Ja paskatās uz DeFi ekosistēmu plašāk, var redzēt, ka decentralizētie finanšu projekti darbojas un attīstās vidēji divpadsmit virzienos. Mēģinājums decentralizētā formā panākt gandrīz visu, kas attiecas uz tradicionālo finanšu sistēmu, nozīmē arī vēlmi pēc iespējas ātrāk pāriet uz jauna veida mijiedarbību ar finanšu instrumentiem un šo mijiedarbības procesu decentralizāciju..

Viena no ienesīgākajām un augošajām decentralizēto finanšu nozarēm ir maksājumu risinājumi, kas tiek veidoti, lai izveidotu atvērtu globālu finanšu ekosistēmu un nodrošinātu drošus ikdienas un ātrus darījumus, izmantojot viedos līgumus..

Šodienas rakstā mēs runāsim par lietojumprogrammām, risinājumiem un protokoliem, kas lietotājiem ļauj veikt pārrobežu maksājumus bez starpnieka maksām, kā arī veikt darījumus ar lietotājiem, kuriem nav piekļuves tradicionālajām finanšu sistēmām..

DeFi tūlītējiem maksājumiem

Bitcoin un blockchain tehnoloģijas parādīšanās ir ļāvusi pāriet uz digitālajiem maksājumu mehānismiem, izmantojot kriptonauda. Viens no šādiem risinājumiem Bitcoin ekosistēmā ir Lightning Network, kas izstrādāts un izveidots kā otrā slāņa protokols. Zibens izmanto viedus līgumus, lai palielinātu Bitcoin caurlaidspēju.

Ar zibens tīkla parādīšanos tagad ir iespējams veikt tūlītējus mikromaksājumus ar lielāku ātrumu un zemākām maksām nekā galvenais Bitcoin tīkls. Papildus lētiem un tūlītējiem darījumiem, Lightning Network ļauj samazināt datu apjomu par Bitcoin blokķēdi un palielināt pārsūtījumu anonimitāti..

Galvenās problēmas, kuras mēģina atrisināt projekti tūlītēju maksājumu sistēmu izveidē, ir zems joslas platums un komisijas izmaksas. Šobrīd Ethereum tīkls var apstrādāt aptuveni 20 darījumus sekundē, un tas nav pietiekami, lai liels skaits lietotāju varētu izmantot tīklu..

Mērogojamības problēmas risināšanai ir diezgan dažādi veidi: risinājumi ķēdē un ārpus ķēdes, konsensa mehānisma protokoli, bloka lieluma palielināšana un citi. Šādu risinājumu daudzveidība un atšķirīga pieeja to īstenošanai ir radījusi lielu skaitu projektu, kas strādā, lai uzlabotu spēju veikt tūlītējus pārrobežu maksājumus ar zemām maksām un viedo līgumu izmantošanu..

Celer tīkls

Celer Network ir otrā līmeņa mērogošanas platforma ātriem un drošiem ārpus ķēdes darījumiem un viediem līgumiem. Celer ir uz blockchain balstīta sistēma ar 4 līmeņu arhitektūru, lai nodrošinātu augstu mērogojamības un elastības līmeni, vienlaikus saglabājot drošības un privātuma aspektus..

Celer ļauj izstrādātājiem ātri izveidot mērogojamus dApps un dod viņiem iespēju tos pārvaldīt. Iekšējais CELR marķieris papildus tam, ka to izmanto kā platformas valūtu, ir iesaistīts PoLC – derību sistēmā, kurā lietotāji var bloķēt žetonus, lai nodrošinātu likviditāti, kā arī LiBA izsolēs, lai uzturētu likviditātes mehānismus..

Celer var integrēt jebkurā esošā blokķēdē, un to jau atbalsta bloku ķēdes, kas darbojas ar EVM. Platforma nodrošina lietotājiem iespēju mijiedarboties ar dApps 10 tūkstoš reižu ātrāk, lai veiktu tūlītējus maksājumus, tirgotos biržās vai izmantotu prognožu tirgus.

Matic tīkls

No piedāvāto risinājumu daudzveidības, lai palielinātu blokķēžu mērogošanu, izceļas decentralizētā platforma Matic Network, kuras izstrādātāji piedāvā risinājumu blakķēžu (sānu ķēžu) plazmas izveidei..

Blakusķēdes darbina decentralizēts likmju apstiprināšanas (PoS) validatoru tīkls, kas atbalsta sistēmu un saņem atlīdzību.

Plazmu izmanto, lai nodrošinātu digitālos aktīvus, kā arī ERC-20 un ERC-721 žetonus galvenajā ķēdē. Sidechains var izmantot, lai atbalstītu decentralizētus finanšu protokolus, kas pieejami Ethereum ekosistēmā.

Matic izstrādātāji veido mobilo lietotņu, seifu un paplašinājumu ekosistēmu, lai ērti un ērti izmantotu aktīvu pārsūtīšanas un uzglabāšanas iespējas. Matic nodrošina lietotāja saskarni un maksājumu API dApps, lietotājiem un izstrādātājiem. Matic atomu mijmaiņas līgumi un viedie līgumi ļaus lietotājiem norēķināties ar jebkuru marķieri, un tīklu var izmantot žetonu apmaiņai, izmantojot likviditātes rezervi.

xDAI stabilā ķēde

Pirmais maksājumu stabils blokķēdes xDAI stabilā ķēde, piesaistīts Dai stablecoin, ļauj ātri un lēti veikt darījumus xDAI žetonos. Pašlaik šis risinājums darbojas tikai DAI-xDAI komplektā, taču nākotnē ir iespējas izveidot daudzas citas stabilas monētas, piemēram, xUSDT vai xUSDC.

Šāda risinājuma ieviešanā tiek izmantota šķērsķēžu tiltu veidošanas tehnoloģija, kurā pēc DAI žetonu bloķēšanas viedajā līgumā tiek veidoti vietējie xDAI stablecoīni. xDAI tiek izmantots gan maksājumiem, gan komisijas maksājumiem, un komisijas maksa par 500 darījumiem ir aptuveni 0,01 USD.

XDAI tīkls ir pilnībā savietojams ar Ethereum projektiem, un tam nav nepieciešamas sarežģītas Ethereum dApps izstrādātāju darbības, lai pārsūtītu savus projektus uz xDAI blokķēdi. Notiek izstrāde, lai xDai ieviestu nulles zināšanu protokolu privātu darījumu veikšanai, kā arī POSDAO vienprātības mehānisma ieviešanu ar atsevišķu STAKE marķieri, lai apbalvotu xDAI validatorus.

Pieprasīt tīklu

Pieprasījums ir atvērts tīkls darījumu pieprasīšanai, ļaujot ikvienam izveidot, glabāt un piekļūt vienādranga maksājumiem decentralizētā tīklā. Decentralizēto maksājumu platforma Request Network ļauj veikt jebkura veida darījumus, neatkarīgi no tā, vai tas ir alga, ziedojums vai aizdevuma maksājums. 

Pieprasījumu tīklu var izmantot, lai veiktu tiešsaistes maksājumus bez trešām personām un ar augstām maksām, rēķiniem, lietvedību un revīziju. Projekts jau sadarbojas ar uzņēmumu Civic, lai identificētu lietotāju identitāti, kā arī ar projektu Kyber un 0x, lai samaksātu par precēm un pakalpojumiem konvertējamos digitālos žetonos..

Whisp

Whisp platforma ir decentralizēts norēķinu un maksājumu vienkāršošanas risinājums ārštata darbiniekiem un attāliem darbiniekiem. Whisp ļauj lietotājiem izveidot digitālos maksājuma pieprasījumus, izmantojot skaidrus maksājumu mehānismus, izmantojot kriptovalūtas. Salīdzinoši viegli lietojamo protokolu Whisp uzņēmumi var izmantot, lai samazinātu algas pārvaldības rīku izmaksas, izslēgtu trešo personu pakalpojumu sniedzējus un izvairītos no aizkavēšanās un noraidījumiem no tradicionālajām finanšu institūcijām..

Lai piekļūtu platformai, lietotājiem ir jāpieslēdzas tai, izmantojot MetaMask. Whisp atbalsta maksājumus, izmantojot DAI stablecoin, ETH, DATA, DGX un DGD žetonus. Līdzīgs risinājums algu izmaksu vienkāršošanai ir Sablier projekts, kuru var izmantot, lai maksātu un sadalītu līdzekļus pēc iepriekš noteiktas likmes..

Maksājumu risinājumu nākotne

Decentralizētie risinājumi to pašreizējā ieviešanā nespēj mērogot atbilstoši pieauguma tempiem, kas tiek novēroti kriptovalūtu tirgū. Pirms masveida pieņemšanas lielākajai daļai lietotāju ir jāatrisina tādas problēmas kā bloka lieluma ierobežošana, lēni darījumi, augstas maksas, zems joslas platums, sarežģīts interfeiss un citas..

Risinājumi tūlītēju un lētu maksājumu veikšanai ar ērtu un saprotamu saskarni katram lietotājam veicinās kriptovalūtu popularizēšanu jauno lietotāju vidū, un decentralizētie finanšu instrumenti vairāk koncentrēsies uz atvērtas finanšu ekosistēmas izveidi, kas pieejama ikvienam lietotājam jebkur pasaulē.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me