Ethereum neapšaubāmi ir līderis pieteikumu un uz to balstīto protokolu skaitā decentralizēto finanšu jomā. Pēc izpēte portālā DappRadar darījumu apjoms DeFi gadā bija aptuveni 270 miljardi USD, kas ir 12 reizes vairāk nekā gadu iepriekš.

Šodienas rakstā mēs runāsim par Bitcoin lomu decentralizēto finanšu nākotnē, DeFi veidošanu uz Bitcoin un grūtībām, ar kurām sabiedrība saskaras, mēģinot ieviest pieejamus finanšu instrumentus galvenajā kriptogrāfijas valūtas tīklā.. 

Bitcoin loma

Cenai pieaugot virs 20 tūkstošiem USD un dominējot virs 60%, jautājums par pirmās kriptonauda izmantošanas iespēju paplašināšanu kļūst vēl aktuālāks. Kā alternatīva tradicionālajai finanšu sistēmai Bitcoin novērš atkarību no starpniekiem un var kļūt par globālu bezskaidras naudas sistēmu tūlītējiem maksājumiem visā pasaulē..

Uz Bitcoin balstītas decentralizētas finanšu sistēmas izveide ļaus tai kļūt ne tikai par vērtības uzglabāšanas aktīvu vai norēķinu sistēmu, bet arī par globālu un drošu vidi finanšu attiecību un rīku veidošanai, kurus var izmantot ikviens, kam ir piekļuve internetam..

Bitcoin lomu decentralizētu finanšu veidošanā var iedalīt divās jomās:

  1. Risinājumu izstrāde BTC piesaistīšanai DeFi;
  2. DeFi veidošana Bitcoin tīklā.

Šis sadalījums ir nosacīts, un pieejām, kuru mērķis ir risinājumu ieviešana abos virzienos, ir grūtības un trūkumi. Tieši tāpēc, ņemot vērā Bitcoin lomu DeFi attīstībā, ir jāņem vērā šo risinājumu kopums, lai plašāk izprastu un izprastu galvenās kriptonauda nākotni bezmaksas finanšu veidošanas jomā.. 

Centralizētas finanšu iestādes

Līdz ar kriptovalūtu popularizēšanu ir kļuvušas plaši izplatītas centralizētas biržas un centralizētas kreditēšanas platformas, kas nodrošina dažādus finanšu instrumentus, kurus nodrošina BTC. Acīmredzami šādu pakalpojumu trūkumi ir personas datu sniegšana pakalpojuma izmantošanai un naudas glabāšana šajās necaurspīdīgajās vietnēs..

Lietotāju līdzekļi un viņu dati ir pakļauti riskam, jo ​​šādas vietnes var uzlauzt. Lietotājam var atteikt pakalpojumu, ņemot vērā tās jurisdikcijas prasības, kurā viņš atrodas. Arī līdzekļus var bloķēt pēc tiesībaizsardzības aģentūru pieprasījuma vai gadījumos, kad līdzekļi ir marķēti ar izsekošanas platformām, piemēram, Crystal vai Chainalysis.

Sidechains

Blakķēdes ir atsevišķas blokķēdes ar divvirzienu saistīšanu ar galveno ķēdi. Uzņēmumi, piemēram, RSK vai Liquid, veido blakusproduktus ar iespēju izveidot viedus līgumus Bitcoin tīklā. Būtībā sānu ķēdes ir DeFi celtniecības platformas, kur katrs lietotājs var izveidot savus digitālos līdzekļus..

RSK platforma ļauj BTC izmantot viedajos līgumos, pateicoties divvirzienu tiltam un SBTC platformas marķierim. Starp Bitcoin un Ethereum tīkliem tika uzbūvēts arī tilts, kas ļauj pārsūtīt visus Ethereum ERC20 marķierus.

Money on Chain, BTC atbalstīto DeFi protokolu izstrādātājs, ir izveidojis uz RSK balstītu četru žetonu protokolu, nodrošinot BTC īpašniekiem daudzkārtējas lietošanas gadījumus, ieskaitot darījumus ar svirām.. 

Uzņēmumi pašlaik strādā pie RSK, Liquid un Lightning tīklu integrēšanas, lai mijiedarbotos ar aktīviem citos tīklos. Arī RSK izstrādātāji paziņoja par rīka palaišanu Aave servisa marķieru mijiedarbībai ar BTC.

Atomu mijmaiņas darījumi

Atomu apmaiņas tehnoloģija, par kuru mēs jau rakstījām savā emuārā, parādījās ilgi pirms DeFi ziedu laikiem. Viena kriptonauda tūlītējās apmaiņas ar otru bez trešās puses līdzdalības ieviešanas sarežģītība tiek izteikta starpķēžu tīklu izveidē, tas ir, mijiedarbības organizēšanā starp neatkarīgu blokķēžu pāri.. 

Pirmā atomu mijmaiņas ieviešana bija LTC apmaiņa pret DCR, izmantojot HTLC līgumus. HTLC ir viedo līgumu veids, kas ļauj veikt ar laiku apzīmētus darījumus. Atomu mijmaiņas darījumu veikšanai ir nepieciešami arī starpķēžu maksājumu kanāli, kurus darbina zibens tīkls. Un, lai gan zibens tīkla (LN) klātbūtne nav priekšnoteikums, LN integrācija atomu mijmaiņas darījumos ļauj sasaistīt dažādas blokķēdes, kur mijmaiņas dalībnieki var darboties kā maksājumu vārteja..

Vēlāk tika veiksmīgi ieviesti atomu mijmaiņas darījumi starp BTC un LTC, un pēc tam Komodo izstrādātāji veica BTC un KMD mijmaiņas darījumu.

Lai apmainītu BTC pret citām kriptovalūtām, izmantojot mijmaiņas līgumus, jums jāzina saņēmēja adrese, lai pabeigtu darījumu, un likviditātes kopas izveidošana bez tokenizācijas, piemēram, decentralizētajā Uniswap apmaiņas centrā, ir neiespējama. Tas noved pie mijiedarbības ar Bitcoin DeFi aktīviem problēmas, jo pūļu un AMM trūkums izraisa likviditātes nodrošinātāju trūkumu, kuriem jābūt tiešsaistē 24 stundas diennaktī..

Projekts Liquality ir izlaidis maku Liquality Atomic Swap, kas darbojas, izmantojot atomu mijmaiņas līgumus un HTLC līgumus. Pats maksā kā darījumu partneris visiem pieejamajiem mijmaiņas darījumiem. Atomu apmaiņa ļauj lietotājiem saglabāt savas privātās atslēgas visā kriptonauda apmaiņas procesā. Šis risinājums darbojas kā alternatīva iesaiņotajiem bitkoiniem, piemēram, WBTC.

Līdzīgs risinājums ir Jelly Market starpķēžu atomu mijmaiņas protokols, kas ļauj jums pievienot likviditāti, gūt peļņu no darījumiem un apmainīt aktīvus. Platformā ir pieejami mijmaiņas darījumi ERC20 žetoniem, BTC, AE un citiem blokķēdēm.

Atomu mijmaiņas darījumi un risinājumu izstrāde vērtības pārsūtīšanai no viena blokķēdes uz citu bez trešām pusēm un uzticības, kas noved pie tā, ka tiek mazināta plaisa starp Bitcoin un DeFi, pamatojoties uz Ethereum.

Tokenizēti bitkoini

Papildu likviditātes piesaiste DeFi sektoram tiek veikta, izstrādājot tā sauktos tokenizētus bitkoīnus, par kuriem mēs runājām vienā no mūsu iepriekšējiem rakstiem. Tātad pirmais bitcoin atbalstītais marķieris bija Wrapped Bitcoin (WBTC), kas ļauj BTC īpašniekiem izmantot viedos līgumus Ethereum. Palielinoties cenai, WBTC pārcēlās uz otro līniju starp DeFi projektiem, kuru bloķēto līdzekļu apjoms bija USD 2,7 miljardi jeb 116 000 BTC, kas ir aptuveni 0,6% no mīnēto monētu skaita..

Tajā pašā laikā, veidojot WBTC, lietotājiem ir jābloķē savas oriģinālās monētas un pretī jāsaņem marķēti aktīvi. WBTC ir veidota uz pārbaudītu organizāciju konsorcija parauga un nozīmē, ka oriģinālu monētu apmaiņu pret WBTC un otrādi veic trešās personas – glabātāji. 

Lai gan ir risinājumi bitkoinu tokenizācijai ar mehānismiem, kuriem nepieciešama daudz mazāka uzticēšanās, viņiem ir savi trūkumi. Tādējādi tBTC pieprasa, lai glabātāji sniegtu ievērojamu nodrošinājuma daudzumu ETH, kas padara to mazāk mērogojamu..

RenVM risinājums, kas darbojas līdzīgi kā tBTC, kā nodrošinājumu neizmanto ETH, bet gan REN žetonus. Šīs pieejas trūkums ir tāds, ka lietotājiem kā jaunam protokolam ir jāmaina savs BTC pret REN žetoniem, un, ja protokols zaudē uzticību, marķieri var zaudēt savu vērtību un lietotāji nevarēs atgriezt bloķēto monētas..

DeFi nākotne Bitcoin

Bitcoin, kas kalpo kā vērtības glabāšana un pārsūtīšana, ir visdrošākā blokķēde, pateicoties tā lielajai jaukšanas jaudai un augstajām infrastruktūras uzturēšanas izmaksām. Šī iemesla dēļ decentralizētu finanšu izveide, pamatojoties uz Bitcoin blokķēdi, ir daudzsološa attīstības joma..

Ethereum platformas strauja decentralizēto finanšu attīstība ir saistīta ar platformas iespējām rakstīt dažādus jebkuras sarežģītības pakāpes viedos līgumus. Tieši dažādu rīku trūkums viedo līgumu izveidošanai ir klupšanas akmens, lai radītu ar Bitcoin balstītu decentralizētu finansējumu saistītus risinājumus.

Bitcoin ir rakstīts vienkāršā un primitīvā Bitcoin Script valodā, kas nav piemērota sarežģītu viedo līgumu rakstīšanai. Tādēļ Blockstream strādā pie vienkāršības programmēšanas valodas, lai izpildītu viedus līgumus, kurus var integrēt ar augstākā līmeņa Ivy valodu..

Jaunu DLC tipa līgumu parādīšanās, kas ļauj dalībniekiem veikt darījumus ar nākotnes notikumiem, ļāva izveidot atvasinājumu un prognožu tirgus, kuru pamatā ir Bitcoin.

Tajā pašā laikā RGB protokols, kas ir standarts bitcoin aktīvu, kas nav bitcoin, izdošanai, pārsūtīšanai un glabāšanai, ļaus digitālos instrumentus izveidot virs bitcoīna un LN blokķēdes..

Un, lai gan Bitcoin infrastruktūra pašlaik nav gatava izveidot pilnvērtīgu finanšu ekosistēmu, nākotnē Bitcoin varēs nodrošināt drošāku augsni DeFi lietojumprogrammu izveidei..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me