Ticaretin düşünmemiş olabileceğiniz birden fazla faydası varken Stop Loss kullanmanın… daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Stop Loss nedir?

Stop Loss, duymuş olabileceğiniz ticarette kullanılan yaygın bir terimdir.

Esasen, Stop Loss, bir varlığın belirli bir fiyatı veya fiyatının yüzdesidir ve ulaşıldığında işleminizi otomatik olarak kapatır..

Stop Loss’un aşağıdakiler gibi ek faydaları olduğunu biliyor muydunuz?

  • “Kayıp Fırsat Maliyetine” Karşı Koruma
  • Daha düşük bir fiyata daha fazla varlık satın almak için küçük bir zararla satış yapın (“Kısa” olarak da bilinir)
  • Sermayenizi korumak (özellikle Teminat veya Vadeli işlemlerde likidasyondan)
  • Ve riskinizi en aza indirirken daha fazla kar elde etmek için Zararı Durdur’unuzu bile takip edebilirsiniz.

Bu makale boyunca bu noktaları daha ayrıntılı olarak tartışacağız..

Geleneksel stop loss

“Uzun” bir ticaret örneğinde, daha düşük bir varlık satın aldığınızda ve kar elde etmek için daha yüksek olarak satmayı planladığınızda, Zararı Durdur, başlangıçta varlığın satın alma fiyatının altına yerleştirilir, bu nedenle fiyat yukarıdan ziyade aşağı hareket ederse, ticaret kapanır ve sermayeniz eksi gerçekleşen fark ile iade edilir.

Örnek: 1000 $ ‘a 1 ETH satın alarak bir ticarete başlıyorsunuz. Fiyat 1100 $ ‘a ulaştığında kar elde etmek ve 1 ETH’yi satmak, ilk yatırımınızda% 10 veya 100 $ kazanç (daha az ücret) elde etmek istersiniz. Bununla birlikte, fiyat düşerse, satın aldığınız 1 ETH’nin değerinin düştüğü ve başlangıçta yatırdığınız 1000 $ ‘dan daha düşük bir şey için 1 ETH satmanın zarara yol açtığı bir ticarette mahsur kalırsınız … Kayıp, bu riski planlamanıza ve azaltmanıza yardımcı olabilir..

Cryptocurrency fiyatları çok değişken olabileceğinden, bir tüccar veya yatırımcıya tepki verme fırsatı vermeyen anlarda fiyatlar dramatik bir şekilde düşebilir. Bu, önceden ayarlanmış bir Stop Loss’un siz uyurken veya günlük hayatınızı sürdürürken sermayenizi korumanıza yardımcı olabileceği yerdir. hayat.

3Commas SmartTrade ile, işleminiz sırasında, elinizde bulunan varlıkları, fiyatların belirlediğiniz bir eşiğin altına düşmesi durumunda otomatik olarak satacak bir Zararı Durdur koşulu tanımlayabilirsiniz..

Neden bir zarar karşılığında satmak isteyeyim?

Kripto para piyasaları döngüseldir. Genellikle bir varlığın fiyatları önemli ölçüde düştüğünde, fiyatlar tersine dönebilir ve hızla yükselebilir (bu dakikalar / günler / haftalar olabilir). Bazı tüccarlar, fiyat düştükçe bir varlığın üzerinde tutmanın (“hodl’ing” olarak da bilinir), fiyatlar sonunda toparlanacağı için zarar karşılığında satmaktan daha iyi olduğuna inanırlar. Ayrıca, fiyat daha da düştükçe, belirli aralıklarla daha fazla varlık satın almak için “Dolar Maliyet Ortalama Alma” (DCA) stratejileri kullanabilirler. Yatırım yaptığınız veya varlıklara spekülasyon yaptığınız ek fonlarınız varsa, bu, daha uzun bir süre içinde fiyatta çok daha yüksek bir yükselme potansiyeline sahip olduğuna inandığınız, etkili bir strateji olabilir..

Ancak, her stratejinin dezavantajları vardır ve sınırlı miktarda paranız varsa bu iyi bir strateji değildir, çünkü bunlar uzun bir süre boyunca kaybedilen bir ticarette sıkışıp kalabilirler – ticaret sonunda dönüp kapansa bile kar (bu, “Kayıp Fırsat Maliyeti” olarak bilinir veya başka bir yerde varlıklarınızla kar elde edebileceğiniz zaman). Bir tüccarın psikolojisi burada devreye giriyor; bazı insanlar herhangi bir kaybın kötü bir şey olduğunu düşünür ve tüm işlemlerin başarılı olması veya başarılı olacağına dair gerçekçi olmayan beklentilere sahip olabilir. Şimdi size bunun mümkün olmadığını ve dünyadaki en iyi tüccarların bile% 100 kazanma oranlarının olmadığını söylemek için buradayız..

Kayıp Fırsatın Maliyeti

Yukarıdaki örneği akılda tutarak, daha küçük bir hesaba sahip bir tüccarsanız, değeri keskin bir şekilde düşmüş olabilecek bir ticaret veya varlığa tutunmak (örneğin -% 30 veya daha fazla), en iyi hareket tarzı değildir. Aynı senaryoda, diyelim ki% 2-5’lik küçük bir kayıp yaşadınız. Kaybeden ticareti fiyatlar düşmeye başladığında daha erken kapatarak, sermayenizi, değeri yükselen varlıklara daha iyi ticaret fırsatlarına yatırım yapmak için hazır bulundurabilirsiniz; bu, esasen% 2-5’lik daha az zararı,% 30’luk bir zarara sahip olmaktan geri alır. Botlarımızın devreye girdiği yer burasıdır ve piyasa koşullarına rağmen size sürekli kar elde etmenize yardımcı olabilir.!

Daha büyük hesaplara sahip tüccarlar veya yatırımcılar, uzun vadeli yatırım portföylerindeki bir varlığı küçük bir zarar karşılığında satmanın avantajlarından da yararlanabilirler, çünkü çok daha düşük bir fiyata daha büyük bir miktarı geri satın alarak varlığın miktarını gerçekten artırabilirler, 3Commas “Smart Kapak “bu durumda kullanmak için güçlü bir araçtır.

Buradaki Stop Loss, tüccarın daha düşük bir maliyetle yeniden satın alarak Bitcoin varlıklarını ikiye katlamasına izin verirdi..

Daha fazla kar ve daha az risk için Stop Loss’unuzu takip edin

Bazı durumlarda, bir varlıkta ilk satın aldığınız yerden fiyat yükseldikçe elde ettiğiniz karı korumak için Zararı Durdur kullanılabilir. Stop’unuzu manuel olarak “yukarı taşıyabilirsiniz” (genellikle bahsedildiği gibi). Örneğin, varlığınızın değerinin% 10 arttığı ve Zararı Durdur’u başa baş (varlığı için satın aldığınız fiyat) veya hatta kara yükseltmek için yükselttiğiniz yer burasıdır..

Ticaret veya yatırım çok iyi performans gösteriyorsa, fiyatın tersine dönmesi durumunda işleminizin kârda veya başabaşta kapanmasını sağlamak için Zararı Durdur fiyatını her gün veya haftada sürekli olarak yukarı hareket ettirebilirsiniz ve bir sonraki ticareti değerlendirebilirsiniz. paranızın korunduğunu bilmek istiyorum.

3Commas SmartTrade araçları aynı zamanda, geçerli grafik fiyatının altında sabit bir yüzde oranında Stop Loss değerini sizin için otomatik olarak “takip etme” becerisine sahiptir. Fiyat arttıkça, Kaybı Durdur fiyatınız da artacaktır. Varlık belirlediğiniz eşiğin altına düşerse, ticaret kapanır. Her iki durumda da 3Commas, kripto para ticareti ile ilgili bazı duyguları hafifleterek ticaretinizi “ayarlamanıza ve unutmanıza” olanak tanır.

Marjin veya Vadeli İşlemler ticareti yaparken sermayenizi Tasfiyeden Koruma

Vadeli İşlemler veya Marjin borsalarında kaldıraç kullanarak alım satım yaparken, ödünç aldığınız fonlarla, bazen sahip olduğunuz sermayenin 100 katı kadar alım satım yaparsınız..

İşlem bir zarara girerse tasfiye edilebileceği veya “marj çağrılabileceği” için bu inanılmaz derecede risklidir.

Örneğin, 100x kaldıraç kullanarak 1 $ ‘lık bir Uzun işlem oluşturduysanız, 100 $’ dan işlem gören sözleşmede bir pozisyon oluşturursunuz. Fiyat% 1 artarsa ​​ve ticareti kapatırsanız, 1 $ kar elde edersiniz ve ilk 1 $ ‘lık yatırımınızı etkin bir şekilde ikiye katlarsınız.

Bununla birlikte, ek kaldıraç riski, fiyat% 1 düşerse işleminizin tasfiye edileceği ve başlangıçta yatırdığınız 1 $ ‘ı kaybedeceğinizdir..

Borsalar tarafından sunulan tipik olarak iki tür Vadeli İşlem veya Teminat kaldıraç modu vardır; “İzole” ve “Çapraz”.

İzole kaldıraç modu, pozisyonu açmak için kullanılan fonların önceden belirlenmiş bir marj miktarına sahip olduğu (pozisyon açıldığında hesaplanır) ve bu marj kullanıldığında, pozisyon tasfiye edilir ve ticareti oluşturmak için riske giren fon miktarı kaybolur. … Bu mod, yalnızca borsada bu belirli pozisyonu oluşturmak için kullanılan fon miktarını riske atacaktır..

Çapraz kaldıraç modu, yatırımcıların döviz hesaplarındaki harcanmamış bakiyeyi sözleşmelerde açtıkları herhangi bir pozisyon için marj olarak kullanmalarına olanak tanır; Bunun avantajı, işlemlerin tasfiye fiyatını büyük ölçüde dengeleyebilir, ancak bir işlemin tasfiye olması durumunda, döviz hesabında tuttukları tüm fon miktarının kaybolması riski artar..

Bu nedenle, bir tüccarın tüm hesabının tasfiye edilme olasılığına karşı korunmak için Vadeli İşlemler veya Teminat borsalarında işlem yaparken her zaman Zararı Durdur özelliğini kullanmak çok önemlidir..

Özet

Bir Stop Loss, yalnızca sermayeniz için daha fazla risk oluşmasını önlemekle kalmaz, aynı zamanda sahip olduğunuz varlıklar veya karlı aktif işlemleriniz üzerindeki karları korumak için de kullanılabilir..

Bu makalenin, Kayıpları Durdurma ve karlılığınızı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için ticaretinizi ve yatırımınızı iyileştirmek için kullanılabilecek çeşitli yollar hakkındaki bilgilerinizi geliştirmeye yardımcı olduğunu umuyoruz. Her zaman olduğu gibi, yardıma ihtiyacınız olursa lütfen [email protected] adresinden destek ekibimizle iletişime geçin.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me