“Ir divas ziņas – labas un sliktas. Slikti – tirgu nevar paredzēt. Labi – nevajag pelnīt naudu! “

Brūss Babkoks

Kriptovalūtu tirdzniecība kļūst arvien populārāka, jo digitālo aktīvu klase turpina strauji augt. Daudziem digitālo aktīvu pirkšana joprojām ir biedējošs uzdevums. Sarežģīta nozares žargona pārpilnība un plašsaziņas līdzekļu atspoguļojums polarizācijā var radīt zināmas bažas. Tomēr, veicot zināmu sagatavošanos, jaunie tirgotāji var droši iekļūt kriptovalūtu tirdzniecības pasaulē..

Kripto tirdzniecības pamati

Šajā pārskatā mēs aplūkosim pamata lietas, kas jāievēro katram kriptovalūtu tirgus dalībniekam.. 

Pētījumi

Tāpat kā jebkuram aktīvam, pirms ieniršanas kriptogrāfijas nozarē ir nepieciešama rūpīga fona pārbaude. Varbūt vissvarīgākais noteikums ir tāds, ka nekad nevajadzētu iegādāties vairāk kriptonauda, ​​nekā jūs varat nesāpīgi zaudēt. Bet kas tieši ir pienācīga rūpība šajā digitālo aktīvu klasē? Apskatīsim dažus īpašus apsvērumus:

  • Iegādājoties konkrētu monētu vai žetonu, jums jānovērtē vairāki faktori. Noteiktie projekta mērķi un uzdevumi, kā arī tā tirgus kapitalizācija, tirdzniecības apjomi un monētu lietderība ir vissvarīgākie apsvērumi. Ja marķierim ir ļoti mazs tirdzniecības apjoms un maz spēcīgu izmantošanas gadījumu, nākotnes izaugsme ir apšaubāma.
  • Komanda aiz marķiera ir tikpat svarīga kā pats digitālais īpašums. Projekta komandām un viņu unikālajām prasmēm ir jābūt izcilām.
  • Iegādājoties digitālos aktīvus, jums jāņem vērā arī sava riska tolerance. Pat populāri, lieli aktīvi piedzīvo mežonīgas cenu izmaiņas. Ar zemākiem tirgus kapitalizācijas aktīviem šīs svārstības var būt vēl izteiktākas..

Pētījumi ir absolūti nepieciešami pirms jebkura digitālā īpašuma iegādes. Vienmēr veiciet pats savus pētījumus (“DYOR -” Do Your Own Research “).

Saprotiet, vai esat tirgotājs vai investors

Kriptovalūtas ir pievilcīgas gan tirgotājiem, gan investoriem.

Dienas tirgotājus interesē kriptovalūtu augstā nepastāvība, savukārt investori ilgtermiņā ticēs, ka Bitcoin vai citu kriptovalūtu vērtība laika gaitā pieaugs. Tas notiek neskatoties uz nepastāvību un neregulāriem krasiem labojumiem, jo ​​tie kļūst arvien izplatītāki..

Esiet godīgs pret sevi, jo, ja jūs pērkat ar ilgtermiņa perspektīvu un tikko nopirkto kriptovalūtas cena pazeminās par 20%, jūs varat sākt panikā un nosliecies uz pārdošanu ar zaudējumiem..

Sliktākais, ko jūs varat darīt, ir nesaprast savus motīvus. Ja jūs nevarat saprast, ko vēlaties, tad kā jūs varat izveidot efektīvu stratēģiju?

Eksperiments

Lai patiešām saprastu, kas jums padodas, jums ir jāizmēģina kaut kas jauns un nebaidieties eksperimentēt (ar nelielām summām, kuras varat viegli atļauties zaudēt).

Jūs varat arī apsvērt iespēju atvērt bezmaksas demonstrācijas kontu, izmantojot populāro tirdzniecības platformu, kas piedāvā tirdzniecību ar kriptogrāfijas valūtu.

Tomēr bezmaksas demonstrācijas konti bieži neatkārto tādu pašu pieredzi kā tiešraides tirdzniecība, jo tirgotājs nepiedzīvo tādu pašu emocionālo stresu un satraukumu kā tirgojoties ar reālu naudu..

Lai gan bezmaksas demonstrācijas konts vai papīra konts ir labi piemērots pilnīgi zaļiem iesācējiem pirmajos soļos, lai nesāpīgi izpētītu apmaiņas darba saskarni un praksē saprastu, kā tā darbojas.

Kas ir sviras vai maržas tirdzniecība

Kas ir sviras vai maržas tirdzniecība

Tirdzniecības aktīvi, tostarp kriptonauda, ​​tiešsaistes tirdzniecības platformā piesaistīs sviras.

Tas nozīmē, ka potenciālie ieguvumi, ko jūs varētu saņemt, tiek reizināti ar 10, 100 vai pat 1000 reizēm. Un otrādi, jūs varat arī viegli zaudēt, un sviras paātrinās šo procesu 10, 100 vai 1000 reizes..

Vienkāršākais veids, kā izskaidrot sviras vai maržas tirdzniecību kādam, kurš nepazīst šo jēdzienu, ir salīdzināt to ar mājas hipotēkas iegūšanu..

Protams, pastāv ievērojama atšķirība starp banku un tiešsaistes brokeru platformu, kas piedāvā rezervi. Piemēram, ja mājas cena nokrītas zem depozīta vērtības, banka jums nepieprasīs nodrošinājuma pieprasījumu, neliks jums kompensēt iztrūkumu vai, vēl ļaunāk, automātiski pārdos jūsu īpašumu un pieprasīs visu atdot vietnē deficītu. Faktiski tas pats ir ar tiešsaistes tirdzniecības platformām, kas ļauj tirgoties ar maržu vai sviru.

Teiksim vienkāršības labad: noguldījumu starpība bitkoiniem ir 10%. Tas nozīmē, ka, ja Bitcoin tirgo par 12 000 USD, tiešsaistes tirdzniecības platforma lūgs jums iemaksāt depozītu vismaz 1200 USD apmērā. Tas var šķist ļoti izdevīgi, jo jūs varat piekļūt visam bitcoin, noguldot tikai daļu no tā pašreizējās tirgus vērtības. Bet jums vajadzētu saprast, ka iespējamā peļņa un zaudējumi ir ievērojami palielināti, kas nozīmē arī to, ka jūs varat ļoti viegli zaudēt savu depozītu, jo 1200 USD, ko brokeris jau ir ieķīlājis, viņš noņems tajā pašā brīdī, kad zaudējumi būs jūsu atvērtās pozīcijas tuvosies seguma summai, savukārt brokeris likvidē pašu pozīciju uz diezgan likumīga pamata, lai novērstu lielus zaudējumus. Šo procedūru sauc par Margin Call.

Tāpēc tirdzniecība ar piesaistītiem līdzekļiem ir ārkārtīgi riskanta un noteikti nav piemērota jaunpienācējiem kriptovalūtā. Galu galā kripta jau ir ļoti nepastāvīga un neparedzama. Kāpēc saasināt savus riskus?

Pērkot vai tirgojot kriptovalūtu, izmantojot biržu vai maku, tas parasti notiek bez jebkāda sviras. Tas nenozīmē, ka jūsu kapitāls nav apdraudēts. Jūs varat zaudēt visu savu naudu, neizmantojot sviras, izņemot to, ka jūs parasti nesaņemat vairāk par ieguldījumiem..

Pašlaik ir noteiktas kriptogrāfijas apmaiņas, kurās eksperimentē ar atvasinājumiem un svirām, lai gan šie rīki būs paredzēti vairāk profesionāļiem..

Bet tajā pašā laikā esiet pacietīgs un nebaidieties eksperimentēt (ar summām, no kurām nebaidāties šķirties). Laika gaitā jūs uzlabosiet izpratni par tirgiem un varēsit noteikt savas stiprās puses.

Uzziniet par tirgiem un izveidojiet žurnālu, lai attīstītu savas prasmes

Uzziniet par tirgiem un izveidojiet žurnālu, lai attīstītu savas prasmes

Nejūtiet, ka jums viss jāapgūst uzreiz. Dažas lietas jums nāks dabiski, un tad tās vienkārši koncentrēsies uz jūsu spēku attīstību un padarīs tās vēl efektīvākas..

Turiet tirdzniecības dienasgrāmatu

Reģistrējiet savus novērojumus par tirgu un dažādām aktīvu klasēm tirdzniecības dienasgrāmatā vai piezīmju grāmatiņā. Izmantojiet arī dienasgrāmatu, lai reģistrētu galvenos lēmumus par ieguldījumiem vai tirdzniecību, skaidri norādot, kāpēc izvēlaties noteiktas pozīcijas.

Tirgotāja dienasgrāmatas glabāšanā nav nekā nepareiza, dariet to regulāri un pareizi:

  • Pārbaudiet klēpjdatorā dokumentētos lēmumus un riskus (katru dienu, ja vēlaties kļūt par veiksmīgu tirgotāju).
  • Esiet piesardzīgs savās atsauksmēs un pierakstiet, kas notika nepareizi (mēs parasti mācāmies no savām kļūdām).
  • Izmēģiniet dažādus tirdzniecības stilus un stratēģijas

Jums nav jābūt dienas tirgotājam. Varbūt jūs tirgosities pozicionāli, tikai noteiktos tirgus apstākļos.

Piemēram, jūs varat izlemt iegādāties kriptonauda, ​​pirms tā bloku atlīdzība ir samazināta uz pusi, un pēc tam pārdot pēc tam, kad tā ir palielinājusies par x%. Un tā var būt vienīgā stratēģija, kuru jūs kādreiz ievērosiet un kam koncentrēsieties..

Veiciet izpēti un eksperimentus, bet tā, lai visi jūsu soļi būtu strukturēti un izmērīti.

Izprotiet riskus un uzziniet, kā tos pārvaldīt

Izprotiet riskus un uzziniet, kā tos pārvaldīt

Tas, kā jūs pieeja riskam, ir kritisks. Tas, ka esi labs tirgotājs, ir izturības un ilgmūžības veidošana, un to var izdarīt tikai tad, ja iemācies izturēt sitienus..

Jums jāsāk, novērtējot iespējamos riskus un zaudējumus, kas varētu rasties, ja radīsies noteikti nelabvēlīgi scenāriji. Parasti tas ir pirmais punkts, uz kuru piezvanīt pirms darījuma veikšanas..

Izpētiet vairākus dažādus riska rādītājus, lai saprastu, cik svārstīgs ir aktīvs, ar kuru jums būs darīšana. Šie riska rādītāji ietver tādu lietu izpratni kā cenu dispersija, standartnovirze utt.. 

Izveidojiet savu riska pārvaldības sistēmu, kas jums būs ērta un mazinās nevajadzīgu psiholoģisko stresu, tirgojoties.

Izmantojiet limita pasūtījumus

Limita rīkojumi ir ārkārtīgi noderīgi, lai mazinātu tirdzniecības un ieguldījumu riskus, īpaši, ja pamatā esošais tirgus vai aktīvs ir ārkārtīgi nestabils.

Piemēram, ja veicat tirgus pasūtījumu bitkoīnu iegādei, cenu svārstību dēļ jūs, iespējams, nesaņemsit vēlamo cenu. Tomēr ierobežotie pasūtījumi palīdzēs jums sasniegt vēlamo cenu vai pat uzlabot to, pērkot un pārdodot. Uzziniet, kā tos izmantot.

Ja veicat pirkšanas limita pasūtījumus, tas ļaus jums iegādāties par vēlamo cenu vai pat par zemāku (kas jums ir vislabākais). Pārdošanas ierobežojuma pasūtījumi ļaus jums pārdot par vēlamo vai augstāku cenu (t.i., arī jums labāk).

Aizveriet zaudējošās pozīcijas

Dažreiz jūs varat kļūt neobjektīvi, ja cienījami analītiķi ziņo par jaunumiem, tāpēc mācība ir iemācīties būt pēc iespējas objektīvākai..

Nekad “neiemīlēties” savās pozīcijās un esiet gatavs samazināt zaudējumus.

Profesionāli tirgotāji tradicionālajos finanšu tirgos bieži iziet no pozīcijām, kad aktīva bāzes cena ir no 15% līdz 20% sarkanā krāsā, taču šis lēmums lielā mērā būs atkarīgs no jūsu apstākļiem un izvēlētās stratēģijas veida..

Labā prakse ir mēģināt noteikt sev stop loss likumu

Pārtraukt zaudējumus ir noderīgi, jo jūs varat iestatīt to automātiski aizvērt pozīciju, kad tiek sasniegts noteikts nelabvēlīgs cenu slieksnis, tādējādi ierobežojot zaudējumus.

Stop loss ir absolūti nepieciešams izmantot, tirgojoties ar sviru vai starpību.

Uzziniet, kā pareizi novietot stop loss, jo, ja jūs to novietojat pārāk tuvu sākuma līmenim, jūs riskējat pārāk agri apturēt. Tomēr, ja jūs zaudējat zaudējumus pārāk tālu no sākuma līmeņa, jūs varat iegūt ievērojamus zaudējumus, kurus nevar atdot tiešsaistes brokerim. Iemācieties pārvaldīt savu risku.

Rūpīgi novērtējiet likviditātes risku

Ja jūsu tirgotajam kriptovalūtas aktīvam ir zema likviditāte, jūs riskējat tikt pakļauts straujiem un pēkšņiem cenu lēcieniem (augšup vai lejup).

Kā paskaidrots iepriekš, tieši tāpēc jums ir īpaši svarīgi iemācīties izmantot ierobežotos pasūtījumus, pērkot un pārdodot kriptu, kā arī apturēt zaudējumus..

Likviditātes trūkums novedīs pie straujām cenu svārstībām, tādēļ, ja pieturas zaudējumu novietojat pārāk tuvu sākuma līmenim, jūs varat ātri apturēt ar zaudējumiem un kļūt par paslīdēšanas upuri (kad pozīcija aizveras krietni zem pieturas zaudējumu līmeņa)..

Jūs varat samazināt paslīdēšanas risku, izmantojot garantētu stop loss, lai gan ne katrs brokeris vai tiešsaistes tirdzniecības platforma to piedāvā..

Analīze un kriptovalūtu tirdzniecība

Pieredzējuši tirgotāji, tirgojot kriptovalūtas, saprot tirgus datu milzīgo vērtību. Izmantojot gan fundamentālo, gan tehnisko analīzi, jūs varat pārvaldīt to riskus, nosakot jaunas tendences un tirgus uzvedību. Lai gan šie rādītāji var būt iebiedējoši iesācējiem, neliels pētījums iet tālu..

Fundamentāla analīze

Saskaņā ar ilgtermiņa tirdzniecības stratēģijām, piemēram, DCA (Dollar-Cost Averaging), fundamentālā analīze izskata galvenos faktorus, kas ietekmē digitālo aktīvu cenas. Šie faktori var ietvert projekta vīziju un mērķus, projekta komandas kvalitāti, projekta aktivitātes līmeni vietnē Github, projekta sociālo mediju klātbūtni un kopienas lielumu, kā arī mērķu sasniegšanas vēsturi. Šīs metodes izmantošana īstermiņa analīzei ir īpaši sarežģīta, ņemot vērā kriptovalūtu tirgus lielo svārstīgumu..

Tehniskā analīze

Atšķirībā no fundamentālās analīzes ilgtermiņa piemērošanas, tehniskā analīze koncentrējas uz īstermiņa cenu izmaiņām (stundās vai dienās, nevis mēnešos vai gados). Veicot tehnisko analīzi, cenu diagrammas bieži atklāj tendences un modeļus, kas tirgotājiem sniedz tūlītēju izpratni par tirgu. Vienkāršojot šīs īstermiņa prognozes, tehniskā analīze ir ārkārtīgi svarīga dienas tirgotājiem un citiem, kas vēlas gūt ātru peļņu. Kriptovalūtas nepārtrauktas nepastāvības rezultātā tehniskā analīze turpina uzņemt apgriezienus.

Centralizētas kriptovalūtas apmaiņas

Lielākā daļa kriptovalūtu biržu šodien ir centralizēta. Šī dinamika nozīmē, ka ETF pieder pašai biržai, nevis lietotājiem. Dažiem šī vienošanās ir problemātiska, ņemot vērā bagātīgo šo vietņu uzlaušanas vēsturi..

Tomēr lielās centralizētās biržas piedāvā arī drošu apjomu un pietiekamu likviditāti, nodrošinot tirgotājiem daudz elastības. Lai pārvaldītu uzlaušanas risku, daudzi lietotāji ir sākuši glabāt savus līdzekļus personīgajos makos, nevis biržas centralizētajā makā..

Decentralizētas kriptovalūtas apmaiņas

Decentralizētās apmaiņas kļūst arvien nozīmīgākas digitālo aktīvu ekosistēmā. Atšķirībā no centralizētajām platformām, šīs platformas atvieglo vienādranga pārsūtīšanu, novēršot nepieciešamību pēc apmaiņas starpnieka. Lai gan principā tās ir līdzīgas viena otrai, šīs platformas pēc funkcionalitātes ļoti atšķiras..

Parasti decentralizēta apmaiņa piedāvā šādas priekšrocības:

  • Tirdzniecība bez depozīta
  • Atomu mijmaiņas darījumi (tūlītējie mijmaiņas līgumi)
  • Atsaukšana vai papildināšana nav nepieciešama

Papildus šīm funkcijām AtomicDEX ir arī pirmais atomu aizstājējs DEX, kas pieejams mobilajā ierīcē. Tas ir arī vienīgais DEX, kas pārvar plaisu starp Bitcoin un Ethereum balstītajiem ERC-20 marķieriem. Šī funkcionalitāte padara AtomicDEX par lielisku izvēli starp visām decentralizētajām apmaiņām..

Secinājums

Tiem, kas ir jauni digitālo aktīvu klasē, tirdzniecība vienmēr jāsāk ar plašu uzticamības pārbaudes procesu. Lai gan to funkcionalitāte ir līdzīga tradicionālajiem tirgiem, digitālās valūtas joprojām ir ļoti nestabilas, un tirgotājiem ir jāņem vērā raksturīgie riski. Lai gan ir iespējami stabili ienākumi, ir iespējami arī zaudējumi.

Gan fundamentālas, gan tehniskas analīzes izmantošana var palīdzēt tirgotājiem pieņemt objektīvus, uz pierādījumiem balstītus lēmumus. Šīs pieejas izmantošana var palīdzēt iesācējiem pieņemt pragmatiskus, nevis emocionālus lēmumus.. 

Izstrādājiet stratēģijas, pamatojoties uz novērojumiem un eksperimentiem. Jums jāapzinās mainīgais tirgus un visi attiecīgie jaunumi, regulāri jāīsteno sava stratēģija un jābūt pārliecinātiem, ka pieņemat labākos un informētākos lēmumus..

Kaut arī kriptovalūtu tirdzniecība var būt izaicinoša, ar praksi un vēlmi pat iesācēji var būt veiksmīgi..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me