Kendi Bitcoinlerinizi Kazanmak Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Yaklaşık bir yıl önce, Bitcoin yatırımcılarına şu anki değer artışıyla muamele edildi: 19.000 $ ‘a kadar. O zamandan beri dibe vurdu, ancak 6,300 dolarda sabitlendi. Bilgisizler için bu kulağa korkunç bir yatırım gibi gelebilir – ya da en azından çok riskli.

Gerçek şu ki, Bitcoin, kullanıcılarındaki ve işlem hacmindeki istikrarlı büyüme sayesinde, başka bir manşet kapma dalgasına hazırlanıyor. Finansal yatırımlardan anlayan ancak Bitcoin bilgisine sahip olmayanlarınız nereden başlayacaklarını merak ediyor olabilir..

Düşük seviyeye inmenin ve kendi kripto para deponuzu elde etmenin birkaç yolu vardır. Manuel yolla (madencilik) Bitcoin kazanmayı öğrenebilir veya piyasadan yararlanabilirsiniz. Size birden fazla yöntem göstereceğiz ve ardından hangisinin sizin için finansal açıdan anlamlı olduğunu belirleyebilirsiniz..

Kripto para birimlerini bu kadar harika yapan şey budur, kazanç potansiyelinizi sınırlayacak hiçbir bekçi yoktur. Bodrumda bazı bilgisayarlar açıkken tam anlamıyla Bitcoin kazanabilirsiniz.

Hash madenciliği

Başlangıçta bir plan ve bir rüyadan başka bir şey yoktu. Bitcoin’in mütevazı başlangıçlarının daha çok ortak noktası var gibiydi MMORPG’lerde altın tarımı gerçeklikten daha. Matematik problemlerini çözen bir bilgisayardan para “yaratabileceğiniz” fikri kulağa gülünç geldi.

Aslında Bitcoin madenciliği budur. Ayrıntılara çok fazla girmeden, Bitcoinler, diğer değerli kaynaklar gibi, yalnızca bilgisayarların çözebileceği çok karmaşık problem çözme haricinde, madenciliği yapılır..

Ayrıca, gerçek madenlerde olduğu gibi, ne kadar çok madencilik yaparsanız, madeni paraları almak (çözmek) o kadar zor olur.

Şu anda dolaşımda çok daha fazla Bitcoin para birimi var, ancak yine de diğer para birimlerinin sadece küçük bir kısmı. Bitcoin gibi bir dijital para birimine olan talep, değeri en yüksek zirvesinin 1 / 3’ü olmasına rağmen hala değişmedi. Bu hala Bitcoin için madencilik yapmak için harika bir zaman, ancak tek bir ev bilgisayarı ölçeğinde olamaz.

Bitcoin Madenciliği Maliyeti

Bahsettiğimiz gibi, siz daha çok madencilik yaptıkça Bitcoin madenciliği zorlaşıyor. Ne kadar çok para birimi yaratılırsa, bu matematik problemleri bilgisayarların çözmesi için o kadar uzun sürer. Bu, 7/24 çalışan tek bir bilgisayarın artık çok daha az kazanacağı anlamına geliyor.

Hem Bitcoin’in fiyatı hem de dolaşımdaki miktar, tek bir üst düzey ev bilgisayarının kar elde etmesini neredeyse imkansız hale getirdi..


Öyleyse sorabilirsiniz, neden Bitcoin için madencilik yapmakla uğraşıyorsunuz? Madencilik için hala karlı, ancak elektrik maliyetlerinin etkisini azaltmak için özel “madencilik çiftlikleri” hedeflemeniz gerekiyor. Bu özel görev için optimize edilmiş madencilik işlemleri, Bitcoins’i etkin bir şekilde kazanmanın tek yoludur..

Daha Hızlı Bitcoin Nasıl Kazanılır

Dünyanın diğer bölgelerinde daha düşük enerji maliyetlerinden yararlanabilen madencilik çiftliklerine yatırım yapmanın yanı sıra, kişisel yatırımlarla da Bitcoin kazanabilirsiniz. Nakit parayı Bitcoin’e dönüştürmek bugünlerde çok daha basit bir süreç. Banka hesabına bile ihtiyacınız yok. İşte hızlı bir şekilde nasıl Bitcoin kazanacağınız:

Cryptocurrency Borsaları

Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimi elde etmek için bir cüzdana ihtiyacınız var. Özellikle dijital bir cüzdan. Bu cüzdan, yalnızca sizin erişebileceğiniz bir banka hesabı gibidir ve kendi benzersiz kimliği ve şifresi vardır..

Basit bir yazılım indirerek veya büyük bir kripto para birimi değişim platformuna kaydolarak bir cüzdan edinebilirsiniz. Bu borsalar banka hesabınıza bağlanır ve dakikalar içinde Bitcoin alıp satmak için kurulur. En popüler takas sitelerinden bazıları Coinbase, Coinsquare, Bitstamp ve Bitfinex’tir..

Bitcoin Exchange Artıları ve Eksileri

Bu değişim platformları Bitcoin kazanmayı oldukça kolaylaştırırken, her biri kendi artıları ve eksileri ile birlikte gelir. Bu sitelere bir miktar para harcamadan önce aşağıdakileri araştırın:

Öneriler

Web sitesinin Bitcoin topluluğu ile iyi bir konumu var mı? Geçmişte transferler, geri ödemeler vb. İle ilgili herhangi bir sorun yaşadılar mı? Ne zamandır Bitcoin ticareti yapıyorlar?

Döviz Kurları ve Ücretler

Para birimlerini satın almak / satmak ve yatırmak için ne kadar ücret alındığına bir göz atın. Sabit bir oran mı yoksa işlemlerin boyutuna göre ölçeklenen bir yüzde mi alıyorlar? Büyümeye hazır olduğu için Bitcoin’e çok para yatırmayı planlıyorsanız bunu hatırlamanız önemlidir..

Satın Alma Seçenekleri

Bazı platformlar ödeme için çok fazla seçenek sunmazken, diğerleri PayPal ve Kredi Kartı satın alımlarına izin verir. Yalnızca banka havaleleriyle sınırlıysanız, işlemler arasında haftalarca beklemeniz gerekebilir. Bu, Bitcoin kazanmayı çok hantal ve zor bir süreç haline getirebilir.

Doğrulama

Hangi platformu seçerseniz seçin, kimliğinizi doğrulamanız gerekecek. Bu, asgari olarak fotoğraflı kimliği içerecektir. Bazı web siteleri ikinci bir kimlik türü gerektirir (adınız ve adresinizin olduğu bir fatura).

Bu, onları ve müşterilerini dolandırıcılıktan, kara para aklamadan ve piyasanın manipülasyonundan korumak içindir. Bazı değişim siteleri için de coğrafi sınırlamalar olabilir. Bu genellikle ABD için bir sorun değildir. sakinleri.

Hacim sınırları

Exchange platformları, günlük olarak ne kadar Bitcoin ticareti yapmanıza izin verildiğine göre değişiklik gösterir. Bazıları için bir veya iki, Binance gibi siteler için 136 jetona kadar para kazanabilirsiniz..

Yüz Yüze Değişimler

Çevrimiçi olarak Craigslist, Offerup ve diğerlerinin sınıflandırılmış reklamlarına bakarsanız, Bitcoin satıcılarını borsalardan daha düşük bir oranda Bitcoin satmaya istekli bulacaksınız. Her iki taraf da işlem ücretlerinden kaçınabilir ve parasını veya Bitcoin’i anında alabilir. Açıkçası bu biraz riskli bir çabadır, yabancılarla büyük miktarlarda nakit takas etmek için buluşmak.

Sizi insanlarla eşleştirecek LocalBitcoins gibi özel web siteleri de var. Kişisel takas yapma fikrinden hoşlanmıyorsanız, Bitcoin ATM’lerini veya Bitcoins ile işlem yapan bankaları aramayı deneyebilirsiniz. Ancak, büyük bir metropol şehrinde yaşamıyorsanız bulması en kolay yol olmayabilir.

Fiziksel Bitcoin Satın Alma

Bazılarının bilmediği bir şekilde, Bitcoin’ler ayrıca fiziksel bir madeni paraya dönüştürülür. Elbette bu madeni paraların estetikten başka gerçek para birimiyle hiçbir ilgisi yoktur.. Bu madeni paralardan bazıları gerçek para birimi gibi görünmek.

Elbette, satıcılar bunları 1 BTC’den fiyatlandırsalar da, basılmışlar ne olursa olsun gerçek değerleri olacaktır..

Bitcoin Kazanmanın Diğer Yolları

Madenciliğin yanı sıra, takas yapmadan Bitcoin kazanmanın başka yolları da var. Bunlar Bitcoin kazanmanın birkaç meşru yoludur.

Çevrimiçi oyunlar

Bitcoin ile ödeme yapan mobil uygulamalar ve çevrimiçi oyunlar var. Bu oyunlardan bazıları özellikle Bitcoin meraklıları için pazarlanırken, diğerleri bunu başka bir ödeme yöntemi olarak kullanıyor..

Ayrıca slot, poker vb. Oynayarak para kazanabileceğiniz çevrimiçi kumarhaneler de vardır. Bitcoin her zaman çevrimiçi oyunlar oynamak için ödeme almanın en hızlı yolu olacak.

Bitcoin ile ödeme yapan kumarbazlar için en güvenilir şirket Bovada’dır..

Anketler ve Görevler

Anketlere katılırsanız veya onlar için basit görevleri tamamlarsanız bazı web siteleri Bitcoins verir. Görevler, bir video reklamı izlemekten, sosyal medyaya girmekten ve hatta kitap okumaktan her şeyi ifade edebilir..

Doğru, okuyuculara Bitcoin ile ödeme yapacak şirketler var. Böyle bir şirket PaidBooks.

When the Sleep Wakes, Beyond Good and Evil, A Bottle in the Smoke, Pride and Prejudice ve daha pek çok eski klasikleri okuyabilirsiniz. Bunun gibi görevler üzerinden ödeme sunan sitelerde, tıklanacak ağır reklamlar ve captcha’lar olacağını unutmayın..

Sonuçta teknik olarak bedava para.

Yazmak için Ücretli

Son olarak, ancak en önemlisi, kendi paranızı dönüştürmeden çok fazla Bitcoin elde etmek istiyorsanız, kripto blogları için yazabilirsiniz. Şimdi, bu yalnızca deneyimli yazarlara ayrılmış bir şey gibi görünebilir, ancak yanılıyorsunuz.

en iyi kripto para birimi blogları her zaman daha fazla amatör yatırımcının kripto ile ilgili görüşlerini arıyor.

Biraz Bitcoin ile uğraşın, temel bilgileri öğrenin, ardından Bitcoin ile ödeme yapan büyük bloglara kişisel hikayenizi anlatın. Bunlardan birkaçını yalnızca Google’da “Bitcoin ile ödeme yapan bloglar” aramasıyla bulabilirsiniz. Hatta başka konular hakkında yazıp bu şekilde kazanabileceğiniz birkaç tane bile var..

Bitcoinlerinizi Güvende Tutun

Başta da belirttiğimiz gibi Bitcoin ticareti yapmak ve kazanmak için dijital bir cüzdana ihtiyacınız var. Herhangi bir cüzdan değil, güvenli bir cüzdan. İnternette veya Google Play’de Bitcoin cüzdanları aradıysanız, sayısız sonuç bulacaksınız.

Gördüğünüz ilk cüzdan uygulamasını elinize almayın. Bitcoin dolandırıcılıkları çok yaygın ve güvenlik en önemli endişe kaynağı.

Evet, Coinbase veya Binance gibi değişim platformlarına kaydolurken Bitcoin cüzdanı alırsınız. Tasarruflarınızı geleceğe hazır hale getirmek istiyorsanız, paralarınızı özel bir cüzdanda saklamanız gerekir. Bu platformlar katlanacak veya kapatılacak olsaydı, Bitcoinleriniz kaybedilirdi.

Şu an itibariyle, Bitcoin borsaları için herhangi bir tüketici koruması bulunmamaktadır. Bu nedenle, iki şeyden birini yapmanızı öneririz: fiziksel bir kripto para cüzdanı satın alın veya Electrum veya Exodus gibi bir yazılım parçası indirin. Bu cüzdanlar kişisel mülkiyetinizde olacak, ancak hacklenemez.

Kilitli Cüzdan

Bitcoin cüzdanları neden hacklenemez? Bu cüzdanların şifreleri o kadar uzun ki hiçbir bilgisayar korsanı maksimum sayıda kombinasyonu tahmin edemez veya zorlayamaz. Geleneksel şifreler gibi asla sıfırlanamayan, “temel kelimeler” adı verilen bir kelime dizisidir..

Şimdi, verileri kablosuz olarak gönderen ve alan fiziksel bir depolama olan bir donanım cüzdanına yatırım yaparsanız, daha da güvende olursunuz. Bilgisayarlar tehlikeye girebilir, ancak donanım cüzdanları bunu yapamaz. Birinin Bitcoin cüzdanınızdan çalmasının tek yolu, sizi kelimenin tam anlamıyla bizzat soymalarıdır..

Geleceğe Hazırlanmak

Umarım bu kısa Bitcoin dosyası, bu dijital devrimin nasıl çalıştığı konusunda size biraz netlik kazandırmıştır. Kripto para biriminin, onu Starbucks veya Walmart’ta bir ödeme şekli olarak görmeye başlamadan önce gidecek uzun yolları var.

Bu, oraya ulaşamayacağı anlamına gelmez. Dolaşımda 21 milyondan fazla Bitcoin var, bu sayı artmaya devam edecek ve değeri de artacak.

Bitcoin ne zaman 10 binlere yükselecek? Bitcoin’in bir ETF veya borsada işlem gören bir fon olması gerekiyor. Bu, resmi olarak tanınan bir ihale olarak döviz piyasalarında bulunan bir varlıktır..

Yatırımcılara likidite eksikliği, bilgisayar korsanlığı, güvenlik açıkları, hırsızlıklar vb. Olmadığını söyler. Bitcoin, hükümet kararlarında mülk olarak sınıflandırıldı ve sonraki vergi kurallarına tabidir. Büyük işletmeler tarafından Bitcoin kabulünün ılımlı olmasının nedeni kısmen budur..

Bitcoin bu ETF listelerini almaya başladığında, yatırım için yeni kapılar açacaktır. Sadece özel yatırımlar değil, aynı zamanda kurumsal yatırımlar ve hükümetler.

Bitcoin Kazanmanın Daha İyi Bir Yolu

Kripto para birimleri dünyası genellikle Vahşi Vahşi Batı gibi hissedebilir. Güvenli bir şekilde nasıl Bitcoin kazanılacağına dair kafa karışıklığıyla, benimsemenin ana akım haline gelmesinin neden bu kadar uzun sürdüğünü anlamak kolaydır. Bu, bir seyirci olmanız ve bir hamle yapmadan önce Bitcoin ateşinin geri gelmesini beklemeniz gerektiği anlamına gelmez.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, yatırım portföyünüz o kadar büyük olacaktır. 3 Virgülle, birçok Bitcoin erişilebilirlik engelini aşabilirsiniz. Ticaret için yeni ve sezgisel bir yol sunuyoruz.

Ticaret botlarının kullanımıyla “akıllı ticaret” dediğimiz şeye bir göz atın. Bu, ticaret botları ve kolaylaştırılmış portföy yönetimi yardımıyla ticaret yapmanın yeni ve heyecan verici bir yoludur..

Orada oturup kripto para birimlerine nasıl yatırım yapıp Bitcoin kazanmanız gerektiğini merak etmeyin; ücretsiz denemenizi bugün başlatın ve size gösterelim.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map