Günlük İşlem Bitcoin için Başlangıç ​​Kılavuzu

Günlük işlem yaparak para kazanmak istiyorsanız, kendinizi doğru yola sokmak için birkaç şey öğrenmeniz gerekir. Bu kılavuz size günlük Bitcoin ticaretine – teknik ve psikolojik yönler, önceden bilmeniz gerekenler ve istikrarlı bir geliri nasıl koruyacağınız – doğru bir giriş sağlayacaktır.. Bitcoin Günü Ticareti Bitcoin Day Trading İster inanın ister inanmayın, Bitcoin ağı hala büyük bir gerçekleşmemiş potansiyele sahiptir – geliştiriciler sürekli olarak ölçeklenebilirliğini, gizliliği artıran özelliklerini geliştirmek ve başka işlevler eklemek için çalışıyorlar. Bu yüzden Bitcoin günlük ticarete girmek için çok geç değil. Ancak, sizin açınızdan çok fazla hazırlık ve çaba gerektirecektir. Günlük ticarette, pozisyonlar bir iş gününün sonunda kapatılmalıdır ve yüksek derecede öz disiplin ve objektifliğe ihtiyacınız olacaktır..

Gün Ticareti Yapmadan Önce Atılması Gereken Adımlar Bitcoin

Bildirildiğine göre, iyi gün tüccarları günde yüzde bir ila iki kar elde ediyor. İstatistiksel olasılık zayıf ama olasılıkları nasıl yenebilirsiniz? Başarı şansınız, ticarete başlamadan önce doğru adımları atmanıza bağlıdır:

 1. Blockchain’in nasıl çalıştığını daha iyi anlamanız gerekiyor ve onu geleneksel işlem modelinden farklı kılan şey. Çevrimiçi ücretsiz eğitim içeriği aracılığıyla temel bilgileri öğrenin. Ve sonra, ne hakkında konuştuklarını bilen insanlardan çeşitli görüşler toplayın. 3commas, ilk elden deneyimlerden öğrenebilmeniz için eksiksiz bir profesyonel tüccar topluluğuna ev sahipliği yapıyor.
 2. Olumlu ve olumsuz tüm yönlere dikkat edin. Bu pazarın farklı özelliklerini nesnel olarak vurgulayacak tarafsız kaynakları araştırın. Bloglardan, kitaplardan, çevrimiçi derslerden, belgesellerden vb. Öğrenilecek çok şey var..
 3. İçsel riskleri kabul edin. Bu riskli piyasada işler her an ters gidebilir. Örneğin, Haziran 2019’un sonlarında, şiddetli bir satıştan sonra Bitcoin fiyatı% 15 düştü. İlginç bir şekilde, tecrübeli tüccarlar bile hazırlıksız yakalandı.
 4. Ne kadar yatırım yapabileceğinizi belirleyin. Bitcoin’in oynaklığı göz önüne alındığında, çok sayıda iniş ve çıkış bekleyebilirsiniz. Mevcut sermayeniz, risk toleransınız ve finansal hedefleriniz ana belirleyicilerdir.
 5. En son sektör güncellemeleriyle hızınızı yakalayın. Çeşitli araştırmalar, medyanın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatı üzerindeki en önemli etki kaynağı olduğunu göstermiştir. Bazı haberler orman yangını gibi yayılır ve Bitcoin’in fiyatı etkilenir. Örneğin, büyük bir şirketin Bitcoin’e olan ilgisine dair basit bir açıklama, fiyatta keskin bir artışa neden olabilir..
 6. Siyasete girin. Siyasi olayların da etkisi var. 2015’teki Yunan krizi sırasında, birçok Yunan tüccar kripto para birimine yatırım yaptı ve onu etkiledi. Benzer şekilde, başkanlık seçimleri veya Brexit, Bitcoin’in fiyatını diğer herhangi bir kripto paradan önce etkileyecektir..
 7. İyi bir yazılım bulun. Yazılım, finansal borsalarla doğrudan etkileşime giriyorsa, bu kadar hızlı değişen günlük alım satım ayarlarında yararlı bir araçtır. Piyasa verilerinin kapsamlı yorumuna dayanan 3commas ticaret programı, işlemlerin daha hızlı ve daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanır.

BTC Günü Ticaret Stratejileri

Oldukça teknik göstergelere derinlemesine inebilseniz bile, başlangıçta basit günlük ticaret stratejilerinin temellerini öğrenmelisiniz. Kafanızı ayıramayacağınız karmaşık bir strateji olması gerekmez. Başlamak söz konusu olduğunda, daha basit – daha etkili. Bir stratejiye karar verirken kendinize sormanız gereken temel sorular şunlardır:

 1. Süreç için ne kadar çaba harcamak istiyorsunuz?? Bilgisayarın arkasında uzun süre oturmayı başarabilir misiniz yoksa minimum müdahale mi istiyorsunuz??
 2. Strateji ne tür bir uzmanlık gerektiriyor? Değişen karmaşıklık derecelerinde, becerilerinize uygun bir tane bulmanız gerekir..
 3. İlk sonuçları ne zaman görmek istersiniz?? Mümkün olan en kısa sürede kazanmaya başlamayı mı bekliyorsunuz yoksa biraz zaman verebilir misiniz?
 4. Kişiliğinize en uygun ticaret stili hangisidir?? Formüle benzer sistemlere bağlı kalmanız mı yoksa daha yaratıcı ve sezgisel bir yaklaşım izlemeniz mi gerektiğine karar verin.
 5. Güvenli oynamak mı yoksa daha riskli ama potansiyel olarak daha karlı işlemler yapmak mı istiyorsunuz??
 6. Ülkenizdeki düzenlemeler nelerdir? Belirli stratejileri ortadan kaldırabilirler. Örneğin, ABD düzenlemeleri kaldıraç ve riskten korunma konusunda sınırlar koymaktadır.

Her durumda, günlük alım satım çok özel bir faaliyet türüdür. Pozisyonlar kısa vadeli hareketlere dayalıdır, bu nedenle hızlı yanıt vermeniz gerekir. Fiyatı etkileyebilecek ilgili haberler varsa veya ortaya çıkan bir model görüyorsanız, herhangi bir eylem için pencere çok sınırlıdır. Temel tekniklerde ustalaştıktan sonra, bir dizi strateji kullanmayı düşünebilirsiniz..

Bir Ticaret Botu Kullanmalı mıyım?

Bilgisayarların hesaplamaları insanlardan çok daha iyi yapabildiğini inkar etmek mümkün değil. Özellikle hatta gerçek para olduğunda çok önemlidir. Başarı büyük ölçüde tüccarın psikolojik durumuna bağlıdır, oysa bir bot duygulara maruz kalmaz. İnsanlar, seçtikleri stratejilere aykırı olsa bile, ek kazançlar için alım satım yaparak genellikle hata yaparlar. Plana bağlı kalmamanın önemli sonuçları olabilir. İnsanlar sadece daha fazlasını elde edebileceklerini düşündükleri için mevcut karlarını kaybederler. Bir başka insan kusuru da yeterince hızlı tepki verememek. Ticaret botları asla düzensiz kararlar vermez, çünkü önceden belirlenmiş bir algoritma her eylemi belirler. Ayrıca, günlük ticaret söz konusu olduğunda, zamanlama çok önemlidir. Botlar verilere tepki verebilir ve işlemleri saniyeler içinde gerçekleştirebilir. Ancak, bir ticaret botu, arkasındaki teknoloji kadar iyidir. Otomatik işlem platformunu 3commas ile seçtiğinizde, kesinti ve teknik aksaklıklar olmadan sağlam bir platform elde edersiniz. Ve topluluktaki diğer tüccarlarla stratejiler, göstergeler ve ayarları paylaşıp öğrenebileceğinizi düşünürsek, ticaretiniz daha da gelişir.

Bitcoin Gün Grafiği Nasıl Okunur

Tüm ticaret grafikleri, geçmiş ve güncel fiyat hareketleri için veri noktaları gösterir. Bir Bitcoin gün grafiği, belirli bir gün için fiyat hareketine odaklanır. Ayrıca, tüccarların daha bilinçli kararlar vermesine yardımcı olan belirli bir zaman dilimi içindeki değişiklikleri de görüntüleyebilirsiniz. Çizgi ve çubuk grafik sıkıntısı olmasa da, en değerli türlerden biri şamdan çizelgesidir. Özlü bir biçimde bol miktarda değerli bilgi sunar. İşte grafiğin size söyleyebileceği şeyler: Bitcoin Gün Grafiğini Okuma

 • Bitcoin’in açılış ve kapanış fiyatlarının ne olduğunu gösterir.
 • Gölgeler, Bitcoin’in o gün işlem yaptığı en yüksek ve en düşük fiyatları gösterir.

kırmızı ve yeşil çubuklarKırmızı ve yeşil çubuklar

 • Çubuk kırmızıysa, kapanış fiyatı açılış fiyatından daha düşüktür.
 • Yeşil olduğunda, daha yükseğe kapandığını gösterir.
 • Bir grafiğin çoğunlukla kırmızı olduğunu ve aşağı doğru ilerlediğini söylerseniz, düşüş eğilimi gösterir..
 • Tersi doğruysa (yeşil ve yukarı doğru), yükselen bir trenddir.

Alım satım işlemlerinizde önem taşıyacak, çıkarılacak çok daha fazla bilgi var. Bu nedenle, grafikleri nasıl kullanacağınızı doğru bir şekilde öğrenmeden önce işlemlere girmeyin.

Bir Trend Nasıl Bulunur?

Trendler, Bitcoin fiyat değişikliklerinin belirli bir yöndeki momentumunu gösterir. Bu kalıpları bir grafik üzerinde tanımlayabilir ve bu verilere göre kararlar verebilirsiniz. Bu görünmez çizgiler aracılığıyla bir grafikte dolaylı olarak temsil edildiği için fiyat yönünü söylemek zor değildir:

bir trend bulmakBir trend bulmak

Ancak, fiyatların çizgileri tam olarak takip etmediği, bunun yerine bir üst ve bir alt trend çizgisi arasında gidip geldiği açıktır..

trend kanalıBir trend kanalı

Yükseliş trendindeki zirveler ve düşüş trendindeki geçişler, teknik fiyat analizinde yaygın olarak kullanılan bir kavram olan bir trend kanalı oluşturur. Kanallar, Bitcoin’in belirli bir zamanda nerede işlem gördüğünü gösterir ve bunu genel yönle karşılaştırır..

Bitcoin Gün Grafiğinin Analizi

Fiyat değişiklikleri doğrusal değildir. Teknik çizelge analizinin destek ve direnç seviyelerini kullanmasının nedeni budur – genel eğilim içindeki kısa vadeli eğilimleri gösterirler. Direnç, yükseliş eğiliminin nerede duraklamasının veya toparlanmasının beklendiğini gösterir. Bu, o sırada yoğunlaşan birçok alıcı olduğu anlamına gelir. Direnç, bir işlem için çıkış noktası olarak kullanılabilir. Düşüş eğiliminin nerede duraklayabileceğini veya toparlanabileceğini tahmin etmek için bir destek seviyesi kullanılabilir. Bu bir giriş noktası olarak kullanılabilir.

destek seviyeleriDestek seviyeleri

Bitcoin Günü Ticareti için Limit Emirleri

Limit emirlerini piyasa emirleriyle karşılaştırarak inceleyelim. Piyasa emirleri, o anda mevcut olan en iyi fiyattan bir işleme girmenin veya işlemden çıkmanın en hızlı yoludur. Bununla birlikte, anında işlem, fiyatın ikincil hale gelmesi anlamına gelir. Bir limit emri verdiğinizde, yalnızca Bitcoin belirlediğiniz fiyata ulaştığında tetiklenecektir. Böylece yeterince sabırlı olursanız daha iyi bir fiyat elde edebilirsiniz. Fiyatın sizin için karlı ancak yine de gerçekçi olması gerektiğini unutmayın. Örneğin, jeton başına 9.000 dolara üç bitcoin satın almak istiyorsunuz. Limit emri, sizinkine uyan fiyatı kabul etmeye istekli bir satıcı (veya satıcı) olana kadar uygulanmayacaktır. Veya Bitcoin’i 10.000 $ ‘a satıyor olabilirsiniz ve daha düşük bir fiyatla satmayabilirsiniz. Piyasa fiyatı daha düşükse, emrinizi yerine getirmeyecektir. Limit emirlerinin faydaları şunlardır:

 • Tüccarın siparişleri için daha iyi fiyatlar;
 • Sert değişikliklere karşı koruma;
 • Tüccarlar fiyatları aktif olarak izlemek zorunda kalmadıkları için daha fazla özgürlük.

Ancak, bazı agresif ticaret teknikleri limit emirlerine uymaz. Hızlı işlemin fiyat farkından daha önemli olduğu durumlarda piyasa emirlerini tercih etmelisiniz..

Günlük Ticaret Bitcoin için En İyi Borsalar

Günlük işlem yaparken, borsadaki etkinlik çok düzensiz gerçekleşir. Bu nedenle, sizi en önemli anda yarı yolda bırakmayacak güvenilir bir borsaya ihtiyacınız var. Herhangi bir değiş tokuşa girmeden önce, işlevselliğini tam olarak keşfetmek için zaman ayırın ve sakıncaları iyice değerlendirin. İşte Bitcoin günü ticareti için en iyi kripto borsaları:

 • Binance – geniş işlevsellik, temel ve gelişmiş değişim bilgileri, gecikme yok, hareket halindeyken uygulama.
 • BitMEX – yüksek kaldıraç, Bitcoin yatırma ve çekme ücreti yok, sağlam güvenlik altyapısı, basit arayüz.
 • GDAX – gelişmiş özellikler, düşük işlem ücretleri, fonlar FDIC sigortalıdır, sezgisel tasarım, yeni başlayanlar için uygundur.
 • Bitfinex – marj ticareti özelliği, birçok sipariş türü, özelleştirilmiş kullanıcı arayüzü, güvenilir güvenlik önlemleri.
 • Kraken – tüm beceri düzeyleri, hesap yönetimi hizmetleri için uygun bir dizi ek araç.
 • CEX.io – kullanımı kolay, bireylere ve kurumlara uygun, kullanışlı mobil uygulama.

Harika haber şu ki, sonuncusu hariç tüm borsalar 3commas tarafından destekleniyor..

Günlük İşlemlerde Fizyolojik Faktörler

Birçok tüccar, kayıplarına neden olan psikolojik mücadeleleriyle ilgili deneyimlerini paylaştı. Alım satım karınızı sessizce sabote etmekten kaçınmak istiyorsanız, doğru zihniyeti benimseyin:

 1. Açgözlü olma. Anında zengin olamazsınız, bu yüzden denememelisiniz – yavaş ve istikrarlı olmak yarışı kazanır.
 2. Sorumluluk almak. Sürekli olarak kayıplarınızı başkalarına yüklerseniz, hatalarınızdan ders almazsınız. Yanlış yaptığınızı görün ve gerekli değişiklikleri yapın.
 3. Riskleri kabul edin. Korku, doğru kararları verme becerinize zarar verebilir. Ticaret için ayrılan fonların kaybedilebileceği gerçeğiyle barış yapın – o zaman rasyonel hareket edebilirsiniz.
 4. Öz disiplini geliştirin. Bitcoin ticaretinde para kazanmak, istediğiniz zaman girip çıkabileceğiniz bir hobi değildir. Zamanını mazeret bulmadan her zaman bulabilmek için programınızı yeniden düzenleyin.
 5. Kazandıran bir tutum geliştirin. Kripto para piyasası öngörülemez olsa da, kontrol hissini korumanız gerekir. Kendinize makul ölçüde güvenin ve bilginize ve ticaret planınıza güvenin.

Günlük Ticarette Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Bitcoin

Kâr için kripto para ticareti yapmak başlı başına zor bir zanaattır. Ancak, özel olarak Bitcoin ticareti yapmak ve günlük ticaret yapmak gibi başka katmanlar eklediğinizde, tüccarlar kuralları ihmal edemezler..

Önerilen Harika bir fikir değil
 • Açık giriş ve çıkış kurallarına sahip olmak;
 • Marjı sorumlu bir şekilde ele almak;
 • Tüm açık pozisyonların zamanında kapatılması;
 • Teknik analizde akıcı hale gelmek;
 • Risk yönetimi araçlarını kullanmak;
 • Ticaret planına bağlı kalmak;
 • Devamlı öğrenme.
 • Vazgeçilmez parayla ticaret;
 • Aşırı ticaret;
 • Tereddüt etmek ve oyalamak;
 • Başlıca haber bültenleri etrafında ticaret yapmak;
 • Sadece fiyat düşük olduğu için satın almak;
 • “Hızla zengin olma” stratejilerini kullanmak;
 • Yerel yasaları ve düzenlemeleri ihmal etmek.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, gelecekteki Bitcoin günlük tüccarlarının bu endüstrinin teknik yönünden duygularını kontrol etmeye kadar yapacak çok şeyi var. Günlük ticaret, önemli karların yanı sıra eşit derecede büyük kayıplarla sonuçlanabilir. O herkese göre değil. Ancak, doğru araştırma zahmetine katılırsanız ve 3 virgülle Bitcoin günlük ticaret botu gibi doğru araçları kullanırsanız, harika bir yaşam kazanma potansiyeli vardır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map