Nesen pasaule ir izplatījusi ziņas, ka Ķīna jau piecus gadus attīsta savu digitālo valūtu un gatavojas to ieviest “gandrīz”. To paziņoja Ķīnas Centrālās bankas pārstāvis Mu Čangčuns. Jauno digitālo valūtu sauks CBDC. Kopumā tas būs juaņa blokķēdē – Ķīnas nacionālā kriptonauda. Izmantojot automatizēto tirdzniecību, kursā varēs brīvi pirkt, pārdot biržās un pelnīt naudu..

Jaunā ķīniešu kriptovalūta ir veidota uz blokķēdes. Tātad tā patiešām būs klasiska digitālā valūta. Tagad, pēc Mu Changchun domām, kriptovalūtas arhitektūra ir pilnībā izstrādāta..

Konkurē ar Svariem?

Ķīnas varas iestādes neslēpj, ka gatavojas sākt savu digitālo valūtu, pirms tiek palaists Svaru kriptovalūta no Amerikas sociālā tīkla Facebook. Ķīnieši uzskata, ka amerikāņu sociālais tīkls ir drauds viņu ekonomikai. Tāpēc mēs, pirmkārt, esam iecerējuši to aizliegt savā teritorijā. Otrkārt, lai Ķīnas pilsoņiem piešķirtu Svaru analogu – CBDC digitālo juaņu.

Tiesa, daži eksperti šaubās, vai aiz Ķīnas amatpersonu skaļajiem vārdiem patiešām slēpjas vērienīgs nacionālās digitālās valūtas projekts. Neviens negarantē, ka Ķīnas digitālā valūta tiks uzsākta nākamajā gadā, nevis pēc 10 gadiem.

Jebkurā gadījumā Ķīna plāno to sākt. Tāpēc šajā rakstā mēs centīsimies saprast, kas ir CBDC un kā tajā “bagātināties”..

Pagaidām nav precīzi zināms, kā darbosies Ķīnas kriptovalūta CBDC. Internetā nav dokumentācijas. Ir tikai baumas un pretrunīga informācija. Ķīna tradicionāli ir visai slēgta valsts pasaulei. Tāpēc pirms oficiālu dokumentu publicēšanas var tikai aptuveni aprakstīt nākotnes kriptovalūtas “dabu”. Ko es darīšu šajā rakstā.

Kā jūs varat nopelnīt naudu CBDC kriptogrāfijas valūtā

Ķīnas nacionālās valūtas izveide ir paātrinājusies, jo Svari ir ceļā. Lai paliktu priekšā amerikāņu konkurentam, ķīnieši ir palielinājuši savu kriptovalūtas centru.

Jau tagad ir zināms, ka sākotnējā posmā septiņas iestādes varēs izmantot kriptovalūtas juaņu. Proti, šādi:

  • lielākās bankas Ķīnā (CCB, ICBC, BC, ABC),
  • Alibaba un Tencent korporācijas,
  • maksājumu sistēma Union Pay.

Kripto-juaņa konsolidējoties tirgū, to uzņēmumu skaits, kuri to izmantos, pakāpeniski paplašināsies..

Ķīnas valdība gatavojas padarīt nacionālo digitālo valūtu par atspēriena punktu juaņas internacionalizācijai. Citiem vārdiem sakot, ķīnieši vēlas dolāru aizstāt ar juaņu. Padariet to par starptautiskās tirdzniecības valūtu. Tam bija domāts blokķēde..

Pēc CBDC nostiprināšanas parastie cilvēki visā pasaulē to var brīvi pirkt un pārdot. Kriptovalūtas ieguvi veiks Ķīnas valdības organizācijas (PBC). Tāpēc parastie pilsoņi par to nevar nopelnīt..

Būs iespējams iegādāties digitālo valūtu

Tomēr būs iespējams iegādāties kriptonauda. Lai to izdarītu, būs pietiekami atvērt kontu biržā un brīvi nopelnīt no valūtas kursa izmaiņām. Var pieņemt, ka digitālais juaņa pieaugs diezgan strauji. Tātad jūs varat nopelnīt naudu par to.

Kripto-juaņa galvenā priekšrocība ir tā, ka tas, šķiet, ir ļoti likvīds maksāšanas līdzeklis. Jebkurā gadījumā CBDC turētāji nemaksās procentus, kā tas ir noguldījumu gadījumā. Tajā pašā laikā viņiem tiks ietaupīti kredītriski, kas rodas, uzglabājot līdzekļus komercbankās. Tāpēc CBDC būs iespējams rentabli turēt savus līdzekļus. Pietiek, lai izveidotu elektronisko maku un reģistrētos. Tad jūs varat ilgi aizmirst par ieguldījumiem un gaidīt, kamēr kriptonauda sadārdzinās.

Visticamāk, Ķīna ļaus CBDC tirgot vairākās biržās vienlaikus. Tātad būs iespējams nopelnīt no digitālās juaņas izmaksu atšķirības dažādās vietnēs..

Protams, tie lielā mērā ir minējumi, kurus var izdarīt, pamatojoties uz Ķīnas amatpersonu paziņojumiem, kas iesaistīti CBDC izstrādē un popularizēšanā. Kamēr parādās digitālā juaņa, jūs varat nopelnīt, izmantojot 3commas automātiskās tirdzniecības iespējas. Tam Ķīna nemaz nav vajadzīga.

Ķīnas jaunās kriptovalūtas galvenās iezīmes

Digitālā juaņaDigitālā juaņa

Ķīnas jaunā kriptovalūta ir diezgan standarta Centrālās bankas digitālais marķieris. Tie būs valsts līdzekļi. Šo informāciju nesen apstiprināja IICV vadītāja vietnieks Di Ganga. Tas nozīmē, ka vienkāršie pilsoņi varēs iegādāties Ķīnas jauno digitālo valūtu. Kriptovalūtas sistēma, visticamāk, tiks centralizēta.

CBDC monētu varēs izmantot gan bankas, gan starptautiskas finanšu iestādes (piemēram, pārrobežu darījumos), gan privātpersonas. Jauno ķīniešu kriptovalūtu var aprēķināt, tirgojot vērtspapīrus.

Ķīnas varas iestādes vēlas palielināt kontroli pār valsts finanšu sistēmu, pārveidojot juaņu digitālā formātā. Ķīnas Nacionālajai bankai tiks piešķirtas emisijas tiesības.

Tiek pieņemts, ka digitālās juaņas aprite notiks 2 līmeņu monetārajā sistēmā. Tas nozīmē, ka Halyk banka veiks darījumus tieši ar komerciālajām finanšu institūcijām. Izstāšanos un emisiju kontrolēs NBK. Šīs sistēmas otrajā līmenī bankas varēs pārdot CBDC visiem. Šī pieeja ļaus, ja vēlaties, aizstāt papīra juaņu. Tajā pašā laikā Ķīnas ekonomika netiks ietekmēta.

Divpakāpju monetārā sistēma un centralizācija mums dod mājienu, ka Ķīnas jaunā kriptovalūta drīzāk izskatīsies kā parasta fiat, nevis bitcoin.

Kā Ķīna izmantos savu kriptovalūtu

Ķīnieši jau veido Napoleona plānus. Viņi vēlas papīra naudu aizstāt ar digitālo valūtu. Ja tas notiks, tad Ķīna patiešām veiks reālu “finanšu revolūciju”.

Digitālās valūtas izplatības priekšrocības ir acīmredzamas. Parastos mazumtirdzniecības maksājumus varētu ievērojami vienkāršot, uzlabojot naudas mobilitāti. Būtiski tiks vienkāršota arī norēķināšanās starp bankām.

Digitālās juaņas izmantošana palielinās pārrobežu darījumu ātrumu un padarīs tos lētākus. Darījuma vērtības ziņā jaunais kriptogrāfijas-juaņa, iespējams, spēs konkurēt ar Bitcoin. Kas veicinās juaņas internacionalizāciju.

Digitālās nacionālās valūtas ieviešanā ir arī citi pozitīvi aspekti. Nav noslēpums, ka papīra naudas apkalpošanai jāpavada daudz līdzekļu. Digitālās juaņas izplatība samazinās ekspluatācijas izmaksas.

Arī digitālā valūta izbeigs naudas atmazgāšanas iespēju. Galu galā ir daudz vieglāk veikt skaidru naudu, veicot vairākus finanšu darījumus, un padarīt to likumīgu. Ar digitālo naudu naudas atmazgāšana būs daudz grūtāka.

Digitālo valūtu būs grūtāk izkļūt no valsts. Daudzas valstis, tostarp Ķīna un Krievija, cieš no kapitāla izņemšanas no ASV un ES. Digitālā juaņa apturēs šo procesu.

Kopumā, kā zināms jau ilgu laiku, digitalizācija tikai stiprinās valsts kontroli pār ekonomiku un finansēm. Ķīnas Nacionālā banka varēs vēl ciešāk kontrolēt finanses.

Jaunās kriptovalūtas tehniskā puse

Ķīnas digitalizācijaĶīnas digitalizācija

Saskaņā ar visiem datiem, tostarp saskaņā ar Binance Research, jauno kriptovalūtu var izmantot arī bez bankas konta. Monētas, tāpat kā citas kriptovalūtas, tiks glabātas digitālajos maciņos. Sistēma tiks veidota uz blokķēdes. CBDC kontus būs iespējams pārvaldīt gan izmantojot viedtālruņus, gan personālos datorus.

Es jau rakstīju iepriekš, ka kriptonauda ir sakārtota pēc divpakāpju sistēmas principa. Bet vēl nav skaidrs, vai augstākais līmenis darbosies ar blokķēdi. Ķīnieši vēlas padarīt sistēmu centralizētu. Tāpēc ir iespējams, ka apakšējā līmenī būs bloķēšanas ķēde, bet ne augšējā līmenī..

Savā preses konferencē 2019. gada augustā Tautas bankas pārstāvis Mu Changchun paziņoja, ka jaunajam kriptovalūtu tīklam būs ļoti augsta veiktspēja. Pēc viņa teiktā, sistēma spēs veikt vismaz 300 tūkstošus darījumu sekundē. Ja ķīnieši patiešām var sasniegt šāda veida produktivitāti, tā būs īsta tehnoloģiskā revolūcija. Galu galā citu kriptovalūtu tīklu izstrādātāji, kas šodien pastāv, par tādu pat nevar sapņot. Visticamāk, šāda bezprecedenta veiktspēja tiks sasniegta, izmantojot ārpusķēdes risinājumus, šķembas, blaknes utt..

Gudri līgumi un liels datums

Ķīnas centrālās bankas pārstāvis ir apsolījis, ka digitālais juaņa strādās ar viedajiem līgumiem. Tomēr viņš norādīja, ka to funkcionalitāte nepārsniegs “monetārās pamatprasības”. Lielais datums būs svarīga CBDC tehnoloģijas sastāvdaļa.

Mēs redzam, kā ķīnieši neatlaidīgi cenšas savā digitālajā valūtā šķērsot visas tā saucamās “ceturtās tehnoloģiskās revolūcijas” nozīmīgās tehnoloģijas. Big Data tehnoloģija tiks izmantota kā filtrs, kas ļaus savlaicīgi atklāt naudas atmazgāšanas procesus. Nebūs viegli izvairīties no nodokļu maksāšanas. Kā arī teroristu darbību finansēšana.

Lai izmantotu jauno digitālo juaņu, jums būs jāveic identitātes pārbaude (KYC). Diez vai tas var kādu pārsteigt. Galu galā tagad tas ir visu lielāko kriptovalūtu platformu vispārējais noteikums..

No iepriekš minētā var pieņemt, ka banka reālajā laikā varēs identificēt un uzreiz iesaldēt kontus digitālajā juaņā. Tie konti, kas tika izmantoti aizdomīgiem darījumiem.

Turpmākajā Ķīnas kriptovalūtas tīklā nevar būt ne runas par jebkādu anonimitāti. Maki būs cieši saistīti ar lietotāja pases datiem.

Kopumā mūsdienu valstīm nav izpratnes par anonimitāti finanšu lietās. Palikt anonīms ir atļauts tikai balsojot.

Iespējamie CBDC palaišanas datumi

Kripto juaņa palaišanaKripto juaņa palaišana

Dažādās publikācijās ir norādīti dažādi datumi, kad oficiāli jāuzsāk ķīniešu kriptonauda. China Daily raksta, ka jau ir sākta slēgta digitālās juaņas pārbaude. Testēšanā piedalās gan komerciālas, gan valsts organizācijas.

Citi plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka ķīnieši vēlas uzsākt savu kriptovalūtu, pirms Facebook var sākt Svarus. Pagaidām nav skaidrs, kurš uzvarēs šajās sacensībās. Jebkurā gadījumā CBDC sākšana būtu gaidāma ne agrāk kā 2020. gada otrajā pusē. Un, visticamāk, tuvāk tās beigām.

Joprojām nav skaidrs, kā lielās Ķīnas korporācijas Alibaba, Tencent un Union Pay piedalīsies jaunajā kriptogrāfijas valūtas sistēmā. The Global Times apgalvo, ka sākotnēji jaunā kriptovalūta tiks pārbaudīta Šeņdženas pilsētā. Šeit atrodas Tencent galvenā mītne. Acīmredzot uzņēmums kopā ar valsts aģentūrām pārbaudīs digitālo juaņu. Par to liecina fakts, ka nesen šajā vietā tika atvērts institūts. Viens, kas veic finanšu tehnoloģiju izpēti. No viņa jau ir iesniegti vairāk nekā piecdesmit patentu pieteikumi. Tajā pašā laikā, lai gan precīzs CBDC uzsākšanas datums nav zināms.

Kas vēl to izdarīja?

Ņemiet vērā, ka nacionālā digitālā valūta ir tālu no Ķīnas zinātības. Pirmkārt, jūs varat atcerēties Venecuēlas Petro kriptovalūtu. Tomēr Ķīna ir apsteigusi daudzus. Pārējās valstis tikai domā par savas nacionālās kriptovalūtas izlaišanu. Ukrainā viņi joprojām nevar palaist E-grivnu. Zviedrija domā par kriptonauda franka izveidošanu. Vācijā parasti tiek uzskatīts, ka nacionālās kriptovalūtas negatīvi ietekmēs pasaules finanšu sistēmu. Man šķiet, ka Ķīnu ne īpaši uztrauc Rietumu finanšu sistēmas liktenis. Tādēļ viņš, bez šaubām, uzsāks savu kriptovalūtu..

Krievijā viņi jau sen runā par kriptorubļa izveidi. Tomēr šīs idejas īstenošana nekad netika sākta. Līdzīga situācija vērojama lielākajā daļā pasaules valstu. Kamēr vietējās pašvaldības tikai pēta iespēju ieviest nacionālās kriptovalūtas, Ķīna ir sākusi rīkoties.

Summējot

Digitālā juaņaDigitālā juaņa

Tātad jaunā Ķīnas digitālā valūta drīz var aizstāt papīra naudu šajā valstī. Tajā pašā laikā jaunās kriptovalūtas likviditāte būs ļoti augsta. Galu galā tas tiks nodrošināts ar juaņu 1: 1.

Ķīnas Tautas banka izdos kriptogrāfijas juaņu. Kriptovalūtas vērtību noteiks tikai sabiedrības uzticība savai valdībai un Ķīnas ekonomikai.

Nākotnē būs iespējams nopelnīt naudu par jauno kriptovalūtu. Galu galā iestādes neaizliedz pirkt un pārdot kriptogrāfijas-juaņas. Tiesa, ar tās palīdzību nebūs iespējams veikt “pelēkās” operācijas. Tā kā neto lietotājiem tiks pilnībā atņemta anonimitāte.

Lai pirktu un pārdotu digitālo juaņu, nav nepieciešams bankas konts. Pietiks, lai sāktu digitālo maku un izietu identifikācijas procedūru.

Valūtā būs iespējams nopelnīt naudu vairākos veidos. Ieskaitot likmju svārstības, izmantojot automātisko tirdzniecību un ilgtermiņa ieguldījumus.

Divu līmeņu sistēma

CBDC valūta tiks izmantota 2 līmeņu monetārajā sistēmā. Tas nozīmē, ka centrālā banka nodrošinās bankām digitālo juaņu. Un tie savukārt kalpos parastajiem pilsoņiem.

Ar jaunas digitālās valūtas palīdzību Ķīna varēs noteikt juaņu kā starptautiskas nozīmes valūtu. Atkāpšanās no papīra naudas par labu CBDC vienkāršos ekonomikas attīstības plānošanu. Un informācijas vākšana par kriptovalūtu īpašnieku darbībām. Dati tiks nosūtīti Centrālajai bankai reāllaikā. NBK būs spēcīgi naudas atmazgāšanas novēršanas rīki. Kā arī teroristu finansēšana un izvairīšanās no nodokļu maksāšanas. Lai to izdarītu, kopā ar “Big Date” un “smart” līgumu blokķēdes tehnoloģijām tiks izmantotas.

Var atzīmēt, ka ar digitālās juaņas palīdzību Ķīna vēl vairāk kontrolēs valsts ekonomiku un finanses. Konti, kuru īpašniekus tur aizdomās par apšaubāmu darījumu veikšanu, nekavējoties tiks iesaldēti.

Manuprāt, CBDC nekļūs par īstu konkurentu tradicionālajām digitālajām valūtām. Piemēram, Bitcoin, Ethereum un pat Svari. Visticamāk, digitālais juaņa konkurēs ar dolāru. Galu galā juaņam un bitcoinam (pat pārī ar Svariem) ir dažādas svara kategorijas.

Atgādinu, ka ziņojumi par Ķīnas nacionālās kriptovalūtas testēšanas sākumu parādījās pirms diviem gadiem:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me