Seçenekler: Seçeneklerden Korkuyor musunuz? Olma!

Kârınızı mı yoksa Bitcoin çökmesinin belirsizliğine karşı mı korumak istiyorsunuz? Okumaya devam etmek!

Giriş 

Bir süredir Cryptocurrency ticareti yapıyorsanız, Bitcoin Seçeneklerinden birçok kez bahsedildiğini duymuş olabilirsiniz. Ayrıca Seçeneklerin ne olduğu ve bunları nasıl takas edeceğiniz konusunda üstünkörü bir araştırma yapmış olabilirsiniz, ancak kafa karıştırıcı terminoloji veya başlamak için güven eksikliği nedeniyle ertelenmiş olabilirsiniz..

Belki şöyle düşündünüz: “Hah! Seçenekler, büyük kurumların kullandığı şey budur; bana ve sahip olduğum Bitcoin miktarına faydası yok! “

Deribit’teki harika ekip sayesinde, perakende yatırımcılar ve daha küçük hesap sahipleri için Seçeneklere erişimi son derece kolay hale getirdiler, kaydolmak, başlamak için bazı fonlar yatırmak ve dürüstlük ve yenilik konusunda kıskanılacak bir üne sahip olmak için hiçbir zahmetli kısıtlama getirmediler. … 3Commas, Deribit ile birleştiğinde herkese Opsiyon ticareti dünyasını açar!

Bu blog gönderisini okumak için bir dakikanızı ayırın ve belki de size HODL yaptığınız veya bu erken boğa döngüsü sırasında aktif olarak işlem yaptığınız Bitcoin’i korumak için yararlanabileceğiniz gerçek Seçeneklerden yararlanabileceğinizi gösterebiliriz. Piyasanın çökmesi ya da bir Keskin düzeltme, kısacası, kim keklerini alıp yemek istemez.

Bitcoin bir boğa döngüsü başlattı ve yakın zamanda Aralık 2017’de bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde bir aylık mum kapattı. Yatırım yapıyorsanız, Bitcoin’inizi bir süre elinizde tutacak, satacak veya kar almaya başlayacaksınız. bugünden çok daha yüksek bir fiyat.

Alternatif olarak, aktif bir tüccarsanız, yükseliş trendinde agresif bir şekilde ticaret yapıyor, sık karlar elde ediyor ve muhtemelen kazançları sonraki işlemlerde birleştiriyor olabilirsiniz..

Bu blog yazısı, Seçeneklerin nasıl çalıştığına dair tüm ayrıntıları kapsamayı değil, Seçenekleri ne zaman ve neden kullanmak isteyeceğinize dair gerçek bir ticaret örneği sunmayı amaçlamaktadır; Bu makalenin altında, Seçeneklerin ne olduğunu, geçmişlerini ve nasıl çalıştıklarını araştıran ve açıklayan diğer blog gönderileri için ek bağlantılar vardır..

Ancak, aklınızın arkasında, “grafikler yükselmeye devam etmiyor” diye düşüneceksiniz ve bir noktada eğilimin tersine döneceğini veya devasa bir düzeltme olacağını biliyorsunuz, örneğin% 37’lik devasa Mart 2020’de meydana gelen düşüş (fitiller hariç) tekrar olabilir. Aslında, Bitcoin, tarihi boyunca önceki boğa döngülerinde% 30-40 düzeltme yapma geçmişine sahiptir..

Peki “riskten korunma” nedir? 

Basitçe ifade etmek gerekirse, finansal kayıplara veya diğer olumsuz koşullara karşı kendini korumanın bir yoludur..

Örneğin, Bitcoin satın aldığınızda ve tuttuğunuzda, fiyatların artması beklentisiyle satın aldığınız için Bitcoin ile otomatik olarak Uzun pozisyondasınız. Fiyatın düşmesi durumunda Bitcoin yatırımınızı korumaya yardımcı olması için paranızın bir kısmını da kullanabilmeniz harika olmaz mıydı?

Bu, Seçeneklerin birçok avantajından biridir.

Ticaret planı

Her ticaret bir hedef veya ticaret planıyla başlamalıdır.

Bunun çok karmaşık olması gerekmez, ancak hedefinizi belirlemenize, riskinizi hesaplamanıza ve ticaretinizi yönetmeniz gereken temel alanları belirlemenize olanak tanır, böylece piyasanın nasıl davrandığına bakılmaksızın, yapmanız gereken eylemleri zaten bileceksiniz. almak.

Ortalama 17.000 $ fiyattan 0,25 BTC satın aldığınızı ve size 4,250 $ maliyeti olduğunu varsayalım. Bu, yaptığınız uzun vadeli bir yatırım veya alım satımınızdan kar olabilir..

Uzun vadede Bitcoin’de yükselişe geçiyorsunuz ve fiyatın 20.000 $ ‘ı aşmasını bekliyorsunuz, ancak Bitcoin 20.000 $’ ı kıran bir direnç gördü ve Bitcoin patlamadan ve 20.000 $ ‘ın üzerinde bir destek oluşturmadan önce bir fiyat düzeltmesinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinden emin değilsiniz. seviye.

Nihayetinde, Bitcoin’inizi yalnızca 30.000 $ ‘ın üzerinde satmayı düşünürsünüz ve bu uzun vadeli hedefinizdir.

Bitcoin / USD grafiğine baktığımızda şunları görebiliriz:

  • Bitcoin’in mevcut grafik fiyatı şu anda 19.000 $ civarında ve bu fiyat seviyesinden% -30’luk bir düzeltme yaklaşık 13.300 $ ‘a düşecek;
  • Haftalık grafikte, Bitcoin “çift tepe” yapabilir ve bu fiyat seviyesinde reddedilebilir;
  • Haftalık grafikte büyük bir destek seviyesi (yaklaşık 11.500-12.100 $);
  • Muhtemelen daha zayıf bir destek seviyesi (13.700 – 13.900 $);
  • Ayrıca, fiyatın boğa döngüleri sırasında geri çekilme eğiliminde olduğu bir alan olan 21 haftalık Hareketli Ortalama (beyaz çizgi) ve mevcut gidişatı kullanarak 2 hafta içinde olabileceği bir tahmin (yaklaşık 13.600 ABD doları)

En azından kısa vadeli bir düşüş senaryosu için güçlü bir durum olduğunu görebiliriz..

Seçenekler Botunun Oluşturulması

Şimdi şuraya gidelim: Seçenekler botu 3Commas (1) içindeki ana menüden seçerek ve Bot oluşturma (2) arayüz.

Seçenekler Bot arayüzü basit ve kullanımı temizdir. Sen seç Deribit döviz hesabı, Ticaret Para Birimi, ve opsiyon sözleşmesi Son kullanma tarihi (3).

Opsiyon sözleşmesinin Sona Erme Tarihi önemlidir, çünkü bu tarihin sonunda işlem kar veya zarar olarak kapatılır. Son Kullanma Tarihi, böyle bir durumda fiyatta beklenen düşüşünüzü karşılayacak kadar ileri bir tarihe ayarlanmalıdır. Bitcoin fiyatı, sözleşme sona erdiğinde görüntülenen grafikteki (6) kırmızı alan içindeyse, ticaret için riske ettiğiniz fonları kaybedersiniz..

Seçenekler Strateji (4) yapılandırılan ticaret türüdür. Bu örnek ticaret planı için, Bitcoin fiyatının yükselmesi durumunda riske girecek fon miktarını tam olarak tanımlamanıza izin veren ancak fiyatın düşmesi durumunda sınırsız kar potansiyeli sağlayan bir Long Put kullanıyoruz. Ayrıca kullanıyoruz Basit Seçenekler Botunun bu işlem için temel değişkenleri hesaplamasına izin vereceğimiz için kullanıcı arayüzü. Belirli fiyat seviyelerinde ticaretiniz için kar veya zararı görüntülemek için farenizi veya grafik (6) üzerindeki temas noktalarını gezdirebilirsiniz..

Beklenen Trend (5) ticaretin risk / ödül oranını değiştirerek bu stratejinin ne kadar agresif olacağını seçmenize izin verir. Elimizdeki Bitcoin’in orijinal satın alma fiyatımız 17.000 dolar olduğu için, bunu ticaretimizin dayanak noktası olarak kullanabilir ve başabaş noktasını bu rakama kaydırarak belirleyebiliriz. Beklenen Trend (5) kontrol.

Maksimum kayıp (5) bu ticaret için sabit maksimum zararı girebilir ve bunun başarılı bir ticaretten elde ettiğimiz potansiyel karımızı nasıl etkilediğini modelleyebiliriz. 

Aklımızda zaten 13.000 ila 14.000 ABD doları arasında bir hedef var ve 17.000 ABD dolarından alınan 0,25 BTC’yi tutmanın kaybını hesaplayarak – eğer fiyat düşerse ve hiçbir şey yapmazsak, bunun yaklaşık 1.275 ABD doları olacağını görebiliriz. Bu nedenle, riske atılacak fon miktarını bulmaya çalışıyoruz, aynı zamanda sadece Bitcoin’imize tutunmaktan kaynaklanan 1.275 $ ‘lık zararı karşılayacak ticaretin ödülünü (karını) bulmaya çalışıyoruz. İşte bu ticaret için en uygun değerleri nasıl hesaplayabileceğinizi gösteren bir animasyon:

Yukarıdaki animasyonda, 0,25 BTC’nizin yaklaşık% 8’i olan 0,02 BTC’lik bir riskin, fiyatta% -30’luk bir düşüşe karşı kolayca önlem almamıza ve potansiyel olarak en yüksek kar elde etmemize izin vereceğini görebiliriz.!

Ticaret planınıza uygun ayarları bulduğunuzda, Oluşturmak İşlemi Deribit borsasına yerleştirmek ve botu başlatmak için buton.

Seçenekler Botunuzu Yönetme

Tıkla Seçenekler botu (1) ana menü şeridinden ve ardından Aktif bot (2).

Burada çalıştırdığınız tüm Seçenekler Botlarını görürsünüz ve pozisyonunuzun mevcut durumunu (3), pozisyonun mevcut kar veya zararından, işlem gören sözleşmenin sona ermesine kadar kalan süre ve ayrıca bir özetini görebilirsiniz. yapılandırdığınız ticaret ayarları.

Grafik düğmesi, pozisyonun tahmini kar veya zararının grafiğini gösterir, sözleşmenin cari grafik fiyatı referans noktasıdır ve grafik, cari fiyatın her iki tarafındaki en yakın fiyat seviyelerini gösterir..

Ayrıca yapabilirsin Pazar Satışı ticaret durumu göstergesinde görüntülenen mevcut kar veya zarar için herhangi bir zamanda kapatmak için bu pozisyon. Tipik olarak bunu yalnızca grafik fiyatını izliyorsanız yaparsınız ve grafikteki TA’nız (Teknik Analiz) fiyatın tersine dönebileceğini ve mevcut ticareti kârsız hale getirebileceğini gösterir..

Seçenekler Botu, sözleşmenin sona erme tarihine ulaşıldığında ticareti otomatik olarak kapatacak ve kapatacaktır:

Özet

Özetlemek gerekirse, eğer Bitcoin 30.000 $ ‘ın (uzun vadeli hedefiniz) üzerine çıkarsa, Bitcoin başına 100.000 $ veya daha fazla tuhaf fiyat tahminleri gerçekleşirse 0.25 BTC’niz 7.500 $ veya çok daha fazla olacaktır..

Options’ı kullanmadıysanız ve Bitcoin’inizi 17.000 $ ‘lık başabaş fiyatına satmak için geleneksel bir Zarar Durdurma ayarladıysanız, Bitcoin’i ilk aldığınızdan daha ucuza geri alamama riskini alırsınız. özellikle de fiyatın hızla düştüğü durumda, Zararı Durdur’u etkinleştirdi ve ardından bir “ayı tuzağını” tersine çevirdi.

Seçenekleri kullanmak sizin için anahtardır; Bitcoin yatırımınızın çoğunu elinizde tutarsınız ve aynı zamanda, Bitcoin’inizi satma stresi yaşamadan ve daha sonra daha düşük bir fiyata geri almaya çalışmadan büyük bir fiyat düzeltmesinin olumsuz riskine karşı kendinizi güvence altına alırsınız..

Fiyatın 13.000 $ veya 14.000 $ ‘a kadar büyük bir düzeltmesi varsa, Seçenekler ticaretinizle, fiyat düştükçe daha fazla Bitcoin biriktirerek orijinal yatırımınızın riskini dengeleyeceksiniz. Fiyat düşmezse ve Bitcoin 20.000 $ ‘ın üzerine çıkarsa ve tutarsa, kaybınız bu ticaret için risk olarak belirttiğiniz 360 $ tutarına kadar sınırlanır, ancak sonuçta kalan 0.23 BTC yatırımınız yine de daha değerli olacaktır. başlangıçta ödediğinden daha.

Güçlü 3Commas Seçenekler Botunu kullanarak, yalnızca birkaç fare tıklamasıyla ticaretiniz için mükemmel risk ve ödül dengesini bulmak için birçok olası senaryoyu hızlı ve kolay bir şekilde çalıştırabilirsiniz..

Seçenekler hakkında daha fazla bilgi

  • Seçenekler nelerdir ve Faydaları nelerdir?
  • Seçenekler Strateji Örnekleri

Uyarı: Vadeli işlem borsalarında işlem yapmak doğası gereği risklidir ve ödüller harika olsa da riskler de öyle. İşlem yaptığınız sözleşmenin fiyatı önemli ölçüde düşerse, tasfiye edilebilir ve paranızı kaybedebilirsiniz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map