīs LTC, un valūtas maiņa tiks pabeigta.

Termins “atoms” tiek izmantots, jo šie darījumi tiek veikti vai nu pilnībā, vai arī nenotiek vispār. Ja kāda no pusēm nepilda savas saistības, līgums tiek atcelts, un līdzekļi automātiski tiek atdoti attiecīgajiem īpašniekiem.

Atomu mijmaiņas darījumi var notikt divos dažādos veidos: blokķēdē un ārpus blokķēdes:

  • Ķēdes mijmaiņas darījumi notiek jebkurā no tīkliem, kas iesaistīti apmaiņas procesā (šajā gadījumā tas ir vai nu bitcoin, vai litecoin blockchain).
  • Ārpus ķēdes notiek mijmaiņa otrajā slānī, piemēram, zibens tīklā.

No tehniskā viedokļa lielākā daļa šo tirdzniecības sistēmu ir balstītas uz viedajiem līgumiem, kas izmanto Multisig un Hash Timelock līgumus (HTLC).

Multisig

Multisig ir īpašs digitālā paraksta veids, kas ļauj diviem vai vairāk lietotājiem parakstīt dokumentus kopā kā grupu. Tāpēc vairāku parakstu kombinācija tiek izveidota ar vairāku parakstu palīdzību.

Kā vienkāršu līdzību jūs varat iedomāties seifu ar divām slēdzenēm un divām atslēgām. Ar to, ka Alisei ir viena atslēga, bet Bobam – otra. Vienīgais veids, kā viņi var atvērt lodziņu, ir vienlaikus izmantot abus taustiņus. Tāpēc neviens no dalībniekiem nevarēs patstāvīgi atvērt kasti.

Hash Timelock līgumi (HTLC)

Hash Timelock līgumu pamatā ir divas funkcijas: hashlock un timelock.

Hashlock mērķis ir novērst tēriņus, ja kāda no datu daļām joprojām nav pieejama (piemēram, Alises atslēga iepriekš minētajā piemērā). Laika bloķēšana ir funkcija, kas nodrošina, ka līgumu var izpildīt tikai iepriekš noteiktā laika periodā. Līdz ar to HTLC izmantošana novērš uzticēšanās nepieciešamību, jo līgums izveido īpašu noteikumu kopumu, kas novērš daļēju Atomic Swap izpildi.

Atomapmaiņas priekšrocības

Atomic Swaps galvenā priekšrocība ir trešās puses vajadzību novēršana, jo visi darījumi ir P2P, tieši starp diviem lietotājiem. Atomu mijmaiņas darījumi arī uzlabo drošību, jo lietotājiem nav jāpārskaita savi līdzekļi centralizētai biržai vai trešai pusei. Tā vietā darījumi var notikt tieši no lietotāju makiem. Turklāt tas arī palīdz lietotājiem ietaupīt uz komisijas maksām. Izmantojot mijmaiņas līgumus, jums jāmaksā tikai darījuma maksa, savukārt, izmantojot biržas, papildus darījuma komisijas maksai tiek piemērota tirdzniecības komisija un komisijas maksa par izņemšanu. Arī atomu mijmaiņas darījumi ir daudz ātrāki – teorētiski tie aizņem tikai laiku, kas vienāds ar darījumu apstrādes ātrumu.

Trūkumi

Lai veiktu apmaiņu, divām kriptovalūtām jābūt balstītām uz blokķēdēm, izmantojot to pašu jaukšanas algoritmu (piemēram, SHA-256, tāpat kā ar bitcoin tīklu). Turklāt tiem jābūt saderīgiem ar HTLC un citām programmējamām funkcijām.

Daži pētnieki ir noraizējušies arī par privātuma jautājumiem, jo ​​blokķēdē var izsekot atomu mijmaiņas darījumiem, kas ļauj saistīt mijmaiņā iesaistītās adreses ar citiem lietotāja līdzekļiem.

Secinājums

Atomic Swap joprojām ir sarežģīti izpildīt lielākajai daļai, taču šī tehnoloģija noved pie būtiskām izmaiņām blokķēdes un decentralizētās tirdzniecības savietojamībā. Tādējādi šai metožu apmaiņai ir liels potenciāls, kas paver jaunas decentralizācijas un vienaudžu naudas pārskaitīšanas iespējas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map