DCA roboty: Vytvorte si DCA Futures Bot pomocou TradingView obchodných signálov

Ako vytvoriť DCA Futures Bot pomocou signálov zabudovaných do 3Commas? Čítaj viac…

Úvod

V tomto článku si ukážeme, ako vytvoriť DCA futures robot, ktorý bude spúšťať nové obchody pomocou zabudovaného nákupného signálu skríningu. TradingView.

Pre tento tutoriál budeme používať populárnu burzu Obchádzkové futures pre časté skalpovanie malých ziskov s pákový efekt Kríž, ako aj vstavané signály na nákup skríningového modulu TradingView vo viacerých časových rámcoch.

Ak vás zaujíma, ako sa generujú signály nákupu / predaja screeneru TradingView, môžete si o tom prečítať viac. tu, signály pre používateľov robota 3Commas poskytuje skríning „Hodnotenia“ z TradingView, ktorý je generovaný z nasledujúcich indikátorov technickej analýzy: 

Parabolic SAR, Bollinger Bands, MACD, Momentum, Awesome Oscillator, Average Directional Index, Commodity Channel Index, Stochastic, Relative Strength Index a nakoniec Simple & Exponenciálne kĺzavé priemery.

Ak je splnená každá z vyššie uvedených 10 podmienok individuálneho indikátora, napríklad MACD je nad signálnou linkou alebo cena grafu nad EMA a SMA, potom je výsledok indikátora vyhodnotený ako 1 (alebo „pozitívny“). Hodnoty sa sčítajú a ak napríklad skončíme s hodnotou 7 alebo vyššou, znamená to nákupný signál.

SМА je aritmetický priemer záverečných cien nástroja za určité obdobie.

EMA – kĺzavý priemer, ktorý zobrazuje priemernú cenu finančného nástroja za určité časové obdobie.

Výber zmluvy na obchodovanie

Pre tohto sprievodcu si vyberieme inverzný kontrakt EOS / USD, pretože sa nedávno pokúsil prelomiť 200-denný odpor EMA v 4-hodinovom časovom rámci, než ho nakoniec 16. novembra zasiahol a zahájil vzostupný trend po prelomení posledného poskytnutého miestneho maxima na grafe. Okrem toho bitcoiny / USD tiež ukazujú stúpajúci trend, čo je dobré znamenie pre altcoiny v pároch oproti doláru, pretože je známe, že príliv zdvíha všetky člny:

Táto stratégia by sa mala považovať za vysoko rizikovú, rovnako ako akékoľvek futures alebo spotové transakcie..

Budete musieť postupovať podľa grafov a ak cena klesne pod 200-dennú EMA, možno budete chcieť zastaviť robota, kým sa cena znovu nerozbije nad tento ukazovateľ..

Tento robot bol vytvorený na obchodovanie so 150 mincami EOS, ktoré boli odoslané do peňaženky EOS na burze Bybit. Použijeme malé objednávky a skalpovú krížovú páku vo výške 0,75% zisku z každého úspešného obchodu, aby sme akumulovali viac EOS s reverzným kontraktom EOSUSD na Bybit.

Nakonfigurujeme robota tak, aby využíval bezpečnostné príkazy a bez likvidácie dokázal pokryť prudký pokles ceny EOS až o 30%..

Pretože tento robot bude využívať krížovú páku, akýkoľvek zisk a zisk ponechaný na devízovom účte zvýši vaše obchodné fondy a pomôže zabrániť možnej likvidácii v budúcnosti..

V budúcnosti možno budete chcieť lepšie kontrolovať a zmierňovať možnosti likvidácie pravidelným výberom určitých ziskov presahujúcich 175 EOS do inej peňaženky alebo výmenného účtu..

Tvorba topánok

Prejdite do hlavnej ponuky a vyberte kartu DCA-Bot, a potom stlačte tlačidlo Vytvorte robota:

Vytvoríme „jednoduchého“ robota, pretože všetci futures roboti môžu obchodovať iba s jednou zmluvou.

Uistite sa, že je karta vybratá v hornej časti stránky Pokročilé a že ste vybrali Názov (názov) pre svojho robota (zobrazí sa v denníku, ako aj v sekcii Moje ponuky a na stránke DCA-Bots) vyberte výmenný účet (Burza cenných papierov), prostriedky, z ktorých robot bude používať:

Teraz sa pozrieme na nastavenia sekcie Stratégia; v takom prípade sú predvolené nastavenia v poriadku.

Použijeme DLHÉ (3), pretože chceme nakupovať mince za nízku cenu a predávať mince za vyššiu cenu, aby sme dosiahli zisk.

Máme iba jednu možnosť cenovej ponuky (Citát) ako mena, v ktorej by sme chceli dosiahnuť zisk, pretože ide o reverzný kontrakt, všetok zisk sa zhromaždí v EOS. 

Ak je to jeden z vašich prvých robotov, možno by stálo za to udržiavať objemy počnúc a bezpečnosť objednávky (4) nižšie, avšak pre tento príklad použijeme 30 EOS ako objemy oboch objednávok, tieto sumy sú skutočné veľkosti objednávok zadaných na burze, vrátane Kríž (6) rameno páky x50; to v skutočnosti znamená, že na zadanie počiatočnej objednávky sa použije iba 0,6 EOS z vašich obchodných fondov a 0,6 EOS na prvú bezpečnostnú objednávku. 

Tento robot celkovo použije asi 7 355 EOS z vašich prostriedkov bez finančnej páky, ak sú zapojené všetky DCA / bezpečnostné objednávky. Keď získate väčšiu dôveru v použité stratégie, možno budete chcieť zvýšiť úroveň rizika v obchode s robotmi..

Odporúča sa ponechať typ štartovacej objednávky na indikátore Obmedziť (5), pretože to zaisťuje, že robot otvorí obchody bez cenového sklzu, čo je obzvlášť dôležité pri obchodovaní s mincami s nízkou likviditou:

Ďalej nastavíme podmienku začatia transakcie; toto nastavenie oznámi robotovi, kedy má pre vybranú mincu otvoriť nový obchod. Budeme používať signály TradingView Kúpiť (7), ako už bolo uvedené, vo viacerých časových rámcoch. To by malo nášmu botovi umožniť zahájiť nové obchody, keď cena EOS stúpne, pretože sa budeme usilovať rýchlo „skalpovať“ zisky po malých kúskoch. Tieto obchody sa uskutočňujú v nízkych časových rámcoch, takže sa musia rýchlo uzavrieť a musia sa vyskytovať dostatočne často:

Môžete sledovať signály „Hodnotenie“  podľa TradingView tu. Ak chcete zobraziť jednotlivé aktuálne hodnotenia, budete musieť každý časový interval zmeniť na ten, ktorý ste vybrali v sekcii „Podmienky začiatku transakcie“.

Teraz nastavíme parametre Vezmite si zisk na našom botovi; Naším cieľom sú opakované krátke obchody. Pretože „škálovanie“ grafov s nízkym časovým rámcom je dosť riskantné, kľúčové je snažiť sa čo najrýchlejšie uzavrieť všetky obchody. Nastavte cieľovú hodnotu ziskovosti na 0,75% (8) a hodnota Výpočet ziskovosti – Ako percento z celkového objemu (9), pretože by sme chceli, aby bol zisk 0,75%, z priemernej ceny mincí zakúpených týmto robotom:

Nastavenia nepoužijeme Stop Loss pre tohto robota, pretože sa budeme spoliehať na pokrytie významného poklesu ceny v grafe pomocou bezpečnostné príkazy (priemerná cena v dolároch). Poznámka: Obchodovanie na burzách futures je vo svojej podstate riskantné, a aj keď výnosy môžu byť dosť vysoké, je potrebné mať na pamäti riziká. Ak cena EOS prudko poklesne, môžete byť zlikvidovaný a prísť o svoje prostriedky.

Ak chcete použiť nastavenia Stop Loss, dôkladne ich otestujte na účte Paper Trading. Trh s kryptomenami je však známy svojou vysokou volatilitou, takže môžete zistiť, že Stop Loss môže skutočne zvýšiť vaše straty v porovnaní s výberom grafov kvality. – rýchlo sa vracajúce mince, aj keď “klesnú” vzhľadom na kúpnu cenu.

V tomto príklade použijeme 6 bezpečnostných príkazov a nastavte hodnotu počet súčasne aktívnych bezpečnostných príkazov (10) o 2; to zaisťuje, že prostriedky požadované pre 2 súčasné bezpečnostné príkazy budú vždy rezervované vopred v knihe objednávok výmeny ako Limitné príkazy. 

Bezpečnostné príkazy sa používajú na zníženie priemernej ceny mincí zakúpených robotom v prípade poklesu ceny po otvorení obchodu; nazýva sa tiež DCA alebo Dollar Cost Averaging.

Nastaviť pre prvý použitý bezpečnostný príkaz Cenová odchýlka za zadanie bezpečnostnej objednávky (11) o 0,5%; Inštalácia Násobiteľ objemu bezpečnostnej objednávky (12) o 1,25; To znamená, že počet mincí zakúpených prostredníctvom bezpečnostnej objednávky sa zvýši o 25% vytvorením každej nasledujúcej objednávky. To pomôže znížiť priemerné náklady na každú mincu kúpenú robotom..

Inštalácia Násobiteľ stupňov bezpečnostnej objednávky (12) o 2; to znamená, že robot zdvojnásobí túto hodnotu počnúc prvou cenovou odchýlkou ​​a vykonaním bezpečnostného príkazu. Naša prvá bezpečnostná objednávka bude v zásade umiestnená o 0,5% nižšie ako otvorená cena obchodu (počiatočná objednávka), druhá bezpečnostná objednávka bude umiestnená o 1% nižšie a tretia o 2% nižšie. To pokrýva pokles ceny mince o 31,5% po otvorení obchodu a znamená to, že môžeme profitovať rýchlejšie:

Odporúča sa skontrolovať graf kontraktu, s ktorým sa chystáte obchodovať, nájsť posledný „vrchol“ dosiahnutej ceny na dennom alebo týždennom grafe, určiť hodnotu v rozmedzí 10% – 15% pod túto hodnotu a zadať v stĺpci Maximálna obchodná otvorená cena (13) na stránke Rozšírené nastavenia. Dôvodom je zabrániť tomu, aby robot vytváral obchody „na vrchole“ trendu, pretože ide o typické body, v ktorých sa cena môže obrátiť. Budete musieť pravidelne manuálne kontrolovať graf a vyhodnocovať, či túto hodnotu zvýšiť a umožniť robotovi pokračovať vo vytváraní obchodov, keď sa cena pohybuje nad nastavenou hodnotou. Ak cena stále prekonáva predchádzajúcu maximum a pohyb je potvrdený, môžete túto hodnotu zvýšiť na ďalší logický bod v súlade s vašou technickou analýzou..

Na karte môžeme skontrolovať množstvo finančných prostriedkov, ktoré náš robot použije Asistent (vpravo) – nenechajte si ujsť túto funkciu – je to veľmi užitočné!

V okne Asistent ukáže, koľko peňazí bude tento robot potrebovať, aby správne pracoval s nakonfigurovanými parametrami, ako aj maximálny pokles ceny, ktorý môžu pokryť vaše poistné obchody, a percento dostupných voľných prostriedkov, ktoré robot použije (vždy sa snažte ponechať dostatok finančných prostriedkov pri obchodovaní s krížovou pákou, pretože dostupné prostriedky sa použijú na zabránenie likvidácii vašej otvorenej pozície):

Na stránke Tabuľka bude odrážať výšku finančných prostriedkov počas inštalácie Násobiteľ objemu bezpečnostnej objednávky, ako aj percento cenovej odchýlky, ktorá bude pokrytá Násobiteľ stupňov bezpečnostnej objednávky.

A nakoniec, jednou z najužitočnejších funkcií je stránka Tabuľka podrobne zobrazuje, ako sa budú bezpečnostné príkazy používať.

Výsledok

Iba pár dní po jeho vytvorení vyzerajú výsledky robota sľubne! Mimochodom, tu môžete vždy nájsť nášho nakonfigurovaného robota.!

Poznámka: Obchodovanie na burzách futures je vo svojej podstate riskantné, a aj keď výnosy môžu byť dosť vysoké, je potrebné mať na pamäti riziká. Ak cena majetku, s ktorým obchodujete, prudko poklesne, môžete byť zlikvidovaný a prísť o svoje prostriedky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map