DCA Botları: TradingView Al / Sat Sinyallerini Kullanarak Bir Vadeli İşlemler DCA Botu Oluşturma

3Commas’ta yerleşik olan Satın Al / Sat sinyallerini kullanarak bir Vadeli İşlem DCA Botunu nasıl oluşturabilirim? Okumaya devam etmek …

Giriş

Bu makale, yerleşik TradingView kripto ekranlayıcı “Satın Al” sinyallerini kullanarak yeni işlemleri tetikleyen bir Vadeli İşlemler DCA Botunun nasıl oluşturulacağını gösterecektir..

Bu kılavuz için, Çapraz kaldıraç kullanarak günlük sık sık küçük karları düzeltmek için popüler Bybit Vadeli İşlemler borsasını ve birkaç grafik zaman dilimi üzerinden yerleşik TradingView “Satın Al” sinyallerini kullanacağız..

TradingView kripto tarayıcı “Al / Sat” sinyallerinin nasıl üretildiğini merak ediyorsanız, şunları yapabilirsiniz: burada daha fazlasını okuyun, Bot kullanıcıları için 3Commas tarafından sağlanan sinyaller, aşağıdaki teknik analiz göstergelerinden oluşturulan TradingView tarafından “Puanlar” görüntüleyicisinden türetilmiştir: 

Parabolik SAR, Bollinger Bantları, MACD, Momentum, Müthiş Osilatör, Ortalama Yön Endeksi, Emtia Kanal Endeksi, Stokastik, Göreceli Güç Endeksi ve son olarak, Basit & Üstel Hareketli Ortalamalar.

MACD’nin sinyal çizgisinin üzerinde olması veya grafik fiyatının EMA ve SMA’nın üzerinde olması gibi yukarıdaki 10 ayrı göstergenin her biri doğruysa, bu gösterge sonucu 1 (veya “doğru”) olarak puanlanır. Değerler toplanır ve örneğin toplam 7 veya üzerindeyse, bu bir “Satın Al” sinyalini gösterir.

Basit bir hareketli ortalama (SMA), seçilen bir fiyat aralığının ortalamasını, genellikle kapanış fiyatları, o aralıktaki dönemlerin sayısına göre hesaplar.

Ticaret yapmak için bir sözleşme seçmek

Bu kılavuz için, kısa süre önce 4 saatlik 200 EMA direncini kırmaya çalıştığı ve nihayet 16 Kasım’da bunu yapmadan önce işlem yapmak için ters EOS / USD sözleşmesini seçeceğiz ve son yerel “en yüksek” değeri geçtikten sonra yükselmeye başladı. Grafikte basılmıştır, buna ek olarak, Bitcoin / USD de yükseliş eğilimindedir ve bu, “yükselen dalga tüm gemileri kaldırır” olarak USD eşleştirmeleri olan altcoinler için iyi bir işarettir:

Bu strateji, herhangi bir Vadeli işlem veya spot işlem gibi yüksek riskli olarak kabul edilmelidir..

Grafikleri izlemeniz gerekecek ve fiyat 200 EMA’nın altına düşerse, fiyat tekrar üstüne düşene kadar botu durdurmak isteyebilirsiniz..

Üstel hareketli ortalama (EMA), en son veri noktalarına daha fazla ağırlık ve önem veren bir tür hareketli ortalama (MA).

Bu örnekteki bu bot, Bybit borsasında EOS cüzdanına yatırılan 150 EOS kullanmak için oluşturuldu. Bybit ters EOSUSD sözleşmesini kullanarak daha fazla EOS biriktirmek için her başarılı ticarette% 0,75 kar elde etmek için küçük siparişler ve Çapraz kaldıraç kullanacağız.

Botu, tasfiye olmadan EOS grafik fiyatında% 30’a varan büyük bir düşüşü karşılayabilmek için güvenlik emirlerini kullanacak şekilde yapılandıracağız..

Bu bot Çapraz kaldıraçla işlem yapacağından, döviz hesabında yaratılan ve kalan herhangi bir kâr, işlem marjınızı artıracak ve tasfiye olasılığını daha da dengelemeye yardımcı olacaktır..

175 EOS üzerindeki belirli bir miktardaki karı farklı bir cüzdan veya takas hesabına veya haftalık veya aylık olarak çekerek likidite olasılığını yönetmek ve daha da azaltmak isteyebilirsiniz..

Botu Oluşturmak

Ana menüye gidin ve DCA Bot ve sonra tıklayın Bot Oluştur buton:

Tüm Vadeli İşlem botları yalnızca tek bir sözleşmeyle işlem yapabildiğinden “Basit” bir bot oluşturacağız..

Emin olun ileri sekmesi sayfanın üst kısmında seçilmiştir ve açıklayıcı bir İsim (1) botunuz için (bu, Geçmiş günlüğünde ve ayrıca Anlaşmalarım sayfasında ve DCA Botları sayfasında görünecektir), Değiş tokuş (2) bu botun parayı kullanacağı hesap:

Şimdi bakacağız Strateji ayarlar; varsayılan ayarlar burada iyi olacak.

Kullanacağız Uzun (3) paraları düşük fiyata satın almak ve karımızı elde etmek için paraları daha yüksek bir fiyata satmak istediğimizden.

Sadece seçeneğimiz var Alıntı Kâr Para Birimi olarak, bu ters bir sözleşme olduğundan, yaratılan tüm kâr EOS’ta olacaktır.. 

Bu ilk botlarınızdan biriyse, Temel sipariş ve Güvenlik Düzeni (4) tutarlar düşüktür, ancak bu örnekte Temel ve Güvenlik sipariş boyutu için 30 EOS kullanacağız, bu tutarlar borsaya yerleştirilen gerçek sipariş boyutlarıdır. Çapraz (6) x50 kaldıraçta marj, bu aslında alım satım fonlarınızın yalnızca 0,6 EOS’u Temel sipariş vermek için ve 0,6 EOS’u borsadaki ilk Güvenlik siparişi için kullanılacağı anlamına gelir.. 

Toplamda bu bot, tüm DCA / Güvenlik Emirlerinin kullanılması halinde, kaldıraç dahil edilmeden fonlarınızdan yaklaşık 7.355 EOS kullanacaktır. Bot stratejilerinize daha fazla güven duydukça, bot anlaşması başına daha fazla risk almak isteyebilirsiniz..

Başlangıç ​​Sipariş Türünü şu şekilde ayarlamanız önerilir Sınırı (5) çünkü bu, botun fiyat düşüşü olmadan alım satım açacağını garanti edecek ve ayrıca döviz ücretlerinde bazı maliyetlerden tasarruf edecek.

Ardından, Anlaşma Başlatma Koşulunu belirleyeceğiz; bu ayar bota, seçtiğimiz jeton üzerinde ne zaman yeni bir ticaret açacağını söyler. Kullanacağız TradingView Satın Al (7) daha önce tartışıldığı gibi, birden çok zaman çerçevesi boyunca sinyaller. Bu, EOS fiyatı yükselirken botumuzun yeni alım satımlara başlamasına izin vermelidir, çünkü biz küçük karları hızlı bir şekilde “kafa karıştırmayı” hedefleyeceğiz, bu nedenle bu alım satımların kapanması hızlı ve düşük grafik zamanında kullanıldıklarından oldukça sık olmalıdır. çerçeve:

TradingView “Derecelendirme” sinyallerini görüntüleyebilirsiniz İşte, Mevcut derecelendirmeyi tek tek görüntülemek için Anlaşma Başlatma Koşulunda kullanmayı seçtiğiniz her bir zaman çerçevesini değiştirmeniz gerekecektir..

Şimdi ayarlayacağız Kar almak düşük zaman dilimi çizelgelerini “ölçeklendirmek” oldukça riskli olduğundan, tekrarlayan kısa işlemleri hedefliyoruz, bu nedenle anahtar, tüm işlemleri olabildiğince hızlı kapatmayı hedeflemektir. Hedef Kâr değerini şu şekilde ayarlayın: % 0.75 (8) ve Kar Alma Türü ayarını şu şekilde ayarlayın: Toplam hacimden yüzde (9)% 0,75’lik kârın, ortalama fiyat Bu bot tarafından satın alınan madeni paraların:

Yapacağız Kaybı Durdur ayarlarını kullanmamak Bu bot için, Güvenlik Emirlerini (Dolar Maliyet Ortalaması) kullanarak grafik fiyatındaki önemli bir düşüşü karşılayacağımızdan emin olacağız. Uyarı: Vadeli işlem borsalarında işlem yapmak doğası gereği risklidir ve ödüller harika olsa da riskler de öyle. EOS’un fiyatı önemli ölçüde düşerse, tasfiye edilebilir ve paranızı kaybedebilirsiniz.

Stop Loss ayarlarını kullanmak veya bu stratejiyi daha da iyileştirmek istiyorsanız, lütfen bunları Paper Trading kullanarak iyice test edin, ancak kripto para piyasası oldukça değişken olduğu biliniyor, bu nedenle Stop Loss’un gerçekte kayıplarınızı artırabileceğini göreceksiniz. fiyatlarında geçici bir düşüş yaşanması halinde hızlı veya makul bir sürede iyileşen kaliteli madeni para çizelgeleri seçmek.

Kullanacağız 6 Emniyet Emirleri bu botla ve 2 Maksimum Aktif Güvenlik Ticaret Sayısı (on); Bu, bir seferde 2 Güvenlik Emri için gereken fonların her zaman önceden Limit Emirleri olarak değişim emri defterine yerleştirilmesini sağlar.. 

Güvenlik Emirleri, ticaret açıldıktan sonra fiyatın düşmesi durumunda botun satın aldığı madeni paraların ortalama satın alma fiyatını düşürmek için kullanılır, bu aynı zamanda DCA veya Dolar Maliyet Ortalaması olarak da bilinir..

Açık Emniyet Emirlerinde Fiyat Sapması (11) kullanılan ilk Güvenlik Emri için% 0,5’e ayarlanacaktır; Emniyet Emri Hacim Ölçeği (12) 1,25 olarak ayarlanacaktır; Bu, Güvenlik Emri’nin satın aldığı jeton miktarının her Güvenlik Emri oluşturulduğunda% 25 artacağıdır.. Bu, bot tarafından satın alınan madeni para başına ortalama maliyeti düşürmeye yardımcı olacaktır..

Emniyet Emri Adım Ölçeği (12) 2 olarak ayarlanacaktır; Bu, botun bu değeri Açık Güvenlik Emirlerine Fiyat Sapması ayarıyla çarpacağı anlamına gelir, gerçekte, ilk Güvenlik Emrimiz ticaretin açılış fiyatından (Temel Sipariş)% 0,5 oranında verilecek ve ikinci Güvenlik Emri verilecektir. % 1 daha düşük ve üçüncü Güvenlik Emri% 2 daha düşük olacak. Bu, ticaret açıldıktan sonra madeni para fiyatında% 31,5’lik bir düşüşü kapsar ve botun daha hızlı kar elde etmesine veya ticareti devam ettirirken büyük bir fiyat düşüşünü karşılamasına yardımcı olur:

İşlem yapacağınız sözleşmenin grafiğini kontrol etmeniz ve günlük veya haftalık grafikte ulaşılan son “yüksek” fiyatı aramanız ve bu değerden% 10-% 15 daha düşük bir değer belirtmeniz ve Anlaşma açmak için maksimum fiyat Gelişmiş ayarlar sayfasındaki (13) ayarı. Bunun nedeni, botun trend olan bir fiyat rallisinin “tepesinde” alım satım oluşturmasını önlemektir, çünkü bunlar fiyatın tersine dönebileceği tipik noktalardır. Tabloyu periyodik olarak manuel olarak kontrol etmeniz ve bu değeri artırıp artırmayacağınızı değerlendirmeniz ve fiyat bu noktanın ötesine geçerken botun işlem oluşturmaya devam etmesine izin vermeniz gerekecektir. Fiyat önceki yüksek seviyeyi aşarsa ve bu onaylanırsa, Teknik Analizinizin önereceği gibi bu değeri bir sonraki mantıksal noktaya yükseltebilirsiniz..

Botumuzun kullanacağı fon miktarını şu adrese bakarak doğrulayabiliriz: Bot asistanı – lütfen Bot Assistant’ı gözden kaçırmayın, o iyi bir arkadaş!

Bot Asistan sayfası, yapılandırılmış ayarlarla doğru şekilde çalışması için bu botun ihtiyaç duyacağı fon miktarını gösterecek, ayrıca Güvenlik Ticaretlerinizin karşılayabileceği maksimum fiyat düşüşünü ve botun kullanacağı mevcut fon yüzdesini de gösterecektir (her zaman Mevcut fonlar, açık pozisyonunuzun likidasyon fiyatını dengelemek için kullanılacağından, Çapraz kaldıraçla işlem yaparken bol miktarda parayı ücretsiz tutun:

Tablo sayfası, fon hacminizin sizin Emniyet Emri Hacim Ölçeği ayar ve ayrıca fiyat sapma yüzdesi Emniyet Emri Adım Ölçeği kapsayacak. Son olarak, en kullanışlı özelliklerinden biri Tablo sayfası, Güvenlik Emirlerinin tam olarak nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak gösterir:

Sonuçlar

Oluşturulmasından bu yana yalnızca birkaç gün geçtikten sonra, bot sonuçları umut verici görünüyor! Açıklanan EOS Bybit Cross Futures botunu burada kolayca bulabilirsiniz. 

Uyarı: Vadeli işlem borsalarında alım satım yapmak doğası gereği risklidir ve ödüller harika olsa da riskler de öyle. İşlem yaptığınız sözleşmenin fiyatı önemli ölçüde düşerse, tasfiye edilebilir ve paranızı kaybedebilirsiniz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map