Cryptocurrency Bot Ticareti İçin Sahip Olması Gereken 10 İpucu

Henüz yapmadıysanız, kripto para birimi ticaretine girmeniz gerektiği bir sır değil. Piyasanın nasıl çalıştığını anlarsanız ve birkaç akıllı hamle yaparsanız, bu finansal fırsat sizin için çok fazla kapı açabilir..

Ayrıca, başlamak çok da sürmez. Bu para kazanma biçimi karşılaştırıldığında oldukça düşük maliyetli diğer yatırımlara, ve hatta kripto para birimi bot ticareti yaparsanız zaman taahhüdü düşüktür. Bot ticareti, işlemlerinizi sizin için halleden bir program oluşturmanıza olanak tanır.

Botunuz piyasayı öğrenir, sizin adınıza ticaret yapar ve siz başka şeylere odaklanırken kazanır. Ancak dikkatli olmazsanız siber portföyünüz için kayıplar yaratabilir.

İşte size – ve botunuza – başarılı olmanıza yardımcı olacak 10 kripto para birimi alım satım ipucu.

1. Kazanmadan Önce Harcamalısınız

Her şeyde olduğu gibi, geri dönüşleri görmeye başlamadan önce yatırımınıza biraz para yatırmanız gerekir. Farklı botların fiyatı, aradığınız işlevlere ve faaliyet göstermek istediğiniz siber pazara göre değişir..

Yine de herhangi bir şeye atlamadan önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Ticaret ihtiyaçlarınız için bir veya iki bot satın almak iyi bir yatırımdır, ancak onları bir hevesle seçmemelisiniz. Hangi botu kullanacağınıza karar vermek için ne kadar çok zaman ayırırsanız, kripto ticareti ile büyük kazanç elde etme şansınız o kadar artar..

2. Cryptocurrency Bot Ticaret Demolarını Deneyebilirsiniz

Yatırım yapmayı düşündüğünüz botun sizin için doğru olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Bir demo deneyerek! Birçok bot sağlayıcısı, çok az ücret karşılığında veya ücretsiz olarak bir aylık demolar sunar. Bu size sistemin nasıl çalıştığını öğrenmeniz ve kullanmak istediğiniz araç olup olmadığına karar vermeniz için bolca zaman verir..

3. Kendi Botunuzu Yapmaya Değer Olabilir

Bir bot demosunu denemek ne kadar harika olsa da, her ay yeni bir tane kullanıyorsanız kendinizi geride tutabilirsiniz. Bir noktada, bir karar vermeli ve portföyünüzün uzun vadeli büyümesi için hangi botun en iyi sonuçları sağlayacağını düşünmeye başlamalısınız..

Ya da sadece kendinizinkini yapabilirsiniz!

Bunun ortalama bir birey için olmadığını unutmayın. Kendi botunuzu oluşturmak için kapsamlı bir kripto ticareti, kodlama ve siber güvenlik anlayışı gerekir. Üstesinden gelinmesi büyük bir zorluk, ancak dikkate almaya değer.

4. Botunuzun Tercih Ettiğiniz Değişiminizle Uyumlu Olduğundan Emin Olun

İster sıfırdan kendi botunuzu yapın ister beğendiğiniz bir programı satın alın, işe koyulmadan önce kullandığınız takas ile uyumlu olduğundan emin olun. Her şeye yeniden başlamak zorunda kalmak için seçeneklerinizi karşılaştırmak için bu kadar zaman harcamak utanç verici olurdu..

Neyse ki, çoğu bot çoğu borsa ile uyumludur. Sadece seçtiğiniz bot ve takasın bir arada gitmemesi ihtimaline kapılmak istemezsiniz.

5. Strateji Oluşturmaya Zaman Ayırın

Ticaret botunuz bir portföy oluşturmak için gereken birçok işi üstlenecek olsa da, yine de bir ticaret stratejisi uygulayan kişi olmalısınız. Oluşturduğunuz strateji, kazancınızın başarısı için çok önemlidir. Bu, hafife alabileceğiniz veya aradığınız sonuçları görene kadar tahmin edip kontrol edebileceğiniz bir adım değildir.

Bu, tartışmasız tüm sürecin en önemli parçasıdır. Doğru yapmak için zaman ayırın, böylece kayıp değil kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz..

6. Geri testleri çalıştırın

Botunuzun kullanması için iyi bir strateji belirlemenin en iyi yolu, geriye dönük testler yapmaktır. Kripto para piyasasının nasıl değişeceğini tahmin edemeseniz bile, geçmişte meydana gelen trendlerden öğrenebilirsiniz..

Ortaya çıkan bulguları test ettiğinizden ve karşı test ettiğinizden emin olun. Bu, ileride neler olabileceğiyle ilgili tahminlerinizi yaparken size en derinlemesine bilgileri verecektir..

7. Botunuza Para Çekme Erişimi Vermekten Kaçının

Botunuzun ticaret stratejisini oluşturmanın bir parçası, sizin için neyi satacağınız, satın alacağınız ve tutacağınız gibi kararlar vermesine izin vermektir. Kapasitesini buna bırakmaya çalışmalısın.

Bazı insanlar botlarına para çekme erişimini verme hatasına düşerler, bu da onları para kaybetmeye karşı savunmasız bırakır. Botunuz paranızın çoğunu alıp satabilir veya daha kötüsü, bilgisayar korsanlarının yalnızca kripto para biriminize değil, gerçek banka hesabınıza erişmesi için bir kapı açık bırakabilirsiniz!

8. İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Ayarlayın

Bilgisayar korsanlarını savuşturmanın bir başka yolu da iki faktörlü bir kimlik doğrulama sistemi kurmaktır. Bu, temelde şifrenize bir şifre vermek gibidir. Botunuzla çeşitli çevrimiçi borsalarda ve pazarlarda gezinirken tüm kripto para biriminizin ve özel bilgilerinizin güvenliğini sağlamanıza yardımcı olur..

9. Tüm Bilgilerinizi Gizli Tutun

Botunuz hakkında konuşmak ve stratejinizin bir kısmını, aynı zamanda bir kripto portföyü oluşturmaya çalışan güvenilir arkadaşlarınızla paylaşmak akıllıca olacaktır. Ancak, hiçbir koşulda API anahtarınızı asla paylaşmamalısınız.

Tüm kazançlarınızı kaybetmeniz için API’nizi bilmesi yalnızca bir kişi alır. Birinin sizin adınıza ne tür bir ticaret yapmaya çalışacağını veya tüm kripto paranızla kaçıp kaçmayacağını asla bilemezsiniz.

10. Dolandırıcılıklara Dikkat Edin

Söylemeye gerek yok ama akılda tutulması gereken iyi bir hatırlatma.

İster yeni bir bot arıyor olun ister bir strateji bulmaya çalışıyor olun, her zaman aklınızı kendinize saklayın. Maalesef çok şey var dolandırıcılık kripto para birimine yeni dahil olmaya başlayan insanlardan yararlanmak için bekleyen.

Garanti gibi görünen veya gerçek olamayacak kadar iyi görünen hiçbir şeye kanmayın.

Kripto Para Ticareti Basitleştirildi

Kripto para ticaretinde bir avuç dolandırıcılık ve diğer birçok yatırım fırsatı olsa da, başarılı olmanıza yardımcı olacak değerli araçlar da var. Örneğin doğru bot, kripto para birimi kazancınızı oluştururken kullanabileceğiniz en iyi kaynaklardan biridir..

Basit, anlaşılması kolay bir şekilde kripto para bot ticareti hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map