Knowledge DeFi’cit: kredi geçmişi olmayan kredi, aracı olmadan para yatırma.

Yargı yetkisi kısıtlamaları, hacim kısıtlamaları, güven limitleri, yüksek hizmet maliyetleri, dünyanın her yerindeki bankalardan kredi veya mevduat almak isteyenlerin karşılaştığı sorunlardan sadece birkaçı. Bu “Bilgide DeFi ‘cit ”makalesinde, coğrafi sınırlamalar olmadan kredi almak için DeFi araçlarının nasıl kullanılacağını, kredi geçmişini ve daha uygun koşullarda ve aracılar olmadan nasıl para yatırılacağını basit kelimelerle anlatacağız..

DeFi kredileri ve krediler

Bugün en popüler DeFi hizmetleri, kripto para kredileri ve mevduatlardır. Bankacılık hizmetlerinden temel farkı, DeFi platformlarıyla kullanıcı etkileşiminin tamamen merkezi olmayan ve otomatik olmasıdır..

Bugün DeFi hizmetleri, dünya çapında hızlı, ucuz krediler ve karlı mevduatlar sunmaya hazır. Örneğin, birkaç dakika içinde yurt dışında ikamet edenlerden ve yatırımcılardan borç alabilirsiniz – Kanada’dan Nijerya’ya.

DeFi kredilerinin popüler olmasının ana nedenleri ve birincil avantajları, kolaylık, şeffaflık ve ademi merkeziyetçiliktir:

 • Ademi merkeziyet, kredi geçmişi veya banka hesabı ihtiyacını ortadan kaldırır. Herhangi bir İnternet kullanıcısı, faiz kazanmak için kripto para birimini bir kredi veya depozito için teminat olarak kullanabilir..
 • Borçlunun gelir belgesi ve diğer standart belgeleri sunmasına gerek yoktur. Tek yapmanız gereken kripto cüzdanınızı sisteme bağlamak.
 • Mevduat durumunda, DeFi hizmetleri geleneksel bankalardan 2-3 kat daha yüksek getiri sağlarken, merkezi olmayan krediler geleneksel olanlardan çok daha ucuzdur.
 • Ademi merkeziyet, manipülasyon ve kötüye kullanımın ana nedeni olarak insan faktörünün olasılığını ortadan kaldırarak kullanıcılar arasında güven yaratır.

Nasıl çalışır

En popüler olanı, bazı katılımcıların faiz getiren mevduat yaptıkları basit sistemlerdir; bu fonlar daha sonra teminatla teminat altına alınan kredileri alan diğer katılımcılar arasında dağıtılır. Depozitolar, krediler ve teminatlar kripto para birimlerinde yapılır ve verilir.

Buna göre, iki ana faiz oranı türü vardır:

 • Borçlunun ödediği kredinin faizi;
 • Borç verenin aldığı mevduatın faizi (aslında, borçlu tarafından ödenen faizin bir parçasıdır).

Oranlar birçok göstergeye bağlıdır ve her blokta sistem tarafından otomatik olarak hesaplanır. Değişikliklere belirli bir hizmetin koşulları, depozito / kredinin boyutu, depozito / teminatın arkasındaki kripto para birimi, bu varlıkların platformdaki talebi / kullanılabilirliği ve daha fazlası neden olabilir..

Krediler, riskleri karşılamak için güçlü dalgalanmalara tabi olan kripto para birimi ile güvence altına alındığından, kredinin teminatı, kredi miktarını önemli ölçüde aşabilir. Bunun nedeni, rehin verilen varlıkların fiyatında keskin bir değişiklik olması durumunda, borcun geri ödenmesi için sözleşmenin sözleşmedeki formüle ve platformun şartlarına göre kapatılması gerekecek olmasıdır. ; kalan teminat geri ödeme için kullanılacaktır. Böylece, pozisyonun tasfiyesi de dahil olmak üzere her durumda kredi otomatik olarak geri ödenecektir ve kredi üzerindeki fazla teminat, kredi geçmişiniz olmadan başvurmanıza izin veren garantili güvenlik faktörüdür..

Umutlar

 • Kripto varlık sahipleri için basit depolamadan daha uygun, karlı ve basit bir gelir kaynağı;
 • Marj tüccarı, büyük yatırımcı ve diğer kripto katılımcılarının kredi talebini karşılamak için;
 • Arbitraj.

Komplikasyonlar

 • Kullanımın karmaşıklığı ve deneyimli kripto kullanıcılarına odaklanılması, olası teknik aksaklıklar ve hatalar, dostça olmayan ve kafa karıştırıcı arayüzler, DeFi kredisini kitlesel kullanıcıdan büyük ölçüde yabancılaştırıyor;
 • Düzenleyicilerin yakın gelecekte kara para aklama ve çeşitli istenmeyen finansmanlarla mücadele ihtiyacı nedeniyle yeni bir finansal faaliyet alanının kontrolünü ele geçirme arzusuyla ilişkili düzenleyici riskler, kuralların ve süreçlerin güçlü bir şekilde karmaşıklaşmasına yol açacaktır. çok sayıda potansiyel kullanıcıyı uzaklaştırmak.

Bugünün olanakları

DeFi Pulse Hakkında İnternet sitesi, DeFi borç verme pazarının güncel istatistiklerini detaylı olarak inceleyebilir ve endüstri liderlerinin derecelendirmelerini görebilirsiniz..

Aşağıdaki “Bilgi DeFi ‘cit ”makalelerinde, DeFi pazarındaki mevcut durum ve bu yöndeki belirli kazançlı vakalar hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Herkese iyi şanslar!

Sorumluluk Reddi: Bu makalenin içeriği mali tavsiye niteliğinde değildir ve bu şekilde ele alınmamalıdır. 3commas ve yazarları, bu makaleyi okuduktan sonra kazancınız veya zararlarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Makale, okuyuculara genel bilgi vermek için sunulmuştur. Burada açıklanan yalnızca kişisel deneyim vardır. Kullanıcı, kripto yatırımlarıyla ilgili bilinçli kararlar almak için kendi bağımsız araştırmasını yapmalıdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map