Trading Ripple: XRP Satın Alma ve Satma Hakkında Eksiksiz Kılavuz

Trading Ripple: Satın Alma & amp; XRP satmak

Ripple (XRP), geçtiğimiz yıl çok ilgi gördü. Şans eseri ya da tesadüfen değil, çünkü XRP’nin tüm fikri, kuruluşlar arasında güvenli ve korumalı transferler için bir kripto para birimi sağlamaktır. Örneğin finans kuruluşları, bankalar, XRP satın alın ve siz de yapmanız gerekiyorsa?

Bu makale Ripple ağının ve sisteminin temellerini açıklayacak, size Ripple para birimi XRP’yi anlatacak ve bu kripto para birimini borsalarda nasıl satın alacağınız, satacağınız ve takas edeceğinize dair gerçek örnekler gösterecektir..

Dalgalanma nedir?

Ripple, gerçek zamanlı bir brüt ödeme protokolü, döviz değişimi ve para transferi sistemidir. Protokol, itibari para birimlerini, kripto para birimlerini, emtiaları ve diğer varlıkları temsil eden belirteçleri destekler. Ripple, fiat paraya ve geleneksel bankacılık sistemine bir alternatif olarak değil, bankacılık sistemi için alternatif bir ödeme yöntemi olarak yaratıldı..

Ripple’ın birincil müşterileri, gerçek zamanlı transferlerle sınır ötesi ödemeler yapmak için xCurrent yazılım çözümünü kullanan bankalardır. Düzenli kullanıcılar, anlaşmalar için Ripple’ın dijital para birimi XRP’yi de kullanabilir. Kısacası Ripple, para birimleri arası ödemeler için küresel bir sistemdir. Ağın ana avantajı, dünyanın herhangi bir yerinde karşılıklı transferlere sadece birkaç saniye içinde izin vermesidir..

Ripple Nasıl Çalışır??

Ripple, ödeme ağ geçitlerinde çalışır. Bir ağ geçidi, kullanıcıların para ve gerçek varlıklara yatırım yapmasına ve Ripple likidite havuzundan jeton almasına izin veren herhangi bir kişi veya kuruluş olabilir. Ağ geçidi, kullanıcılardan döviz depozitolarını kabul eder ve Ripple dağıtılmış defterine bakiye verir. Ripple, kendi protokolünde çalışan bir kripto para birimidir ve aynı zamanda finans kurumları tarafından kullanılan bir ödeme sistemidir..

Döviz bozdurma planı basittir. Bir kişinin Amerikan dolarını (USD) Brezilya realine (BRL) çevirmesi gerektiğini varsayalım. İlk olarak, kişi dolarlarını Ripple sisteminin dahili para birimi olan XRP’ye çevirir. Ardından bir bankanın sahip olduğu gerçek bir cüzdana transfer yapılır. Operasyon sonunda kişi Brezilya para birimini alıyor.

XRapid teknolojisi sayesinde, bu değişim yalnızca birkaç saniye sürer: XRP’nin ana avantajlarından biri. Ayrıca, sistemdeki tüm transferler geri alınabilir; yani iptal edilip iade edilebilirler. Ripple’daki yüksek aktarım hızı, dünyadaki birçok sunucunun ağı desteklemesinden kaynaklanmaktadır. Bu, örneğin madencilere bağlı olan Bitcoin’in tam tersidir..

Ripple’ın Tarihi

Ripple sistemi başlangıçta varlıkların değişimi için tasarlandı ve Ripple para birimi bu tür bir değişim aracı olarak ortaya çıktı. 2005 yılında, sistemin ilk sürümü piyasaya sürüldü ve altı yıl sonra, yüksek çalışma hızına sahip ve madencilik süreci olmayan merkezi olmayan bir ağ oluşturmaya karar verildi. 2013 yılında Ripple Labs kuruldu.

Ripple, 2016 yılına kadar 55 milyon doların üzerinde yatırım almıştı. 2017 yılında, Japonya, Tayvan, Kore, Çin, İngiliz Santander ve Kanada Kraliyet Bankası ve Bank of America’nın en büyük bankaları olan National Bank of Abu Dhabi ile anlaşmalar yapıldı..

Yazma sırasında (Ekim 2020), Ripple’ın para birimi XRP, 11 milyar doları aşan bir kapitalizasyonla en popüler kripto para birimlerinin ilk 10’unda dördüncü sırada yer alıyor. Şu anda dolaşımda 45 milyardan fazla madeni para var.

XRP Değeri

Ripple’ın Fiyatını Etkileyebilecek Faktörler

XRP’yi ayakta tutan ve fiyatını etkileyebilecek üç ana faktör vardır: teknoloji, medya birikimleri ve genel pazar eğilimleri.

Teknoloji

Ripple, kurumsal ortamda aktif olarak uygulanmaktadır. Geliştiricileri, çabalarını çeşitli fiat ve dijital para birimlerinde gerçekleştirilen uluslararası işlemleri gerçekleştirmeye odakladı. Uzun yıllardır standart uluslararası ödeme protokolü olan SWIFT teknolojisini tahttan indirdiklerini iddia ediyorlar.

Önceden, SWIFT’in rakibi yoktu, ancak RippleNet ağı dünya çapında anında para transferi yapabiliyor. Birçok finans kurumu gelişmelerini pratikte uygulamaya çalışıyor.

Medya ilgisi

Ripple ekibi, bir ortak ve müşteri tabanı oluşturmanın yanı sıra hem PR hem de reklamcılığı aktif olarak kullanıyor. Her yeni anlaşma, kripto para birimleri etrafındaki genel heyecanla birlikte projeye halkın dikkatini çeken medyada aktif olarak yer alıyor..

Ripple, medyada kendini tanıtmak için bilinçli ve güçlü bir çaba gösteriyor ve sonuçlar görülebilir. Kripto para dünyasında, medya yutturmaca başarı için çok önemlidir. Yeni ortakların ve sözleşmelerin sayısı ile madeni paranın fiyatı arasında neredeyse ölçülebilir bir korelasyon var.

Pazar eğilimleri

Gerçek hayat örneği: Güney Kore’deki en büyük üç kripto para birimi borsası, XRP günlük cirosunun (2019) yaklaşık% 50’sini oluşturdu. Daha sonra başka bir ülkede satın alınan bu paraları% 16,5’lik bir paketle yeniden satmak mümkün oldu. Yerel spekülatörler heyecandan istifade ederek Kore iç pazarındaki fiyata ilgi de ekledi.

Ancak yetkililer tarafından yapılan düzenlemelerin sıkılaştırılmasıyla bu fırsat geçmişte kaldı. Ve bu, Ripple’ın maliyetini ciddi şekilde etkiledi, en iyi şekilde değil. Diğer kripto para birimleri de düzenleyicilerin faaliyetlerinden etkilendi.

2020’de Yatırım Yapan Ripple (XRP): Fiyat Tahmin ve Analitiği

Bugün XRP konusundaki düşünceler ve tahminler oldukça bölünmüş durumda. Bazı analistler, bu madeni paraya yatırım yapmanın büyük gelir getireceğinden eminler; diğerleri varlığın fiyatında daha fazla büyüme olasılığından ciddi şekilde çekiniyor.

XRP ve beklentileri hakkında bazı olumsuz yorumlar:

 • Xrplorer.com’daki Analistler XRP işlemlerinin yüzde kırkına kadar dolandırıcılık olduğu görüşündeler. Siber suçlular, kripto oranları farklılıklarından kesinlikle yararlanacaklarına dair sözler vererek kullanıcıları tuzağa düşürüyor.

  XRPL’de gönderilen büyük miktarlarda “BTC” hakkında bilgi:

  – Sahte yatırım planı / arbitraj platformları, platformlar arasında arbitraj ticareti Bitcoin’den kar sağladığını iddia ediyor

  – Gerçek blok zincirler üzerindeki gerçek işlemlerle bağlantı kurarak meşruiyetlerinin kanıtını sağlarlar

  1/4

  – xrplorer.com (@xrplorer) 28 Haziran 2020

 • Peter brandt, 2018 Bitcoin düzeltmesini daha önce doğru bir şekilde tahmin eden tanınmış bir komisyoncu, XRP’nin manipülatif bir soygun olduğuna inanıyor. XRP’nin herhangi bir yatırıma değmeyeceğinden emin.

  Sabır lütfen. Gelecek. $ xrp sahtekarlıktır

  – Peter Brandt (@PeterLBrandt) 4 Haziran 2020

 • XRP’nin enflasyon oranı, başı çeken diğer kripto para birimlerinin beş katı. Bu sonuç geldi Messari analisti Florent Moulin. Kripto topluluğu üyeleri, bu tür göstergelerin XRP’deki yatırımlardan düşük bir potansiyel kar seviyesine işaret ettiğine inanıyor..

Çeşitli paydaşlar, Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb’in elinde bulunan hacimli XRP miktarı konusunda endişeli. Yalnızca Nisan 2020’de elindeki 54 milyon jeton sattı. 2014 ile 2019 arasında toplamda yaklaşık 1 milyar XRP sattı.

&# 128051;&# 128051;&# 128051; Şeffaflık uğruna birkaç blok zinciri ve balinalarına daha yakından baktık. Bir dizinin ilk makalesinde ünlü bir Ripple balinasını tartışıyoruz. Medium blogumuzda gerçekten ne kadar zengin olduklarını öğrenin!https://t.co/je2py8vSkw

– Balina Uyarısı (@whale_alert) 6 Şubat 2020

Yine de, bu, etrafta dolaşanların sadece bir kısmı – daha fazlasını XRP Tahmin makalemizde bulabilirsiniz. XRP ve geleceğe yönelik tahminleri hakkında umutlu kalmak mantıklı.

Ripple Nasıl Alınır ve Satılır

Ripple ağı, XRP’nin diğer kriptolardan nasıl farklı olduğu ve platformun artıları ve eksileri hakkında daha önce konuştuk. Şimdi XRP’nin nasıl alınıp satılacağı hakkında konuşalım.

XRP Satın Alma: Nasıl Yapılır Kılavuzu

XRP’yi depolamak için Ripplex, GateHub ve Ledger gibi cüzdanlar var. Bunları oraya aktarmak için, bir hesap oluşturmanız ve cüzdanınızın adresine bir transfer yapmanız gerekir. XRP’yi saklamak için bir cüzdan kullanırken, gizli anahtarı bir kağıt parçasına yazmaya ve onu güvenli bir yerde saklamaya değer, hatta daha iyisi birkaç kağıtta bile..

Genel Unutmayın: Özel anahtar, cüzdanınıza, yani tüm paranıza erişim sağlar. Düşük seviyeli spam saldırılarına karşı koruma sağlamak için başlangıçta her bir cüzdana bekleme olarak 20 XRP’nin yatırılması gerektiği unutulmamalıdır..

Satın Alabileceğiniz Borsalar & XRP sat

Öncelikle, Bitstamp, Kraken ve GateHub gibi Ripple’ı destekleyen borsaları bulmanız gerekir. XRP satın almanın birkaç yolu vardır. BestChange sayesinde herhangi bir borsada (Poloniex, Binance, vb.) XRP satın alabileceğiniz Bitcoin satın alabilirsiniz..

Kredi Kartı ile USD karşılığında Ripple Satın Alın

BTC’niz yoksa XRP’yi satın almanın en kolay yolu banka havalesi veya kredi kartıdır. Bir seçenek, Bitstamp borsasında XRP satın almaktır. Kaydolduktan ve gerekli tüm belgeleri sağladıktan sonra, hesap banka aracılığıyla dolar veya euro ile doldurulabilir. Para yatırıldıktan sonra XRP’yi doğrudan borsadan satın alabilirsiniz..

Banka havalesi ile finanse edilebilecek bir hesap açmanız ve kayıt olmanız gerekir (değişim 15 $ komisyon alır). Para hesabınıza yatırıldıktan sonra XRP’yi doğrudan GateHub’dan satın alabilirsiniz..

PayPal ile USD karşılığında Ripple satın alın

BTC aracılığıyla XRP için USD alışverişinde aynı süreci uygulayabilirsiniz. Alternatif olarak, dönüşümü doğrudan yapabilirsiniz. Bu yalnızca değişim PayPal’ı kabul ederse mümkün olabilir.

Ripple (XRP) Nasıl Satılır

Bu nedenle, XRP’yi satmanın en karlı yolu, bunları bir kripto para borsasında takas etmektir. Bazı borsalar yalnızca kripto para birimleriyle (Binance) çalışabilir; örneğin, Ripple’ı BTC ile değiştirebilir ve başka bir cüzdana çekebilirsiniz. Bazı borsalar fiat ile çalışır; XRP’yi dolar veya diğer para birimleri için satabilirsiniz.

Hangi borsayı seçmelisiniz – son karar sizindir. Exmo borsası, kripto para birimini dolar, euro ve diğer para birimleri için satabileceğiniz ve mevcut yollarla para çekebileceğiniz: AdvCash, Payeer, Perfect Money, Okpay. Doğrulamanın ardından – banka havalesi, Visa veya Mastercard ve diğer geleneksel yöntemlerle.

Exmo borsası, çeşitli kripto para birimleri (Bitcoin, Ethereum, Dash, Litecoin ve diğerleri) satın alma fırsatı sunar.

StormGain, Bitstamp, Bitfinex, Kraken ve diğerleri gibi XRP’yi destekleyen birçok kripto borsası var. Bir değişim seçtikten sonra, kayıt olmanız ve hesabınızı doğrulamanız gerekir. Bir sonraki adım, cüzdanınıza istediğiniz XRP miktarını yatırmaktır..

XRP Ticareti: Adım Adım Kılavuz

Sırada XRP’nizi Binance’de nasıl takas edeceğinize dair örnek bir rehber var. Binance’te işlem yapmanın avantajı, çok daha ucuz olması, nominal bir ücret ödemeniz ve farklı coinlere erişiminiz olması. Binance’te işlem yapmak, diğer borsalarda işlem yapmak kadar kolaydır.

Bu adım adım plan, Ripple’ınızın şu anda bir GateHub cüzdanında bulunduğunu varsayar, ancak elbette Ripple’ınız başka bir cüzdanda varsa da kullanılabilir..

 1. Anın en büyük borsasına kaydolun: Binance.
 2. E-posta adresinizi doğrulayın ve 2FA’yı etkinleştirin (isteğe bağlıdır ancak önerilir).
 3. Giriş yaptıktan sonra, sağ üstteki Para (Para Çekme) seçeneğine tıklayın.
 4. Arama alanında XRP veya Ripple arayın.
 5. Ardından Ripple’ın arkasındaki Para Yatır’a tıklayın.
 6. Her zaman bir para yatırma adresi ve bir para yatırma etiketi girmeniz gerektiğini belirten bir mesaj görünecektir, Devam’a tıklayın.

Benzersiz bir Ripple adresi ve para yatırma etiketi sizin için kaydedilecektir:

 1. Yeni bir sekme açın ve GateHub’da oturum açın.
 2. Soldaki menüden Cüzdan’ı tıklayın.
 3. Ödeme Gönder’e tıklayın, Ödeme Gönder başlıklı bir açılır pencere açılacaktır.
 4. Anında Arama sekmesi etkindir. Şifrenizi girin ve Kilidi Aç’a tıklayın.
 5. Binance’te, XRP Para Yatırma Adresini kopyalayın (bu adres “r” ile başlar) ve GateHub’daki Gönder alanına yapıştırın.

 1. Bunu yapıştırdıysanız, Hedef Etiketi olan yeni bir alan açılacaktır.
 2. Binance’deki XRP Depozito Etiketini kopyalayın (bu yalnızca sayılardan oluşur) ve GateHub’daki Hedef Etiketi alanına yapıştırın. Hem adresi hem de para yatırma etiketini sağlamanız önemlidir. Yapmazsanız, tüm Ripple’ınızı kaybedebilirsiniz.
 3. Göndermek istediğiniz Ripple sayısını girin. GateHub Rezervini ve ücreti hesaba katın.
 4. Sonraki Adım’a tıklayın.
 5. Verileri tekrar kontrol edin ve Onayla’yı tıklayın..

Saniyeler içinde, XRP’niz Binance hesabınıza aktarılacaktır. Bunun etkili olması için Binance’e birkaç dakika verin. (Bir saatten uzun sürerse endişelenmeye başlayabilirsiniz) Para yatırma işleminizi onaylayan bir e-posta bildirimi alacaksınız.

 1. Binance’te oturum açın.
 2. Sol üstte, Exchange’i ve ardından Temel’i tıklayın..
 3. Artık sizinle birlikte seçilen para hakkında birçok bilgi göreceksiniz.
 4. Sağdaki arama alanında XRP’yi arayın.

BTC’nin resimde gösterildiği gibi sarı renkte olduğundan emin olun:

 1. XRP / BTC’ye tıklayın ve Ripple genel bakışı yüklenecek.

Alt kısımda XRP Sat’ı aşağıda gösterildiği gibi göreceksiniz:

Burada XRP bakiyenizi de göreceksiniz ve ne kadar XRP satmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Piyasa fiyatı her saniye değişir, mevcut piyasa fiyatını girmek için XRP / BTC’ye tekrar tıklayın.

 1. Miktar üzerinden satmak istediğiniz XRP miktarını girin (bu, sahip olduğunuz XRP sayısından fazla olamaz).
 2. Ne kadar XRP satmak istediğinizi seçin ve XRP Sat’a tıklayın.

Hemen bir satış emri oluşturulur ve XRP’niz, Total’de görüntülenen toplam Bitcoin miktarı ile değiştirilir. Mevcut piyasa fiyatını seçtiyseniz, satış emriniz hemen işleme alınacaktır..

XRP sayısı bakiyenizden düşüldü ve şimdi bakiyenize bir miktar Bitcoin eklendi. Artık Binance’ten başka bir jeton satın almayı veya Bitcoin’inizin fiat olarak ödenmesini seçebilirsiniz. Bitcoin’inizin ödenmesi için Bitcoin’inizi bir komisyoncuya satmanız gerekir..

Şimdi Ripple’a (XRP) Yatırım Yapmak İçin 6 Neden (2020)

“Haftada bir banka” stratejisi

Dünya çapında yüzden fazla banka şu anda Ripple’ın hızlı yazılımını test ediyor. Ripple, toplamda yaklaşık 200 banka bağlamak istiyor, bu da her hafta XRP kullanacak yeni bir banka bağladıkları anlamına geliyor. Sonuçta, daha fazla işlem artan talep anlamına gelecek ve bu da XRP madeni paranın daha değerli olmasını sağlayacaktır..

Eşsiz işlem hızı

XRP’nin işlem hızının VISA’lardan bile daha hızlı olduğunu biliyor muydunuz? Güvenilirlikle birleşen hız, XRP’yi güvenilebilen ve dünyanın ihtiyaç duyduğu bir para birimi haline getirir. Her hafta daha fazla banka katılıyor ve gidiyor.

XRP, PayPal yerine giderek daha fazla tercih ediliyor

Banka havaleleri, pazarın büyük bir bölümünü oluşturuyor ve son yıllarda PayPal tercih edilen seçenek oldu. Bu değişiyor. Artık bankalar XRP’nin ne kadar hızlı, ucuz ve güvenilir olduğunun farkına vardıklarına göre, uluslararası işlemler için XRP’yi tercih ediyorlar..

XRP’den fiat’a dönüştürme mevcut

Mali ve ekonomik piyasaların istikrarsız olduğu biliniyor. Bu nedenle her ekonomik kriz başladı. Ripple, XRP’ye sahip olarak bu tuzaktan kaçınmanızı istiyor. Bankalar dikkatlidir ve olanlara çok dikkat ederler. Ancak kıtlığın daha fazla değer katması için daha fazla XRP de talep ediyorlar. Siz de bundan faydalanabilirsiniz.

Ripple’ın işleme platformu daha fazla başarı kazanıyor

Ripple platformuyla milyonlarca dolar çoktan dönüştürüldü. Tencent Holding Limited ile yapılan işbirliği, bu platform üzerinden milyonlarca doların gönderilmesini mümkün kılmıştır. Bu milyonlarca işlem hem ulusal hem de uluslararasıdır. Hacim çok büyük ve XRP’nin ne kadar güvenilir hale geldiğini doğruluyor.

Dijital Para Piyasası ve Ripples XRP

Blockchain teknolojisi, işlemleri çok daha ucuz hale getiriyor ve kullanıcılar artık bunu fark etmeye başlıyor. Bankaların ve finans kuruluşlarının hızlı ve temelden değişmeye istekli olması şaşırtıcı. Durup bir saniye düşünelim: Starbucks, MoneyGram ve Western Union, Ripple ile zaten bağlantılı.

Özet

XRP ekibinin belirlenmesi, çeşitli enstitüler ve kuruluşlar arasında güvenli ve korumalı işlemler için bir kripto para birimi sağlamaktır. Bankalar gibi finansal kuruluşlar XRP satın alıyor ve umarım şimdi ne yapmanız gerektiğine karar vermişsinizdir..

Ancak, her tür ticarette olduğu gibi, asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın. Bu altın kural, tüm yatırımlar için ve özellikle kripto para birimi alanında geçerlidir. Yatırım yapmadan önce daima kendi araştırmanızı yaptığınızdan emin olun..

3Commas’ta 3 Günlük Ücretsiz Tam Erişiminizi Alın

Sorumluluk Reddi Bu makalenin içeriği mali tavsiye niteliğinde değildir ve bu şekilde değerlendirilmemelidir. 3commas ve yazarları, bu makaleyi okuduktan sonra kazancınız veya zararlarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Burada yer alan bilgiler, çeşitli kaynaklardan toplanan verilere dayanmaktadır. Bu yatırım için bir parametre olarak kullanılmamalıdır. Kullanıcı, kripto yatırımlarıyla ilgili bilinçli kararlar almak için kendi bağımsız araştırmasını yapmalıdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map